کد خبر: ۴۶۶۳۶۵۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
رایگان درمان شوید/ قسمت سوم

قسمت سوم سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت"رایگان درمان شوید" مطرح کرده بودند، توسط "متخصص پوست و مو" پاسخ داده شد.

گروه علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران؛ بخشی از پاسخ سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت رایگان درمان شوید مطرح کرده بودند را منتشر كرد.  

شما هم می توانید با مراجعه به کلینیک باشگاه خبرنگاران و طرح سوالات خود پاسخ را از پزشکان مطرح در آن بخش دريافت كنيد.

اما پاسخ قسمت سوم سوالات برخي از کاربران درخصوص "بیماری های پوستی" كه توسط دكتر خلیل صداقت پیشه متخصص اين رشته داده شده است، به شرح ذیل است:

***ناشناس: 

دست های من هر چند وقت در میان پوست اندازی می کند لطفا توضیح دهید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: علت پوسته پوسته شدن به دلیل اگزما است که باید معاینه و بررسی شود باید پوستتان را چرب نگه دارید.

***حسین:  

ناخن ها که دچار بیماری صدف  هستند زشت دیده می شوند چاره ای برای این معضل هست یا خیر؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: باید با کرم های موضعی و داروهای  خوراکی با تجویز پزشک درمان شود. 

***ضحی:

 با عرض سلام و خسته نباشید من 24 سال سن دارم، پوستی خشک و در عین حال با چین و چروک اطراف چشم دارم به همراه کک و مک های زیاد و نشانه های قهوه ای روشن و تیره. دو بار در سن پایین تر به متخصص پوست مراجعه کردم اما داروهای ترکیبی تجویز کردند که به علت عدم اعتماد به این داروها عدم پذیرش تکلیف مصرف دارو دوره درمان را کامل نکردم آیا خشکی پوست و چین و چروک های صورت و به خصوص کک و مک صورت راه درمان دارد؟ خواهشمندم اگر روش درمانی وجود  دارد بفرمایئد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: برای درمان باید صبور باشید و به پزشک خود اعتماد داشته باشید در غیر این صورت عملا نتیجه نمی گیرید دوره درمان کک و مک به زمان زیادی حتما 2 تا 3 سال نیاز دارد.

***لیلا: 

با سلام برای درمان "الکتریسیته مو" به روش طبیعی باید چه کرد؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  یک سری شامپو وجود دارد که این حالت را کنترل می کند استفاده از بعضی برس و شانه ها در افزایش الکتریسیته دخالت دارند.

***جعفر:

 با سلام نوزادی دارم که روی صورتش لکه های قرمز رنگ پدیدار می گردد که با پماد "کورتون "از بین می رود ولی پس از مدتی دوباره ظاهر می گردد چه  باید کرد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: با مراجعه به پزشک و تشخیص درست درمان می شود مصرف کورتون در کودکان توصیه نمی شود زیرا باعث نازکی پوست آنها می شود.

***حامد:

با سلام من 29 سالمه این فصل سال که میشه وقتی یکم هوای سرد به من می خورده تمام بدنم یه تیکه میریزه بیرون و شروع میکنه به خارش شدید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  علت وجود کهیر سرما است که تغییر دمای ناگهانی در شدن آن موثر است باید از مکان سرد به تدریج وارد مکان  گرم شوید و بر عکس، مصرف پماد  با تجویز پزشک نیز در بهبود این حالت موثر است.

***الهام مروت:

26 سال دارم از 16 سالگی برای درمان جوش به دکتر رفتم.اما هنوز مشکل حل نشده. یک دوره 8ماهه و بعد یک دوره 6 ماهه دکوتان مصرف کردم. جوشهای بدنم و جای جوشها روی بدنم از بین رفت اما صورتم هنوز جوش داره. روی گونه ها و چونه .و جاشون هم خیلی زود سیاه میشه.باید چکار کنم

 پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بدن شما به داروی دکوتان مقاوم شده و بروز این جوش ها علت هورمونی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد.

 ***سعید: 

سلام  آیا گونه های مقاوم و صعب العلاج زگیل و پی سی هم وجود دارد؟ اگر جواب منفی است چه راه حلی برای حالات تشدید شده و مزمن پیشنهاد می کنید؟ اگر یکی از والدین دارای زگیل زیاد در دستها و دیگری دارای پی سی شدید در صورت و برخی اندامها باشد و با این شرایط تصمیم به فرزند آوری بگیرند چقدر احتمال این هست که فرزند آنها دچار عوارض فوق گردد؟ با تشکر فراوان

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: این بیماری ها مسری هستند و در انتقال به فرزندان هیچ دخالتی ندارد.

***مصطفی:

با سلام من زیر پوست صورتم لکه های قرمز رنگ زیادی دارم چکار کنم از بین برن و پشت کمرم هم جوش زیادی دارم با تشکر.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: علت بروز قرمزی باید مشخص  شود و جوش های پشت کمر هم امکان دلیل بر بیماری خاص است  به پزشک مراجعه کنید.

*** ناشناس:

با سلام خانم بنده الان  تو دوران شیر دهیه و بعضی از انگشتان دست و پایش،  دورش اول قرمز میشه  بعد مدتی چرکین، میخواستم ببینم علت قرمزی و چرکین شدن دور انگشتان دست و پایش چی میتونه باشد؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  مراعات  نکردن  در شستشو و عدم استفاده از دستکش و کار کردن زیاد با آب امکان بروز این عارضه است یا وجود بیمار های داخلی در بروز آن دخیل هستند قطعا این عارضه با دارو درمان می شود.

***بهار:

با سلام برای رفع تیرگی زیر چشم باید چه کاری انجام داد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  دوری از آفتاب، مصرف کرم دور چشم و دارو و انجام CRP توسط پزشک به شما توصیه می شود.

***سعید:

راهی برای درمان چربی پوست هست؟ برای جلوگیری از جوش صورت چه باید  کرد؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: استفاده از شوینده ها چربی سر را از بین می برد درمان جوش هم به زمان 6 تا 8 ماه نیاز دارد.

***فرشته:

با سلام 25 سالمه و مجرد برای جوش های صورتم که از دوران دبیرستان شروع شده بود به متخصص غدد مراجعه کردم.در "آزمایشهای هورمونی" چیزی مشخص نشد و مشکلی نبود. عادت ماهانه منظمی هم دارم. پزشک معالجم گفت بدنت به تغییرات هورمونیت بیش از حد حساسیت نشون میده. الانم هنوز جوش های چرکی سرسفید می زنم- چیکار کنم؟

 پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بعضی جوش ها علت هورمونی  ندارد باید خود درمان جوش انجام شود علت بروز جوش نوع پوست است.

***الهام:

 با سلام می خواستم بدون لیزر برای از بین بردن موهای صورت و بدن تا چه حد تاثیر گذار هست؟ و هزینه لیزر درمانی چقدر میشه؟

 پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  تنها راه از بین بردن موهای زائد  به صورت دائم لیزر است و هزینه بستگی به وسعت ا نجام چه نقطه ای از بدن یا کل بدن دارد.

***رضا: 

بیست روز پیش با نسخه پزشک در دو طرف بدن تزریق "ویتامین ای" به صورت عضلانی داشتم یک هفته است جای تزریق حالت دمل گونه دارد که همراه خارش و در حال گسترش است سوالم اینه که آیامشکل پوستی دارم یا به تزریق مربوط میشه؟

 پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: حتما به علت حساسیت به تزریق این مشکل پیش آمده است.

***محمد:

با سلام درمانی که برای قرمزی پوست به خصوص روی بینی.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  بستگی به علت بروز آن دارد درمان دارویی و لیزر در رفع آن کمک می کند.

***امیر حسین:

سلام مدتی است جوشهای ریزی روی پوست سرم ظاهر میشه چند روز هست وبعد خوب میشه و قریب به یک ماه که تکرار میشه. آیا حساسیته یا بیماری؟ چکارباید کرد و چه دارویی استفاده کنم؟ ممنون

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بیماری است که باید علت آن شناخته شود و درمان شود احتمالا این جوش ها به دلیل وجود قارچ یا میکروب به وجود آمده است.

***مهدی:

آیا راهی برای درمان اگزما وجود دارد. من از کودکی با این بیماری مواجه هستم وعلی رقم مراجعه به متخصصین پوست و همچنین اطبای سنتی متاسفانه نتیجه ای نگرفتم.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بله درمان دارد باید تحت نظر پزشک باشید.

***بهنام:

با سلام من 20 سال دارم. پوست صورتم خیلی چرب هست و صورتم خیلی جوش میزنه ، آیا راه درمانی داره!

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بله راه درمان وجود دارد باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

***مصطفی:

سلام راهی برای از بین بردن جوش و چربی صورت را برام بگید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: استفاده از صابون های ضد چربی و شستشو مکرر که پوست را خشک کند توصیه می شود و این امر موجب کاهش بروز جوش می شود البته باز هم بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کنید.

***مصطفی:

من چند روزه که روکل بدنم جوش می زنه لطفاً راهنمایی کنید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:به پزشک مراجعه شود.

***فریبرز:

با سلام دلیل پوسته پوسته شدن اطراف ناخن های دست چیست؟ چگونه درمان می شود.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: علت وجود اگزما است که بر اثر شتشوی زیاد، حساسیت های دارویی و یا بیماری‌های داخلی به وجودمی‌آید برای درمان این عارضه باید به پزشک مراجعه کنید.

***علی:

با سلام ، درمانی برای بیماری زیر پوستی وجود دارد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: بله با پزشک مشورت شود.

***ناشناس:

راه درمان شوره سر بسیار مقاوم که با انواع شامپو ضدشوره و قرص ضد قارچ بهبودی حاصل نمی شود، چیست؟ آیا "حجامت" تاثیری دررفع شوره سر دارد؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: اگر دوره درمان طولانی شود باید از داروهای خوراکی و شامپو استفاده شود. حجامت هیچ تاثیری در رفع شوره سر ندارد.

***محسن:

50 ساله ام حدود دو ساله پوست روی دستم از قسمت بند مفاصل اول دچار خشکی بود رفته رفته توام با خارش شدید شد و الان ترک می خوره هر از گاهی که ازکرم بتامتازون استفاده میکنم تا یکی دو روز خوبه ولی باز شروع می شه.

 پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: این عارضه اگزما است که دراثر حساسیت های دارویی یا سروکار داشتن بامواد شیمیایی به وجود می‌آید.

***محمد:

جدید ترین روش درمان پسوریازیس شدید چیست؟ آیا راه درمان قطعی میسر شده است، لطفا توضیح کامل بدهید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: این بیماری زمینه ژنتیک دارد و قابل درمان است . هر روز روش‌های درمانی جدیدی به وجود می‌آید . داروهای زیادی از علم روماتولوژی هر روز برای این بیماری ارائه می‌شود. کپسول های تجویز شده توسط پزشک به درمان سریع کمک می‌کند.

***فریدون:

روش درمانی جدید برای درمان بیماری پسوریازیس پیدا نشده.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: در سوال قبل پاسخ داده شد.

***زهرا:

با سلام و خسته نباشید. آیا راهی برای از بین بردن کک و مک وجود دارد؟ آیا لیزر کمکی به رفع آن می کند و لیزر خود ضرری دارد یا نه؟ برای رفع شوره سر بر اثر رنگ کردن مو چه باید کرد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: لیزر راه حل درمان کک و مک است و هیچ ضرری ندارد، رنگ کردن مو هم ربطی به شوره ندارد، مصرف دارو های خوراکی شامپو ها به رفع شوره کمک می کند.

***محمد:

در قسمت کشاله ران و زیر بغل به سمت سینه پوست بدنم نازک شده به نظرمی رسد دارای رنگ تیره تر از بقیه بدنم است چرا؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: دلایل مختلفی دارد. دلیل چین دار شدن کشاله ران و زیر بغل چاقی است. کیست تخمدان، مشکلات غددی، قند و پرکاری تیروئید از دلایل دیگر بروز این عارضه است.

***کیوان:

راه حل معالجه بیماری صدفی روی پوست را چگونه میتوان درمان کرد. لطفاً راهنمایی فرمائید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  معالجه های زیادی وجود دارد، مصرف کرم های چرب کننده مؤثر است. مواردی که باعث خشکی پوست شود بیماری را تشدید می کند.

***احمد:
 
روی پوست بدنم یکی دوتا برآمدگی کوچک گوشتی پیدا شده، راه حل درمان و علت بروز اینها چه چیزی می تواند باشد.
 
پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: خال و تومور ها خوش خیم و بدخیم هستند که باید توسط متخصص پوست معاینه شود و لیزر در درمان مؤثر است.

***میلاد رضایی:

سلام.آیا برای ناخن فرو رفته در انگشت پا و ضد عفونی آن راه درمان خانگی وجود دارد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: خیر درمان خانگی وجود ندارد تنها راه جراحی است.

***امیر:

حدوداً 2 سال است که پوست لبم بلند می‌شود و پوسته است همراه با التهاب و قرمزی طی این مدت به دکترهای زیادی مراجعه کردم و انواع و اقسام روژهای لب را استفاده کردم اما جواب نگرفتم سابقه بیماری درماتیت سبوریک دارم.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: خشکی می‌تواند بخشی از درماتیت باشد اگر خشکی پوست باشد با زیاد شستن شدت پیدا می‌کند باید علت را برطرف کرد. رژلب درمان قطعی خشکی لب نیست. مصرف "وازلین "خیلی چرب مؤثر است عفونت‌های لب از دیگر دلایل خشکی لب است.

***بهنام

لطفاً در مورد نحوه‌ی پیشگیری و درمان جوشهای صورت توضیح بدین؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: عدم استفاده از کرم‌های چرب و لوازم آرایش چرب زیرا علت عمده بروز جوش چرب بودن پوست است. کرم‌های لایه‌بردار و خوراکی کمک می‌کند.

***حسن:

سلام، می‌خواستم بدونم برای درمان "سالک" باید چی کار کنم که آثارش رو پوست نمونه؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  باید زود درمان شود با مراجعه به هنگام و تشخیص و درمان جای آن باقی نمی‌ماند.

***ناشناس:
 
درباره ظاهر شدن "خالهای گوشتی" و رفع آنها توضیح دهید؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: علت آن ارثی است جراحی، لیزر و سوزاندن از راه‌های رفع آنها است.

***نازنین:

با سلام پسر هیجده ماهه‌ای دارم که از شش ماهگی روی دو گونه‌اش جوشهای ریز صورتی زده روی دوبازوش هم هست.سیتریزین و تریامسیکورت مصرف کرد ولی بهتر نشد بعضی روزها زیاد میشن بعضی وقتها هم کمترن.هردکتری یه نظر میده یکی میگه گرمیه یکی دیگه گفت اگزماست لطفاراهنمایی کنید
 
پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: گرمی هیچ تأثیری ندارد در پزشکی چنین اصطلاحی نداریم اگر پزشک اگزما را تشخیص داده باید درمان شود به پزشک متخصص مراجعه کنید.

***احمد:

برآمدگی کوچک گوشتی روی پوست بدن به وجود آمده به چه علتی بروز می‌کند و راه درمان آن چطور هستش با مراجعه به عطاری مایعی می‌زنند که بعد چند روز می‌افتد مشکلی نداره منم همین کارو بکنم یا نه؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: به پزشک مراجعه کنید استفاده از مایع در عطاری را توصیه و تأیید نمی‌کنیم.

***علی:

سلام راهی برای کاهش عرق زیر بغل وجود دارد استفاده از چه نوع مامی را توصیه می‌کنید؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: دارو برای کاهش تعریق به صورت موضعی و تزریق بوتاکس وجود دارد و یا جراحی عصبی که باعث تعریق می‌شود را قطع می‌کنیم.

***پری:

با سلام، من دختری 22 ساله‌ام که اغلب روی گونه‌هام جوش میزنه و این جوشها دیگه حوصله ام رو سربرده بیشتر به این خاطر که بعد از بهبودی جای قرمزیشون میمونه درخواستم اینه یه محصول یا روش در مان و تغذیه ای به من معرفی کنید. با تشکر

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: عدم مصرف شیرینی و چربی در کاهش جوش تأثیر بسزایی دارد. لیزر هم کمک شایانی به درمان می‌کند.

***رویا:

سلام من 32 سالمه پوست نسبتاً چربی دارم و متأسفانه از 18 سالگی از مواد آرایشی مخصوصاً "پنکک" استفاده کردم الآن روزنه‌های پوست صورتم باز شده و نازیباست آیا راه درمانی داره لطفاً راهنمایی کنید.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: از کرم و لوازم آرایشی چرب استفاده نکنید با درمان دارویی و "لیزر" برطرف می‌شود.

***ناشناس:

با جوشهایی که در زیر پوست مانده و سرباز نمی‌کند و فقط درد زیادی دارد چه باید کرد.

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو: درمان دارویی لازم است باید پاک‌سازی توسط پزشک صورت بگیرد.

***بنده خدا:

با سلام من پسری هستم 23 ساله از تابستان امسال لای انگشتان دستم و زیر بغلم خارش داره بعد جوش می‌زنه و می‌ترکه اگه لطف کنید جواب بدین؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  احتمال اگزما و گال است.همچنین "قارچ"، حساسیت به مواد رنگی، "تینر"، آب صابون و سیمان موجب بروز این عارضه می‌شود.

***عاطفه:

من 6 سالمه "اگزما" دارم روی صورتم و دستام تا بالای آرنج. انواع و اقسام مرطوب کننده های خارجی و ایرانی رو استفاده کردم قرص پردنیزولون، سیتریزین ، هیدروکسیزین، "لوراتادین" و انواع پمادهای ساختنی واماده مصرف کردم به ماده غذایی خاصی هم حساسیت ندارم اما علاوه بر زشتی ظاهری خارش وحشتناکش منو دیوانه کرده ایا واقعا چیزی برای تسکینش وجود داره؟

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  باید از داروهای خوراکی استفاده شود و کنترل شود.

***ناشناس:

با سلام از سال 85 تاکنون به اگزما مبتلا شده‌ام به دکتر چندین بار مراجعه‌ کردم، اما 
دارویی هایی که استفاده کرده ام در حد کنترل کردن آن بوده و دوباره بعد از مصرف دارو خود را نمایان می کند. از شما خواهش میکنم به من راهی نشان دهید که از اگزما نجات پیدا کنم. پوست من قرمز، همراه با خارش و پوسته پوسته شدن می باشد و گاهی وقت ها که شدت پیدا کند، خواب شب را از من می گیرد. ممنون

پاسخ از: خلیل صداقت پیشه، متخصص پوست و مو:  مصرف داروهای خوراکی توصیه می‌شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۵۳۸
در انتظار بررسی: ۰
حامد
|
Romania
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
سلام .
ضمن خسته نباشید و تشکر از وقتی که برای مخاطبان میزارین سوالی داشتم از خدمتتون.
پسر دو ساله دارم دوقلو که دو هفته زودتر زایمان شدن و نزدیک یه هفته داخل دستگاه تو بیمارستان بستری بودن. قل دوم که یبارم بخاطر تب بالا تشنج کرد متاسفانه از بی تجربگی دکترش .از پشتش نزدیک به شانه سمت چپش یه جوش مانند در اومده از دو ماهگیش وقتی سرما خوردگی داره و مریض میشه اون بزرگ میشه دورشم کبود میشه انگار حشره ی نیش زده . نشون دکترش دادیم گفت چیزی نیست ولی ما نگرانیم اردبیل دکتر درست حسابی نداره لطفا راهنمایی بفرمایین .
ممنون و سپاس از شما
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۱
سلام امید هستم 24 سالمه من 5 ساله درگیره یه بیماری هستم تمامم صورت من پوست پوستی مشه انگا ر شوره داره پوستم پوست های خوشک پوست سر من هم خیلی بدتر فرمز خونی . هر دکتری رفتم بهم دارو دادن ولی تا یه مدت یه ماه خوب بود باز انگار قوتی تر شد برگشت هیچ دکتری تا حالا نتونسته منو درمان کنه لطفان کمکم کنید
...
|
United Kingdom
|
۰۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۳
سلام من خیلی وقت پیش پاهام عرق سوز شده بود و جای لکش هنوز روی پاهام هستش نمیدونم چی باید استفاده کنم که از بین بره
لطفا کمکم کنید
ممنون
نسترن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
جوش هایم از بین رفته ولی قرمزی ان به جا مانده چه کنم برای از بین رفتن ان
sara
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
سلام دختر۲۳ساله هستم که به شدت پوستم خشک شده وخارش داره و روی رانم دونه های قرمز بوجود اومده وخیلی سوزش داره ولی چرکی نیس وروی صورتم هم بعدش دچنه های قرمز درومد بعضی هاش چرکی.بدنم کلا جوش زد ولی نه زیاد وبعدشم موهای زاعد روی چونم بیشترشد وروی گلوم هم بیشتر شد .لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم
nesa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
سلام خسته نباشین من 18سالمه روصورتم لکه بودرفتم لیزرکردم بعدچهارروززخمش میادبالا ولی زردرنگ شده فک میکنم عفونت کرده چکارکنم میشه بگین علتش چیه؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
سلام خسته نباشید من الان ۲ هفته ای میشه یک جوش روی گونه ام زده که من تخلیه اش کردم ۲ تا به هم چسبیده بودن تخلیه کردمشون اما با این حال جاشون قرمز مونده طوری که اصلا قصد خوب شدن ندارن خواهشااا راهنماییم کنید ممنونم
شادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
سلام من یه مشکل عجیبی پیدا کرده پوست صورتم یکی دو ساله که موی زائد صورتم رشد کرده به حدی که تا یه مدت دیگه باید لیزر کنم ولی مشکل اینجاس که دو طرف صورتم( کناره ها ) هر طرف به اندازه ی دو تا بند انگشت سیاه شده که همون قسمتا هم موی زائد داره و هرچقد که رسیدگی کردم و اسکراب و ماسک و لایه بردار استفاده کردم فایده نداشته اصلا حتی بعضی وقتا اون قسمتا هم پوستش خیلی خشن میشه و تا رسیدگی نکنم نرم نمیشه و البته حدس خودم اینه که موی زیر پوستی داشته باشم اون قسمتا ولی خیلی ها رو دیدم که موی زائد دارن ولی جاشون سیاه نمیشه البته اگه لازمه این رو هم بگم که من حدود یک سال و نیم پیش لیزر فراکشنال انجام دادم روی پوستم لطفا اگه میشه من رو راهنمایی کنید که چه کار کنم ممنون
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۷
سلام28سالم چند سالی هست پوست سبیلم سرخ میشه اگر سبیلم بزارم بزرگ شه بدتر میشه و چرک میکنه ولی اگر بزنم موهاشو بهتر و شروع میکنه ب پوست انداختن الان داره بقیه جاهای صورتم هم مثل اوجا میشه تقریبا سه سال هست که این اتفاق افتاده هر سال هم بیشتر شده باید چکار کنم که درمان قطعی بشه خیلی ممنون از پاسختون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
با سلام من یه پسر 30 سال دارم چند روزی رو پوست بدنم جوش های قرمز بزرگ نمایان شده و خارش هم داره علتش چیه
Pardis
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
سلام من چند وقته انگشتم می خواره الان هم دونه زده مثل زیگیل ولی زیگیل نیست یکم سفته چیکار کنم؟ تو روخدا راهنماییم کنین!!
مجهول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
س من از وقتی که بدنیا اومدم روی صورت وبازوهم جوشهای سرخی بوده وبعضی وقت ها هم بیشتر میشه وخیلی این جوشهای ریزهم باعث زشت من شده ومن 15سال دارم وهیچ دکتری هم به من کمک نکرده
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۳۰
درود . یه سوال دارم من موهای زاید صورتم رو با مو چین به (یه بخش کو چک) کندم و دیدم که مو با ریشه کا مل بیرون او مد ولی بعد از اون یا فردا دیدم که یک موی بسیار نازک باز هم او نجا هست .اون موی نازک چی هست ؟ با سپاس
سادات بانو
|
Netherlands
|
۰۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
با سلام و خسته نباشید ...لطفا کمکم کنید ...نزدیک به 15 ساله بدنم یهو آتیش میگیره و یهو پر از جوشهای ریز قرمز میشه و اساسی هم میخاره فکر میکنم بدنم هر قسمتش داره تاول میزنه به حدی که دو تا پام یا دو تا دستم و نمیتونم روی هم بذارم چند همون اوایل رفتم پیش دکتر آزمایش گرفت و نمونه برداری کردو گفت چیزی نیست روزی 10 دقیقه توی آفتاب بشین خوب میشه ..فقط چند وقت هوب شد و حالا هر چند وقت یکبار دوباره هونطوری میشم انگار ول بدنم داره تاول میزنه...لطفا راهنماییم کنید...متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ای خدا ی من یکی نیست به من کمک کنه صورتم قرمزی دائمی داره
آیا برای این داروی اوجود اره ازتون مزرت می خام کمکم کنید لطفا
خلی خلی از این رنج میبرم شب وروز در فکر اینم که صورتم کی درست
میشه
Melody
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام من ١٩ سال دارم،مدتى ميشه كه روى صورت(كنار شقيقه)،روى گردن و روى قفسه ى سينم جوش هاى ريز و قرمز كه خارش هم داره ايجاد ميشه بعد يك مدت تقريبا طولانى رفع ميشه و باز بعد از مدتى شروع ميشه خيلى اذيت كننده است دليل و راه درمانش و ميگيد لطفاً؟
زهرا جهان
|
United States
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
سلام.من رو صورتم اگزما دارم نميدونم ميتو.نم ليزر يا بند انجام بدم يا نه؟با چه روشي موهاي صورتمو بزنم؟بعدش اينكه واقعا اگزما درمان نداره؟رو صورتمه خيلي ناراحتم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
با عرض سلام و خسته نباشید من یک هفته الی ۱۰ روزه کشاله رانم میخاره وقتی میخارونم میسوزه خواستم بدونم این علائم قارچ هس یا عرق سوز؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
علت قرمز شدن ی قسمت پوست صورت چیست
منال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
با سلام من در سرما دست وپایم قرمز میشود ایا روشی برای درمان دارین
منال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
با سلام من در سرما دست وپایم قرمز میشود ایا روشی برای درمان دارین
Sayna
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
سلام..خسته نباشید.من برای لک رو گونم با پیشونیم ب دکتر مراجع کردم.اما وقتی از کرم شب استفاده میکنم روگونهام خارش داره میخاستم بدونم علتش چیه....دکترم تو دسرسم نیس
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
سلام من خانومی 25ساله هستم روی بازوها و کتف من دانه زده و بعدش سیاه شده جای آن چگونه لکه های سیاه را تمیز کنیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
سلام من خانومی 25ساله هستم روی بازوها و کتف من دانه زده و بعدش سیاه شده جای آن چگونه لکه های سیاه را تمیز کنیم
فاطمه
|
Netherlands
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۱
سلام خسته نباشید من بعد از زایمانم خیلی لک در آوردم خیلی دکتر رفتم هیچ تغییری نکردم لطفا کمکم کنید ممنون میشم
نگین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۰
سلام من واسه اضاف وزن ی بسته قرص چاقی فرشته مصرف کردم ولی صورتم و بدنم خیلی جوش زد
بلافاصله مصرف دارو رو قطع کردم و ب دکتر پوست مراجعه کردم ولی حالا هنوز خوب نشدن حتی رشد مو صوزتمم خیلیی زیاد شده میگن ک هورمنی بوده قرصا اگ هورمونی بوده راه درمانش چیه چون واقعا افتضاحه خاهش میکنم بگین من چیکار کنم حتی خجالت میکشم کسی منو ببینه
فائزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۸
سلام وقت بخیر من ۶ ماه ک کار کاشت ناخن انجام میدم حدود دو ماه پوست دستام مثل زگیل ریز پر شد و بعد خارش گرفت و دکتر رفتم دارو داد فایده نداشت الان کل انگشتام ب رنگ کبود در اومده و کلا پوستاش نازک شده و از بین رفته چیکار باید انجام بدم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۵
سلام من چند مدت پیش قسمت ساق پام خیلی میخارید وقتی که شبا مخصوصا و بعد از حمام بیشتر میخارید الان دانه های قرمزی رو پوستم ایجاد شد ک برجستگی ندارند فقط قرمز و حالت خون مردگیه و کوچیکن حالا از ساق پام اومده داخل رانم نمیدونم چیکار کنم یعنی میشه بخاطر پوستم خشک باشه ؟
عسل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
سلام من ۱۰هفته باردارم یهویی روی چانه وگردن و زیر گردنم دونه های ریز فراوون زد خیلی نگرانم میشه کمک کنید در ضمن سه روز پیش بیماری تهوع داشتم که رفتم بیمارستان سرم زدم
محیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۱
سلام من اصلا جوش نداشتم ۲سال پیش رفتم تهران ازون وقت تاحالا فقط یه طرف صورتم جوش های قرمز زده خیلیم هست هردکتری و هر دارو و لایه و بردار و ابرسان صابون و کرم شیمیایی انواع قرص محلول و کرم سنتی و انواع ازمایشات که بگین امتحان کردم الانم یه هفتس عرق کاسنی و شاتره میخورم خوب نشدم تو لین ۲سال هیچ کرمی به پوستم نزدم که شاید خوب بشه و الودش نکنم ولی تاثیری نداره چیکارکنم دیگه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
سلام اقای دکتر من دستام پوس پستی شدن قرمز
رسول
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
سلام
وقتی با انگشت به هر قسمت بدنم میکشم یکی ثانیه بعدش ردش قرمز میشه و بعدش محو میشه خیلی هم اروم میکشم
ــــــniloow
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
سلام خسته نباشید
پوست صورتم تیرست چها جلسه لیزر کردم که لکه های که بر اثر حاملگی روی پوستم بوده از بین بره ولی نرفت بد تر شد لکه ها خیلی زیاد شده چکار کنم یا چه دارویی مصرف کنم که از بین برن ؟
امیر
|
United Arab Emirates
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
سلام خسته نباشید من پسری ۱۵ ساله هستم سال پیش با متور تصادف کرم و یک ضایعه گوشتی زیر پوست ابرویم مانده و از بین نرفته شبیه ورزشکاران بوکس شده میخواستم بدونم ایا راه درمانی برای این ضایعه گوشتی زیر پوست ابرویم وجود دارد ؟
مهتاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
سلام من یه خانم ۳۰ ساله هستم که از ۹ سال پیش یه کهیر روی کتفم زده که وقتی شیرینی جات وترشیجات میخورم می سوزه والان حدود ۳ سال هست که جوش های روی پوستم هر چند وقت تبدیل به یک کهیر میشن ومی سوزن ومی خارن خیلی دکتر پوست رفتم که همه میگن اینها گوشت اضافه هستش وپماد بهم میدن ولی هیچ تاثیری نداشته حالا من باید چه کار کنم لطفا کمک کنید.؟؟؟؟؟؟
فرزانه
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
سلام .هر از گاهی مثلا یک بند یا فقط یک انگشت ویا پاشنه یک پاک معمولا طرفای صبح می خودم ومن رو از خواب بیدار میکنن و متوجه میشم اون قسمت قرمز متورم و نسبتا سفت شده و با خاروندن بهتر نمیشه باید بشورم تا تسکین پیدا کنه .من دقت کردم ممکنهالرژی به تخم مرغ ایجاد کننده این شرایط باشه
آقای محمدی
|
United Arab Emirates
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۳
باسلام محمدی هستم 25 ساله
روی پوست سرم یه خالی دراومده که روش مثل ریشه شده.سطح همواری هم نداره این چی میتونه باشه؟؟؟
خانیور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۱
سلام خسته نباشیدیه سوال داشتم اگرکمکم کنیدیه دنیاممنون میسم ازلطفتون چندروزپیش دوتاجوش روصورتم زده بودمنم هروقت عصبی میشم به جون بدنم می افتم تایه نقطه ریز پیداکنم وبکنم واون روز عصبی بودم کندم ازآن روز تاامروز همش عصبیم هرروزمیخارونمش صورتم بدتر شده توراخدابایدچکارکنم تاخوب بشه خیلی صورتم بدشده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
سلام.بنده از دوران راهنمایی تا الان که ۲۱سال دارم کمر-شکم و باسنم جوش چرکی میزنه و معمولا جای جوشها هم میماند؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
سلام.بنده از دوران راهنمایی تا الان که ۲۱سال دارم کمر-شکم و باسنم جوش چرکی میزنه و معمولا جای جوشها هم میماند؟
نجمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
دیروز موهامو رنگ کردم بعدش که با کلاه بستم حواسم نبود موهام اومد روی گردنم و گردنم رو به صورت یک لکه سیاه سوزوند
کاملا بی حس حستش قفط وحشتناک مول سکه سیاه شده
پماد سوختگی میزنم اوکیه؟
azi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
سلام خسته نباشید من 21سالمه صورتم از دوران راهنمایی جوش میزد وگفتن غرور جوانیه دراثر استرس هم زیاد میشد اما الان یه چندوقته که جوش ها مثل ابله شدن وپوست صورتم شروع به خارش وسوزش شدید میکنه حتی اگه اب بهش بزنم نمیدونم چیه وخسته شدم میخام سریع درمان شه ممنون میشم اگه کمک کنین
نفس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
من پشت دستم جای مو ها حفره های ریز میمونه ،ایا روشی برای درمان هست؟؟
zahra
|
France
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
سلام و خسته نباشید
من ناخنم کاشت بود الان ریموو کردم سه تا از ناخنام زیرش خیلی کم سبز مایل ب سیاه شده ک فکر کنم قارچه و قطره کلوتریمازول خریدم و میزنم میخوام بدونم سرایت قارچ ناخن ایا با دست دادن امکانش هست؟ یا مثلا میخوام غذا بخورم باعث سرایت ب دهانم میشه؟ ممنون میشم جوابمو بدید
G.b
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
سلام . من روی پوست صورتم روی گونه ام بیشتر از یه ماهه که یه چیزی مثل جوشه اما جوش نیس چون هم خیلی وقته روی پوستمه . هم اینکه اصلا در نمیاد ... تقریبا هم همرنگ پوستمه میخواستم بدونم چیه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
سلام 29سالمه پوست دستم‌بسیار خشک پوسته پوسته میشه ترک میندازه زخم میشه خیلی ب دکترمراجِعه کردم ولی خوب نشده لطفا یه راه حل بگید
س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۶
سلام من یه جوش چرکی داشتم بعد وقتی روش یخ گذاشتم ماده توش درامد و اولش قرمز بود اما روز بعد شبیه سوختگی شد به طوری که روش سفید و اطرافش قرمزه حالا باید چی کار کنم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۵
من صورتم هرکارمیکنم سفیدنمیشه
مائده
|
United States
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
سلام من از كرم لايه بردار استفاده كردم صبح كه صورتم رو شستم شديد ميسوخت و قرمز شده بود الان ٢ روز گذشته و جاي سوختگيش شديد روي صورتم مونده چيكار كنم خيلي نگرانم
طیبه محتشمی
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۱
سلام لطفا یکی کمک کنه من روی پاهام جوش میزنم جوش های چرکی و دردناک. رفتم دکتر گفت ریشه موهات ملتهب شده کرم داد اما فایده نداشت الان خیلی بد جای جوش ها مونده و هنوز جوش میزنم با اینکه یک سال اپلاسیون نکردم چیکار کنم دیگه جوش نزنه خیلی ناراحتم الان خیلی وقته اینجوریم
آرش
|
United States
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
من چجد روز پیش یک گربه کوچک را دیدم و ب آن دست زدم و بعد دوروز کل بدنم دونه های قرم زرنگ بزرگ در آوردند
آرش
|
United States
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۱
من چجد روز پیش یک گربه کوچک را دیدم و ب آن دست زدم و بعد دوروز کل بدنم دونه های قرم زرنگ بزرگ در آوردند
حمید
|
France
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
سلام خوبید. من تو کشتی بر اثر یه ضربه جزئی به صورتم روی چونه ، ریش در نیومده چکار کنم ؟
ندا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
سلام روزخوش اگه لای انگشت کوچک پا ب سوراخ ریزباشه وسفید وبوی بد بده علتش چیه بمدت یکسال این زخم وجودداره وعلامتی هم نداره آیا میشه سرطان باشه ممنونم توضیح بدین
لیلا
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
با سلام و خسته نباشید زیر چشم و روی بینی من دون دون شده تقریبا دوهفته س ولی دکتر پوستی که میرم به خاطر لک هام رفتم گفت مدل پوستته ولی به نظرم قبلا اونجور نبود به نظرتون از چی میتونه باشه کرم دور چشم هیدرودرم و یه کرم دست ساز و مترونیدازول هم استفاده میکنم مدتیه به نظرتون از عوارض اینا میتونه باشه یا دلیلش چیه زیاد مشخص نیس ولی زیر نور بیشتر دیده میشه میترسم بیشتر بشه یا مشکل پوستی جدی باشه که میخوام بدونم چیه راهنمایی بفرمایید با تشکر
حسنیه ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
سلام...۳۳ ساله هستم و ۶ ماهه ازدواج کردم و از قرص هم استفاده نمیکنم روی کمر و پهلوهام لکه های دایره ای شکل میزنه که بعد چندوقت داخل این دایره پررنگ میشه علتش چیه؟؟؟
ممنون میشم اگه زود جوابمو بدین
حسنیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
سلام..من روی کمر و پهلوهام لکه های دایره ای شکل میزنه و بهد چند وقت داخل این دایره پر میشه علتش چیه؟!!! ممنونم
Yasaman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۲
سلام وقت بخیر.
من دو هفتس بینیمو عمل کردم.هفته پیش ک آتل روی بینیمو برداشتم دیدم پوستِ بینیم دچار عرق سوختگی شده.شست و شو دادم و چسب زدم.امروز دوباره چسبامو باز کردم رنگش قهوه ای شده بود...دکتر رفتم محلول داده و بتامتازون لوسیون.من خیلی میترسم با وجود اینکه همش چسب رو بینیمه چطور میخاد خوب شه.ینی جاش میمونه؟
سارا
|
Germany
|
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۹
سلام. من ازبچگی یه لکه سبز رنگ. کوچیک رو صورتم دارم و نمیدونم نشو
نه ی چی هست
فرزانه
|
Sweden
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
سلام من دیشب رو پوست دستم یک چیزی مثل نیش حشره ولی کمی بزرگتر درومد که خارش هم داشت بی توجه خوابیدم الان که بیدار شدم هیچ اثری از اون روی دستم نیست میشه بگید این چی بوده وآیا مشکلی در من وجود داره؟
فرزانه
|
Sweden
|
۰۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۶
سلام من دیشب رو پوست دستم یک چیزی مثل نیش حشره ولی کمی بزرگتر درومد که خارش هم داشت بی توجه خوابیدم الان که بیدار شدم هیچ اثری از اون روی دستم نیست میشه بگید این چی بوده وآیا مشکلی در من وجود داره؟
ملک
|
Finland
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
من روی پاهام گاهی روی دست لکه های سیاه مثل وقتی پا بجائی میهوره میزنه دلیلش چیه ممنون میشم پاسخم را بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
سلام
تقریبا سالی چندبار ی جوشایی روی رونم میزنم ک بعد ی مدت سیاه. سفت وماندگار میشن ک چهره خوبی ندارن
درمانش چیه؟؟؟
reza
|
Afghanistan
|
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام رضا هستم.
یک هفته س روی پوستم (بیشتر قسمتای شکم و کمر) دانه های سرخ و کوچک سبز شده و در حال زیاد شدن هم هست. اولا این دانه ها نشانه چی است؟ ثانیا باید برم داکتر یا منتظر باشم خودش بهبود می یابد؟ تشکر
reza
|
Afghanistan
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام رضا هستم.
یک هفته س روی پوستم (بیشتر قسمتای شکم و کمر) دانه های سرخ و کوچک سبز شده و در حال زیاد شدن هم هست. اولا این دانه ها نشانه چی است؟ ثانیا باید برم داکتر یا منتظر باشم خودش بهبود می یابد؟ تشکر
reza
|
Afghanistan
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام رضا هستم.
یک هفته س روی پوستم (بیشتر قسمتای شکم و کمر) دانه های سرخ و کوچک سبز شده و در حال زیاد شدن هم هست. اولا این دانه ها نشانه چی است؟ ثانیا باید برم داکتر یا منتظر باشم خودش بهبود می یابد؟ تشکر
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۳
سلام ازهرکرمی استفاده میکنم پوستم سفیدنمیش صورتم لکه داره راهنماییم کنیدممنون
فاطیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
سلام من 16 سالمه هربار که موهای هرجای بدنم و با ژیلت میزنم جوش ها ریز چرکی سرسفید میریزه بیرون از بدنم باید چیکارکنم؟بخاطر خونه بدنمه یا نه؟
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۹
سلام خسته نباسید .
مدتی ۵ ماهی میشه وقتی صورتم اصلاح میکنم سمت چپ صورتم شدید قرمز میشه . قبل اصلاح خارش شدید داره و بعد ۲ روز جاهایی که قرمز شده پوست پوست میشه و هر هفته تکرار میشه
لطفا درمانشو اگه ممکنه بفرمایید . ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۱
ممنون از شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
سلام..التهابات پوستی بعد از اپیلاسیون که بصورت تکه ای بروز کرده چطوری برطرف میشه..با تشکر
زهره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۳
با سلام
من 41 سالمه حدود 10-12 ساله که قوزک پا و اطراف ان تیره و زمخت شده .یه مدت کم رنگ میشه ولی دوباره وضعیتش خیلی بدتر میشه اصلا انگار خون توی اون قسمت جریان نداره .این وضعیت بحدیه که اصلا نمیتونم صندل بپوشم لطفا راهنمایی بفرمایید
حتی چندین بار از کرمهای ساختنی استفاده کردم ولی چندان تاثیری نداشت .
ممنون
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
سلام من سرم شورع دارع بعد پوست سرم قرمز میشه بعضی جاهش میشه بگین من باید چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۴
سلام وقتتون بخیر جدیدا روی گردنم حلقه افتاده روی پوستش ک کاملا مشخص دلیلش چیه و باید چیکار کنم رفع سه چون قبلا اینطوری نبود
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
سلام من تقریباً دو ما پیش رفتم آرایشگاه صورتم رو اصلاح کردم و از اون به بعد دو جا از صورتم مو دیگه در نمیاد لطفاً راهنمایی کنید ممنون
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
سلام من ۳۲سال سن دارم گاهی اوقات متوجه یه دونه موی خیلی ضعیف و خیلی بلند در بدنم میشم مثلا بیشتر اوقات در یک نقطه از کمرم بوده که هر وقت مو رو آروم میکشیدم همان محل کمی سوزش و خارش داشت وقتی هم اون مو رو میکندم دوباره در همون محل چند روز بعد یکی دیگه درمیومد طول این مو که بی رنگ هم هست تقریبا سه بند انگشته
و به تازگی یکی روی بازوم رشد کرده ولی نکندمش
لطفا علتش رو بفرمایید البته هر وقت متوجه میشم همینطور بلند بوده
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
سلام من ۳۲سال سن دارم گاهی اوقات متوجه یه دونه موی خیلی ضعیف و خیلی بلند در بدنم میشم مثلا بیشتر اوقات در یک نقطه از کمرم بوده که هر وقت مو رو آروم میکشیدم همان محل کمی سوزش و خارش داشت وقتی هم اون مو رو میکندم دوباره در همون محل چند روز بعد یکی دیگه درمیومد طول این مو که بی رنگ هم هست تقریبا سه بند انگشته
و به تازگی یکی روی بازوم رشد کرده ولی نکندمش
لطفا علتش رو بفرمایید البته هر وقت متوجه میشم همینطور بلند بوده
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۲
سلام من ۳۲سال سن دارم گاهی اوقات متوجه یه دونه موی خیلی ضعیف و خیلی بلند در بدنم میشم مثلا بیشتر اوقات در یک نقطه از کمرم بوده که هر وقت مو رو آروم میکشیدم همان محل کمی سوزش و خارش داشت وقتی هم اون مو رو میکندم دوباره در همون محل چند روز بعد یکی دیگه درمیومد طول این مو که بی رنگ هم هست تقریبا سه بند انگشته
و به تازگی یکی روی بازوم رشد کرده ولی نکندمش
لطفا علتش رو بفرمایید البته هر وقت متوجه میشم همینطور بلند بوده
Shayes
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
سلام من دوران راهنمایی تا الان ۱۹سالمه
کل پاهام دستام و یکم شکم جوش های ریز قرمز میزنه و زیادن تاحالا انواع لایه بردارا محلولا و هرچی بگین استفاده کردم ولی هیچ فایده ای نداشته....خیلی از جوش ها اونا ک ریزترن میرن تو و پیوستم بهتر میشه ولی بعد پایان این دوره باز دوباره پیدا میشن...خواهشا راه حلی براش بگین خسته شدم دیگ
Shayes
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۳۱
سلام من دوران راهنمایی تا الان ۱۹سالمه
کل پاهام دستام و یکم شکم جوش های ریز قرمز میزنه و زیادن تاحالا انواع لایه بردارا محلولا و هرچی بگین استفاده کردم ولی هیچ فایده ای نداشته....خیلی از جوش ها اونا ک ریزترن میرن تو و پیوستم بهتر میشه ولی بعد پایان این دوره باز دوباره پیدا میشن...خواهشا راه حلی براش بگین خسته شدم دیگ
محمود محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۵
من کودکی دارم که در کنار کتفش وقتی به دنیا امد یه خال کوچک داشت اما الان خیلی بزرگ شد اسم بیماری یاروش درمان دارد کم کم تبدیل به بادکنک میشه
کفشگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
با سلام من 17 سالمه بعضی وقتا ک از حموم امدم پوستم خشک میشود و حتما باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنم بعد راجب ب مو بعد از سشوار مو فر میخورد و به حالت اول بر میگردد.
کفشگر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
با سلام من 17 سالمه بعضی وقتا ک از حموم امدم پوستم خشک میشود و حتما باید از کرم مرطوب کننده استفاده کنم بعد راجب ب مو بعد از سشوار مو فر میخورد و به حالت اول بر میگردد.
جابر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۲
سلام من این هفته دوسه بارالتم نزدیک به کلاهک خودبخودزخم میشودزخم شبیه چاقوبرده وسطحی میباشد
سما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۰
سلام من در کودکی دچار فلج اطفال از دو پا شدم که از ویلچر استفاده میکنم و با توجه به شرایطم زیاد می نشینم مدتی هست که باسنم به شدت وقتی نشسته هستم می سوزه و در ظاهر چیزی مشخص نیست لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم خیلی سوزش داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
سلام ببخشید من قبلن واسه له کی صورتم به دوکتر رفتم ولی بدتر شودم.الانم جوش شیرین به صورتم زدم یه کم صورتم سورخ شود ضرری نداره جوشه شیرین واسه صورتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
من قرمزی صورتم لیزر کردم یکبار اما برطرف نشده بازم لازم لیزر
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۵
سلام من حدود 30 سالمه ... تو 15 سالگی هنگام بلوغ یک لک قهوه ای روی سرشانه راستم پیدا شد و کم کم بزرگ شد الان قطرش تقریبا 20 سانته و روی سینمو گرفته ... گفتن از کبد هست و فقط با لیزر از بین میره ...میخوام بدونم درمان سنتی داره؟
هانی
|
France
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام....من معمولا تو فصل بهار خرداد ماه ک هوا گرم میشه بر اثر گرما دستم یه جوشای سفید یا سرخ ریز میزنه ولی زود از بین میرن ....اینبار ک رفتم بیرون بعدش اومدم ظرف شستم با اب گرم دستم تمومممم قرمز شد و حالت خارش دار....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام من ۱۵ سالمه.۱- برای برداشتن موی صورتم از چسب های مو بردار که مثل اپلاسیون میمونن استفاده کردم و روی بیشتر جا‌های صورتم جوش های ریز و زیادی ایجاد شد. دو روز پیش این کار رو کردم.ایا درست میشه؟باید چیکار کنم؟
۲-ناخن های پام به مدت بکی دو سال هستش که بد شدن. اول زرد شده بود به مرور زمان این زردی بیشتر شد تا اینکه الان بسیار زشت شدن و رو به سیاهی میرن و صاف هم نیستن یعنی کمی دارای شیب و بر امدگی هستن و خیلی زشت شدن و خجالت میکشم. چه بیماریه؟ و چیکار کنم درست بشه؟؟
۳- ناخن های دستم هم بسیار شکننده هستن که البته این یکی ارثیه..کاری میشه کرد تا مقاوم تر بشن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۳
سلام من ۱۵ سالمه.۱- برای برداشتن موی صورتم از چسب های مو بردار که مثل اپلاسیون میمونن استفاده کردم و روی بیشتر جا‌های صورتم جوش های ریز و زیادی ایجاد شد. دو روز پیش این کار رو کردم.ایا درست میشه؟باید چیکار کنم؟
۲-ناخن های پام به مدت بکی دو سال هستش که بد شدن. اول زرد شده بود به مرور زمان این زردی بیشتر شد تا اینکه الان بسیار زشت شدن و رو به سیاهی میرن و صاف هم نیستن یعنی کمی دارای شیب و بر امدگی هستن و خیلی زشت شدن و خجالت میکشم. چه بیماریه؟ و چیکار کنم درست بشه؟؟
۳- ناخن های دستم هم بسیار شکننده هستن که البته این یکی ارثیه..کاری میشه کرد تا مقاوم تر بشن؟
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
آقای دکتر به نظرتون واسه من که 13 سالمه زود نیست واسه جوش و لک صورت فکر راه حل باشم ؟؟؟لطفا جواب بدین خواهش میکنم . الان که میخوام برم اصفهان لازمه به دکتر پوست هم مراجعه کنم ؟؟ راه حلی هست که شخصا واسه ی ازبین بردن لک بتونم انجام بدم ؟؟
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۱
13 سالمه واقعا از دست جوشام خسته شدم دارم واسه کاری میرم اصفهان به نظرتون لازمه به دکتر پوست مراجعه کنم ؟؟
مریم @مشهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۸
سلام من ۲۵سالمه تقریبا شیش ماه پیش صورتم شروع کرد به جوش زدن هرکاری کردم دکتر متخصص پوست هم رفتم ولی بی نتیجه بود پوستم خیلی چرب شده ومدام جوش میزنه ببخشید من ازمایشات هورمونی هم دادم همشون خوب بودن ایا دلیل این جوشها چی میتونه باشه ممنون میشم بهم کمک کنین اگه دارویی چیزی شما بهتر بلدین بهم بگین استفاده کنم خیلی ممنونم
کاظم
|
United States
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۷
با سلام من جوانی ۲۰ساله ام حدود۳ سال مشه روی پوست بازو هایم جوش های قرمزکوچک وجود داره آیاراهی برای درمانش وجود دارد
شیرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
سلام
پوشت صورت من در ناحیه لپ دو روزه قرمز شده و تب نیز در اون ناحیه دارم
دلیلش چی میتونه باشه با تشکر
شیرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۳
سلام
پوشت صورت من در ناحیه لپ دو روزه قرمز شده و تب نیز در اون ناحیه دارم
دلیلش چی میتونه باشه با تشکر
دی_________________________________اکو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۱
سلام من 16 سالمه!
وقتی زیاد از خونه بیرون نمیرم، پوستم سفید میشه.! ولی وقتی میرم افتاب به پوست دستم میخوره(کمتر از نیم ساعت)؛ دقیقا یه خط ایجاد میشه رو دستم، زیر پیراهنم سفید و قسمتی که بیرون بوده تیره تر میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
میشه بگید چه کار کنم!؟؟
ممنون با تشکر!!!!
وحید
|
Turkey
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۳۰
با سلام ، 32 سال دارم ، 5 سالی هست که پوست بدنم خیلی حساس شده. با کوچیک ترین تماس قرمز شده و متورم میشود ،علت آن چیست ? خواهش میکنم راهنماييم کنید ???
فريبا
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۹
سلام
من چند روز پيش صورتم رو وكس كردم الان حساسيت ريخته كله صورتم جوش هاى قرمز ابكى ريخته و مى خاره براى اين بايد چكار كنم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر