کد خبر: ۴۶۶۷۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۰
قم/حجت الاسلام ذوالنوری:

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه روحانیون رزمی تبلیغی را از جمله بخش‌های فعالیت روحانیون در دوران دفاع مقدس نام برد و گفت: قدرت و اعتقاد روحانیت در دوران دفاع مقدس به امام امت(ره) وابسته بود.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در یادواره شهدای روحانی و طلبه استان مازندران سخن می‌گفت با اشاره به اینکه دشمن در جنگ تحمیلی سقوط نظام را دنبال می‌کرد اظهار داشت: عراق ابتدا به دنبال اشغال تهران و در هدف دوم به دنبال تجزیه ایران بود.

وی با اشاره به اینکه در مازندران کمونیست‌ها حرکت مسلحانه را آغاز کرده ولی مردم استان مازندران با رشادت جلوی ایشان ایستادگی کردند افزود: در آن دوران هیچ استان مرزی کشور آرامش نداشت و هر کدام از این حوادث کافی بود تا یک کشور فلج شود.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه دشمن نتوانست در جنگ تحمیلی به اهداف خود دست یابد بیان کرد: ایران امروز در دنیا درخشیده و کانون بیداری ملت‌ها است.

وی با اشاره به اینکه غرب و شرق در برابر ایران به وحدت رسیده بودند و در عملیات فاو انواع جنگ‌افزارهای غربی و شرقی به کار گرفته شد افزود: در این جنگ از 23 کشور اسیر گرفته شده بود.

دبیر ستاد یادواره شهدای روحانی کشور با اشاره به نقش آفرینی روحانیون در جنگ تحمیلی بیان کرد: روحانیون مردم را به حضور در جبهه‌ها تشویق کرده و در مشروعیت دفاع مقدس و پشتیبانی از جنگ نیز به ایفای نقش پرداختند.

وی با اشاره به نقش آفرینی روحانیت در جنگ در عرصه مدیریت بیان کرد: در عملیات‌های کربلای 4 و 5 شاهد نقش آفرینی قرارگاه کربلا بودیم که مسئولیت این قرارگاه را یک روحانی به عهده داشت.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به حضور روحانیون در بخش‌های تخصصی جنگ، از طلاب غواص، تخریب چی، ضد زره و... به عنوان فعالان این بخش یاد کرد.

ذوالنوری روحانیون رزمی تبلیغی را از دیگر بخش‌های فعالیت روحانیون در دوران دفاع مقدس نام برد و بیان کرد: قدرت و اعتقاد روحانیت در دوران دفاع مقدس به امام امت(ره) وابسته بود.

وی با اشاره به نقش آفرینی روحانیت در جریان فتنه خاطرنشان کرد: یاران به جا مانده باید از خون شهدا صیانت کنیم/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر