کد خبر: ۴۶۹۵۶۲۱
گروه : وب‌گردی
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۴
۱۶ دی ۱۳۹۲ - ۰۰:۴۴
کد خبر : ۴۶۹۵۶۲۱
اخبار ویژه روزنامه های دوشنبه؛

دستور ويژه براي بررسي خودروهاي ورود موقت / روایت بی‌بی‌سی از بیچارگی‌های اوباما در سال 2013 /ثبت نام خلیج‌فارس در سایت بایرن مونیخ

نظرخواهي يک وزير از کارمندان براي درآمدزايي، رژیم سعودی به مهره اسرائیل تبدیل شده است، حدف اتوماتيك متكي ، «فاطمه هاشمي» 18 دي ماه به دادگاه مي‌رود ، درخواست شیخ سلفی برای ظهور سفیانی! و ... از جمله مهم ترین اخبار ویژه روزنامه های دوشنبه است.

مجله شبانه باشگاه خبرنگاران؛

*کیهان


بنادر استراتژیک اسرائیل در تیررس موشک‌های حزب‌الله قرار گرفت

«تل‌آویو نگران موشک‌های پیشرفته‌ای است که در اختیار ارتش حزب‌الله قرارگرفته و می‌تواند بنادر مهم اسرائیل را فلج کند».

روزنامه یدیعوت آحارونوت با انتشار این خبر نوشت: حزب‌الله با در اختیار داشتن قطعات سامانه‌های موشکی هدایت‌شونده پیشرفته «یاخونت»، می‌تواند بنادر اسرائیل را فلج کند. این وضعیت نگرانی‌هایی در میان نیروی دریایی اسرائیل ایجاد کرده است. آنها بر این عقیده‌اند که چنین سامانه‌هایی در دست حزب‌الله می‌تواند فعالیت بنادر «حیفا» و «اشدود» را متوقف کند.

روزنامه «وال استریت ژورنال»  نیز در گزارشی نوشت: مقامات آمریکایی معتقدند که اعضای حزب‌الله قطعات سامانه‌های موشکی را به صورت مجزا و برای جلوگیری از تخریب آنها در حملات هوایی اسرائیل، به لبنان منتقل می‌کنند.

به گفته مقامات اطلاعاتی آمریکا، حزب‌الله حدود 12 سامانه موشکی ضدکشتی در خاک سوریه در اختیار دارد.

از سوی دیگر نشریه فارین پالیسی خاطر نشان کرد اگر گزارش‌ها درباره انتقال موشک‌های یاخونت روسی از دمشق به لبنان درست باشد، این اتفاق تهدیدی برای تل‌آویو است. براساس گزارش‌ها مقام‌های نظامی اسرائیل جنگ تقریبا سه ساله سوریه را با دقت زیر نظر داشته‌اند و همواره نگران این بوده‌اند که دولت سوریه ترجیح بدهد موشک‌هایش را به جای آنکه به دست شورشیان مسلح در داخل بیفتد، تحویل حزب‌الله لبنان بدهد و اکنون نیروهای سوری موفق شده‌اند موشک‌های هدایت دقیق خود را به متحد لبنانی خود دهد. سلاح‌های تازه حزب‌الله شامل موشک‌های کروز ضدناو روسی، موسوم به یاخونت (یاقوت) است. روسیه 72 فروند موشک یاخونت و 18 سکوی متحرک پرتاب را در دسامبر سال 2011 به سوریه داد. مسکو در ماه مه 2013، موشک‌های پیشرفته‌تر و مجهز به رادار «یاخونت» را نیز به سوریه تحویل داد. این موشک‌ها، 180 مایل (290 کیلومتر) برد عملیاتی دارند و می‌توانند با سرعت دو ماخ نزدیک به سطح دریا حرکت کنند که این فاصله پروازی، آنها را از شناسایی توسط رادارها مصون می‌دارد.

روایت بی‌بی‌سی از بیچارگی‌های اوباما در سال 2013

«سال 2013 سالی توفانی برای دولت اوباما بود و به محبوبیت اوباما در میان مردم آمریکا، ضربه زد».

بی‌بی‌سی فارسی در تحلیلی نوشت: سال 2013 سال دشوار و نفس‌گیری برای اوباما بود. بیشتر اولویت‌های داخلی دولت آقای اوباما در سال 2013 ناتمام باقی ماند یا شکست خورد، طرح محدود کردن مالکیت خصوصی سلاح‌های مرگبار به جایی نرسید، وعده اصلاح قانون مهاجرت عملی نشد. اختلافات بر سر بودجه، دولت فدرال را در پاییز دو هفته به حالت نیمه‌تعطیل درآورد. اما ضربه سنگین‌تر در ماجرای بیمه درمانی معروف اوباما به اعتبار او وارد شد. ایرادهای فنی وب‌سایت این بیمه چندی است که زبانزد عموم و نماد ضعف و ناکارآمدی دولت شده است.

بی‌بی‌سی می‌افزاید: این در حالیست که در عرصه بین‌المللی هم اوضاع چندان بر وفق مراد باراک اوباما پیش نرفت. افشای اسرار سری‌ترین سازمان جاسوسی آمریکا (ان‌اس‌ای) توسط ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق این سازمان، از نظر امنیتی و دیپلماتیک یک رسوایی کم‌سابقه برای دولت باراک اوباما بود، به خصوص که معلوم شد ان‌اس‌ای تلفن رهبران کشورهای دوست مانند اسرائیل، آلمان و برزیل را هم شنود می‌کرده است.

این تحلیلگر در عین حال می‌افزاید: تماس تلفنی تاریخی او با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، رسما تابوی گفت‌وگو و مذاکره آمریکا با جمهوری اسلامی را شکست. توافق هسته‌ای ژنو هر چند هنوز گامی مقدماتی و متزلزل به حساب می‌آید، به باور دولت آقای اوباما و بسیاری از ناظران یکی از مهم‌ترین دستاوردهای سیاست خارجی او در سال 2013 است.
اخیرا دویچه‌وله نیز در تحلیلی خاطرنشان کرده بود: اگر مکالمه تلفنی با روحانی و توافق ژنو نبود، اوباما سال 2013 را با شکست کامل به سر می‌برد.

بی‌بی‌سی با اشاره به ناکامی‌های دولت آمریکا در جنگ سوریه و بحران مصر خاطرنشان کرد: سوءظن متحدان منطقه‌ای واشنگتن به اوباما، غیر از موضوع هسته‌ای ایران ریشه‌های دیگری نیز دارد، از جمله عملکرد دولت آقای اوباما در دو بحران سوریه و مصر. در مصر باراک اوباما تا چند روز قبل از کودتا از مشروعیت دولت اسلامگرای محمد مرسی دفاع می‌کرد اما وقتی که مخالفان به خیابان‌ها ریختند و ارتش دولت را سرنگون کرد، باراک اوباما برکناری رئیس‌جمهوری اسلامگرا را کودتا ندانست و سرانجام پس از چند ماه میانجیگری بدون نتیجه، کمک‌های نظامی به حکومت مصر را به حالت تعلیق درآورد. حالا دیگر نه ارتش، نه مخالفان سکولار و نه اخوان‌المسلمین از دولت اوباما دل خوشی ندارند.

تحلیلگر بی‌بی‌سی افزود: در ابتدای سال 2013 حدود 55 درصد آمریکایی‌ها از عملکرد باراک اوباما ابراز رضایت می‌کردند اما در روزهای پایانی سال این رقم به شدت افت کرده و در بعضی از نظرسنجی‌ها حتی به 41 درصد کاهش یافته است. مجموعه‌ای از چالش‌ها و ناکامی‌های کوچک و بزرگ دست به دست هم دادند تا یک روایت علیه اوباما شکل بگیرد؛ اینکه او رهبری مقتدر، کارآمد و قابل اعتماد نیست. تغییر دادن این وجهه چندان آسان نخواهد بود. سالی که می‌توانست به جای گذاشتن میراث‌های بزرگ داخلی یا خارجی باشد فعلا در آمریکا برای باراک اوباما سال سخت و سال فرصت‌های از دست رفته نام گرفته است.

رژیم سعودی به مهره اسرائیل تبدیل شده است

مرکز پژوهش‌های امنیتی  در دانشگاه تل‌آویو در گزارشی تاکید کرد هماهنگی‌های محرمانه عربستان و اسرائیل شدت گرفته است.
به گزارش القدس الیوم در گزارش این مرکز آمده: منافع مشترک عربستان و اسرائیل از جمله در دشمنی با ایران باعث شده دو طرف فرصت همکاری را به دور از نگاه افکار عمومی داشته باشند.

این پژوهش خاطرنشان می‌کند: اسناد و مدارک موجود ثابت می‌کند که علاوه بر دیدارهای محرمانه و پی‌در‌پی مقام‌های کشورهای عربی خلیج‌فارس با مقام‌های اسرائیلی، چندین شرکت اسرائیلی به کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس مشاوره امنیتی می‌دهند، به نیروهای ویژه این کشورها آموزش می‌دهند و آن‌ها را مجهز به سامانه‌ها و فناوری‌های پیشرفته می‌کنند و همچنین اسرائیل در سیاست صادرات  اسلحه به این کشورها از خود نرمش نشان داده و از مخالفت خود با فروش سلاح‌های آمریکایی به این کشورها کاسته است.

مرکز پژوهش‌های امنیتی دانشگاه تل‌آویو می‌افزاید: عربستان و برخی  کشورهای عربی همجوار اعتقاد دارند در حال حاضر روابط دیپلماتیک عادی با اسرائیل بیش از اینکه نتایج مثبت داشته باشد، نتایج منفی خواهد داشت زیرا کشورهای حوزه خلیج‌فارس در حال حاضر روابط محرمانه‌ای با اسرائیل دارند بدون اینکه مجبور باشند چیزی در این مورد برای افکار عمومی خود توضیح دهند زیرا افکار عمومی در این کشورها مخالف عادی‌سازی روابط با اسرائیل و داشتن هرگونه روابطی با آن است.

 این پژوهش تاکید می‌کند: اخیرا و در پی خودداری واشنگتن از حمله نظامی به ایران و سوریه، روابط ریاض و تل‌آویو استحکام یافته است.
این پژوهش در عین حال به مقام‌های رژیم صهیونیستی توصیه کرده است: با عربستان و مصر ضد باراک اوباما رئیس‌جمهوری آمریکا ائتلاف نکنند زیرا این می‌تواند به روابط اسرائیل - آمریکا که در حال حاضر در مرحله حساسی است، زیان وارد کند.

این پژوهش می‌افزاید: عربستان امیدوار است اسرائیل به ایران حمله کند و در عین حال به دلایلی صراحتا اعلام نمی‌کند که به تل‌آویو در این حمله کمک می‌کند زیرا بیم آن دارد مجبور شود هزینه‌های این حمله را بپردازد، جدا از این میان اسرائیل و عربستان یک مانع دینی و اجتماعی وجود دارد که اجازه نزدیک شدن بیش از این را نمی‌دهد.

در همین حال کارشناسان امنیتی رژیم صهیونیستی می‌گویند سفیر عربستان در آمریکا مهره اسرائیل است.

روزنامه جروزالم پست به قلم یوسی میلمان نوشت: نقش «عادل جبیر» سفیر عربستان در واشنگتن در زمینه تقویت مناسبات محرمانه میان رژیم صهیونیستی و ریاض بسیار مهم است. جبیر تمام وقت خود را صرف ترتیب ملاقات‌های محرمانه با رهبران سازمان‌های یهودی در واشنگتن کرده است.

بنابراین گزارش، رابطه مستحکم جبیر و رهبران سازمان‌های یهودی، نشانگر نزدیک شدن عربستان و اسرائیل به همدیگر است و این نزدیکی در تبادل پیام‌ها و هماهنگی‌ها و دیدارهای گسترده مقامات اجرایی صهیونیستی و سعودی نمود پیدا می‌کند.

*خراسان

دستور ويژه براي بررسي خودروهاي ورود موقت

بر اساس دستورات مسئولان اجرايي به دستگاههاي مربوطه، مقرر شده هرچه سريعتر نسبت به جمع آوري آمار مربوط به خودروهاي ورود موقت شده به داخل کشور چه از طريق "کارنه تير" و يا با صدور پروانه ورود موقت اقدام و ليست مربوطه شامل مواردي چون نام وارد کننده، مهلت اعتبار پروانه و تضمين اخذ شده ارسال شود. در اين بخشنامه همچنين تاکيد شده است که بايد ليست خودروهايي که مهلت ورود آنها به کشور سپري شده است، سريعا جمع آوري و ارسال شود.

نظرخواهي يک وزير از کارمندان براي درآمدزايي

بر اساس بخشنامه اي که يکي از وزراي اقتصادي به دستگاهها و سازمانهاي زير مجموعه خود ارسال کرده، از کارمندان و مديران اين دستگاهها خواسته شده است کليه امکانات و عرصه هايي که از نظر آنها مي تواند باعث توليد درآمد براي آن دستگاه شود را به همراه پيشنهادهاي خود به دفتر وي ارسال کنند. در اين دستور همچنين تاکيد شده است که درآمد زايي نبايد وظايف حاکميتي اين وزارتخانه را خدشه دار کند.

*تهران امروز


احمدي‌نژاد پدر همه را درآورد

مهدي طائب مسئول قرارگاه عمار با اشاره به دوران رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد گفت:‌ احمدي‌نژاد پدر همه را درآورد و با ماشيني كه حداكثر سرعت آن 180 كيلومتر در ساعت بود، 200 كيلومتر مي‌رفت و اين سبب مي‌شد كه همه در اين ماشين فشار زيادي را تحمل كنند.

حدف اتوماتيك متكي

محسن كوهكن نايب رئيس جبهه پيروان خط امام در پاسخ به اين سوال كه آيا متكي از شوراي مركزي جبهه پيروان خط امام و رهبري استعفا داده است، گفت: مطابق آنچه كه نماينده انجمن فارغ‌التحصيلان شبه قاره هند اعلام كرده است، آقاي متكي از دبيركلي اين انجمن استعفا داده و از آنجا كه شوراي مركزي جبهه پيروان از دبيران تشكل‌هاي زيرمجموعه خود تشكيل شده است، وي به صورت اتوماتيك‌وار از شوراي مركزي جبهه پيروان حذف شده است. وي افزود: البته موضوعي دال بر اينكه متكي از جبهه پيروان خط امام و رهبري استعفا داده باشد نيست.

رحيمي با وثيقه آزاد است

نادري وكيل محمدرضا رحيمي با اشاره به اطلاعيه اخير دادستاني تهران مبني بر اينكه «از آقاي رحيمي تحقيق به عمل آمده و در حال حاضر با صدور قرار وثيقه‌ مناسب و تامين آن، آزاد است»، گفت: پرونده موكلم در حال حاضر در دادسرا مفتوح است و به دليل رعايت قوانين نمي‌توانم درباره محتويات پرونده تا پايان رسيدگي به آن صحبتي كنم. وي با بيان اينكه رسيدگي به پرونده موكلم ممكن است به طول بينجامد، مدعي شد كه هيچ مدركي عليه آقاي رحيمي وجود ندارد. نادري خاطرنشان كرد: پرونده‌اي كه در رابطه با آن براي موكلم قرار وثيقه صادر شده مربوط به اتهامات ديگري است.

«فاطمه هاشمي» 18 دي ماه به دادگاه مي‌رود

سيدمحمود عليزاده طباطبايي وكيل‌مدافع فاطمه هاشمي گفت: جلسه رسيدگي به اتهام موكلم صبح روز چهارشنبه - 18 دي ماه - در شعبه اول دادگاه انقلاب برگزار مي‌شود.

وحدت اصولگرايان در انتخابات مجلس خوب است

مرتضي آقاتهراني گفت: وحدت چيز خوبي است و همه بايد در اصول يگانه عمل كنيم، وحدتي كه در زبان است در عمل هم بايد باشد. وي درباره اظهارات يك نماينده اصولگرا مبني بر اينكه اصولگرايان براي وحدت در انتخابات آتي مجلس تلاش مي‌كنند، گفت: اين موضوع خوب است اگر بتوانند.

واكنش ثمره‌هاشمي به حضور احمدي‌نژاد در دادگاه

مجتبي ثمره‌هاشمي دستيار ارشد رئيس‌جمهور سابق در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه آيا آقاي احمدي‌نژاد در دادگاه حضور مي‌يابد، تنها خنديد و گفت: مصاحبه نمي‌كنم. وي در پاسخ به اينكه ديگر هيچ كسي با احمدي‌نژاد ملاقات نمي‌كند، گفت: مردم با احمدي‌نژاد ملاقات‌هاي مفصلي در مقابل منزلش دارند.

*جمهوری اسلامی


* روزنامه تايمز نوشت: آمارها و مطالعاتي كه در مدت اخير در لندن منتشر شد، نشان مي‌دهد كه تعداد مسيحيان كاتوليك در مقايسه با سال‌هاي گذشته، در سال 2012 ميلادي ده‌ها هزار نفر كاهش يافت كه دليل اصلي آن افتضاح‌هاي جنسي مسئولان كليسا است. براساس گزارش پايگاه المشهد، روزنامه تايمز در ادامه افزود: با وجود آن كه روز به روز به تعداد مهاجران كاتوليكي كه از كشورهاي لهستان و روماني و نقاط مختلف اروپاي شرقي به انگليس وارد مي‌شوند افزوده مي‌گردد، اما در سال 2012 ميلادي حداقل 90 هزار كاتوليك در انگلستان و ويلز مذهب خود را كنار گذاشتند. تايمز تاكيد كرد: انتظار مي‌رود تعداد مسيحيان كاتوليك در سال جديد به دليل اصلاحات پاپ فرانسيس و شخصيت محكم و رهبرانه وي افزايش يابد. در سال 2012 ميلادي تعداد مسيحيان كاتوليك كه در مراسم دعاي كليسا حضور مي‌يافتند تنها 20 درصد از كل پيروان كاتوليك ساكن انگليس بود. در سال‌هاي اخير ده‌ها نوع اتهام به كشيش‌هاي مسيحي كاتوليك نسبت داده شد كه موضوعات اغلب آن‌ها حول محور تعرض‌هاي جنسي به كودكان بود، و در زماني كه سازمان ملل خواهان اطلاعاتي از آمار واقعي چنين تعرضاتي شد، كليسا از دادن آمارهاي صحيح خودداري نمود.

* حجت الاسلام سيد مهدي طباطبايي درباره حصر ‌آقايان موسوي و كروبي به خبرآنلاين گفته است: حتماً بهترين راه، محاكمه اين دو نفر است. وقتي هر دو طرف روي حرفشان مي‌مانند، چيزي حل نمي‌شود. وي افزود: اگر موسوي و كروبي را همان سال 89 يا 90 آزاد مي‌كردند، شايد مي‌شد، اما الآن ميسر نيست و بهترين راه محاكمه است. طول كشيدن اين حصر هم به نفع آنهاست.طباطبايي در پاسخ به اين سؤال كه "فكر نمي‌كنيد محاكمه كردن اينها منجر به التهاب مجدد جامعه شود؟" گفت: نه، ديگر جامعه نمي‌پذيرد. كش‌دار شدن يك مسأله را جامعه قبول نمي‌كند، سال 88 هم يك بخشي از اعتراض مردم به حوادث آن سال به اين دليل بود كه امنيت از جامعه رفته بود، كسب و كارها ثبات نداشت و امنيت رواني در جامعه حاكم نبود، هر چند وقت يك بار هم يك آشوب به وجود مي‌آمد. الآن هم مردم از آن فضا عبور كردند. البته من در مورد شيوه محاكمه اين دو نفر حرف دارم. اگر بنا باشد مثل گذشته باشد، فضا بدتر مي‌شود، چون خواه ناخواه اينها هنوز طرفداراني دارند.

*قدس

تهدید بی‌آبی 3 استان کشور!


مهر: مسعود میرمحمد صادقی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان گفت: اگر به فریاد اصفهان و فلات مرکزی که این استان خط مقدم مقابله با کویر در فلات است نرسیم یزد، کرمان و اصفهان خالی از سکنه می‌شود.

‌قانونی مربوط به 30 سال پیش!

فارس: اسدا... بادامچیان قائم مقام شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی گفت: قانون احزاب مربوط به 30 سال پیش است که نیازمند تجدید نظر بوده و در حال حاضر در حال ورود به مجلس نهم قرار گرفته است.

رادان: مداح معروف مجوز داشته

باشگاه خبرنگاران: سردار احمدرضا رادان جانشین فرمانده ناجا در حاشیه دیدار مردمی خود در جمع خبرنگاران، درباره خبر تیراندازی توسط یکی از مداحان گفت: سلاح در اختیار وی مجوز داشته و قانونی بوده است. وی افزود: رسیدگی به این پرونده آغاز شده است.

درخواست شیخ سلفی برای ظهور سفیانی!

باشگاه خبرنگاران: عدنان عرعور، شیخ سلفی سوری مقیم عربستان سعودی در سخنانی از تریبون تبلیغاتی خود موسوم به شبکه شذا گفت: امیدواریم زیر لوای پرچم لشکر سفیانی باشیم.

زمان دادگاه فاطمه هاشمی


مهر: محمود علیزاده طباطبایی وکیل فاطمه هاشمی گفت: دادگاه موکلم 18 دی ماه در شعبه اول دادگاه انقلاب تهران برگزار می شود. فاطمه هاشمی به دلیل اظهارنظرهایی که نسبت به وزیران در روز رأی‌‌ اعتماد به آنها در مجلس داشته به دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شده است.

پرسش اعتراضی قشقاوی از نمایندگان

مهر: حسن قشقاوی معاون کنسولی و امور ایرانیان وزارت خارجه در دانشگاه صنعتی شریف تهران با طرح این پرسش که خواستن دایم وزیران به مجلس چه سودی دارد؟ گفت: صرف انتقاد کردن از سیاست خارجی و دیپلماسی دولت فایده ای ندارد.

ادامه رسیدگی به شکایات لاریجانی و مرتضوی

جهان: چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده شکایت مرتضوی از فاضل لاریجانی و شکایت فاضل لاریجانی از مرتضوی دیروز برگزار شد.

ماجرای دیداربا «الماجد» پیش از مرگ


قدس آنلاین: شبکه الجدید لبنان خبر داد یک وابسته سفارت عربستان سعودی در بیروت 24 ساعت پیش از مرگ «ماجد» تروریست سعودی با وی دیدار کرده بود.

اتهام یکی از گردانندگان «من و تو»

جهان: رسانه‌های غربی از اتهام یکی از گردانندگان شبکه بهایی «من و تو» درباره تجاوز به یک کودک خبر دادند.

حکم ترک نمازجمعه 25 ضربه شلاق!


العالم: گروه تروریستی داعش اعلام کرده است حکم ترک نماز جمعه 25 ضربه شلاق است و این حکم را برای نخستین بار روی دو شهروند سوری و در انظار عمومی اجرا کردند.

انتقاد طائب از احمدی نژاد

خبرآنلاین: مسؤول قرارگاه عمار با اشاره به دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد گفت:‌ احمدی نژاد پدر همه را درآورد و با ماشینی که حداکثر سرعت آن 180 کیلومتر در ساعت بود، 200 کیلومتر می رفت و این سبب می شد همه در این ماشین فشار زیادی را تحمل کنند.

هر طور حساب و کتاب کردم، نشد

خبرآنلاین: قاسم جعفری نماینده بجنورد گفت: رئیس جمهور و برخی وزیران به گونه‌ای سخن می‌گویند که حق سوال مجلس را زیر سوال می‌برند و هیأت رئیسه باید نسبت به این موضوع واکنش نشان می‌داد.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور در سخنان اخیرشان گلایه‌های جدی نسبت به نمایندگان مطرح کردند، افزود: حتی برخی اعضای کابینه گفتند حدود 300 ساعت به سوالات نمایندگان پاسخ دادند. بنده هر طور حساب و کتاب کردم و چرتکه انداختم دیدم چنین چیزی صحت ندارد.

بررسی موضوع احضار علی مطهری

خبرآنلاین: محمدرضا تابش نماینده مجلس با اشاره به اعلام جرم علیه علی مطهری گفت: نمی توان یک نماینده را به سبب اظهاراتش تحت تعقیب قرار داد.

وی از هیأت نظارت بر نمایندگان و ابوترابی رئیس این هیأت خواست موضوع احضار علی مطهری را با دقت پیگیری و به مجلس گزارش دهد.

ثبت نام خلیج‌فارس در سایت بایرن

فردا: باشگاه بایرن مونیخ با تمام ستارگان خود قطر را به عنوان محل برپایی اردوی آماده سازی زمستانی‌اش انتخاب کرد. این اردوی 9 روزه در یک کشور عربی برگزار می‌شود اما سایت رسمی بایرن مونیخ و همچنین روزنامه بیلد آلمان در اقدامی جالب از نام خلیج فارس برای بازتاب خبرهای اردوی زمستانی بایرن استفاده کرده‌اند که خشم کشورهای عربی را برانگیخته است. جالب‌تر آنکه پایگاه اینترنتی باشگاه مونیخی در نسخه عربی خود نیز از عنوان خلیج فارس بهره گرفته است.

رتبه ایران در تولید گازهای گلخانه ای

ایرنا: آژانس اطلاعات انرژی آمریکا فهرست 10 کشور تولید کننده نخست گازهای گلخانه ای با منشأ گاز دی اکسید کربن را منتشر کرد که ایران در رتبه دهم این فهرست قرار دارد.

احضار دوباره احمدی‌نژاد به دادگاه

الف: دادگاه کیفری استان تهران برای بار دوم محمود احمدی‌نژاد را برای بیان دفاعیاتش در مورد شکایت کمیسیون اصل 90 مجلس و شاکیان خصوصی احضار کرده است و او باید امروز دوشنبه در دادگاه حاضر شود.

اعلام جرم علیه مطهری خلاف قانون اساسی است

الف: محمد حسین فرهنگی- عضو هیات رئیسه مجلس- در حاشیه مراسم بزرگداشت علی اکبر پرورش در مدرسه عالی شهید مطهری در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اعلام جرم قوه قضاییه علیه علی مطهری گفت: نطق نمایندگان در راستای وظایف نمایندگی آنان است حتی اگر نادرست باشد، بنابراین اعلام جرم علیه آنان برخلاف نص اصل 86 قانون اساسی است.

ظریف هفته آینده به بیروت می‌رود

ایسنا: شبکه ال.بی.سی از سفر وزیر خارجه ایران به لبنان خبر داد. این شبکه خبری اعلام کرد که محمد جواد ظریف سیزدهم ماه جاری میلادی (23 دی) به بیروت سفر خواهد کرد. روزنامه‌ النهار لبنان نیز به نقل از محافل سیاسی خود نوشت که این سفر، از اهمیت زیادی برخوردار است.
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
احمد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
انگارنه انگار كه سيستان هم جزوء اين كشور است!
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر