کد خبر: ۴۷۰۳۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
رایگان درمان شوید/

سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت"رایگان درمان شوید" مطرح کرده بودند، توسط "فوق تخصص گوارش و كبد" پاسخ داده شد.

گروه علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران؛ بخشی از پاسخ سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت رایگان درمان شوید مطرح کرده بودند را منتشر كرد.  

شما هم می توانید با مراجعه به کلینیک باشگاه خبرنگاران و طرح سوالات خود پاسخ را از پزشکان مطرح در آن بخش دريافت كنيد.

اما پاسخ سوالات برخي از کاربران درخصوص "زخم معده" كه توسط دكتر عليرضا دلاوري متخصص اين رشته داده شده است، به شرح ذیل است:

***محمدظاهر: 

اينجانب مردي 32 ساله داراي سابقه مشكلات معده هستم و به تشخيص پزشك داراي ورم معده شديد مي‌باشم و طبق دستور پزشك روزانه داروي پنتوپرازول 40 مصرف مي كنم و از مصرف مواد غذايي مضر هم خودداري نمودم اما تاكنون بعد از گوشت 20 روز از مصرف دارو احساس درد زير دنده‌ها و قسمت پشت دارم خواهشمندم راهنمايي فرماييد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اينكه داروها عوارض دارند و درد و مشكلات گوارشي ايجاد مي‌كنند بديهي است وليدرد اين بيمار ممكن است ربطي به سيستم گوارش نداشته باشد و مشكل ديگري داشته باشد و مجدداً بايد مورد چكاب قرار بگيرد.

***ناشناس:

من 31ساله هستم حدود هشت سال كه بعضي مواقع معده‌ام درد مي‌گيرد از جمله اين مواقع هم وقتي گرسنه بمونم يا كمي از وقت خوردن غذايم بگذرد معده دردم شروع مي‌شود طوري كه انگار سوزن قورت داده باشم تمام معده‌آم درد ميكند و بيشتر مواقع درد به پشت معده‌آم مي زند تا به حال يكبار به پزشك مراجعه كردم كه ايشان هم بعد از معاينه گفتند وضع معده‌ات خيلي خراب است و قرص امپرازول براي دو ماه و شربت آلومينيوم‌ ام جي تجويز كردند بعد از مصرف مدتي خوب شد ولي دوباره عود كرد، مي‌خواستم بدونم علائم زخم معده است؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين علائم ممكن است زخم اثناعشر باشد ولي با توجه به اينكه دارو مصرف مي‌كنند و جواب نداده غير از مراجعه به پزشك احتياج به آندوسكوپي و پيگيري‌هاي بعدي دارند.

***بهزاد: 

نزديك پنج سال است كه معده درد دارم تازگي‌ها آندوسكوپي كردم متوجه شدم زخم اثناعشر و معده دارم كه نسبتاً عميقه، آيا به كمك دارو و پرهيز غذايي خوب مي‌شوم؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: بايد دوره‌ي درمان را كامل كنيد زيرا زخم‌هاي اثناعشر خوش خيم هستند و معمولاً مشكل ايجاد نمي‌كنند مگر اينكه عارضه دارشوند و احتياج به درمان بيشتري داشته باشند.

***مينا: 

سلام من مادربزرگم حدود 80 سالشه و هميشه از درد معده گلايه داره به دكتر هم مراجعه كرديم ولي افاقه نكرده مدام ميگه سوزش معده دارم بايد چه كرد؟
 
پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: فرد 80 ساله ممكنه هر مشكلي داشته باشد از جمله بيماري قلبي، نارسايي عروقي يا ممكن است بيماري كه داخل شكمش باشد و زخم ايجاد كرده پس بايد مورد بررسي‌هاي لازم قرار گيرد تا مشكل اصلي مشخص شود.

***افشين: 

چند سالي است درد معده و حالت تهوع داشتم اما با مصرف امپرازول دو سال بهتر شدم ولي چون زياد سگار مي‌كشم گاهي اوقات احساس درد در معده را دارم به دكتر مراجعه كردم آندوسكوپي گرفتم اما روده و معده‌ام مشكل نداشت و زخم معده نداشتم خواستم بپرسم علت درد چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: در درجه‌ي اول بايد كاملاً سيگار را كنار بگذاريد رژيم غذايي مناسبي را رعايت كنيد و از خوردن چاي پررنگ و مركبات زياد، غذاهاي چرب و فست‌فودها خودداري كنيد و غذا را آهسته ميل كنيد در اين صورت 80 درصد مشكلاتتان حل مي‌شود.

***قرباني: 

من 32 ساله هستم مشكلم اين است كه موقعي كه غذا مي‌خورم فشارم جابه‌جا و سرم سياهي مي‌رود، چكار بايد بكنم؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: بيماري گوارشي كمتر اين علائم را ايجاد مي‌كند مگر اينكه اين علائم در افرادي ايجاد شود كه تحت عمل جراحي معده و روده باشند اما اگر شما تحت اين عمل‌ها قرار نگرفته‌ايد بايد از نظر "قلبي و ريوي" بررسي شويد.

***بهاره: 

مدتي است نقطه‌اي از معده‌ام مثل اينكه آب جوش روي آن ريخته مي‌شود و درد شديد دارم و احساس مي‌كنم كه اسيد معده ام زياد است، لطفاً راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ‌در اين موارد سن نقش مهمي دارد و همچنين بايد بررسي شود كه شخص "كاهش وزن" داشته يا نه يا اين مشكل در خواب نيز او را اذيت مي‌كند يا اينكه دفع خون دارد، با بررسي اين موارد مي توان مشكل را بررسي كرد.

***بابك: 

سابقه‌ي معده درد دارم و روزانه نزديك دو فلاكس چايي مصرف مي كنم، جلو سينه‌ام چند جوش بوجود آمده و بعد از مدتي مي رود و مدتي بعد دوباره جوش مي‌زند و جوش چركين است، خواستم ببينم ارتباطي با معده دارد يا نه؟ 

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: جوش‌ها هيچ ارتباطي به معده ندارد اگر شما دچار سينه درد هستيد در درجه‌ي اول بايد مشكلات قلبي را مورد بررسي قرار دهيد.

***سعيد: 

علت ترشح بيش از حد اسيد معده چيست و درمانش چگونه است؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است به رفلاكس معده دچار شده باشيد با اين حال براي اطمينان بايد به پزشك مراجعه كنيد و تا حتي الامكان از مصرف "غذاهاي ادويه‌دار"، نوشابه‌هاي گازدار و سيگار خودداري كنيد.

***جعفري: 

‌مدتي است هر غذايي كه مي‌خورم سردلم مي‌ماند و معده‌ام ترش مي كند علت و چاره چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است به رفلاكس معده دچار شده باشيد، بايد به پزشك مراجعه نمايد و بعد از اطمينان از تشخيص درمان را شروع كنيد.

***محمود: 

من دو سال است كه قرص ترامازول با دوز 200 استفاده مي‌كنم و هر شب پنج عدد مي‌خورم به تازگي از شكمم صداهاي غروغر مي‌آيد و توي شكمم بخصوص طرف راست بدنم يعني پهلوي جلو سمت راستم مورمور و بي‌حس مي‌شوند خوراكم خوب است و شير هم زياد مي خورم سؤالم اين است كه با توجه به علائمي كه گفتم آيا معده ‌ام چيزيش شده؟ اگر از كبد و كليه هم مي‌دانيد خواهش مي كنم، بگوييد؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: "ترامادول" آثاري بر معده و كبد ندارد به شرطي كه تحت نظر پزشك اين دارو را مصرف كنيد درد پهلو شكم ممكن است از مشكلات ديگري باشد بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيد.

***مهرداد: 

چند سالي است‌ كه درد معده دارم مواقعي كه نان يا سبزي يا ميوه خام مي‌خورم حالت تهوع بهم دست ميده در ضمن بيشتر مواقع نفخ شكم دارم و يك عارضه‌ي ديگري كه خيلي براي من عذاب آور است بوي بد دهانم است كه مخصوصاً در مواقع خواب شدت پيدا مي‌كند و اين مشكل از دندانهايم نيست لطفاً مرا راهنمايي كنيد مخصوصاً در مورد بوي بد دهانم.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين بيماري رفلاكس اسيد معده به داخل مري است و بايد از خوردن خوراكي‌هاي ترش خودداري كنيد، بوي بد دهن نيز مربوط به اين بيماري است.

***هادي: 

من گاهي سوزشي رو در جداره‌ي معده و همچنين مري احساس مي‌كنم علت چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: مشخصات بيماري رفلاكس است و بايد از داروهاي ضد اسيد معده استفاده كنيد.

***ناشناس: 

من وقتي به جلو خم مي‌شم زير دنده‌هاي سمت راستم احساسي دارم شبيه زماني‌كه يه چيزي شبيه گوشت اضافه باشه كه گير ميكنه به دنده‌هام، علتش چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين اتفاق بيشتر در افراد چاق روي مي‌دهد و "دردهاي عضلاني" است و ربطي به معده ندارد.

***ناشناس: 

من از بچگي دهنم بو مي‌داد آيا زخم معده دارم؟ اگر شلوار تنگ بپوشم يا زياد خم شم به شدت پهلوهام درد ميكنه اين ربطي به زخم معده ندارد؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: نه اين ارتباطي به زخم معده ندارد و بوي دهان ممكن است به خود دندان‌ها و روده‌ها مربوط باشد.

***مينا:

خانمي 21 ساله و متأهل هستم كه مدت چند ماهه درد شديدي در قسمت چپ شكمم و زير سينه‌ام حس مي‌كنم كه درد شب‌ها وقت‌هايي كه استرس دارم بيشتر اتفاق مي‌افتد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين مشكل سندروم روده‌ي تحريك‌پذير است و براي درمان بايد به پزشك مراجعه شود.

***ناشناس: 

من هر چند روز يكبار معده درد شديد مي‌گيرم بعد خود به خود خوب ميشم دليش چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ناراحتي شايع معده است كه ممكن است به غذاهايي خاصي حساسيت داشته باشد، اما اگر خيلي آزار دهنده باشد احتياج به درمان دارويي دارد.

***ناشناس:

من سر معده‌ام درد مي‌كند و بيش از 10 بار به پزشك مراجعه كردم و سه بار آندوسكوپي دادم نتيجه‌اي نگرفتم ضمناً "رفلاكس" هم ندارم لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: رفلاكس حتماً با "آندوسكوپي" تأييد نمي‌شود و اين مشكل ممكن است يا رفلاكس يا ناراحتي معده باشد كه در آندوسكوپي نشان داده نشده باشد.

***ايرج:

پدرم چند ساله معده درد دارد و داروهايي مانند شربت ماستي و يك داروي گياهي به نام مجو را مصرف مي‌كند‌، چاي و "سيگار" هم زياد استفاده مي‌كند توصيه‌ي شما در اين خصوص چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است مشكل زخم اثناعشر و زخم معده داشته باشد و بايد دقت كند "داروي گياهي" را حتماً از داروخانه تهيه كند.

***امير:
 پدر من ساليان است كه "راينتدين كيمي" مصرف مي‌كند اما در اين دو سال اخير از يك مورد شكايت مي‌كند و آن هم رنگ متفاوت قرص‌هاي داخل هر برگ از اين داروست كه در يك برگ دو رنگ دارو يافت مي‌شود يكي زرد و يكي نارنجي لطفاً راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين به هيچ وجه امكان ندارد در صورت مشاهده‌ي اين مورد حتماً بايد به داروخانه مراجعه كرده و موضوع را با پزشك داروساز مطرح كند.

***فاطمه:

دختري 14 ساله هستم از سن چهار سالگي به بيماري گوارشي مبتلا بودم الان مشكلي كه دارم نفخ شديد معده است كه بيشتر در سينه و پشت سينه‌ام جمع مي‌شود به طوري كه سردرد مي‌گيرم ناگفته نماند كه من در بچگي اندوسكوپي كردم و از داروي پيپرازين و فاموتيدين استفاده مي‌كردم ولي اكنون هيچ دارويي استفاده نمي‌كنم پدر چهل‌وهشت ساله‌ي من نيز نفخ دارد و از داروي امپرازول و راينيتدين استفاده مي‌كند لطفاً راهنمايي‌ام كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: نفخ علائم شايعي در بيماري‌هاي گوارشي است كه عمده‌ترين علت آن چاقي و بي‌تحركي است ولي در خيلي از موارد در سندروم روده‌ي تحريك‌پذير نيز اتفاق مي‌افتد توصيه مي‌شود از رژيم‌هاي غذايي استفاده كنيد، نان كمتر بخورند و بهتر است به طور مرتب از پياده روي داشته باشيد.

***محمدرضا: 

قرص‌ امپرازول بايد مصرف كنم اگر حتي يك روز فراموش كنم از درد دل رنج مي‌كشم حدوداً دو ماه مصرف كرده‌ام ادامه‌ي مصرف طولاني مدت مضر است يا خير؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين دارو مصرف طولاني مدت در كشورهاي غربي داشته و مصرف آن مشكلات جدي ايجاد نكرده اگر چه يكسري عوارض دارد ولي منافعش بيشتر از عوارض آن است.

***فاطمه: 

اگر معده بعد از خوردن غذا حتي بعد از خوردن بيسكويت يا كيك ترش كند مشكل چيست؟ درمان آن چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: رفلاكس معده است و درمانش "داروهاي ضد اسيد معده" است و اين افراد بايد از خوردن "فست‌فودها" و خوراكي‌هاي ترش اجتناب كنند.

انتهاي پيام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱۹۰
در انتظار بررسی: ۰
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۵
سلام من مشکلات گوارشی دارم مثلا سوزش سردل . اگر قرص های رتنیتیدتین و فاموتیدتین را نخورم اسید مداوم ترشح می کند . راستی من روزی ۶ تا۸ عدد قرص رانتیدتین و یا فاموتیدتین میخورم . اصلا غذای چرب و سنگین و پر نمی خوردم و بعضی وقت ها بستنی و یا شکلات کاکا یویی می خوردم فورا رفلاکس معده استفراغ می کنم و حدودا ۴ یا ۵ سال است اینگ نه هستم. و بندرت عصبی می شوم.حال می خواستم بدانم اگر روزی ۶ یا ۸ قرص معده میخورم مشکای در کار نیست. منتظر ج اب هیتم متشکرم.
محمد
|
Netherlands
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
سلام 23سالمه بعدضهرهایهوفشارروی سینم میاداکو قلب دادم گفت مشکلی نداری احساس مرگ تپش قلب بعدضهرهامیگیرم ازمایش سونوگرافی دادم گفت مشکلی ندارین وازمایش خون چکاب کامل دادم مشکلی نبودفقط کم خونی دردسمت چپ بدن میگیره دودمیکشم همینطوری میشم فکرمرگ به سرم میزنه متادونم مصرف میکنم احساس تنگی نفس میکنم نمیدونم چیکار کنم فشارم کلسترول بالا توازمایش بود داددادبهترشدم بازم همینطورشدم ممنون میشم جواب بدین چه ازمایشی بدم
farzad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
معدم ،درد میکند ،و احساس گرسنگی میکنم ،و زود زود گرسنم میشه ،،و بعضی وقتی یک جای نقطه در معده درد میکشه و تیر میکشه ،قفسه سینمم بعضی وقتا درد میکند ،،،،من 19سالمه
مهدی عباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۷
با عرض سلام و خسته نباشید
چند وقتی میشه که وقتی حتی آب خالی هم میخورم از دهانه معده احساس سوزش میکنم یا وقتی غذا های آماده میخورم درد همچنان هست و آروغ های پی در پی اذیت میکنه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۵
سلام من چیزهای شیرین می خورم معده درد می کند
فرناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۱
با سلام من دختری20 ساله هستم و الان چند روزه که مکررحالتی دارم که انگار غذادرست وایستاده تو حلقم و خودمم حس میکنم غذایی که میخورم چند روزی میکشه که حضم بشیه که دیروزم مجبور شدم برم استفراغ کنم و بهتر شم راستش الان نزدیک یه هفتس گلو دردم دارم میگم شاید سرما خوردم که اینجوی میشه قرص ضد بارداری هم مصرف میکنم به نظرتون میتونه از اینا باشه یا زخم معدس غذا میترشه انگار تو حلقم تورو خدا جواب بدین
خان آقا نظری
|
Netherlands
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۹
سلام آقای دکتر مادرم مدت سه هفته میشه پیش دکتر معده بردم معده شان میگه کم ورم داره معده شان خیلی میسوزه دارو میخوره هیچ تاثیر نمیکنه؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۷
وقتی سبزی میخرم معده م درد و سوزش میگیرد و شبا نفس تنگی میشوم
اتنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
سلام خسته نباشيد.همسرم مدتي كه بالاي معدش بعدخوردن غذا ويا نزديك شدن به زمان غذا درد مي گيره.وكاهي اوقات به خاطر فشار كاري واسترس .ايا بده؟
علی هستم ۳۶ ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
من ۳۶ سالمه چندماهیه بدجور معدم اذیتم میکنه نفخ میکنم وقتی گرسنم میشه حالت تهوع میگیرم بعد غذا هم احساس سنگگینی تو معدم میکنم عصرا هم کمی دل پیچه دارم گفتن عسل برام خوبه ولی وقتی عسل میخورم بالا میارم حتی اگه به مقدار کم باشه
علی هستم ۳۶ ساله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
من ۳۶ سالمه چندماهیه بدجور معدم اذیتم میکنه نفخ میکنم وقتی گرسنم میشه حالت تهوع میگیرم بعد غذا هم احساس سنگگینی تو معدم میکنم عصرا هم کمی دل پیچه دارم گفتن عسل برام خوبه ولی وقتی عسل میخورم بالا میارم حتی اگه به مقدار کم باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
سلام من مشکل اسید معده دارم . نمی دونم چرا موقعی که راه میرم احساس سوزش دارم ولی موقع نشسته یا دراز کش درد یا ندارم یا دارم کمه .لطفا راهنمایی کنین .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
سلام..جند ساليست سردرد شديد دارم و همجنين رفلاكس معده وقتى ترش مى كنم سردردم بيشتر ميشه جيكار بايد بكنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
سلام..جند ساليست سردرد شديد دارم و همجنين رفلاكس معده وقتى ترش مى كنم سردردم بيشتر ميشه جيكار بايد بكنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
سلام درد معده كه به پشت معده مزند وسردرد ونفخ علائم چه میتونه باشه ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
باسلام.شب ها كه مي خوابم ازگوشه دهانم آب بيرون مي آيد.عليت چيست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
باسلام.شب ها كه مي خوابم ازگوشه دهانم آب بيرون مي آيد.عليت چيست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
ممنون میشم اگه به سوالات پاسخ بدید.
پاس از شما. ممنونمممممممممممممممممممم
جابرامامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
آب سرد می خورم گیر میکنه توی معده ام
مانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
سلام
من حدود ١ ماه پيش با كوكوسبزى مسموم شدم و استفراغ كردم
ازون روز به بعد احساس مىكنم با تنفس اب داخل شكمم هست
الان حدود ٢٠ روز مىگذره كه سرماخوردم
و درد شديد در ناحيه ديافراگم يا همون سقف شكم و تب و لرز داشتم
الان سرماخوردگيم خوب شده
ولى هرچى مىخورم سمت چپ شكمم صدا ميده
ميخواستم ببينم چيكار كنم
مانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
سلام
من حدود ١ ماه پيش با كوكوسبزى مسموم شدم و استفراغ كردم
ازون روز به بعد احساس مىكنم با تنفس اب داخل شكمم هست
الان حدود ٢٠ روز مىگذره كه سرماخوردم
و درد شديد در ناحيه ديافراگم يا همون سقف شكم و تب و لرز داشتم
الان سرماخوردگيم خوب شده
ولى هرچى مىخورم سمت چپ شكمم صدا ميده
ميخواستم ببينم چيكار كنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۲
تشکر از اطلاعات خوبتون
Goli
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
Salam,shoharam az 3 nahiye zakhme mede dare,emkanesh hast ke ba masrafe daro ba rejeme ghazaii khob beshe
ناصر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۷
من 39 سال سن دارم حدود 5 ماه است که به دلیل زخم معده و عثنی العشر تحت درمان هستم.به دلیل ترس و اضطراب فراوان وقتی یه کم معده ام درد یا ضعف میکند سریع ترس و اضطراب به سراغم میآید به حدی میرسد که کل بدنم و پشت کمرم سوزن سوزن شده و خیس عرق میشوم و دست و پایم شل و یخ میشود.ضربان قلبم به شدت بالا میرود و دهانم خشک میشود.باید به درمانگاه بروم و سرم بزنم.تو رو خدا منو راهنمایی کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۶
خانمی ۳۵ ساله سابقه ی سنگ کلیه که ۴ بار سنگ شکنی کردم.َالان حدود یکسال هست که درد شدید شکم و پهلو ماهی یا دوماه یکبار سراغم میاد که از گردن درد شروع پیشه و در قسمت چپ خیلی شدید تا نوک انگشت پای چپم کشیده میشه لطفا راهنمایی ام کنید چکار کنم تشکر
Soheila
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
سلام.مدتیه چندلقمه غذاکه میخودم دیگه نمیتونم حالت تهوع بهم دست میده.گرسنه میشم حالم خیلی بدمیشه همش حالت تهوع دارم.چتدروزه هرچی میخورم باوجوداینکه سرده ولی معدم میسوزه
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۱
من الان دو روز صب قبل از ناشتا یک حبه سیر خام مصرف میکنم،ولی بعد از خوردن سیر یخورده معدم درد میگیره اما بعد از اون خوب میشه به نظرتون ادامه بدم مصرفمو یا ضرر داره،آخه میگن سیر رو شکم خالی باید مصرف شه که تاثیر داشته باشه
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
سلام.من یک سال میشه درد معده دارم دکتر ام رفتم ولی خوب نشدم. روزی یک تکه ترامادول مصرف میکنم حالم خوب میشه.آیا خطر دارد ترامادول ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۴
باسلام
من یک دختر 14 ساله هست و تقریبا مدت2ساله که گاهی معده دردای شدید دارم.سوزش شدید، ترش کردن و یبوست دارم. اندوسکوپی دادم خونریزی معده نداشتم ولی اسید معده ام زیاد بود، وقتی استرس دارم دردش شدیدتر میشه. امپرازول مصرف کردم ولی بازم معده درد میشم لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
سلام پسری هستم ۲۳ ساله معده ام سوز که می ده می زنه به رگ دستم می خواستم یه راهنمایی کنید با تشکر
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
باسلام من دختری با 22 سال سن هستم پنچ سال است ک معده ام سوزمیحدهد صبحها حالت تهوع دارم دهانم تلخ میشود احساس میکنم روی معده ام باز است راهنمایی فرمایید
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
باسلام من دختری با 22 سال سن هستم پنچ سال است ک معده ام سوزمیحدهد صبحها حالت تهوع دارم دهانم تلخ میشود احساس میکنم روی معده ام باز است راهنمایی فرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
سلام دو ماه میشه داخل شکمم سوزش شدیدی دارم هر ساعت قسمتی از شکم میسوزه سر دلم درد شدیدی هم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
سلام دو ماه میشه داخل شکمم سوزش شدیدی دارم هر ساعت قسمتی از شکم میسوزه سر دلم درد شدیدی هم داره
ناشناسس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام من 36سالمه وخانم هستم چندروزه داخل شکمم احساس سوختگی میکنم احساس میکنم داخل شکمم زخم شده وبه کمرم میزنه ودرددارم علت چیست؟
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام 20 سالمه زیر نافم یه جور درد داره انگار نفخ داره دست میزنم انگار میترکه چیکار کنم؟
بهاره
|
Sweden
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
سلام من شب ها احساس ميكنم معدم اتيش گرفته و تب داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
۲۸سال سن دارم ، حدودا دوسال درد معده دارم مدتی امپرازول مصرف کردم دردم اروم شد و اونو قطع کردم بعد ازچندماه مجددا دردم شدیدتر شد به پزشک مراجعه کردم واندوسکوپی شدم طبق نظرپزشک زخم معده و ورم مری دارم ، بعداز چند روز سه روز متوالی استفراغ داشتم به همراه ترش کردن خواستم دلیل رابپرسم
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
سلام .من معده درد شدید دارم یک دوره ای سوپرمینت با رانیتیدن خوردم.ولی خیلی اثر نداشت.علائمم شدیدتر شده همیشه حالت تهوع دارم با درد استخوان.وقتی معدم درد میاد بالای شکمم ورم میکنه وخیلی هوا توی معدم جمع میشه به حدی که نفس کشیدن برام مشکل میشه وببخشید تا آروغ نزنم نفسم ببالا نمیاد وخوب نمیشم.شما میتونید به من بگید چرا؟
علی اکبر
|
Germany
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
سلام
من ۱۶ سال سن دارم و لاغرم
میخواستم بگم هر وقت غذای چرب میخورم که چاق بشم
لامزب مستقیم پوستم جوش میزنه
نمیدونم چی کار کنم لطفا پاسخ بدین
تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
خوبه
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
دوستان من انواع ناراحتی های گوارشی داشتم سه بار آندوسکوپی دادم با دارو اصلا خوب نشدم فقط مصرف عسل طبیعی با سیاهدانه آسیاب شده به صورت ناشتا و شب ها موقع خواب تا ۴۰ روز.بعد ۴۰ روز تا یک هفته مصرف بابونه به صورت ناشتا . هیچوقت وسط غذا آب نخورید با شکم پر نخوابید غذا رو قشنگ بجوید تا میتونید ورزش کنید من اینجوری خوبه خوب شدم
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
س
حامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
معدم درد میگیرد وقتی خم میشوم حس میکنم اسید معدم میزنه بالا داخل خوابم بعضی اوقات درد میگیرد که نمیتونم. بخوابم سیگار نمیشکم اما چای و نوشیدنی گاز دار زیاد میخورم علت چیست؟
رضاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
بیشتر وقتا اشتهام کور میشود غذا بد موقع میخورم بیشتر اوقات تا دیر وقت بیدارم.
جی میل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
میشه به من بگید چقدر غذا بخورم
مهرداد بخشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
با سلام.
چرا غذا میخورم احساس میکنم که قسمت راست قفسه سینه غذا گیر میکند ؟
2 روزه این مشکل را حس میکنم حتی با قورت دادن آب دهن قسمت راست قفسه سینه حس میکنم غذا گیر کرده است...
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
سلام من 19 سالم.2 روزی میشه دل درد شدید میگیرم چند ثانیه دوباره عادی میشه تا 30 ثانیه ای تکرار میشه علتش چه باید چکار بکنم.؟؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
سلام من ناشتا و مواقعی که معدم خالی هست مخصوصا صبح ها وقتی نوشیدنی اسانس دار مس دلستر یا نوشابه و اب پرتقال میخورم معدم درد میگیره و بید حتما یه خوراکی بخورم تا اروم میخاستم بدونم چطور میشه این مشکلو رفع کنم
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
سلام من معده ام درد می کند
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
سلام
سیما نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ساام من مدتی هست ک از پشت گردنم تا پیایین هم سوز میزنه هم داغ میشه هر مواد غذای هم ک بخورم همینطورم بعضی موقعا هم ی تب داخی وبیرونی بدنم داره علت چیست
سیما نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ساام من مدتی هست ک از پشت گردنم تا پیایین هم سوز میزنه هم داغ میشه هر مواد غذای هم ک بخورم همینطورم بعضی موقعا هم ی تب داخی وبیرونی بدنم داره علت چیست
زهرا خانم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
سلام من پدرم بیماری هپاتیت cدارن ولی بیشتر وقت ها هم میگن ک سر دلشون میسوزه مشکل معده هم دارن و خون هم از گلوی پدرم میاد ما باید چیکارکنیم واسه بیماریش دکترم بردیم میگن ک آمپول برای هپاتیت فوالقاده زیاده .و کف پای پدرم میسوزه باید چیکارکنم برای پدرم سنش 54
نورالله میرزایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
من چند روزیه احساس میکنم معدم آب دارد و حالت تهوع دارم سرم هم گیج میرود قبلا آندوسکوپی کردم پزشکم گفت اسید معده من زیاد است ورم معده دارید
زهرا جونم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
سلام
مرضيه هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
يك هفته است دهانم تلخ شده ومزه غذا ها را خيلي كم متوجه ميشوم ميتواند از چي باشد و بايد به چه دكتري مراجعه كنم
مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
سلام من از چن سال قبل دهنم بوی بدی میداد وبعد از روزه گرفتم ی روز معدم شروع ب درد شدیدی کرد که ب پزشک مراجعه کردم داروهای معمول معده رو دادن ولی دردم کم نمیشه میخواستم بدونم که این درد ی دفعه شروع شده و ذهنم از قبل بو میداد ولی درد معده نداشتم ممکنه این مشکلات بخاطر صفر ای متعفن باشه ؟ یا از چی هس مشکلم ؟ ممنونم .
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
سلام من 24 سالمه درد طولانی معدت معده و احساس گرسنگی دائمی دارم. دلیلش چی می تونه باشه.
البته سابقه میکروب معده هم دارم
ترنم باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
سلام مادرم وقتی روزه میگیرد معده اش درد میگیرد وقتی افطار میکند خیلی شکمس باد میدهد چرا لطفا سریع جوابمو بدید ممنون
نیما کبیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
با تشکر از مطالب خوبتون من قرص اولتاپ استفاده کردم برای سوزش معده ام و هیج گونه عوارضی برای من نداشت
با سلام با تشکر از مطالب سایت شما که به من خیلی کمک کرد من جدیدا از قرص ultop استفاده میکنم و خیلی راضی هستم و هیچگونه عوارضی روی من نداشته است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
سلام مردی ۲۹ ساله هستم ۱ هفته صبح زود ساعت ۶ از درد معده بیدار میشم که بیشترش باده معدس حالت تهوه شدیدم دارم کمکم کنید ممنون میشم
محسن
|
France
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
با سلام من 28 سال دارم که زود گرسنه میشم و احساس تنگی نفس دارم سمت چپ شانه و بعضی موقع ها پشت شانه درد دارم دکتر رفتم نوار قلب گرفتم خوب بوده . موقعی که غدا خوردن و گرسنگی نفس عمیق نمیتونم بکشم باید دراز بکشم و زیر سرم بلندی باشه تا اروم بشم درد معده هم بعضی موقع ها کم دارم
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
سلام من 16سالمه چند روزیع که سمت چپ شکمم درد خیلی خفیفی میگیره بعد همون لحظه خوب میشه.علتش چیه ؟
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
سلام
مردی هستم ۳۵ ساله و متاهل
از دو هفته پیش بدنم به چیزی که نمیدونم چی بوده الرژی پیدا کرد و کهیر زدم
بعد از کهیر زدنم با درد بسیار شدید زیر قفسه سینه مواجه میشم و تنها راهی که دردم رو ساکت میکنه خوردن آب هست، به طوری که روزای اول کهیر زدنم که چند بار با این درد مواجه میشدم تا ۴ لیتر آب هم مجبور شدم بخورم که دردم ساکت بشه
وقتی موقع درد اب میخورم این حس رو دارم که انگار یه چیزی داخل معدم نرفته و سر معدم گیر کرده و با اب خوردن با فشار اون چیز رو میبره تو معدم و دردم ساکت میشه
لطفا راهنماییم کنید
مگه کهیر باعث معده درد میشه؟
درد دقیقا زیر قفسه سینه و با فشار دادن دستم توی نقطه درد ، دردم بیشتر میشه
بعضی وقتا درد به سمت راستم و بعضی وقتا به سمت چپم کشیده میشه و پشت کمرم هم درد سرایت میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
ب
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
سلام من هر وقت غذا می خورم و یا بعد از غذا پیاده روی می کنم یک نوع حس درد خاصی در معدم دارم سوزش نیست بلکه درد است البته ناگفته نماند من سندرم روده تحریک پذیر هم دارم آیااین علائم جدیه باید آندوسکوپی بشم یا مشکل زخم معده ای دارم برای حل این مشکل منو راهنمایی کنین ممنونم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
سلام هروقت نفخ وحالت تهوع دارم ومعده درد اندازه یک قاشق پرچایخوری سیاه دانه میذارم دهنم بعدیکدقیقه کن تودهنم خیس شدکامل میجوم وقورت میدم ونصف لیوان آب میگیرم گه کامل بره پایین فقط دقت کنید اگرهمه ی سیاه دانه رو ازقبیل بخیسونیدیاپودرکنید سونی میشه!!!فقط به اندازه هربارکه میخورد بذارید تودهن وخیس گه شدبجوید و... اگرباعسل بخورید بهتره. حتما وحتما امتحان کنید درمون هردردیه نه فقط معده
احمد علیجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
سلام درد معده دارم چند روزی دربه دوطرف پهلو به زیر شکم وبعضی موقع به بالای معده میزند با تخلیه مدفوع دردم کمتر میشود یا قطع میشود به نظر شما چکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۰
سلام من حدودا چند ماه بود که اسید معدم زیاد بود باد گلو و سوزش سر دل داشتم دکتر تشخیص زخم اثنی عشر دادن بهم دارو دادن استفاده کردم اما الان وقتی غذا میحورم معدم درد میگیره علتش چیه!؟سنمم22سال هست. باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
با عرض سلام وخسته نباشید من خانم 34ساله هستم سه سال پیش برای درد معده ای که داشتم آندوسکوپی شدم و دکتر میکروب معده را تشخیص دادند به مدت یک سال و نیم تحت درمان بودم حالا خوب شودم گاهی معده ام درد می کند اما خیلی کم نگرانی من این است که در حالت عادی معده ام درد نمی کند اما وقتی کمی با دستم به معده ام فشار وارد می کنم درد می کند لطفا راهنماییم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
سلام ببخشيد ميخواستم بپرسم اگه كسي زخم معدشو جراحي كنه و برداره كاملا اثراون از بين ميره يا بازم عين قبل در معرض درد و خون ريزي هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
با سلام
من 32 سالمه . یکی دو سالی هست که گه گاه از درد و سوزش معده رنج می برم . این درد مقطعی میاد و بعد از یکی دو ماه دوباره بر میگرده. البته با خوردن بستنی - سبزیجات و میوه تشدید میشه . الان یک هفته ای هست که موقع غذا خوردن که در حالت نشسته و خم شده روی زمین میشینم احساس یه درد خسته کننده و کلافگی پایین دنده هام دارم . حتی گاهی اوقات که غذاهم نمیخورم موقعی که رو صندلی میشینم یا خم میشم این درد وجود داره. صبح که از خواب بلند میشم دردی ندارم ... میشه راهنماییم کنید که علت چی میتونه باشه... ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
با سلام 23سال سن دارم و نزدیک دو سال میشه این مشکل رو دارم مشکل بی اشتهایی دارم و خیلی کم غذا میخورم ...و بعد از غذا اب و دهانم زیاد میشه و حالت استفراغ بهم دست میده لطفا راهنمایم کنین ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
سلام دو هفته پيش به علت استفاده از فست فود معده درد شديد گرفتم و به دكتر مراجعه كردم از بعد از اون روز همش احساس گرسنگي شديد در معدم ميكنم معدم اسيد توليد ميكنه كه اون اسيد باعث گرسنگيم ميشه نظر شما چيست؟ ايا راهي هست براي خوب شدنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
سلام خسته نباشین.من 26 سالمه و توی چند سال گذشته چند ماه یه بار سوزش معده داشتم و بعد خود به خود خوب شد.الان مدت دو هفته س در ناحیه زیر قفسه سینه و بالای معده م سوزش خیلی شدیدی دارم.اون هم اکثر اوقات ساعت 6یا 7 صبح که خواب هستم اتفاق میفته که باعث بیدار شدنم میشه و بعد از 10 دقیقه آروم میشه.لطفا راهنماییم کنین.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
با سلام و عرض ادب و احترام
من نوجوانی 15ساله هستم.بعضی مواقع صبح ها بعد از بیدار شدن حالت تهوع و معده درد پیدا میکنم .لطفا راهنمایی ام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
سلام اقای دکتر من 24 سالمه حدود شش روزه ک سوزش سر دل دارم و هنگام دفع مشکل دارم موقع خواب دردی ندارم ولی وقتی بیدار میشم دردم شروع میشه هیچ حالت تهوع یا وجود خون در مدفوع ندارم ولی بدجور کلافه شدم,در ضمن سابقه رفلاکس معده هم دارم,قبل این درد حدود بیس روز از قرصای ضد التهاب مفاصل برای دیسک کمر استفاده کردم,لطفا کمکم کنیدبگید چیکار کنم.مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
بادی عجیب از معده ام به گلویم می آید ودل درد عجیبی دارم .مدتی قرص مصرف می کنم التیام نیافته ام مرا راهنمایی کنیدلطفا.ممنون ازسایت خوبتون
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
با سلام .نفخ معده من به حدی هست که دو طرف شکمم متقارن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
سلام من15سالمه قبلا معدم بعضی اوقات خیلی کم درد میکرد ولی الان یک هفته میشود که معده ام هم از جلو و پشت درد میکند و احساس میکنم که چیزی در دلم مانده است ولی وقتی غذا می خورم مشکلی ندارم و حالت تهوع هم ندارم .علت این چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
سلام من ٣١سال دارم وچندين سال است كه زخم اثني عشر دارم
باوجود مصرف قبل از هر وعده غذا كه پنتو پرازول مصرف مي كنم
ولي با وجود خوردن كوچيك ترين غذاها يا مثلا شيريني باچاي معده
درد مي گيرم بايد چيكار كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
سلام ، من ٣٧ سالمه ، صبحها كه از خواب بيدار ميشم احساس سنگيني شديد معده دارم و اين موضوع خيلي منو اذيت ميكنه ، با خوردن يك تا دوليوان آب ناشتا خوب ميشم . در طول روز و شب هم هيچ مشكلي توي معده ندارم ، اندوسكوپي هم كردم و معدم سالمه. اهل سيگار و چاي هم نيستم ، دليلش رو در چي ميبينيد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
سلام مامان من ۴۰ سالشونه و دردمعد دارن طوری که وقتی میوه میخورن درد شدید میگیرند و باید شیف بزارند ؟ و گاهی اوقات هم درد به پشتشون میزنه لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
چرا انقد بی رحمییین چرا جواب مارو نمیییدین؟؟؟؟؟؟؟ تورو امامحسین جواب بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
باسلام
دختری 24ساله هستم که مدت 20روز است که به درد معده دچار شده ام قرص امپرازولو کلیدینیوم و راینیتدین هم تاثیری برای من ندارد فقط دوساعت بعده خوردنشون خوبم بعد دوباره درد شروع میشه پیشه دکتر رفتم فقط اون داروهارو داد هیچ علاءم دیگه ای ندارم فقط معدم درد میکنه البته چند سالی هم بود که نفخ معده داشتم اما باعث درد نشده بود به نظر شما باید چیکار کنم؟نیاز به آندسکوپی دارم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت اقا دکتر.عرض شود بنده26سالمه از سن 20سالگی ترش معده داشتم از24 سالگی بعلت پر خوری ک داشتم .دل درد شدید و نفخ شکم باد گلو مدفوع قیری و حالت تهو برام ایجاد شد ب دکتر مرجعه کردم اندو سکوبی انجام دادک گفت سر معدت سوخته.قرص نولپازا برام نوشت ک بعداز جدود شش ماه جواب داد ک بهتر شدم بعداز بهبودی دیک قط داروا کردم بعداز قط دارو ی مایع چسبناک صبا تو گلوم جمع ممیشد وباید هروز صبا تخیله کنم بعداز یکسال رفتم بیش دکترم همون داروا برام نوشت و متادین هم اضاف کرده ضمنا حدود دو هفته اس درد گلو دارم ولی مشکلی با خوردن ندارم مشکل درد گلوم هم ب دکترم گفتم ولی همون دارو برام نوشتن درضضمن این بار از دکترم برسیدم کفتن ی نو ع اعلام رفلاکس معده اس در حال ک موقعه اندو سکوبی گفتن سوختگی سر معداس تورو ابوالفضل بگین مشکل من چیه ؟؟؟؟؟
اگر سرطانیییه چرا دکتر چیزی بمن نمیگه ؟ تورو ب امامحسین بمن بگین خطری منو تهدید میکنه چووون استرس و اصطراب زیادی بهم وارد کرده باتشکر فراوان ودرود منتظر جوابم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
من 43 سال دارم شکمم همیشه درد میکنم می خوابم روی دست راست و چپ درد میکنه دستشویی که میرم درد شکم دارم لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
زنی متأهل وبیست ساله هستم ۶ماه بعد از ازدواجم دچار معده درد کمی شدم ک باخوردن رانیتیدین خوب میشدم الان یک سال و شش ماهه ک از ازدواجم میگذره ودچار معده درد شدید ی میشم ب صورتی ک انگار پشتم هم داره سوراخ میشه ودچار حالت تهوع میشم پیش دکترای متخصص زیادی رفتم وآندوسکپی هم انجام دادم ن زخم معده داشتم ن چیزی.وهمه ی دکترا گفتن ک این مشکل از اعصابت واسترس هست وباید کنترلشون کنی. بعداز اتمام خوردن قرصای امپرازول دوباره این درد برگشت وداره کلافم میکنه.نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۷
من 33 سالم چند وقتی معده ام درد می کرد اندسکوپی کردن گفتن معده سوخته براثر اسید بهم امپرازول داده خوب نشدم میخواستم بدانم خوردن شیرین بیان برای معده خوب است ایا خوردن امپرازول بهتر یا پنتوپرازول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
سلام.من24ساله ام همیشه ضعف معده دارم و دائما باید چیزی بخورم در صورت گرسنگی حالت تهوع و درد شدید معده دارم.به ترشیجات هم علاقه عجیبی دارم.ضعف رفتنه معده ام میتونه از زخم معده باشه.ممنون از شما
machanic
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
سلام خسته نباشید
من 20سالم هست...دو ساله دارم بدنسازی کار میکنم
شروع بدنسازی وزنم تو یه ماه نه کیلو اومد بالا....و الان مدتی هست که هر کاری میکنم( وزنم اصلا زیاد بالا نمیاد)بطوری که خیلی وقتا شبا کلی غذا که میخورم ساعت 12 نزدیک ساعت 2.5انگار که هیچی نخوردم!
و اگه دوباره چیزی نخورم دردش بیچارم میکنه!
میخواستم ببینم این بخاطر بدنسازیه؟یا معدم مشکل خاصی داره؟
لطفا راهنمایی کنید باتشکر
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
سلام
من 33 سال دارم درد معده ام میزنه مثل بشکونی میونی که معده ام گرفتند درد ش به زیر گلوم ...
ممنون میشم از لطفتون...
zohreh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
سلام اسم من زهره اس و 17 سالمه....بیشتر از چهار ماهه که دیگه مثل قبل تغذیه خوبی ندارم ونسبت به خوردن هر غذای بی میل شدم و 5 روزه 10دقیقه بعد از خوردن غذا دل درد میگیرم...تورو خدا کمکم کنید...وباید اضافه کنم که خیلی واسه آینده ام دل شوره و استرس دارم چون من امسال باید کنکور بدم...please help me...اگه تونستید خیلی زود جوابم رو برام ایمیل کنید...
محمد علی حافظی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
سلام و خسته نباشید دخترم 16ساله است و دانش اموز مدرسه تیزهوشانه. معده اش دردهایی با فواصل زمانی 10روز گاهی 30روز دارد فشار عصبی بالایی در خصوص درس و مسائل دیگر دارد که این باعث درد های شدید معده می شود امپرازول 20مصرف می کنه که موقتی خوب میشه ولی بعدا دوباره درد می گیره برای درمان قطعی چه باید بکنه؟ ضمنا به پزشک متخصص داخلی آقای دکتر محمد مجیدی در بهشهر مراجعه کردیم و نظرشون این بود که نیاز به اندوسکوبی نداره و قرص کلیدوم سی سبز رنگ رابرا ی اعصاب معده تجویز کردند و امپرازول20را. من چه باید بکنم ؟ ممنون
مامان معین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
سلام,شوهرم ورم معده شدیدوتنگی دریچه اثنی عشرداره ایانیازبه عمل داره؟بعدعمل مشکل پیش نمیاد
mirzayifar darush
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
من ورم معده ونفغ معده هم دارم حتی صبح زودبامعده خالی سوزش ودردمعده دارم وزیاداشتهاندارم نداری
آیادرماه رمضان میتونم روزه بگیرم ??
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی