کد خبر: ۴۷۱۶۴۹۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۳
سال آینده:

مجری طرح‌های گازی سازمان توسعه برق ایران از وارد مدار شدن اولین نیروگاه سیکل ترکیبی هرمزگان در سال آینده خبر داد.

 
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران، حبیب حاجی‌زاده مجری طرح‌‌های گازی سازمان توسعه برق ایران در نشست خبری امروز در جمع خبرنگاران، از افتتاح واحد اول نیروگاه گنو در تابستان سال آینده خبر داد و گفت:‌ ظرفیت این نیروگاه در حال ساخت 1000 مگاوات است.
 
وی ادامه داد: این نیروگاه از 4 واحد گازی در 2 واحد بخار تشکیل شده است که هر واحد گازی آن در 162 مگاوات است.
 
حاجی‌زاده با بیان اینکه 55 درصد کل نیروگاه پیشرفت فیزیکی داشته است افزود: با توجه به پیشرفت 75 درصدی فاز اول گازی تا تابستان سال آینده 324 مگاوات برق وارد مدار خواهد شد.
 
مجری طرح‌های گازی سازمان توسعه برق ایران همچنین از وضعیت ذخیره سوخت نیروگاه نیز این‌طور گفت: تاکنون 20میلیون لیتر مخزن ذخیره سوخت نیروگاه ساخته شده است که در مرحله هیدروتست به‌منظور کنترل نشتی‌هاست.
 
وی همچنین از توافق با شرکت گاز به‌منظور تأمین سوخت این نیروگاه نیز خبر داد و افزود: اخیرا ایستگاه گاز 200هزار متر مکعبی این نیروگاه به همت پیمانکاران داخلی تجهیز شده است.
 
حاجی‌زاده در خصوص نقش این نیروگاه در پایداری شبکه نیز تصریح کرد: بهره‌برداری، توسعه و رشد صنعت کشاورزی و همچنین پایداری ولتاژ استان‌های جنوبی از جمله اهدافی است که با بهره‌‌برداری این نیروگاه تحقق پیدا خواهد کرد.
 
وی همچنین از بهره‌برداری فاز دوم این نیروگاه در شش ماهه دون سال خبر داد و گفت: ظرفیت این نیروگاه با اضافه شدن واحدهای بخار به هزار مگاوات خواهد رسید.
 
حاجی‌زاده ادامه داد: تمام تجهیزات مورد استفاده در این نیروگاه ساخت داخل است و مورد تأیید استانداردهای ملی و اروپایی است.
 
 مجری طرح‌های گازی سازمان توسعه برق ایران تصریح کرد: در ساخت این نیروگاه مسائل زیست‌محیطی کاملا رعایت شده و این نیروگاه مشکلی در آلودگی هوای این منطقه نخواهد داشت.
 
حاجی‌زاده اعتبار ارزی لازم برای احداث این نیروگاه را 150 هزار یورو عنوان کرد و افزود: این رقم برای تأمین مواد اولیه ساخت این نیروگاه اختصاص پیدا کرده و حدود هزار و 600 میلیارد ریال نیز برای احداث فاز اول این نیروگاه هزینه شده است و برای  اتمام آن به 700 میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز داریم.

حاجی‌زاده در پاسخ به سوال خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران مبنی بر تاخیر در اجرای پروژه در صورت عدم تخصیص اعتبار لازم گفت: وزیر نیرو در اجرای هر چه سریعتر این پروژه تاکید کرده است اما درصورت اختصاص اعتبار کافی از نظر اجرای پروژه در موعد مقرر تاخیر به‌وجود خواهد آمد.
 
وی در پایان از افتتاح واحد اول نیروگاه ایرانشهر در سیستان و بلوچستان به ظرفیت 324 مگاوات نیز خبر داد.
 
انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر