دانشنامه سیاسی/

ایستادگی؛ جبهه‌ای که به ابتکار عمل "محسن رضایی" تشکیل شد

انگیزه تشکیل جبهه ایستادگی از زمان ملاقات 25 بهمن سال 89 رضایی با "رهبر معظم انقلاب" آغاز شد که ایشان در این دیدار بر شفاف کردن در مرزبندی‌ها با دشمنان انقلاب و وابستگان آن‌ها تأکید داشتند.

به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران، "جبهه ایستادگی" ایران اسلامی با حضور شخصیت‌های سیاسی، انقلابی و فرهنگی واحزاب و تشکل‌های نظیر جبهه حامیان ولایت، حزب توسعه و عدالت ایران اسلامی، جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی، جمعیت جوانان انقلاب اسلامی، جمعیت پیروان حضرت زینب (س)، حزب سبز، حزب نیک اندیشان ایران اسلامی، انجمن بین‌المللی جنبش ضد صهیونیستی، مجمع اسلامی آرمان ملت ایران، خدمتگزاران ایران اسلامی، حزب اسلامی ایران زمین در ماه‌های پایانی سال 1389 به پیشنهاد و ابتکار عمل "محسن رضایی" تشکیل شد.
 وی درباره انگیزه ایجاد این جبهه گفته است: انگیزه تشکیل جبهه ایستادگی از زمان ملاقات 25 بهمن سال 89 بنده با "رهبر معظم انقلاب" آغاز شد که ایشان بر شفاف کردن در مرزبندی‌ها با دشمنان انقلاب و وابستگان آن‌ها تأکید داشتند و نیز با توجه به اینکه موضع‌گیری بنده را نیز در پس از انتخابات 88 مورد تأیید قرار داده بودند پس از این انگیزه‌ای شد که دوستان خود را به تشکیل جبهه ایستادگی تشویق کردم.
 
این جبهه شرایط پس از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و آثار و عوارض بداخلاقی‌های آن دوران، سوء تعبیر و برداشت‌های اولیه تا حد مقابله با نظام ، بروز جریان‌های انحرافی، وضعیت اقتصادی و فرهنگی کشور، شرایط پرتلاطم منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، وعده نائل آمدن به چشم‌انداز درافق 1404 و مطالبات نسل جدید و شرایط تحول‌آفرین حوزه‌های علمی، آموزشی و فناوری در سطح جهان را به عنوان ضرورت‌هایی برای تشکیل و اعلام موجودیت خود عنوان کرده است.
 
 
جبهه ایستادگی اوایل تابستان سال نود فعالیت رسمی خود را برای حضور در انتخابات مجلس نهم آغاز کرد، با وجود آنکه این جبهه در ابتدا به وحدت با سایر جریان‌های اصولگرایی و فعالیت زیر پرچم جبهه متحد اصولگرایان امیدوار بود، اما در نهایت با ارائه لیست مستقل در تهران و شهرستان‌ها فعالیت خود را از جبهه متحد جدا کرد و به عنوان جبهه‌ای مستقل در عرصه رقابت انتخاباتی مجلس نهم ظاهر شد.
 
این جبهه که دبیر کل آن حجت السلام حبیبی است در اوایل شکل گیری نزدیکی خود با قالیباف را تکذیب کرد، این در حالی است که "ابوالقاسم رئوفیان" مسئول ستاد انتخابات جبهه ایستادگی به تازگی بیان کرد:در حالی که حضور محسن رضایی در انتخابات قطعی است وایشان گزینه اول این جبهه هستند،به گزینه دوم و سوم هم فکر می کنیم.
 
 


سایت جبهه ایستادگی ایران اسلامی در  18 آبان 90  به منظور اطلاع رسانی اخبار، بیانیه‌ها و مواضع اعضای جبهه ایستادگی آغاز به کار کرد.

در  25   آبان ماه 90 شورای عالی جبهه ایستادگی ایران اسلامی به اتفاق آراء "حجت‌الاسلام حبیبی" را به عنوان دبیرکل جبهه ایستادگی ایران اسلامی انتخاب نمودند، "آرش میراسماعیلی" قهرمان جودوی جهان به عضویت شورای عالی جبهه ایستادگی درآمد و شورای اجرایی جبهه ایستادگی با حضور نمایندگان تشکل‌های عضو تشکیل شد.
 
   شایان ذکر است؛ "محسن رضایی"  تاکنون در جلسات این جبهه شرکت نمی‌کند، در همین زمینه سخنگوی جبهه ایستادگی درباره حضور "محسن رضایی" در جلسات جبهه به خبرنگار ما گفت: آخرین حضور وی مربوط به 4 جلسه پیش است، وی کماکان عضو شورای عالی جبهه ایستادگی بوده و تنها به دلیل تداخل برنامه‌هایش با جلسات جبهه از حضوش محروم هستیم؛ این درحالی است که "محسن رضایی" در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی براینکه آیا در جلسه مجمع عمومی جبهه ایستادگی حضور پیدا خواهید کرد؟ سکوت اختیار کرد و حاضر به پاسخگویی این سوال نشد.


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر