کد خبر: ۴۷۳۱۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۲:۴۳

مهم‌ترین و شایع‌ترین ریزش مو نوع ارثی است که مو‌ها کم کم نازک و کوتاه و به تدریج پوست سر طاس می‌شود.

سید مسعود داوودی متخصص پوست و مو در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: مهم‌ترین و شایع‌ترین ریزش مو، نوع ارثی یا تیپ مردانه است که تحت تاثیر هورمون مردانه به نام تستسترون است که به مقدار بیشتر در آقایان و کمتر در خانم‌ها مشاهده می‌شود. 

وی در ادامه گفت: در این نوع ریزش، مو‌ها یواش یواش کوتاه و نازک‌تر می‌شوند و زود‌تر از موقع طبیعی می‌ریزد که در نتیجه و به تدریج به خصوص در آقایان منجر به طاسی کامل می‌شود. 

داوودی با بیان اینکه وقتی آن منطقه را با ذره بین مشاهده می‌کنیم موهایی به شکل کرک می‌بینیم، اظهار داشت: این موهای کرکی پوشش کافی روی پوست سر ایجاد نمی‌کنند و نازک و بور هستند که منظره طاس را نمایان می‌کنند. 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله با اشاره به ای‌که چون هورمون مردانه در خانم‌ها کمتر است، اظهار داشت: به همین دلیل در خانم‌ها هیچگاه طاسی مطلق نداریم و به‌‌ همان شکل کم پشت شدن مو دیده می‌شود که به هر حال خوشایند نیست. 

وی به درمان این نوع ریزش مو با تجویز داروهای ضد هورمون مردانه اشاره و تصریح کرد: تجویز این دارو‌ها در آقایان محدودیت دارد، زیرا هورمون مردانه را خنثی می‌کند و عوارض دارد ولی در خانم‌ها ایجاد نمی‌کند و قابل پیشنهاد است. 

این متخصص پوست و مو با اشاره به تجویز هورمون مردانه برای خانم‌ها اشاره کرد و افزود: چون این دارو‌ها، هورمون مردانه را در بدن خانم‌ها خنثی می‌کنند وبا فیزیولوژی بدن تضاد ندارد، جای امیدواری است که در درمان موثر باشد و همچنین داروهایی به شکل موضعی و خوردنی هم در خانم‌ها و هم در آقایان ریزش مو را می‌توان کنترل کند. 

وی با بیان مقاوم بودن به درمان که بیشتر در آقایان اتفاق می‌افتد گفت: در این شرایط قدم بعدی کاشت مو است که در آقایان نتیجه ظاهری بهتر ایجاد می‌شود و خانم‌ها سخت‌تر نتیجه می‌گیرند. 

وی به دلیل نتیجه بهتر کاشت مو در آقایان اشاره کرد و افزود: زیرا در آقایان قسمتی از مو‌ها که باقی مانده از تراکم و حجم خوبی برخوردار است و از آن مو‌ها می‌توان برای کاشت استفاده کرد ولی در خانم‌ها چون تمام پوست سر کم پشت است، نمی‌توان موهای متراکم برای کاشت پیدا کرد و در شرایط خاصی به خانم‌ها پیشنهاد می‌شود. 


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر