کد خبر: ۴۸۰۱۴۴۰
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶
گزارشی تکان دهنده از زنان خواننده عرب؛

مظاهر و نشانه‌های فرهنگ منحط بی‌بند و باری در میان خواننده‌های زن عرب که این روزها تبدیل به سفرای جنگ نرم کشورهای غربی در جهان عرب شده‌اند، کشورهای عربی را تا سرد فروپاشی فرهنگی پیش برده‌اند. باشگاه خبرنگاران پیشاپیش از کاربران محترم بدلیل استفاده از برخی تصاویر و جملات شنیع و زننده خواننده‌های زن عرب عذرخواهی می‌کند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران، برای بسیاری از ناظران تحولات "خاورمیانه" و "جهان عرب"، مواضع عمدتا مبنی بر سازش، تسلیم و حتی در بسیاری موارد، ذلیلانه سیاست‌مداران و دولت‌های کشورهای عربی، در برابر رویکردهای استعماری و شبه‌استعماری غرب، مایه تعجب است.

اما حقیقت این است که رهبران و سیاستمداران جهان عرب، از آغاز شکل‌گیری جریانات سیاسی، در دوران معاصر، به طور کامل رویکرد سازشگر و تسلیمی (آنچنان که امروز در مواضع اکثر رهبران عربی دیده می‌شود) نداشته، بلکه در برخی موارد نیز مقاومت و ایستادگی‌های چشم‌گیری در برابر غرب و جریانات استعماری از خود نشان داده‌اند.

این ایستادگی‌ در قالب‌ها و اشکال متفاوتی، از جمله جریان "ناسیونالیسم عربی" بروز داشته که در تاریخ عرب، عمدتا با نماد "جمال عبدالناصر" به عنوان رهبر ناسیونالیست "مصر" شناخته می‌شود.

این جریان، در آغاز با مقاومت و عصیان علیه سلطه ستمگرایانه "خلافت عثمانی" در مصر راه خود را آغاز کرد و به مرور، به جنبشی در سراسر کشورهای عربی تبدیل شد.

برخی از کشورهای عربی، پس از جنگ جهانی اول، صف‌کشی گسترده‌ای در مقابل رژیم نوظهور صهیونیستی از خود نشان دادند.

این صف‌کشی‌ها به طور خاص، پس از "اعلامیه بالفور" در سال 1917 و در پی آن موافقت دولت "انگلیس" با تاسیس "کانون ملی یهود" در سرزمین‌های اشغالی و همچنین موج مهاجرت صهیونیست‌ها به "فلسطین" شدت گرفت.

در واقع این تحولات، جرقه‌ای برای جهان عرب به حساب می‌آمد، تا از خواب غفلت چند صد ساله بیدار شده و مواضع خود را در برابر دشمنانشان قاطعانه اعلام کنند.

در پی افزایش بیداری و آگاهی ملت‌های عرب (و به طور کلی تمام ملت‌های استعمارزده) و مقاومت‌های آنان در برابر تجاوزهای نظامی غرب (که در نمونه‌هایی همچون "لبنان" و مصر نتایج قابل توجهی داشت)، غرب به این نتیجه رسید که دیگر زمان لشکرکشی‌های نظامی برای پیگیری منافع این قدرت‌ها در کشورهای مستعمره به پایان رسیده است.

به عبارت دیگر، افزایش دامنه آگاهی ملت‌ها و همچنین افزایش چشم‌گیر هزینه‌های یورش نظامی، غرب را بر آن داشت تا طی یک قزن گذشته، روش استعمار خود را تغییر دهد(Robert Appleton Company, 1910).

به طور کلی، می‌توان گفت در این روش جدید، هیچ‌چیزی تغییر نکرده مگر روش استعمار؛ چرا که همچنان دشمنی غرب با کشورهای مستعمره، تهاجم، نابودی نسل‌های آینده کشورهای مستعمره و غارت منافع و منابع این کشورها؛ در اولویت قدرت‌های غربی قرار دارد.

در این روش جدید؛ به جای آنکه بر تهاجم بیرونی و نظامی تکیه شود بر "استحاله درونی" ملت‌ها تاکید می‌شود، به این ترتیب که با استفاده از اصلی‌ترین ابزار فرهنگی (رسانه) نسل‌های جدید ملت‌ها را به لحاظ ارزشی تهی کرده و به این ترتیب کشورهای غربی بدون هیچ دغدغه‌ای، از تامین منافع خود در آینده مستعمره‌ها اطمینان خاطر داشته باشند("Culture Wars: How 2004" Article by E.J. Dionne).

جهان عرب یکی از اصلی‌ترین جوامع مورد هدف قدرت‌های غربی برای تهاجم فرهنگی به شمار می‌رود.

حضور یکی از اصلی‌ترین و متراکم‌ترین پایگاه‌های اسلام (به عنوان اصلی‌ترین چالش گفتمان مسلط بر جهان غرب)، وجود بخش اعظم ذخایر انرژی جهان (حدود 70 درصد نفت و گاز در این مناطق) و همچنین حضور "رژیم صهیونیستی" (که حفظ امنیت آن در اولویت گفتمان امنیتی آمریکا قرار دارد) از دلایل این امر به حساب می‌آید.

به این ترتیب؛ طی دهه‌های گذشته و به موازات افزایش قدرت رسانه‌های فراگیر، شاهد یورش همه‌جانبه فرهنگی غرب به جوانان عرب (به خصوص در کشورهایی که اولین جرقه‌های مقاومت در آنان زده شد؛ مصر و لبنان) هستیم.

در طرف مقابل نیز به دلیل عدم آگاهی قشر فرهیخته و روشنفکر جهان عرب از این خطر رو به گسترش، جوامع عرب هیچ‌گونه پاتک جدی برای این شبیخون همه جانبه در دستور کار خود قرار نداده به طوری که می‌توان گفت؛ امروزه بیشتر سنگرهای فرهنگی جهان عرب توسط مهاجمین غربی فتح شده است.

شرایط فساد اخلاقی در این کشورها به حدی رسیده که دیگر نه تنها دامنه آن بخش قابل توجهی از جوانان را در بر گرفته بلکه رهبران و نزدیکان آنان در جهان عرب نیز به طور کاملا واضح و رسانه‌ای مشغول به فساد بوده و هیچ گونه دغدغه فرهنگی ندارند.

در همین زمینه، قدرت‌های غربی، قدم آخر را برای تثبیت و گسترش فساد در کشورهای عربی برداشته و با ایجاد پایگاه‌های فساد در کشورهای تحت امر خود در حاشیه جنوبی "خلیج فارس"، فضا را برای هرچه‌بیشتر به تباهی کشیدن جوانان عربی فراهم کرده‌اند.

گفتنی است؛ بسیاری از نویسندگان عرب از برخی شهرهای مورد توجه قدرت‌های غربی در خلیج فارس، همچون "دبی"، "ابوظبی"، "دوحة"، "منامة" و "کویت" از پایگاه‌های فساد در خاورمیانه یاد می‌کنند.

به دلیل رعایت موازین اخلاقی بسیاری از تصاویر این گزارش حذف شده و موارد زیادی از ترویج بداخلاقی و فرهنگ اباهه‌گری از متن خبر حذف گردیده است.

باشگاه خبرنگاران پیشاپیش از کاربران محترم بدلیل استفاده از برخی تصاویر و جملات شنیع و زننده عذرخواهی می‌کند.

در ادامه به برخی از نشانه‌های گسترش بی‌سابقه و نگران‌کننده فساد در میان جوامع به اصطلاح هنری عرب می‌پردازیم.

اعتراف به خیانت به همسر؛ مقابل دوربین تلویزیون!

"احلام"، یکی از خواننده‌های زن اماراتی است که به فساد در سطح جهان عرب مشهور است.

وی دارای پدری اماراتی و مادری بحرینی است.

اولین همسر احلام، سرمایه‌دار و راننده رالی قطری "مبارک الهاجری" بود که نقش ویژه‌ای در ثروتمند شدن وی داشت.

اما ازدواج اول او به دلیل سبک نامناسب زندگی احلام و بی‌بند و باری‌هایش دوام چندانی نداشت.

میزان بی بندو باری او به حدی است که یک بار در حضور همسر دومش، با "راغب‌ علامه" یکی از همکاران سابق خود، احوال‌پرسی بسیار نامناسبی را انجام داد؛ این اقدام وی به حدی شنیع بود که به جدایی همسرش از او منجر شد.

"احلام" و "راغب علامة" در یکی از برنامه‌های MBC

این خواننده، همچنین باری دیگر، با حضور در برنامه گفتگوی موسیقی شبکه "روتانا" (یکی از پایگاه‌های انتشار فساد در جهان عرب) در پاسخ به اصرار مجری که از او می‌خواست یک خبر شگفت‌آور برای همسرش در مقابل دوربین‌های برنامه بگوید، پس از اندکی تامل رو به دوربین کرده گفته بود "من از زمان ازدواجمان یک بار به تو خیانت کرده‌ام"!

لحظه اعتراف به خیانت احلام

البته احلام یک روز پس از پخش این برنامه، طی اظهارنظری در فضای مجازی گفته بود "این حرف را به دلیل جوگیر شدن در مقابل دوربین مطرح کرده‌ام"!


اما با نگاهی به زندگی این خواننده و رقاص عربی، می‌توان ردپای برخی دولتمردان کشورهای عربی (مخصوصا حاشیه خلیج‌فارس) را به وضوح دید.

احلام در سال 1994 و با کمک‌های قابل توجه "انورعبدالله" (از مسئولین فرهنگی حکومت امارات) توانست اولین آلبوم خود را در حالی که کیفیت بسیار پایینی داشت، منتشر کرده و با تیراژ بسیار بالایی در بازارهای جهان عرب پخش کند.

این موفقیت هنری احلام، مدیون قراردادش با شرکت "فنون‌الامارات‌" (هنرهای امارات) بود؛ شرکتی که به سختی حاضر به همکاری با خواننده‌های تازه‌وارد است.

در همین زمینه؛ چندی پیش انور عبدالله، در مصاحبه با مجله روتانا در پاسخ به سئوال خبرنگار مبنی بر اینکه چرا و چگونه تا این حد از احلام حمایت کردید به طور معناداری گفته بود "چرا حمایت نکنم؟ احلام از دخترهای زیبا و با استعداد خلیج فارس است".

اما این تنها نشانه روابط احلام با حکام کشورهای عربی نیست، چرا که وی یکی از خوانندگان ثابت در جشن‌های مخصوص خانواده‌ها و شیوخ کشورهای عربی خلیج‌فارس است؛ امری که حاکی از علاقه این شیوخ به احلام است.

احلام برای شرکت در هریک از این جشن‌ها (به عنوان خواننده و رقاص) مبالغ هنگفتی را دریافت می‌کند.

از جمله اموال و دارایی‌های این خواننده زن اماراتی، 4 خانه ویلایی در دبی و دوحه، دو آپارتمان در اسکندریه و بیروت و همچنین دو خانه در پاریس و لبنان است.

جالب اینجاست که احلام (از مظاهر فساد جهان عرب) چندی پیش و در پی سفر "ریحانا" (خواننده آمریکایی) و حضورش در مسجد "الشیخ زاید الکبیر" در ابوظبی، با حمله رسانه‌ای به وی در صفحه توییتر خود گفته بود "این کافر زشت، مسجد شیخ زاید را به نجاست کشیده است"!

وقتی بی‌اخلاقی، صدای اماراتی‌ها را هم درآورد!

"مایا دیاب" یکی از مدل‌ها و خوانندگان لبنانی جهان عرب است به شدت مورد حمایت امپراطوری رسانه‌ای آل‌سعود و جهان غرب است.

بی‌بندوباری‌های اخلاقی وی بسیار بیشتر از آن است که بتوان در یک گزارش به آن پرداخت، اما آخرین فساد اخلاقی او اخیرا و در سال 2014 زمانی رخ داد که برای شرکت در جشن "Voyageur" (جشنی مرتبط با جواهرات قیمتی) در دبی حاضر شده و در حالی که لباسی پوشیده بود که تقریبا تمام بخش‌های بدن وی در آن نمایان بود به خودنمایی پرداخت.

تبلیغ جواهرات با استفاده از "مایا دیاب"

شدت اقدام غیر اخلاقی به حدی بود که حتی عصبانیت اماراتی‌های حاضر در آن جشن را برانگیخت و موجب شد مسئولین مراسم به سرعت وی را از آن محل دور کند.اخبار بسیاری مبنی بر روابط نامشروع وی با شاهزادگان خلیج‌فارس وجود دارد.

در همین زمینه؛ چندی پیش مایا دیاب با حضورش در برنامه "متهم" خبرساز شد.

این برنامه که توسط دو تن از مجریان مشهور جهان عرب در شبکه "ال‌بی‌سی" لبنان پخش می‌شود، با دعوت از خوانندگان و افراد مشهور جهان عرب و پرسیدن سئوالات چالشی از آن‌ها، مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

مایا دیاب، از بدو ورودش در این برنامه با سئوالات مجریان مبنی بر روابط خودش با شاهزادگان خلیج‌فارس و چگونگی این روابط رو به رو شد و پس از گذشت زمان اندکی از برنامه، در واکنش به این سئوالات، در حالی که می‌گفت "قید کرده بودم که درباره این مطلب حرفی نزنید"، برنامه را ترک کرد!

حق من است که تحریک‌کننده لباس بپوشم!

"الیسا" خواننده مسیحی عرب، که تاکنون با بسیاری از شاهزادگان عربی، (مخصوصا شاهزادگان شیخ‌نشینان حاشیه خلیج‌فارس) ارتباطات نامشروعی داشته، یکی از مظاهر بی‌بندوباری اخلاقی در جهان عرب به شمار می‌رود.

او همیشه تاکید دارد کلیپ‌ها و نماهنگ‌های او مملو از جاذبه‌های جنسی باشد و به دلیل مخالفت‌های معدود برخی از مدیران شبکه‌های عربی با این مسائل، تاکنون چندین بار جار و جنجال رسانه‌ای به راه انداخته و بر حق خود برای "پوشیدن لباس‌های تحریک‌کننده به عنوان یک زن خواننده"(!) تاکید کرده است.

الیسا در یکی از هتل‌های دبی

اما یکی از قابل توجه‌ترین بی اخلاقی‌های او در برنامه پخش زنده گفتگوی ویژه در شبکه MTV رخ داد که در آن، این خواننده مسیحی لباسی بسیار نامناسب و تحریک‌کننده پوشیده بود.

میزان نامناسبی این لباس به حدی بود که در اواسط برنامه، کارگردان ناچار شد پس از چند دقیقه نشان ندادن الیسا، تنها صورت او را از گردن به بالا در قاب دوربین خود قرار دهد!الیسا از جمله‌ خوانندگان جهان عرب به شمار می‌رود که استعداد خوبی در جذب اسپانسرها و منابع مالی دارد.

شرکت پپسی، عینک‌های Vogue و Ray Ban، ساعت Croum، موبایل Samsung و بسیاری کمپانی‌های مشهور دیگر از حامیان مالی الیسا به شمار می‌روند.

این در حالی است که اخیرا شرکت فرانسوی Georges Stah نام الیسا را برای عطر جدید خود انتخاب کرده است(Elle D’ Elissa).

وای به حال شوهرت فارس!

"مریم فارس" نیز یکی دیگر از نمادهای فساد و بی‌بندوباری اخلاقی در جهان عرب به شمار می‌رود.

وی تاکنون از سوی نهادهای مختلف جوامع عربی، به دلیل پوشش‌های نامناسب و اقدامات شنیع غیراخلاقی مذمت شده است.

این در حالی است، که وی در سال گذشته، طی یکی از بزرگ‌ترین نظرسنجی‌های جهان عرب، به عنوان زیباترین خواننده زن عربی انتخاب شد!

این خواننده عربی، اخیرا و برای اجرای برنامه‌ای توسط یکی از شاهزادگان امارات، به ابوظبی دعوت شده بود که طی آن و در حالت هوشیاری کامل، لباس‌های خود برای خودنمایی در مقابل شاهزادگان عربی درآورد.این اقدام وی به حدی زننده و شنیع بود که مجری برنامه، پس از اتمام برنامه وی، به حالت طعنه به او گفت "وای به حال شوهرت فارس"!

چندی پیش، قمر نادر، رقاصه عربی مطالبی را درباره فارس عنوان کرد که پرده از زندگی وی و همچنین چگونگی به شهرت رسیدنش بر می‌داشت.

این رقاصه گفته بود "فارس ابتدا در شرکت جمال مروان، ملیونر مصری و از وابستگان به دولت مبارک، به عنوان مدل لباس کار می‌کرد، اما کم‌کم توانست خود را به وی نزدیک کرده و پس از چندی او را در صفحه تلویزیون‌ها به عنوان خواننده دیدم"!

خوشحالی مدل عربی از رابطه همسرش با یک زن دیگر

"سیرین عبدالنور" نیز یکی از خواننده‌ها، مدل‌ها، بازیگران و البته مجریان زن عرب است که تاکنون به واسطه فساد اخلاقی‌اش توانسته شهرت زیادی به دست آورد.او و همسرش در شب عروسیشان در حالی که کاملا مست بودند اقدامات بسیار شنیعی را در مقابل دوربین‌های اهالی رسانه و مردم انجام دادند.

میزان بی‌بندوباری این افراد به حدی رسیده که هیچ قید و مرزی برای حریم خانواده نیز قائل نیستند، به طوری که چندی پیش عبدالنور گفته بود "احساس می‌کنم همسرم با الیسا در ارتباط است و از این ارتباط خوشحالم"!

البته دامنه فساد جهان عرب به حوزه مد و موسیقی محدود نمی‌شود، چراکه هنرهای نمایشی (و در راس آنها سینمای جهان عرب) نیز به عرصه خودنمایی‌ها و ترویج گسترده فساد در این جوامع تبدیل شده است.

چندی پیش دامنه فساد بازیگر مصری "الهام شاهین" به حدی رسید که برخی از علمای مصر فتوا بر حرام بودن تماشای فیلم‌هایی دادند که وی در آن حضور دارد.

برگزاری جشن‌های متعدد که کاری جز ترویج فساد و بی‌بندوباری در آنها رخ نمی‌دهد و همچنین از طرف نهادهای رسمی و حکومتی مخصوصا کشورهای عرب حاشیه خلیج‌فارس حمایت مالی می‌شوند از دیگر نشانه‌های این رخداد است.


تصویری از مراسمی شنیع در بحرین

حاشیه عربی خلیج فارس ؛ خانه امن مفسدان خاورمیانه

هرچند امروزه به طور کلی می‌توان گفت، دامنه فساد در میان تمامی نقاط جهان عرب گسترده شده، اما نمی‌توان نقش ویژه کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس در این پدیده را نادیده گرفت.

کشورهایی همچون عربستان سعودی(با حمایت بی‌نظیر مالی از شبکه‌های ماهواره‌ای و اینترنتی فاسد، حمایت مالی از برنامه‌های فساد در سایر کشورهای عربی و همچنین مدیریت امپراطوری رسانه‌ای خود-شبکه‌های MBC و  Rottana-) امارات با تبدیل دو شهر بزرگ خود(دبی و ابوظبی) به پایگاه فساد در خاورمیانه، قطر با حمایت‌های مالی از هنرمندان(!) فاسد جهان عرب در کنار دیگر شیخ‌نشینان کوچک خلیج‌فارس، رویه خطرناکی را برای آینده جوانان عرب در پیش گرفته‌اند.

به نظر می‌رسد غفلت از بنیان‌های فرهنگی و توجه صرف حتی روشنفکران جهان عرب به مسائل سیاسی و اقتصادی، نسل‌های آینده این کشورها را در آستانه یک فروپاشی خاموش قرار داده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۹
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
مرگ بر آل سعود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
اللهم عجل لولیک الفرج.خدایا کمک مان کن
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۱
اللهم عجل لولیک الفرج.خدایا کمک مان کن
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۳۰
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
گزارش تکون دهنده ای بود الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۹
مرگ بر آل سعود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
عجب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
خدا شفایش بده
اا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۹
خدا لعنتشون کنه این چه وضعی ای خدا
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
گزارش عالییییییییییییییییی بودددددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
درود بر گمنامان و نام اوران غیرتمند و مسلمان ایرانم همچون مدافعان حرم و سپاه قدس ایران ......
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
درود بر گمنامان و نام اوران غیرتمند و مسلمان ایرانم همچون مدافعان حرم و سپاه قدس ایران ......

اللهم عجل لولیک الفرج
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۸
خدارو شکر که کشور ما هم امنه هم فساد اونطوری نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
خخخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۲
هر کسی رو تو قبرخودش میزارن ما باید فکر اعماله خودمون باشه نه این که بگیم دیگران چیکارمیکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۱۴
خدا آل سعود رو با یزید و شمر محشور کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۴/۰۶/۱۰
الهم عجل لولیک الفرج
مهدی نقاش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۹ - ۱۳۹۴/۰۴/۱۶
سلام
به نظر من این اعراب پولشون تو همین راه ها خرج بشه بهتر از این هست که درآمد شون رو صرف داعش و گروه های تندرو اسلامی و میکنند و اخرش منجر به کشتن شیعیان میشه.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۵
اگه اینا مسلمان هستن پس ما چی هستیم؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
چشم اونایی که به دعا برا ظهور آقا نظر منفی دادن درآد

الهم عجل لولیک الفرج
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
همه آنها شاگردان شیطان هستند و از خدا و روز قیامت ترسی ندارند.
فتح اله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
خدا میدونه که این سگ های غربی و آمریکایی چقد در تلاشند که فرهنگ ایرانی را تغییر دهند
ساناز سخی پور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
خدایا امام زمان کی ظهور می کند . زمین داره ازاین رو به اون رو میشه!!!!!!
meshkat
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
خدا لعنتشون کنه که آبروی زنان دیگه رو می برند. خدا نسلشون رو ریشه کن کنه پست فطرتها
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
بسيار تكان دهنده بود!
محمد تقی دنیا دیده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
انسان همانند یک ماشین میباشد هر چه بیشتر توی چاله چوله بزنی و سرعت بیشتر بری زودتر فرسوده میشه همانطور که انسان با گناه خودش وخلاف فرمان خداوند عمل کند زودتر به مرگ خود نزدیک میشود ودر حالیه که آخرتشم از دست داده چه بسا وای برحال آنان که هر جا که فرمی پر میشود دین رو اسلام مینویسن ولی این در حالیه که در پناه اسلامه که داره با آرامش زندگی میکنه وای بر بی حجاب ها که......
حمیدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۲
خلایق هرچه لایق
انشاالله از نشانه های ظهور است
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
باور کنید دیگه وقتشه آقا بیان ...... داره آخرالزمان میشه
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
اللهم عجل لولیک الفرج
رحيمي ياسوج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
باسلام ب نظرمن نقطه نابودي كشورهاي عربي اينگونه هجمه هاي فرهنگ است كه كانون گرم خانواده هاشان رابه نابودي خواهدكشاند. انشاء الله نابود شوند، جنايتكاران سعودي و ال خليفه و كسانيكه اسايش را مردم سوريه گرفتند.
جواد رجب بور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
آبروي اسلام رو بردند اين شيوخ كثيف عرب لعنت الله عليه
احمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
اینها همه ریشه صهیونستی وانگلیس دارد.
دختر ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
خاک تو سرشون بی حیا
تیمور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
متاسفانه در کشور عزیز خودمان ایران وضع حجاب خانمهادر بعضی موارد اصلا مناسب نیست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
زنده باد ایران سرفراز
سامان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
سرافراز باد ایرانی
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
زنده باد ایران و ایرانی
sam
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
به جای اینکه فلان قدر پول هزینه رفتن مکه و خرید از عربها بکنید بیایید به یتیما و حتی جوانای کشورمون کمک کنید بابا مکه همینجاست تو نگاه یتیمها و جوانای خودمون! الکی پول تو جیب این عربها میکنید که چی بشه؟؟؟ سوار فراری بشن یا واسه تروریستها اسلحه بخرن؟؟؟؟
پاسخ ها
علي
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
چه ربطي به مكه داره برادر من،هر كي وسعش مي رسه بايد بره،اين جز فروع دينه،مگه اينكه شما فروع دينو قبول نداشته باشي،حال جوونا و يتيما عزيزن،دولت بايد يه فكري بكنه نه ما كه از هزينه حج رفتنمون بذاريم واسه يتيما،اون عربي كه شما مي گي ازش خريد بكنيد يه كاسبه مثل من و شما نوعي نه يه تروريست.............
یک ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدا را شکر که یک فرهنگ غنی در هر یک از طوایف و قومیت ها داریم.
اگر قدر این فرهنگ غنی رو ندانیم و به اسم مدرنیته از زبان همان غربی ها به این فرهنگ پشت کنیم.عاقبت ما هم چیزی کمتر از این ها نیست.
بچه های جنوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
واقعا که
مصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
وطن یعنی عشق وطن یعنی ایران
عرب خوزستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
به عربها توهین نکنید و القاب بد ندید شما که ادعای اسلام داری اول اصول را یاد بگیر بعد اظهار نظر بفرما ...
پاسخ ها
...
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
ما مخلص همه عرب زبانان کشور عزیزمون هستیم منظور دوستان اعراب کشورهای حوزه خلیج فارس انون اونایی که اسم مسلمونی رو فقط یدک می کشند.
الهه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
کی به عربا توهین کرد .... اینجا دارن درباره این خواننده های فاسد الاخلاق میگن....نکنه مخالف این قضیه هستی؟!
رسول
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
آخه این کجاش توهین به اعراب بود شما چرا اینقد جوش آوردی همین کم مونده که اگه بخوایم در مورد مطالب توی رسانه هایه خودمون هم نظر بدیم باید جواب پس بدیم
امیرحسن ایلامی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
سلام بنده بعنوان یک کرد غیور با شما موافقم نباید به همه اعراب توهین کرد چون مردمان شریفی در بین آنها هستند .بنده عذر میخوام هم وطن عزیز عرب
رضا
| - |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
سلام من هم به عنوان يك عرب خوزستاني اولا افتخار مي كنم كه عرب هستم ثانيا درهرقومي كه باشه آدمهاي فاسدگيرمياد نبايد همه روباهممقايسه كرد تركيه هم آدمهاي بدترازاين داره ولي ماتركهاي كشورمان بهشون افتخارمي كنيم چون درهشت سال جنگ جزء افتخارآفرينان كشورمان بودند ترك زبان ايراني دوست دارم وبهت افتخارمي كنم
سید جلال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
با تشکر از نویسنده گرامی: اما نباید از بعضی زنان که در کشور عزیز خودمان با پوشش های تحریک کننده باعث انحراف جوانان می باشند غافل شده و همسران آنها نیز مثل خودشان فردای قیامت شرمنده رسول خدا (ص)و دختر گرامیشان خواهند بود!؟
يوسف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
الهم عجل لوليك الفرج
صداقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدا به راه راست هدایتشان کنه
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
بله.......
مونا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
آخه زیبایی ظاهری چه ارزشی داره وقتی سالم نباشی. زیبایی در کنار حجاب و عفافه که کلی ارزش داره.خوشحالم که مسلمونم.خداجون شکرت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
نویسنده محترم دست شما درد نکنه
روحیت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
وای وای وای وای وای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
درودبرخاک وطنم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
انشاالله که خداآن هاروبه راه راست هدایت کنه
مجید حبیبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
سلام چیزی به آخرالزمان نمونده لعنت خدا بر فاسدین فی الارض.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
گزارش خوبي بود
محسن
|
United States
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
گزارش عالییییییییییییییییی بودددددددد
علی
|
-
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
واقعآ که. بسیار شرم آور.خداروشکر که ایرانی هستیم و افتخار میکنیم ایرانی هستیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
شیوخ اماراتی ، لباس شرف را در مقابل سران کفر و استکبار در آورده اند . عامل این بی اخلاقی ها همین شیوخ انگلیسی و آمریکائی هستند .
که نکبت منطقه می باشند و با پول نفت جنایت و ترور برای مردم منطقه ارمغان آورده اند .
براتعلي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدابسيجيان جان بركف رامحفوظ دارد.
پاسخ ها
sajjad
| - |
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
بسیجیان چ ربطی به این موضوع دارن؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۴
بسیج یک فرهنگه که وجودش مانع خیلی از مفاسده.
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدایا ظهور تنها منجی عالم بشریت را تعجیل بفرما.

امین
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
از شراب خواری های افرادی که خود را مسلمان میدانند و کلیدار کعبه و مدینه منوره هستند فیلم و عکس منتشر کنید تا مسلمانان جهان ببینند که اینان بر عکس آیات قرآن عمل میکنند
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اللهم عجل لولیک الفرج
مسعود قاسم زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
سلام علیکم
آیا انسان فکر می کند که آزاد است تا فساد کند ؟
آیا فکر می کند که از کجا آمده و به کجا می رود ؟

اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدایا همه را به راه راست هدایت فرما.آمین یا رب العالمین
علی
|
-
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
الهم عجل لولیک الفرج
راد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
به نظر من اگر عقيده درست داشته باشي و براي آن ، جهاد و مبارزه نمايي و دست از عقيده ات نكشي حتما پيروزي با شماست
حيا و حجاب عقيده ماست.
ساجد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدایا شکر
ناشناس
|
-
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خدا عاقبتمون رو ختم بخير كنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اونايي كه منفي دادن گويا از اهالي جهنمن كه دوس ندارن عاقبت بخير بشن،
اشكال نداره جهنم مال شما
عبداله
|
-
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خداراشكر كه اول مسلمان بعد شيعه وبعد ايرانيم كه هركدام يك فرهنگ غني است و تجميع اينها با هم يك انسان را مي سازد
آنجل
|
-
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اين ملخ خور هاهمان جهالت را دارند كارشان باپول نفت عيش و نوش وغيره هستش
خدا داند آينده اعراب را كه نفتشان تمام شد.
زندگی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
زندگی بی عفاف ، زندگی نیست.
ناشناس
|
-
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
لا حول ولا قوه الا به لله پناه مي برم بخدا از شر شيطان رانده شده
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
آقا عالی بود. دست شما درد نکنه!
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
چندشم شد
پاسخ ها
آزادی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
وا ؟؟؟؟؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خییییییلی جالب بود
مرسی
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
کشورهایی که امر به معروف و نهی از منکر در اون جایی نداشته باشه همین میشه
ghaffar
|
-
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اللهم عجل لولیک الفرج.خدایا کمک مان کن
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
یاد حدیث پیامبر افتادم که گفتند در آخرالزمان مردم با جهل و فسادشان به شهرت می رسند
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
خداروشکر که امثال برادران بسیجی هستند وگرنه معلوم نبود سرنوشت ما چی میشد
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اللهم عجل لولیک الفرج
پاسخ ها
محمد
| - |
۱۳:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
اونایی که به این نظر منفی دادن دلیلشون چیه؟یعنی میخوان بیشتر از این فساد در جامعه باشه؟جای تاسفه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
به چی منفی دادین؟
مسعود
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
شما دارین به تمام عربها توهین میکنید در ایران عرب وجود دارد و پیرو ولایت علی هستند پس کلی گویی نفرمایید .
محمد حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۱
عرب های ما را با آن ها مقایسه می کنی خیلی بی انصافی ....................
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
آقا مسعود این چه حرفیه عربهای ایران شرف و غیرت دارن حتی خیلی از عربهایی که در کشورهایی دیگه زندگی میکنن اهل تقوا و دیانت هستن اما از ترسشون صداشون در نمیاد شما اگر عرب زبانی به خودت نگیر عربهای ایرانی عزیز دل کل کشورن
محمد حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
افتخار میکنم به کشورم که در سایه ولایت و رهبری به دور از مظاهر فساد که در کشورهای به ظاهر اسلامی رواج دارد زندگی میکنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
یعنی بقیه که منفی داده اند با بی بندوباری موافقند ؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۰
منفی دادن !؟ برای...
کسایی که منفی میدهند منظورشون اینه که اینکارا خوب نیست... آره دیگ انشالله که اینطوریه!!!
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر