دانستنی ها؛

10 زمان مناسب برای "تغییر شغل"

اگر می خواهید شغل تان را عوض کنید یا اینکه پس از مدتی از کسب تجربه میخواهید برای خودتان کسب و کاری راه بیندازید و یا اینکه میخواهید شغل بهتری را پیدا کنید باید زمان مناسب برای این کار را بدانید زیرا گاهی باید شرایط کاملا فراهم باشد تا شما بتوانید برای تغییر شغل اقدام کنید.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران، 10 زمان مناسب برای تغییر شغل افراد وجود دارد که بهتر است در این زمانها اقدام به تغییر شغل خود کنید.
 
1- اگر فرصت کاری بهتری برای شما به وجود آمده و در حال حاضر وجود دارد میتوانید کارتان را عوض کنید اما اگر قرار است تازه به دنبال کار جدیدی بگردید پس نباید همین کاری را هم که دارید از دست بدهید. فرصت های شغلی خوب کم هستند.
 
2- اگر از کاری که انجام میدهید خسته شدید یا این کار برای شما کسل کننده است و تصمیم به تغییر شغل دارید باید ابتدا با خودتان این موضوع را روشن کنید که با توجه به تجربیات قبلی چه کار میتواند با این تجربیات شما ارتباط داشته باشد.

ممکن است موقعیت های مختلفی وجود داشته باشد اما همه ی آنها با تجربیات شما هماهنگ نباشد.
 
3-گاهی اوقات خستگی های ذهنی و مشکلات شخصی در زندگی باعث می شود افراد به اشتباه گمان کنند که باید شغل شان را عوض کنند اما همیشه اینگونه نیست کار از زندگی جداست زمانی که سر کار هستید باید به کار فکر کنید البته که روحیات افراد به گونه ای است که نمیتوانند مانع تاثیر گذاری کار و زندگی بر یکدیگر شود اما باید سعی کنید که چاره ای برای از بین بردن خستگی ها پیدا کنید.
 
4-ممکن است در برخی از موارد شما نتوانید پس از مدتی با کاری که انجام میدهید خودتان را وفق دهید و یا اینکه تجربیات کافی نداشته باشید و تصمیم بگیرید کارتان را عوض کنید در این زمان باید تصمیم جدی بگیرید اگر واقعاً نمیتوانید که شغل تان را با موفقیت پیش ببرید پس باید کارتان را عوض کنید.
 
5-گاهی ممکن است روحیات شما با کار سازگار نباشد و نتوانید در کار موفق شوید یا روند کاری شما پیشرفتی نداشته باشد در این صورت که خلق و خوی افراد با کار متناسب نیست افراد میتوانند شغل شان را عوض کنند.
 
6-اگر فرصت شغلی تازه و جدیدی به وجود آمده که از لحاظ درآمد و پیشرفت خیلی بهتر از شغل فعلی شماست پس باید با در نظر گرفتن تمامی ابعاد و ارزیابی کار جدید اقدام به تغییر شغل کنید همیشه دقت کنید که عجولانه تصمیم نگیرید.
 
7-همیشه به یاد داشته باشید که اوایل سال جدید برای پیدا کردن یک شغل یا تعویض آن مناسب تر است زیرا دستیابی به اهداف در هر سال با تغییراتی روبروست بنابراین در ابتدای سال اقدام به تغییر یا استخدام کنید.
 
8-گاهی اهداف شما و برنامه ریزی های شما با کاری که انجام می دهید متفاوت است. یا ممکن است ظرفیت هایی که محل کار شما دارد آنقدر زیاد نباشد که بتوانید پیشرفت کنید یعنی پتانسیل های شما فراتر از ظرفیت های کاری که انجام می دهید باشد در برخی از محیط های کاری پیشرفت خیلی بالاست و امکان ارتقا وجود دارد اگر شما در اینگونه محیط ها قرار ندارید و احساس میکنید که بهتر از تغییر شغل دهید پس باید با بررسی های کامل شغل تان را عوض کنید.
 
9-اگر استعدادها و توانایی های شما در محیط کار نادیده گرفته میشود و از وضعیت کارفرما و نوع کارش راضی نیستید میتوانید شغل تان را عوض کنید.

اگر احساس می کنید که کار آن طور که باید انجام نمی پذیرد و فرصت های شما از دست می رود پس باید موقعیت کاری تان را تغییر دهید.
 
10-این را به یاد داشته باشید که تغییر شغل و داشتن کار جدید در هر صورت نیاز به توضیح و تفسیر برای مدیران جدید از کار قبلی تان دارد بنابراین هیچ گاه نباید رفتار شما به گونه ای باشد که با ناراحتی از کاری که دارید دست بکشید بلکه باید برای تغییر شغل اهداف جدی داشته باشید حتما در موقعیت جدید از علت ترک کار قبلی و تجربیات شما در آن سوال میشود بنابراین تغییر شغل کار ساده ای نیست و بدست آوردن یک شغل جدید نیاز به رمان دارد بنابراین سعی کنید در وهله ی اول برای تغییر شغل پیشرفت را در نظر بگیرید.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
حامید رشیدی
۲۲:۱۰ ۰۱ دی ۱۳۹۶
سلام من دوسال مونده بازنشست بشم واز لحاظ مالی خیلی تو فشارم آیا تغییر شغل بدم؟یا کار پاره وقت انجام بدم؟
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۴:۱۶ ۱۹ شهريور ۱۳۹۶
الان چند ساله بی هدف دارم تو این شغل الانم وقت تلف میکنم
تازه فهمیدم روحیاتم با کارم اصلا سازگاری نداره
استعداد و هوشم داره تلف میشه و روز ب روزم داره سنم بالاتر میره
باید قبل از این که دیر بشه تغییرات رو شروع کنم
قبل از اینکه دیر بشه ...
Iran, Islamic Republic of
بردیا
۲۲:۳۴ ۱۸ مرداد ۱۳۹۶
مشکلات مالی تنها دلیل قانع کننده میتونه باشه
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۲:۰۷ ۲۲ فروردين ۱۳۹۵
مفید بود
ممنون
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر