کد خبر: ۴۸۶۰۲۷۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۵
دریادار سیاری خبر داد

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش یک فروند کشتی ایرانی در محدود تنگه باب المندب از چنگ دزدان دریایی نجات داد.

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار «حبیب‌الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش امروز در حاشیه مراسم تجلیل از جانبازان این نیرو در جمع خبرنگاران اعلام کرد: ناوگروه سی‌ام این نیرو یک فروند کشتی ایرانی را در محدوده تنگه باب المندب از چنگ دزدان دریایی نجات داد.
 
وی ادامه داد: در حوالی تنگه باب المندب در خلیج عدن، در دو مرحله ۸ و ۱۵ فروند قایق دزدان دریایی قصد ربایش کشتی ایرانی را داشتند که با حضور به موقع ناوگروه سی‌ام و تیم عملیات ویژه نیروی دریایی، دزدان دریایی متواری شدند.
 
فرمانده تصریح کرد: قایق تندرو متعلق به دزدان دریایی مجهز به تجهیزات سبک و نیمه‌سنگین جنگی، بامداد امروز یک کشتی ایرانی را مورد هجوم قرار داد که تیم عملیات ویژه نیروی دریایی ارتش ضمن اجرای چندین مرحله تیراندازی، با اقدام به‌موقع، قایق‌های مهاجم را متواری کرد.
 
دریادار سیاری در خصوص عملیاتی که دزدان دریایی انجام دادند، افزود: دزدان دریایی پس از ناکامی با تجهیز دوباره و این بار بعد از چند ساعت با ۱۵ فروند قایق به قصد تصرف صد درصدی کشتی ایرانی، مجدداً آن را مورد تهاجم قرار دادند که این بار هم با حضور به‌موقع تیم عملیات ویژه و ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش مواجه شده و با ناکامی فرار کردند.
 
وی تأکید کرد: کشتی ایرانی در سلامت کامل و تحت اسکورت ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی از منطقه خطر عبور کرده و مسیر خود را ادامه داد.
 
فرمانده در خصوص ناوگروه سی‌ام این نیرو اظهار کرد: ناوگروه سی‌ام نیروی دریایی ارتش متشکل از ناوشکن «الوند» و ناو پشتیبانی رزمی «بوشهر» که اوایل اردیبهشت ماه مأموریت خود را شروع کرده است، مسیر خود را به سمت جنوب آفریقا ادامه می‌دهد.

انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
برچسب ها
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل