کد خبر: ۴۸۶۰۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۶
شفیعی در نشست خبری دانشجویان و خط راستین امام (ره):

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان گفت: استقلال و شعار نه شرقی و نه غربی که خط و منش امام خمینی (ره) بود باید در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاه‌ها و همچنین در سبک زندگی‌مان تحقق پیدا کند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه باشگاه خبرنگاران، "ابوالفضل شفیعی" در نشست خبری دانشجویان و خط راستین امام خمینی (ره) ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانگداز امام خمینی( ره) گفت: از آحاد ملت در هر صنف، شغل و مرتبه و سنی برای حضور در حرم امام خمینی (ره) در روز 14 خرداد دعوت می‌کنم تا تجدید میثاق ملی و دینی شکل بگیرد. 

وی با اشاره به اینکه اندیشه و روش امام خمینی انقلاب اسلامی را بیمه کرد اظهار داشت: ایشان اراده قاطعیت بر حاکمیت دین خدا داشتند و هدف نهایی ایشان تحقق کامل احکام الهی در جمهوری اسلامی است. 

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان افزود: امام خمینی(ره) پس از توکل بر خدا بر نیروی مردم تکیه کرده‌اند و اسلامیت را با مردم می‌خواستند و در اندیشه ایشان اسلام بدون مردم و مردم بدون اسلام معنا نداشت. 

شفیعی تصریح کرد: استقلال و شعار نه شرقی و نه غربی که خط و منش امام خمینی (ره) بود باید در همه عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و دانشگاه‌ها و همچنین در سبک زندگی‌مان تحقق پیدا کند. 

وی با تأکید بر اینکه ایمان قلبی امام خمینی (ره) گروه‌های سیاسی قبل و بعد از انقلاب را زیر یک پرچم جمع کرد گفت: صدق و صفا و خلوص رهبری امام راحل با توده مردم اجازه نمی‌داد تا کسی از خط انقلاب انحراف پیدا کند و مردم نیز همواره همراه ایشان بودند. 

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان با تأکید بر اینکه مجموعه دانشجویی به دست امام بیدار شد که از دانشجویان مطالبه اساسی داشتند تصریح کرد: خط امام خمینی (ره) مصادره پذیر نیست و کسی نمی‌تواند مدعی شود که مجری خط امام راحل است و این امر تنها با تشخیص ملت صورت می‌گیرد که چه کسی پیرو ایشان است. 

شفیعی ابراز داشت: خط امام خمینی (ره) تحریم شدنی نیست و کسی نمی‌تواند با زور و فشار خط ایشان را از مردم بگیرد. 

وی ادامه داد: خط امام قابل معامله و ملاعبه نیست و نمی‌توانیم روی خط امام مذاکره کنیم چرا که خط امام موجب برد ماست و همان طور که امام راحل فرمودند باید دشمن و استکبار ببازند. 

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان با تأکید بر اینکه بازی برد برد در خط امام وجود ندارد اظهار داشت: اگر در مذاکرات و مسائل پیروز شویم قطعا دشمن می‌بازد چرا که منافع مشترکی با آنها نداریم.  
 
شفیعی اضافه کرد: خط امام خط خردمندانه‌ای است که تدابیر عزت‌مندانه می‌خواهند نه سرکج کردن در مقابل استکبار. 

وی با اشاره به فتنه 88 بیان داشت: عده‌ای خط امام را با خاطره و تفاسیر غیرمستند تدوین کردند در صورتی که مستندات امام خمینی (ره) توسط فرزند ایشان سید احمد خمینی جمع‌ آوری شد و به امضای خود امام رسید و کسی نمی‌تواند خارج از آنها حرفی بزند. 

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان با تأکید بر اینکه تبیین خط امام تنها از جانب رهبر معظم انقلاب قابل پذیرش است گفت: ایشان می‌توانند در تمامی شئون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خط امام را تعریف کنند. 

شفیعی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه سال گذشته از جنبش دانشجویی خواستند تا شناخت لایه‌ای جریان سلطه بر دشمن را پیگیری کنند. 

وی اظهار داشت: از اول انقلاب تاکنون جمهوری اسلامی در انزوا نبوده بلکه استکبار در انزوا بوده است. 

نماینده جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به مسئولان تصریح کرد: امروزه در دوران بشارت و نظارت نیستیم بلکه در زمان امامت و ولایت به سر می‌بریم و امام خمینی (ره) نیز دولت اسلامی و وظایف دولت اسلامی را در صحیفه‌شان نوشته‌اند که مسئولان باید به آنها مراجعه کنند. 

شفیعی افزود: دولت اسلامی بصیر، بشیر، مجری و پاسدار احکام اسلامی و استقلال آزادی مملکت است و باید حامی حقوق مستضعفین عالم باشد. 

وی خطاب به مسئولان دولتی و قوای مجریه و مقننه خاطر نشان کرد: به بند "م" وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) مراجعه کنید و نباید به بهای ژست‌های دموکراتیک شئون اسلامی را کنار بگذاریم چرا که این مسئله از اصول امام راحل بود.  

انتهای پیام/   
 
 
 
 
 
 
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر