کد خبر: ۴۸۶۰۹۰۹
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۹
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد کرد:

برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران مناسب تر از محل مصلای بزرگ حضرت امام خمینی (ره) است زیرا این مکان محلی برای عبادت و نماز است.

به گزارش حوزه ادبیات باشگاه خبرنگاران به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "علی جنتی" وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در مراسم تقدیر از نهادها و سازمان های همکار در بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که در تالار رودکی برگزار شد؛ ضمن بیان این مطلب افزود: حجم فعالیت های برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور بسیار گسترده و عظیم است و می توان از آن به عنوان باشگاه فرهنگی یاد کرد.
 
وی گفت: این نمایشگاه در طول ده روز برگزاری خود میزبان هزاران نفر از بازدیدکنندگان و علاقه مندان به علم و دانایی است که علاوه بر آشنایی با آثار و کتاب های جدید فرصتی برای حضور در میزگردهای مختلف علمی می یابند.
 
جنتی ادامه داد: این دوره از نمایشگاه در حوزه دیجیتال فعالیت های مناسب و خوبی را داشت و در دیگر عرصه ها از جمله حوزه ترجمه فعالیت های قابل ستایشی از خود بر جا گذاشت.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در سالن ترجمه این دوره از نمایشگاه کتاب بیش از 8 هزار عنوان کتاب ترجمه شده به سایر زبان های زنده دنیا وجود داشت و این اتفاق یکی از راه های اساسی برای صدور فرهنگ انقلاب در عرصه های جهانی است.
 
وی با اشاره به سلامت محیط نمایشگاه از لحاظ فرهنگی در این دوره از برگزاری نمایشگاه گفت: با توجه به تدابیری که اندیشیده شده بود محیط نمایشگاه کتاب از لحاظ نوع پوشش و حجاب بازدیدکنندگان مناسب بود و بسیاری از کسانی که دغدغه این موضوع را داشتند بر سلامتی محیط آن اذعان داشتند.
 
جنتی با اشاره به اینکه کار فرهنگی بهتر از سایر روشها عمل می کند؛‌افزود: بهتر است برخی روش های سنتی در برخوردها را کنار گذاریم و شیوه ای جدیدی با روش های فرهنگی را در پیش بگیریم.
 
وی گفت: باید بر غنای بیشتر این نمایشگاه بیفزاییم و و در واگذاری سهم بیشتری از تصدی گری های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این رخداد بزرگ فرهنگی به بخش خصوصی از جمله ناشران و تمامی کسانی که علاقه مند در برگزاری این رویداد هستند؛ بکوشیم.
 
 در پایان این مراسم جمعی از دست اندرکاران برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جمله سازمان ها و نهادهای همکار در این رخداد بزرگ فرهنگی از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر شد.
 
در این مراسم "سید عباس صالحی" معاون امور فرهنگی وزیر ارشاد،‌ "علی مرادخانی" معاون امور هنری وزیر ارشاد اسلامی، "بابک دربیکی" مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، "مجتبی سلطانی" مشاور وزیر ارشاد در امور جوانان و معی از مدیران و دست اندرکاران بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور داشتند.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر