کد خبر: ۴۸۶۱۰۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۵۹
مشهد/

مدیر عامل شرکت معادن قدس رضوی گفت:44نوع ماده معدنی و بیش از 57میلیارد تن ذخایر قطعی واحتمالی در کشور سبب شده است ایران رتبه نخست ذخایر معدنی در خاورمیانه را به خود اختصاص دهد.

نوید رضا مظفر جلالی در گفتگو باخبرنگار باشگاه خبرنگاران خراسان رضوی، گفت:توسعه یافتگی در جوامع امروز مستلزم رشد و توسعه در معدن و صنایع معدنی است و یکی از مزیتها هر کشور پس از نفت و گاز،مواد معدنی و صنایع مرتبط با آن است.

وی جایگاه صنایع معدنی کشوررا در اقتصاد ملی با اهمیت توصیف کرد و گفت :در حال حاضر حدود 20درصد از ظرفیت های معدنی کشور مورد بهره برداری قرار گرفته و بخش عظیم صنایع معدنی همچنان بکر و دست نخورده باقی مانده است

مدیر عامل شرکت معادن قدس رضوی با تا کید بر حما یت ازصنایع معدنی گفت: یکی از مشکلات معدنکاران کشور در بحث استخراج مواد معدنی، پایین ماشین آلات و فرآوری محصولات و در نتیجه عدم فروش مناسب محصول است و این باعث میشود که معدنکاران توان رقابت با کشورهای پیشرفته را نداشته باشند.

جلالی در پاسخ به پرسش خبرنگار مبنی بر نقش بخش معدن در حوزه ی اقتصا د مقاومتی افزود

:برای پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در بخش معدن باید برنامه ریزی کنیم تا از توان و امکانات کشور به صورت کامل بهره گیریم تا شاهد شکوفایی تحقق اقتصاد مقاومتی در بخش معدن باشیم.

مدیر عامل شرکت معادن قدس رضوی در مورد دستاوردهای شرکت معادن قدس رضوی چنین اظهار داشت:مهمترین دستاورد و شاخصه ما در بازار همان برند و نشان مبارک آستان قدس رضوی است.در این شرکت از هیچ نیروی کارخارجی استفاده نمیشود.

جلالی گفت: شرکت معادن قدس رضوی در راستای کاهش هزینه فراوری تولیدات و ایجاد فعلیت های مولد و اشتغال زایی درمنطقه ی نهبندان، نسبت به احداث کارخانه سنگ بری اقدام کرده و دارای سه معدن گرانیت است.

وی افزود:تولیدات این شرکت علی رغم تمام مشکلات از جمله تحریم ها در سطح مطلوبی قرار داشته است.

انتهای پیام//س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر