کد خبر: ۴۸۶۱۸۹۳
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۱:۳۳
لاریجانی در دیدار رئیس کمیسیون سیاست خارجی سودان مطرح کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه روابط عمیق و دوستانه ایران و سودان زمینه‌ساز گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بوده است گفت: مجلس شورای اسلامی بر این اساس از ارتقای سطح همکاری‌ها با سودان استقبال می‌کند.

به گزارش حوزه پارلمان باشگاه خبرنگاران؛علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی بعداز ظهر امروز در دیدار محمد یوسف عبدالله، رئیس کمیسیون سیاست خارجی سودان، با اشاره به سابقه مثبت روابط دو کشور ایران و سودان گفت: روابط عمیق و دوستانه دو کشور زمینه‌ساز گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف بوده است و مجلس شورای اسلامی بر این اساس از ارتقا سطح همکاری‌ها با سودان استقبال می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به ضرورت همکاری کشورهای اسلامی در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی، اظهار داشت: همکاری‌ها و رایزنی‌های خوبی میان دو کشور در چهارچوب سازمان‌ها و مجامع مختلف بین‌المللی میان ایران و سودان وجود دارد که تداوم و گسترش آنها به همبستگی و نزدیکی بیشتر دیدگاه‌های دو کشور می‌انجامد.

لاریجانی در پایان این دیدار افزایش همکاری‌های اقتصادی ایران و سودان را عامل مهمی در راستای گسترش همکاری‌ها در سایر زمینه‌ها دانست و گفت: با توجه به قابلیت‌های سودان در برخورداری از معادن غنی فلزات گرانبها، نفت و محصولات کشاورزی از یک سو و پیشرفت‌های صنعتی و علمی ایران در زمینه‌های مختلف از سوی دیگر، پتانسیل قابل توجهی برای ارتقا همکاری‌های دو کشور وجود دارد که باید در جهت منافع دو ملت از آنها بهره گرفت.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی سودان نیز در این دیدار ضمن ابراز علاقه و آمادگی مقامات سودان برای تقویت و توسعه همکاری‌های این کشور با جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و سودان از روابط دوستانه راهبردی بهره‌مند هستند و سودان در سال‌های اخیر از تجربیات جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف برای آبادانی و پیشرفت کشور بهره فراوانی برده است.

محمد یوسف عبدالله افزود: سودان همواره از وحدت دنیای اسلام و ارتباط مستمر کشورش با کشورهای اسلامی به ویژه ایران استقبال کرده است. وی همچنین گفت: پارلمان و دولت سودان در حال بررسی طرح‌های مختلف جهت از میان برداشتن موانع احتمالی موجود بر سر همکاری‌های دو کشور به ویژه همکاری‌های تجاری و اقتصادی هستند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر