کد خبر: ۴۸۶۲۲۱۷
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۳:۵۱
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار می‌کند

مراسم پنجاه و یکمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد با سخنرانی آیت‌الله حسینی بوشهری و مداحی ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت روز پنج شنبه 15 خردادماه در مهدیه تـهـران برگزار می‌شود.

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره قیام پانزدهم خرداد و شهدای گلگون‌کفن آن، از عموم امت شهید‌پرور و همیشه در صحنه ایران اسلامی و همۀ عاشقان و شیفتگان مکتب نورانی امام خمینی (ره) دعوت کرد تا با حضور پرشور و گسترده خود در"مراسم ویژه پنجاه و یکمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد" بار دیگر سند پایبندی خود را به راه ، اندیشه و نهضت عظیم خمینی کبیر میثاقی دوباره با امام و رهبری را امضاء کرده و پیوند مقدس و ناگسستنی میان امام و امت را به اثبات رسانند.
 
در این اطلاعیه آمده است:
 
ویژه مراسم پنجاه و یکمین سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد با سخنرانی آیت‌الله "حاج سید هاشم حسینی بوشهری" و مداحی ذاکرین اهل بیت عصمت و طهارت ، روز پنج شنبه "15/3/1393" از ساعت 11:00 صبح الی 13:00 با حضور مسئولان عالی‌رتبه کشوری و لشگری ، خانواده‌های معظم شهدا و اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی در مهدیه بزرگ تهران ( واقع در خیابان حضرت ولی عصر "عجل الله)، برگزار می‌شود.
 
در این اطلاعیه آمده است :
 
قیام حماسه آفرین پانزدهم خرداد 1342، سرچشمه زلال انقلاب اسلامی و سرآغازی برای شکوفایی اسلام، استقلال و آزادی ملت مبارز ایران اسلامی است که مسیری پانزده ساله را تا بیست و دوم بهمن 1357 طی کرده است. قیام خونین مردم مسلمان و مبارز ایران در پانزدهم خرداد علیه طاغوتیان زمان ، نشانی دیرینه از استواری بیعت راستین مردم با اسلام ، ولایت و روحانیت و سندی گویا از پیوند ناگسستنی امام و امت در جامعه ولایی است.
 
پانزدهم خرداد یادآور قیام با شکوه و حماسه شورانگیز ملت قهرمان ایران در پاسداشت ارزش‌های والای اسلامی ـ انسانی است؛ قیامی که تاریخ را ورقی دیگر زده و فصلی نوین به روی حیات طیبه بشری گشود و حماسه‌ای از جنس قیام عاشورای حسینی را در جلوی چشمان بشریت خلق کرد.
 
به درستی که قیام خونین وتاریخ ساز پانزدهم خرداد نقطۀ عطفی در نهضت بزرگ اسلامی و نقطۀ آغازینی در خیزش موج بیداری و حرکت های اسلامی توده های مردمی در عصر حاضر بود.
 
پانزدهم خرداد شروع حرکتی بزرگ و استراتژیک ، نهضتی عظیم و کم نظیر در طول تاریخ معاصر بشری بود که 15 سال بعد موجب متولد شدن اولین مولود خود یعنی پیروزی نهضت امام خمینی و انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال 1357 و تشکیل حکومت جمهوری اسلامی ایران با آرای بالای 98 درصد شد . حرکت و قیامی که نمایش پیوندی عمیق و ناگسستنی میان امت با ولایت و امامت جامعه و همراهی گستردۀ توده های مختلف مردم با روحانیون در صحنۀ اجتماع و سیاست بود و به تمامی ناباوران کوردل تاریخ و استکبار جهانی و تمامی سردمداران کفر و الحاد، درسی بزرگ و عبرتی جاودان از قدرت سلاح ایمان در برابر قدرت های ضعیف مادی داد.
 
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در پایان این بیانیه با دعوت از آحاد مردم، اقشار و اصناف مختلف مردم فهیم و قدرشناس ایران اسلامی برای حضور پرشور و گسترده در ویژه مراسم بزرگداشت سالگرد قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد یاد آور شده است : اینک پانزدهم خردادی دیگر فرا می‌رسد و در پنجاه و یکمین سالگرد قیام حماسه‌ساز یوم‌الله پانزدهم خرداد 1342 گردهم می‌آئیم تا با زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهیدان گرانقدر بیعتی مجدد با آرمان‌های والامقام امام و رهبری و راه ، اندیشه و نهضت عظیم خمینی کبیر آن روح بلند دوران داشته باشیم.
 
انتهای پیام/

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی