کد خبر: ۴۸۶۲۳۵۲
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۴۵

رسانه های رسمی مصر اعلام کردند عبدالفتاح السیسی فرمانده سابق ارتش که با به دست آوردن 96 و نه دهم درصد آرا ، به عنوان رئیس جمهوری انتخاب شد یکشنبه مراسم تحلیف به جا خواهد آورد.

به گزارش  سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رسمی مصر؛ این خبرگزاری بدون توضیح بیشتری اعلام کرد مراسمی در کاخ ریاست جمهوری در حضور شماری از پادشاهان و روسای جمهوری برگزار خواهد شد.
این سپهبد بازنشسته در انتخابات ریاست جمهوری روزهای 26، 27 و 28 مه را با به دست آورد 96 و هفت دهم درصد آرا به پیروزی رسید اما فقط 47 و پنج دهم درصد از واجدان شرایط به پای صندوق های رای رفتند .زیرا قدرت جدید که او عملا از زمان کودتا علیه مرسی در سوم ژوئیه 2013 رهبری می کند هرگونه مخالفتی را چه اسلامگرای یا لائیک و یا لیبرال از بین برده است .
فقط یک چهره چپگرا یعنی حمدین صباحی با او در این انتخابات رقابت کرده بود .
صباحی دراین انتخابات سه و یک دهم درصد آرا را به دست آورد اما بسیاری از کارشناسان و سازمان های دفاع از حقوق بشر این انتخابات را به سبب فقدان هیچ گونه مخالفی نمایش مضحک خوانده بودند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از قاهره ،ماهر سامی معاون رئیس دادگاه قانون اساسی مصر اعلام کرد رئیس جمهوری جدید ساعت 10 و 30 دقیقه به وقت محلی روز یکشنبه در برابر دادگاه عالی قانون اساسی در قاهره سوگند یاد خواهد کرد.
به گفته وی ، مراسمی سپس در کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه در حضور شماری از روسای جمهوری و پادشاهان برگزار خواهد شد.
سپس مراسمی در ساعت 16 در حضور حدود هزار تن از مدعوین از احزاب مختلف در کاخ ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر