کد خبر: ۴۸۶۲۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۱
در مصاحبه با چند شبکه تلویزیونی فرانسه؛

ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه روز چهارشنبه اظهارات ماه مارس هیلاری کلینتون که پوتین را با هیتلر مقایسه کرده بود، بی اهمیت و خود کلینتون را یک زن ضعیف خواند.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از  خبرگزاری فرانسه، هیلاری کلینتون که یکی از مهم ترین نامزدها برای جانشینی باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 است، در ماه مارس در اظهاراتی گفت پوتین تلاش می کند با اقداماتش در اوکراین، همانند آدولف هیتلر در سال های 1930 میلادی، مرزهای جدیدی برای اروپای شرقی ترسیم کند.
 
پوتین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی تی .اف یک فرانسه و در پاسخ به این سوال که آیا نیروهای ارتش روسیه در اوکراین حضور دارند یا نه ؟گفت:اگر آنها شواهدی دارند آنها را ارائه کنند.تمامی جهان در سال دو هزار و سه شاهد بود که کالین پاول وزیر امور خارجه وقت آمریکا شواهدی را از وجود سلاحهای کشتار جمعی در عراق را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه کرد.او لوله آزمایشی حاوی موادی ناشناخته را نشان داد که به طور ساده می توان گفت که پودر شوینده می توانست باشد.سرانجام آمریکایی ها با ارتش خود وارد عراق شدند و آنها صدام حسین را دار زدند.پس از آن ما فهمیدیم که هرگز سلاح های کشتار جمعی در عراق وجود نداشته است.بنابراین تفاوت زیادی بین انتشار بیانیه و ارائه شواهد واقعی وجود دارد.من بار دیگر می گویم که هیچ کدام از اعضای ارتش روسیه در اوکراین نیستند.

وی افزود:آنها (آمریکایی ها)دروغ می گویند.هیچکدام از نیروهای ارتش روسیه و یا حتی نیروهای آموزش دهنده این ارتش در شرق یاجنوب اوکراین حضور ندارند و هرگز حضور نداشته اند.زمانی که ما درباره اوکراین و بلوک های ارتشی صحبت می کنیم واضح است که ما نگرانیم زیرا اگر برای مثال اوکراین به ناتو بپیوندد ما نگران خواهیم بود زیرا ساختار این سازمان در مرزهای ما خواهد بود و ما نمی توانیم در برابر آن بی تفاوت باشیم.

پوتین در واکنش به اظهارات هیلاری کلینتون که رفتار وی را به هیتلر تشبیه کرده بود گفت:ترجیح می دهم که وارد بحث با زنان نشوم. با توجه به اظهارات خانم کلینتون ،اظهارات وی اظهارات زیرکانه ای نیست.این موضوع سبب نشده که از بحث های سیاسی عادی ما با وی در مواقع گوناگون جلوگیری کند.

پوتین گفت: بهتر است با این زن بحث نکنیم اما این نکته را نیز باید یادآوری کنم که کلینتون هیچگاه در سخنانش نزاکت نداشته است، البته ما بارها پس از رد و بدل چنین سخنانی، در رویدادهای بین المللی با یکدیگر دیدار کرده ایم، وقتی برخی از افراد در سخنان خود از مرزها و خطوط عبور می کنند، این به معنای قدرت آنها نیست بلکه به خاطر ضعف آنهاست، وقتی من چنین سخنانی را می شنوم، این را به خوبی می دانم که این افراد ابدا دلیل و برهانی برای اثبات گفته های خود ندارند، در مورد سیاست آمریکا هم، واضح است که این کشور همواره خصمانه ترین و وحشیانه ترین سیاست را برای دفاع از منافع خود انتخاب و اتخاذ می کند.

رئیس جمهور روسیه در ادامه گفت:با توجه به سیاست آمریکا بر هیچکس پوشیده نیست که رهبران این کشور خصمانه ترین و شدیدترین سیاست را در سطح بین المللی برای حفاظت از منافعش اجرا می کند.این سبب حضور طولانی مدت ارتش این کشور در کشورهای خارجی شده است و پایگاه های نظامی این کشور در همه جای دنیا وجود دارد.آنها همه جا هستند و هزاران کیلومتر دورتر درباره سرنوشت دیگران تصمیم گیری می کنند.

وی درباره بودجه ارتش آمریکا هم گفت:با توجه به بودجه های ارتشی هیچکس از این موضوع آگاه نیست به جز نظرات برخی کارشناسان که معتقدند که میزان بودجه ارتش آمریکا بسیار بیشتر از بودجه نظامی بسیاری از دیگرکشورهای جهان است و حال این سوال پیش می آید که چه کشوری سیاستی تهاجمی دارد؟

پوتین در پایان درباره سوریه گفت:ما بیش از همه نگران تجزیه سوریه هستیم یعنی همان چیزی که درباره سودان پیش از این روی داد.مانگرانیم که وضعیت شبیه آن چیزی شود که در عراق شاهد آن هستیم .ما نگرانیم که سوریه به افغانستانی جدید بدل شود.این همان چیزی است که ما بر روی حفظ قدرت مشروع و واقعی تاکید داریم.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر