کد خبر: ۴۸۶۲۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۳ - ۲۰:۵۶

"شینزو آبه" ساعاتی پس از تهدید گروه هفت مبنی بر اعمال تحریم های بیشتر ضد روسیه تاکید کرد: وی خواستار روابط خوب و مناسب با مسکو است.

به گزارش سرويس بين‌ الملل باشگاه خبرنگاران به نقل ازرویترز؛  "شینزو آبه" نخست وزیر ژاپن که در نشست رهبران گروه 7 متشکل از کشورهای صنعتی جهان شرکت کرده است پس از انتشار بیانیه این گروه مبنی بر تهدید روسیه به اعمال تحریم های اقتصادی و تجاری بیشتر به خاطر بحران اوکراین خواستار گفتگو و مذاکره با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شده است.
 
"شینزو آبه" گفت: در شرایط عادی پوتین باید در این نشست شرکت می کرد. من از روسیه می خواهم تا در مسائل مختلف که موجب نگرانی جامعه بین المللی شده از طریق سازنده ای مشارکت داشته باشد. این چیزی است که جهان نیز خواستار آن است. برای پایان دادن به این وضعیت خواستار مذاکره و گفتگو با پوتین هستم.
 
وی در نخستین سال نخست وزیری 5 بار با پوتین دیدار و گفتگو کرده است. ژاپن اخیرا همراه با سایر کشورهای گروه 7 تحریم هایی را ضد روسیه به خاطر بحران اوکراین وضع کرده است.رهبران گروه 7 با انتشار بیانیه ای بار دیگر نسبت به اعمال تحریم های اقتصادی و تجاری بیشتر ضد روسیه به خاطر بحران اوکراین تاکید کردند.
 
گروه هفت در این بیانیه اعلام کرد: اگر روسیه برای برقراری ثبات و آرامش در شرق اوکراین کمک نکند با تحریم های سخت تری روبرو خواهد شد.
 
گروه هفت افزود: ما آماده هستیم تا تحریم های هدفمند ضد روسیه را اعمال کنیم تا هزینه های بیشتری را بر مسکو تحمیل نماییم. آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز در این باره تاکید کرد: ما باید دوباره اعتبار اقدامات روسیه برای برقراری امنیت و ثبات در منطقه را مورد ارزیابی قرار دهیم. ما نمی توانیم بی ثباتی بیشتر در اوکراین را بپذیریم و در برابر اقدامات روسیه واکنش نشان خواهیم داد.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر