کد خبر: ۴۸۶۳۳۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۴
لیگ جهانی والیبال2014؛ برزیل - ایران

تیم ملی والیبال کشورمان درسومین دیدار خود از سری رقابتهای لیگ جهانی والیبال امروز با نتيجه 2 بر 3 مغلوب تیم ملی برزیل شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران؛ در ست اول این دیدار ترکیب سفید پوشان تیم ایران را شهرام محمودی، سعید معروف، عبدالرضا علیزاده، سید محمد موسوی عراقی، میلاد عبادی پور،فرهاد قائمی و سامان فائزی تشکیل دادند.

داور اول این دیدار از کشور اسلواکی، داور دوم از کشور ترکیه قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

اولین امتیاز این ست با سرویس سعید معروف برای تیم ایران به دست آمد. دریافت و پاس سرعتی بازیکنان تیم برزیل امتیاز برابر یک را برای آنها در پی داشت.

بازیکنان تیم برزیل که نتیجه 3 بازی از 4 دیدار برگزار شده خود را اگذار کرده بودند از انگیزه بسیار بالایی برای برد تیم ایران برخوردار بودند.

"والاس دسوزو" با اسپک خود امتیاز سوم را برای زرد پوشان برزیل به همراه داشت.پرواز میلاد عبادی پور از 3 دفاع برزیل امتیاز سوم برای تیم ایران به دست آورد.

"سانتوز جونیور" با سرویس های بی نقص خود مانع از امتیاز آوری تیم ایران شد. دیوار دفاعی تیم برزیل برخلاف دیدارهای گذشته امروز بسیار مستحکم بود و عبور از آن کار راحتی نبود. اسپک شهرام محمودی باعث به دست آمدن امتیاز 4 برای تیم ایران شد. وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن 8 بر 4 به نفع تیم برزیل رقم خورد.

تیم ایران با استفاده از سرویسهای هدفمند خواست حملات برزیل را تحت تاثیر قرار بدهد ولی موفق نشد و در مقابل حریف با بهره گیری از ضعف ایران در دفاع روی تور موفق به امتیاز آوری شد.

والیبالیستهای ایرانی با بهره گیری از بازی خوانی خود موفق به دفاع تیم حریف شدند. سید محمد موسوی توانست 2 امتیاز مستقیم از سرویس به دست آورد و امتیاز 8 برای ایران به دست آورد و اختلاف امتیاز را به عدد 1 رساند.

بازگشت تیم ایران به زمین باعث شد تا برزیلیها شیرازه بازی را از دست دهند و آنها هم در سرویس دچار مشکل شوند. آبشار میلاد عبادی پور امتیاز 10 را برای تیم ایران به دست آورد. اختلاف پوئنها در این ست به صورت پایاپای دنبال می شد. همانطور که تیم ایران در زدن برخی سرویسها اشتباهات فردی داشت این مساله شامل حال برزیلیها نیز می شد.

"سانتوز جونیور" بازهم با بهره گیری از آبشارهای قدرتمند خود برای زرد پوشان برزیل امتیازآوری کرد و اختلاف پوئن تیمش را به عدد 3 رساند.اشتباه سعید معروف در دادن پاس به هم تیمی هایش امتیاز 15 را به برزیلیها تقدیم کرد. وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر13به نفع تیم برزیل به پایان رسید.

بازیکنان تیم ایران به خوبی توانستند به خود آمده و توانایی برد ست نخست را داشتند. بازی سرعتی ملی پوشان ایرانی باعث می شد تا حریف در دقایقی از بازی در دفاع حریفی برای گفتن نداشته باشند. آبشار محکم و بی نقص میلاد عبادی پور از بین 2 دفاع عبور کرده و امتیاز 14برای ایران به دست آورد. ولی وی با زدن سرویس خود به تور یک امتیاز به حریف داد.


کواچ" در امتیاز 19 بر 14 که تیم ایران از حریف عقب افتاده بود با گرفتن وقت استراحت درصدد برآمد تا مسائل فنی را به آنها گوشزد کند. این صحبتهای وی باعث شد تا ملی پوشان کشورمان امتیاز 15 را پس از وارد شدن به زمین به دست آورند.

اشتباه های ممتد ملی پوشان کشورمان در زدن سرویس باعث شده تا برزیللی ها به راحتی امتیاز کسب کنند. میلاد عبادی پور در این دیدار توانست عملکرد موفقی را به نمایش بگذارد. شهرام محمودی با بهره گیری از پاس خوب "معروف" امتیاز 18 را در رالی به وجود آمده برای تیم ایران به دست آورد.

برزیلیها با بهره گیری از تاکتیکهای سرعتی امتیاز 23 را کسب کردند اشتباه آنها هم در سرویس امیتاز 20 را به تیم ایران تقدیم کرد.

کواچ در این دقایق از "مهدی مهدی" به جای سعید معروف برای زدن سرویس در ترکیب استفاده کرد. برناردو رزنده سرمربی تیم ملی برزیل پس از واگذاری ا2 امیتاز به ایران با گرفتن وقت استراحت نکات مهم را به آنها گوشزد کرد. آبشار محکم "امیرغفور "امتیاز 22 را برای تیم ایران به همراه داشت. آرمین تشکری به جای میلاد عبادی پور وارد زمین شد تا سرویس هدفمند خود را بزند. 

 ست اول این دیدار با نتیجه 25 بر 23 به نفع برزیلیها رقم خورد.

** سفید پوشان ایران ست دوم را به نام خود رقم زدند

در این ست ترکیب تیم ایران نسبت به ست اول تغییری داشت. "میلادعبادی پور" با زدن آبشار خود به دست برونو رزنده امتیاز دوم را برای تیم ایران به همراه داشت.

آبشار محمک بازکنان برزیل و عدم دفاع از سوی شاگردان کواچ باعث د تا آنها امتیاز 4 را به دست آورده و اختلاف امتیاز خود را با تیم ایران ارتقا دهند .بازیکنان تیم ایران باید در دقایق حساس با بهره گیری از ضعف دفاع روی تور برزیللیها امتیازات ودر ا افزایش دهند. ولی متاسفانه این گونه نبود.

میلاد عبادی پور از ناحیه کمر احساس درد کرد و همین امر باعث شد تا بازی برای دقایقی متوقف شود خوشبختانه مشکل "عبادی پور" جدی نبود و وی به زمین بازگشت.

بازیکنان برزیلی همانند ست نخست به تاکتیکهای سرعتی روی آوردند و نتیجه وقت استراحت فنی اول این ست با پوئن 8 بر 4 به نفع تیم برزیل میزبان رقم خورد.

"والاس دسوزو" بازیکن قطر پاسور تیم برزیلدر این دیدار نتیجه قابل توجهی در امتیازآوری زرد پوشان داشت. هماهنگی "شهرام محمودی و محمد موسوی " در دفاع امتیازات 6 و 7 را برای تیم ایران به همراه داشت دریافت ضعیف برزیلیها در مقابل سرویسها "عبادی پور " امتیاز برابر8 را برای تیم ایران در پی داشت.

آبشار فرهاد قائمی دفاع خوب برزیلیها را به همراه داشت و آنها امتیاز 10 را به دست آوردند. "کواچ سرمربی تیم ایران در کنار زمین به طور ایستاده بازی را دنبال می کرد و نکات فنی را به شاگردانش اعلام می کرد. برزیلیها که نمی خواستند نتیجه این ست را به تیم ایران واگذار کنند تمام تلاش خود را برای امتیاز آوری به کار گرفتند.

سرویس "برنورزنده" رالی را برای2 تیم همراه داشت و پس از چند آمد و رفت توپ امتیاز 11 با آبشار شهرام محمودی برای تیم ایران به دست آمد. بازیکنان تیم ایران با بازی خوب خود در این ست نشان دادند که از نام برزیل هیچ هراسی ندارند و با قدرت مقابل آنها دفاع کرده و سرویس می زنند.

بازهم "سانتوز جونیور" با زدن آبشار محکم خود از کنار دست دفاع ایران توپ را عبور داده و امتیاز 14 برای تیم کشورش کسب می کند. خطای سامان فائزی امتیاز15 را به حریف داد.

شهرام محمودی قطر پاسور آماده تیم ایران در این ست برای تیم ملی کشورمان امتیازآوری کرد. وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر 13 به نفع زرد پوشان رقم خورد.

اشتباه برزیلی ها در زدن سریس امتیاز14 را به تیم ایران تقدیم کرد. "والاس دسوزو" با آبشار قدرتمند خود توانست امتیاز 17 را به دست آورد. آبشار "سانتوز سوزو" امتیاز 18 را برای برزیلیها همراه داشت.

آبشار محکم "موسوی" از میان 2 دفاع امتیاز 16 رابرای تیم ایران به دست آورد. ملی پوشان کشورمان با وجود آن که حریف از حق میزبانی برخوردار است مقابل مدعی قهرمانی لیگ جهانی به خوبی قد علم کرده و پا به پای آنها کسب امتیاز کردند اما همچنان 2 اختلاف متیاز میان ایران و برزیل باقی بود. آبشار مجتبی میرزاجانپور به دست دفاع حریف برخورد کرد و امتیاز 19 را برای تیم ایران به همراه داشت.

در امتیاز20 بر 21 کواچ از آرمین تشکری برای زدن سرویس استفاده کرد. مجتبی میرزاجانپور با وجود داشتن 2 دفاع آبشار خود را به زمین حریف زد و امتیاز برابر 21 را برای تیم ایران کسب کرد.

به دلیل خطای "معروف" برزیلیها امتیاز 22 را به دست آوردند. دفاع خوب ملی پوشان کشورمان در منطقه 4 باعث شد تا امتیاز 22 برای تیم ایران به دست بیاید. عملکرد خوی والیبالیستهای ایرانی باعث شد تا "رزنده" سرمربی تیم برزیل عصبی شود.

دفاع خوب مهدوی مانع از امتیاز آوری "سیلوا" برای تیم برزیل شد و امتیاز 23 برای تیم ایران به دست آمد. اشتباه میرزاجانپور در این دقایق حساس امتیاز 24 را به تیم حریف تقدیم کرد. آبشار خوب "امیر غفور به دست دفاع حریف برخورد کرد وامتیاز برابر 24 را به همراه داشت. تلاشهای برزیللیها در دفاع سرویس موسوی بی نتیجه بود و امتیاز 25 به نفع تیم ایران رقم خورد و ما برای نخستین بار در این دیدار از حریف یک امتیاز پیش افتادیم. دومین سرویس موسوی در این دقایق حساس از تور عبور کرده ولی آبشار محکم برزیلیها تبدیل به امتیاز برابر 25 می شود. ملی پوشان کشورمان نتوانستند آبشار سنتوز را دفاع کرده و برزیلیها باز هم از تیم ایران یک امتیاز پیش افتادند. اعتراض کادر فنی تیم ایران باعث استفاده از ویدئو چلنج در این دقایق بازی شد. سرویس پرشی "امیر غفور" به خارج از زمین رفته و امتیاز 27 برای برزیل به دست آمد. "برنو رزنده" کاپیتان تیم برزیل سرویس آهسته خود را روانه زمین ایران کرد آبشار آرمین تشکری امتیاز مساوی 26 را برای ایران کسب کرد.

میلاد عبادی پور با آبشار محکم خود امتیاز 28 را به دست آورد لیبرو تیم برزیل نتوانست این ضربه میلاد را دفاع کند. سانتوز جونیور مانع از امتیاز آوری تیم ایران شد. اشتباه برزیلیها در سرویس امتیاز29 را برای ایران به دست آورد.

ست دوم این دیدار با پوئن 30بر 28 به نفع تیم ایران رقم خورد.

*بلند قامتان دومین ست از سه ست را دشت کردند

ست سوم دیدار تیمهای ایران و برزیل با نتیجه 28 بر 26 به نفع ایران رقم خورد.

تیم ایران در ست دوم دقت و تمرکز خود را در دقایق پایانی بالا برد. حضور آرمین تشکری، مهدی مهدوی، امیرغفور و مجتبی میرزاجانپور باعث شد تا ترکیب تیم ایران در میانه های ست تغییر کرده و برزیلیها در اجرای تاکتیک های خود دچار سردرگمی شوند.

سرویس "سعید معروف" با آبشار "سانتوز سوزا" به امتیاز برای برزیلیها تبدیل شد. ملی پوشان کشورمان با گرفتن نتیجه ست دوم اعتماد به نفس بیشتری کسب کرده و با قدرت بالاتری مقابل حریف صف آرایی کردند و پا به پای حریف امتیازآوری کردند.

"شهرام محمودی" که از ناحیه کتف احساس در می کرد توانس با آبشار محکم خود امتیاز برابر 2 را برای تیم ایران به دست آورد.

دفاع خوب بازیکنان تیم ایران توانست امتیاز 4 و 5 را به دست آورد و اختلاف امتیاز با حریف را عدد 2 رساندند. آبشار "والاس دسوزا" به امتیاز تبدیل شد اما اشتباه وی در سرویس امتیاز 6 را برای ایران به همراه داشت. 3 دفاع برزیلی مقابل آبشار "فرهاد قائمی" مانع از امتیازآوری وی می شود.

آبشار محکم " استاد کم" امتیاز برابر 6 را برای برزیل به دست آمد. آبشار میرزا جانپور با دفاع حریف مواجه می شود و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 8 بر 7 به نفع تیم برزیل رقم خورد.

آبشار خوب "شهرام محمودی" امتیاز برابر 8 را برای تیم ایران به همراه داشت. خارج شدن آبشار "والاس دسوزا" باعث عصبی شدن وی می شود. سرویس "رزنده" تبدیل به امتیاز 9 برای تیم برزیل به همراه داشت. سرویس "فرهاد قائمی" با دریافت خوب حریف مواجه شد آبشار " محمودی" امتیاز 11 را برای تیم ایران به دست آورد. اشتباه " سانتوز سوزا" در سرویس یک امتیاز به تیم ملی کشورمان افزود. "سعید معروف" با بهره گیری از شگرد جا خالی خود یک امتیاز دیگر برای ایران کسب کرد. امتیاز14 با آبشار موسوی برای ایران رقم خورد. توپ فرهاد قائمی با وجود برخورد با دست حریف برای برزیل یک امتیاز همراه داشت. اشتباه فردی قائمی در زدن سرویس اتیاز 16 را به تیم زرد پوش برزیل داد و وقت استراحت فنی دوم این ست 16 بر 15 به نفع تیم میزبان رقم خورد.

آبشار " سانتوز جونیور" به امتیاز 17 تبدیل شد. آبشار آرمین تشکری هم از سوی حریف دفاع نشد و امتیازات 2 تیم برابر شد. ملی پوشان کشورمان در این ست تمرکز خود را بر بازی افزایش دادند و اشتباهات خود را کاهش دادند نوع بازی سفید پوشان کشورمان"برناردو رزنده" سکاندار تیم برزیل را به گرفتن وقت استراحت مجبور کرد. مجتبی میرزاجانپور با بهره گیری از توپ برگشتی امتیاز 19 را برای ایران ثبت کرد.

تیم ملی والیبال کشورمان با دفاع خوب "دسوزا" امتیاز 21 را برای تیم ایران کسب کرد. مهدی مهدوی برای زدن سرویس از سوی کواچ به زمین خوانده شد.

سرویس"رافائل الیویرا" به امتیاز برابر 21 تبدیل شد. برزیلیها با بهره گیری از تجارب خود در این ست به دنبال کسب پوئن برتر و مانع از امتیاز آوری تیم ایران بودند. آبشار خوب "امیر غفور" به دست دفاع برزیلیها برخورد کرد و تبدیل به امتیاز 22 شد. زرد پوشان کشور میزبان تمایلی به واگذاری ست نداشتند و می خواستند با این برد کار را دست چهارم به پایان برسانند شاگردان کواچ که در ست دوم نخستین ست برده این دوره از مسابقات لیگ جهانی را کسب کرده بودند به راحتی به حریف امتیاز نمی دادند.

وقتی برزیل یک امتیاز از ایران پیش بود "کواچ" وقت استراحت فنی گرفت و با صحبت کردن با شاگردانش روحیه آنها را برای ادامه بازی تقویت کرد.

سرویس "فونتلس" به تور برخورد کرد و 2 تیم در پوئن 24 با یکدیگر برابر می شوند. آبشار " ساتوز سوزو" امتیاز 25 را برای زرد پوشان به همراه داشت. آرمین تشکری با بهره گیری از پاس خوب معروف امتیاز برابر 25 را برای ایران کسب کرد.آبشار محکم "والاس" از منطقه 4 امتیاز 26 را برای برزیل به دست آورد. "میرزاجانپور" اجازه افزایش امتیازات را به حریف نداد و امتیاز 26 و 27 را برای ایران کسب کرد. "رزنده" در این دقایق حساس اقدام به گرفتن وقت کرد.

ست سوم این دیدار با نتیجه 28 بر 26 به نفع تیم ایران رقم خورد.


برزیلی ها مانع از برد سه امتیازی ایران شدند/ باز هم اشتباهات فردی مشکل ساز شد

ست چهارم این دیدار با نتیجه 25 بر 23 به نفع برزیلی ها رقم خورد.

ملی پوشان کشورمان با کسب ست دوم نشان دادند که در این دوره از مسابقات لیگ جهانی ست به ست بهتر از ابتدای بازی ظاهر شده اند و توانستند از شکنندگی برزیلیها به نحو مطلوب استفاده کردند. دفاع روی تور ایران که در ستهای قبل به عنوان نقطه ضعف محسوب می شد در ست دوم به نقطه قوت تبدیل شد.ملی پوشان کشورمان با مهار خوب " والاس" قطر پاسور تیم برزیل مانع از امتیاز آوری حریف شدند.

ملی پوشان کشورمان در ست چهارم بازی باز هم شروع خوبی را تجربه کردند و نخستین امتیاز را به نام خود به ثبت رساندند.

هر 2 تیم در امتیاز3 با یکدیگر برابر می شوند. "شهرام محمودی" با آبشار خوب خود امتیاز 4 را برای تیم ایران کسب می کند. وقتی تیم ایران در این ست موفق به کسب امتیاز6 شد و "رزنده را مجبور به گرفتن وقت اضافه کرد. ملی پوشان کشورمان با وارد کردن فشار به تیم بازی را به خوبی اداره کرد و از نظر روانی برزیلیها را تحت تاثیر قرار می دهند. اختلاف امتیاز ایران و برزیل پس از دفاع محکم موسوی و میرزا جانپور به عدد 4 رسید و تیم ایران امتیاز 7 را به دست آورد.

وقت استراحت فنی اول با نتیجه 8 بر 4 به نفع تیم ایران رقم خورد.

برزیلیها که در دفاع روی تور در این ست دچار مشکل شده و ملی پوشان کشورمان به خوبی از این مساله استفاده کردند. بازهم آبشار محکم شهرام محمودی از منطقه 2 تبدیل به امتیاز نهم برای تیم ایران شد. دریافت "عبدالرضا علیزاده" در این ست به بهترین نحو انجام شد. آبشار " ویستو نوس" به دست فرهاد قائمی برخورد کرد و امیتاز 6 به برزیل رسید.

عجله ملی پوشان در دریافت باعث می شود که توپ به خوبی به دست "معروف" نرسد و برزیلیها امتیاز برابر 9 را به دست آورند. آبشار "میرزاجانپور" به امتیاز 10 برای ایران تبدیل شد. در مقابل " والاس" هم آبشار خود را به پوئن برابر رساند. سرویس پرشی محکم" ویستو نوس" به امتیاز تبدیل نشد و تیم ایران یک امتیاز از حریف پیش افتاد.

زرد پوشان میزبان به هیچ عنوان نمی خواستند چهارمین باخت خود را در این دوره از مسابقات به دست آورند به همین منظور تمام توان خود را در دفاع و بهره گیری از حملات قدرتمند خود برای شکست ایران به کار گرفتند. در این ست هم داور دوم دیدار اقدام به استفاده از ویدئو چلنج کرد و امتیاز 13 را به ایران داد. دفاع خوب " موسوی" از سوی حریف امتیاز 16 را برای برزیلیها همراه داشت و وقت استراحت فنی دوم با نتیجه 16 بر15 به نفع آنها رقم خورد.

آمدن "موریلا" در ترکیب برزیلیها نوع کار تاکتیکی آنها را تا حدودی تغییر داد. با توجه به آن که تیم میزبان تا مرز شکست مقابل ایران پیش رفته است پس از برابر کردن امتیازات به هیچ عنوان اجازه بالا رفتن اختلاف پوئنها ندادند. آنها با بهره گیری از تاکتیکهای سرعتی به دنبال امتیازآوری برآمدند. امتیاز 18 برای تیم برزیل با برخورد توپ به دست دفاع تیم ایران به دست آمد.

سرویس پرشی و محکم " موسوی" به سختی از سوی برزیلیها دریافت شد اما در ادامه " سانتوز" آبشار خود را به خوبی به امتیاز 20 تبدیل کرد. با وجود آن که اختلاف امتیاز ایران و برزیل به عدد 4 رسید و برزیلیها امتیاز 21 ار کسب کردند بازهم کواچ اقدام به گرفتن وقت و یا تعویض نکرد!


سرویس " فرهاد قائمی" به تور برخورد کرد و امتیاز 22 برای تیم برزیل رقم خورد. آبشار " آرمین تشکری" امتیاز 20 را برای ایران به همراه داشت. ملی پوشان کشورمان پس از گرفتن وقت استراحت از سوی کواچ به خود آمده و 2 امتیاز متوالی 20 و 21 را به دست آوردند." میلاد عبادی پور" با آبشار خوب خود امتیاز 22 را برای تیم ایران کسب کرد.

این ست با نتیجه 25 بر 23 به نفع برزیل میزبان رقم خورد.

 اولین امتیاز ایران در لیگ جهانی 2014 رقم خورد

ست پنجم با نتیجه 13 بر15 به نفع تیم ایران رقم خورد.

ست پایانی این دیدار در حالی آغاز شد که ملی پوشان کشورمان توانستند به خوبی مقابل تیم قدرتمند برزیل شایستگی های خود را به نمایش گذاشتند.

هر 2 تیم درصدد پایان دادن بازی و کسب 2 امتیاز از این دیدار بودند."آرمین تشکری اولین سرویس این ست را زد اما بازیکنان حریف روی دفاع خود امتیاز اول را به دست آوردند.


مجتبی میرزا جانپور به خوبی آبشار خود را از کنار دست "نوس" به پوئن اول تبدیل کرد. بازیکنان تیم ایران دیگر مانند گذشته از نام برزیل استرس نداشتند آنها پایاپای مقابل حریف امتیازآوری کردند.

ملی پوشان کشورمان در این ست اشتباهات فری خود را به حداقل رساندن اما بازیکنان برزیل که با کسب نتیجه ست سوم باخت را از خود دور کرده بودند به دنبال برد در این دیدار بودند این هدف میزبان با اهداف ملی پوشان کشورمان هماهنگ بود آنها هم نمی خواستند سومین باخت خود را به دست آورند.

شکست برزیل از سوی بازیکنان ایرانی دور از دسترس نبود و امتیاز برابر 6 برای 2 تیم رقم خورد. وقت استراحت فنی دوم با نتیجه نزدیک 8 بر7 به نفع ایران ثبت شد. آنها متقفالقول شده بودن تا بازی را به نفع خود خاتمه دهند. سرویس فرهاد قائمی به طور مستقیم به امتیاز 9 تبدیل شد و ملی پوشان کشورمان توانستند باز هم دریافت حریف را دچار مشکل کنند. "لوئیس مارکوس" برای زدن سرویس وارد زمین شد ولی آبشار محکم "مجتبی میرزاجانپور" امتیاز10 را برای تیم ایران به همراه داشت.

"شهرام محمودی" بازهم با اسپک قدرتمند خود امتیاز 11 را برای ایران به دست آورد. پس از آن که برزیلیها موفق به گرفتن امتیاز 10 شدند " کواچ" با گرفتن وقت با شاگردانش به صحبت پرداخت.آبشار "نوس" به امتیاز برابر 11 تبدیل شد. اما ملی پوشان کشورمان با کسب امتیاز 12 برتری خود را به حریف تحمیل می کنند. "میرزاجانپور" با سرویس خوب خود امتیاز 13 را برای تیم ایران به دست آورد.

برزیلیهای قدرتمند به این راحتی ها نمی خواستند در خانه خود نتیجه را به تیم ایران واگذار کنند. سرویس "سانتوز جونیور" با دریافت خوب ایران روبرو شد ولی در رالی به وجود آمده امتیاز 13 برای میزبان رقم خورد. آنها با بهره گیری از تجارب خود امتیاز 104 را به دست آوردن و یک امتیاز از تیم ملی کشورمان پیش افتادند. اسپک "نوس" امتیاز 15 را برای میزبان به دست آورد.

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی