کد خبر: ۴۸۶۳۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۴
با اقدام به موقع و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی:

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پرشکی کرمان گفت: با اطلاع رسانی به موقع و اقدامات مناسب دانشگاه و همکاری ارگانهای ذی ربط بیماری کرونا ویروس در کرمان کنترل شد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران و به نقل از وب دا؛ دکتر مهدی شفیعی روز جمعه در مورد تشریح فعالیت‌های دانشگاه در زمینه مقابله با بیماری کرونا ویروس افزود: با توجه به مشاهده اولین مورد ابتلا به کرونا ویروس در سوم خرداد ماه سال جاری، اقدامات این دانشگاه در راستای شناسایی به موقع بیماران و اطلاع رسانی به جمعیت هدف با تشکیل ستاد ویژه‌ای در دانشگاه و فعال شدن EOC، آغاز شد.

وی ادامه داد: نگرانی‌هایی در رابطه با انتقال این بیماری به اطرافیان دو موردی که به ویروس کرونا مبتلا شده بودند و همچنین پرسنلی که مواجه با این افراد در بیمارستان بودند، وجود داشت بر همین اساس تیم‌های ارزیاب برای بررسی وضعیت اطرافیان بیماران و شناسایی افراد دارای علائم، اقدامات لازم و نمونه‌گیری انجام شد و بیماری در خانواده این دو مبتلا به ویروس کنترل شد.

وی در مورد اقدامات دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد راه‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری در سطح جامعه گفت:  اطلاع رسانی به جمعیت عمومی از طریق رسانه‌ها صورت گرفت و با آموزش‌های خوبی که داده شده در مواردی که به اورژانس‌ها مراجعه می‌کردند با توجه به اینکه احتمال می‌دادند در معرض تماس بودند و یا مبتلا شده باشند، خوشبختانه در این افراد مورد ابتلایی را مشاهده نکردیم.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در مورد حجاج نیز با چاپ و انتشار پمفلت و آموزش به کاروان‌ها و برگزاری نشست‌های آموزشی برای کاروان‌هایی که قرار است در هفته‌های اخیر به سفر حج اعزام شوند آموزش‌هایی به زائران ارائه شده است.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر