در پی حضور ایران در رقابت های جهانی هندبال؛

نگاهی گذرا به 18 نفری که برای اولین بار رقابت های جهانی را تجربه می کنند

تیم ملی هندبال ایران یکی از جوانترین تیم های حاضر در رقابت های جهانی هندبال است، در این گزارش نگاهی گذرا خواهیم داشت به 18 نفری که برای اولین بار رقابت های جهانی را تجربه می کنند.

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران بیست ‌وچهارمین دوره رقابت‌های جهانی هندبال از پنجشنبه شب در قطر آغاز  شد و تیم ملی ایران هم به‌عنوان یکی از نمایندگان آسیا برای اولین‌بار حضور در این رقابت‌ها را تجربه می کند. تیم ملی ایران سال گذشته در جام ملت های آسیا در کشور بحرین،  توانست جواز حضور دررقابت های جهانی هندبال را کسب کند. حالا بعد از گذشت یک سال تیم ملی با برپایی فقط 3 اردو راهی مسابقات جهانی 2015 قطر شده. به صلاح دید بوروت ماجک ، 18 بازیکن برای حضور در رقابت ها جهانی منتخب شدند. تیم ملی ایران یکی از جوانترین تیم های این رقابت ها محسوب می شود.

 در این گزارش برای آشنایی بیشتر با ملی پوشان که در اولین حضور ایران در رقابت های جهانی تیم ملی را همراهی می کنند، اطلاعاتی درج شده که به ترتیب شماره پیراهن بازیکنان در ذیل آمده است:

مجتبی حیدر پور بازیکن شماره 2 تیم ملی متولد سال 1367 در شهرستان سرخس است او از 9 سالگی هندبال را آغاز کرد. این بازیکن گوش چپ، چند سالیست که عضو تیم ثامن الحجج سبزوار است. او هندبال را ورزش مهیجی می داند. به یاد داریم که سال گذشته در بازی آسیایی مقابل بحرین گل صعود تیم ملی به جام جهانی را او به ثمر رساند. حیدر پور اوقات فراغت خود را با رانندگی و وب گردی می گذراند.

 

محمد رضا رجبی کاپیتان ارزنده تیم ملی ایران پیراهن شماره 3 را بر تن می کند. او که یکی از تحصیل کرده های تیم ملیست 28 سال سن دارد و متولد شهریار از توابع تهران است. بعد از اینکه مسعود ظهرابی کاپیتان اسبق تیم ملی، سال گذشته در دیدار  تدارکاتی مقابل ترکیه از تیم ملی خداحافظی کرد، بازوبند کاپیتانی به دست رجبی رسید.در حال حاضر او در تیم نفت بصره عراق بازی می کند. محمدرضا رجبی الگوی زندگیش را پدرش می داند. با خواندن قرآن  قبل از رفتن به میدان بازی آرامش می گیرد. رجبی در 3 دوره المپیک های آسیایی دوحه، گوانگژو و اینچئون شرکت داشته است.


میلاد مسائلی دیگر ملی پوش ایران در پست گوش راست بازی می کند که کمتر بازیکن دست چپی در این پست در کشورمان وجود دارد. این بازیکن اصفهانی 27 ساله که یکی از پنالتی زن های قهار تیم ملی است از 9 سالگی هندبال را آغاز کرده و از 15 سالگی به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شده . بازیکن شماره 4 تیم ملی بعد از چند سال بازی در تیم های ذوب آهن و سپاهان به تیم العربی قطر پیوست او در حال حاضر در تیم ثامن الحجج سبزوار عضویت دارد. مسائلی دانشجوی تربیت بدنی است. او خاطره انگیز ترین بازی خود را مقابل اسپانیا در جام جهانی هندبال جوانان می داند او 13 گل را در این بازی به ثمر رساند.


سجاد استکی بازیکن 24 ساله کشورمان متولد اصفهان است او که 191 سانتی متر قد دارد با سن کمش یکی از با تجربه های تیم ملیست. استکی در اکثر مواقع شماره 6  تیم ملی را برتن میکند او مانند اکثر هندبالیست های اصفهانی تیم ملی، درسال های گذشته در ذوب آهن و سپاهان بازی کرده.وی در حال حاضر در تیم ثامن سبزوار بازی می کند. چند سال قبل برای گذراندن دوران سربازیش در تیم نیروی زمینی عضویت داشت. اولین حضور در بازیهای بین المللی استکی به سال 2006 جوانان آسیا برمیگردد. او الگوی زندگیش را برادر بزرگترش الله کرم میداند.از افتخارات او آقای گلی جام جهانی نوجوانان و جوانان بوده است. استکی از بازی دنیل نارسیس فرانسوی لذت می برد. آرزوی وی رسیدن به المپیک با تیم ملی هندبال است.


پویا نوروزی نژاد شماره 7 تیم ملی متولد شهر اردبیل همشهری بازیکن مطرح فوتبال علی دایی است و در حال حاضر ساکن تهران می باشد. او با 20 سال سن جوانترین بازیکن تیم محسوب می شود. جوان خوش آتیه کشورمان امسال در رقابت های جوانان آسیا در تبریز بهترین پخش مسابقات لقب گرفت. نوروزی در لیگ برتر امسال در تیم منیزیم فردوس بازی می کند. برادر کوچکتر او سینا نیز در رشته هندبال فعالیت می کند.


شماره 8 تیم ملی بر تن سید علیرضا موسوی خط زن لژیونر باشگاه تاتابانیا مجارستان است. او که دومین لژیونر ایرانی شاغل در لیگ اروپا لقب گرفته با 198 سانتی متر قد یکی از بلند قامت ترین های تیم ملی محسوب می شود. او که متولد4/2/69 در اصفهان است از 10 سالگی هندبال را از شهر مبارکه شروع کرده از نظر او هندبال ورزش دشواریست. ماهیگری از تفریحات اوست. موسوی پدرش را الگوی زندگیش می داند. اودر سال 88 زمانی که فقط 17سال داشت به تیم ملی بزرگسالان پیوست و همان سال در بازیهای آسیایی لبنان شرکت کرد.


 مهدی بیجاری خط زن تهرانی تیم ملی با 30 سال سن بزرگترین بازیکن تیم ملی محسوب می شود. او که یکی از با تجربه های تیم ملیست در خانواده ورزشی به دنیا آمده و از ده سالگی هندبال را آغاز کرده. بیجاری در رشته کشتی نیز فعالیت داشته و در این رشته به قهرمانی استان تهران نیز دست یافته است. دایی او محمدرضا قنبری نیز سرمربی تیم کشتی فرنگی نیوزلند است. پدر او یکی از قهرمانان شیرجه ایران می باشد. بیجاری در دوران ورزشیش درتیم های پارس جنوبی تهران، دانشگاه آزاد، نفت تهران و بافق یزد بازی کرده است .هم اکنون نیز درتیم ثامن الحجج سبزوار فعالیت می کند.بازیکن شماره 9تیم ملی ایران به تازگی صاحب دختری به نام رها شده. کسب مدال نقره گوانگژو شیرین ترین خاطره ورزشی اوست.


الله کرم استکی بازیکن پخش تیم ملی یکی از ارزشمند ترین بازیکنان ایران متولد 30 اسفند 66  در اصفهان است. او هندبال را از دوران دبستان آغاز کرد. شماره 10 تیم ملی تا کنون در باشگاه های ذوب آهن و سپاهان و السد قطر بازی کرده و در حال حاضر عضو باشگاه ثامن سبزوار است. استکی که سال گذشته پیشنهاد قطری ها را برای تابعیت این کشور نپذیرفت از این اتفاق به عنوان بهترین تصمیم زندگیش یاد می کند. او که بسکتبال  NBAرا دنبال میکند به رشته تنیس نیز علاقه زیادی دارد. استکی یک پسر به نام ایلیا دارد.


بازیکن شماره 11 تیم ملی که در کرمانشاه به دنیا آمد مجتبی کرمیان است وی تحصیلات دانشگاهی خود را در کرمانشاه گذرانید. او با 197 سانتی متر قد و 102 کیلو وزن جثه لازم را برای پست خط زن دارد. کرمیان از 14 سالگی هندبال را آغاز کرد. اولین مدال بین المللی اودر نوجوانان آسیا بوده. بازیکن منیزیم فردوس در گذشته در تیم بافق یزد بازی کرده او از تیم ملی نوجوانان و جوانان به بزرگسالان رسید. خط زن تیم ملی به مطالعه و قدم زدن علاقه دارد.


احسان ابوئی مهریزی بازیکن شماره 18 ما متولد روز های پایانی سال 68 در استان یزد است او با 176 سانت قد در پست های مختلفی بازی می کند، ابوئی که از 12 سالگی هندبال را شروع کرده 140 گل ملی در کارنامه اش دارد او در مسابقات آسیای گوانگژو حضور داشت و با تیم ملی مدال نقره را کسب کرد. ایوان بالیچ بازیکن تیم ملی کشور کرواسی که یکی از بهترین های دنیاست بازیکن محبوب احسان است.اودر باشگاه شهرداری تبریز عضویت دارد.


شماره 20 تیم ملی به امین کاظمی نورالدین وند تعلق دارد او که متولد 17/2/67 شهر فلاورجان است از 12 سالگی هندبال را آغاز کرد او بازیکن تیم بافق یزد است و سابق بر این در تیم های ثامن مشهد و پارسیان و سپاهان فعالیت کرده. کاظمی با 186 سانت قد و 84 کیلو وزن در پست گوش چپ بازی می کند. کسب مدال نقره قهرمانی نوجوانان آسیا با تیم ملی و سومی باشگاه های آسیا با تیم ذوب آهن از افتخارات او محسوب می شود.


یکی  دیگر از ملی پوشان باشگاه ثامن بازیکن شماره 22 تیم ملی، سجاد ندری است. او که در پست بغل راست برای تیم ملی بازی می کند از 10 سالگی هندبال را در شهرستان الشتر آغاز کرد. عضویت در یکی از بهترین باشگاه های جهان بزرگترین آرزوی ورزشی اوست. او بازیکن سابق مس کرمان است. این بازیکن 24 ساله بهترین خاطره ورزشی خود را بازی مقابل بحرین در بازیهای آسیایی سال گذشته می داند.


بعد از مصدومیت محمد سیاوشی دروازبان تیم گهر زمین و خط خوردن فرهاد شفیعی دروازه بان خوب کشورمان از لیست نهایی تیم ملی، 3 دروازه بان به قطر اعزام شدند که یکی از آن ها سعید حیدری راد است. او دیگر بازیکن الشتری تیم ملی است و 25 سال سن دارد وی در حال حاضر عضو باشگاه مس کرمان است. دروازه بان تیم ملی ایران به ورزش والیبال خیلی علاقه دارد و الگوی ورزشی خود را امیر حسین منظمی ملی پوش سابق والیبال می داند که اتفاقا همشهری اوست. حیدری راد در مسابقات جهانی پیراهن شماره 23 را بر تن می کند.


شماره 24 تیم ملی به افشین صادقی تعلق دارد این بازیکن متولد شهر کرمان است و در حال حاضر در باشگاه ثامن الحجج مشهد عضویت دارد. او با 21 سال سن یکی از جوان های تیم ملی محسوب می شود. صادقی که در پست بغل چپ بازی می کند الگوی ورزشی خود را غلامرضا تختی می داند. وی نقره مسابقات دانش آموزان جهان را  در کارنامه خود دارد. او به تازگی از تیم ملی جوانان به بزرگسالان ملحق شده است.


محسن بابا صفری که یکی دیگر از بازیکنان اصفهانی تیم ملی به شمار میرود با 199 سانتی مترقد بلند قامت ترین با زیکن تیم ملی محسوب می شود. دروازه بان 27 ساله تیم ملی در شهراصفهان تحصیلات خود راگذرانده. لژیونر شاغل در مجارستان این روزها برای تیم تاتابانیا بازی می کند. وی به عقاب آسیا معروف است. الگوی ورزشی او تیری اُمییر دروازه بان فرانسه است. بابا صفری بازیکن شماره 26  به مطالعه علاقه دارد و بیشترعلاقه مند است اوقات فراغتش را با خانواده اش بگذراند.


جلال کیانی متولد سال 1368 در شهر فلاورجان است. او از 9 سالگی هندبال را آغاز کرد در همه رده های سنی عضو تیم ملی بود. شماره 36 تیم ملی بیشتردر پست بغل راست بازی می کند. وی آرزو دارد که روزی مربی بزرگی شود. او امسال با تیم منیزیم فردوس جام باشگاه های آسیا را تجربه کرد مدال نقره گوانگژو، برنز جام ملتهای کره ومدال برنز بازیهای آسیایی بحرین را در کارنامه خود دارد.


شماره 87 تیم ملی کسی جز امید سه کناری نیست.این بازیکن دشتستانی متولد4/2/1367 است.او که از 13 سالگی هندبال را آغاز کرده 183 سانتی مترقد دارد. بازیکن دست چپ منیزیم فردوس در پست گوش راست بازی میکند. سه کناری تا قبل از بازی مقابل بوسنی 230 گل ملی به ثمر رسانده بود. او سال های گذشته عضو باشگاه های ابومسلم مشهد، شهرداری کرمان و ثامن الحجج سبزوار بود. دومی جوانان آسیا ومدال نقره گوانگژو از افتخارات امید سه کناری است.


شماره 89 از آن سعید برخورداری دروازه بان25 ساله اصفهانیست. او هندبال را از 12 سالگی شروع کرد برخورداری در رده های مختلف تیم ملی عضویت داشته و از مسابقات جهانی 2005 دانش آموزان جهان در فرانسه پا به عرصه های بین المللی گذاشت. وی در فصل 92-93 لیگ برتر در تیم نیک اندیش اصفهان عضویت داشت و این فصل به تیم پر ستاره ثامن الحجج پیوست و با این تیم ماه گذشته در جام باشگاه های آسیا شرکت کرد. ماتیاس اندرسون دروازبان مطرح هندبال دنیا بازیکنان مورد علاقه اوست.


تیم ملی هندبال به مربی گری بوروت ماجک در رقابت های جهانی حضور دارد. ماجک سرمربی 51 ساله تیم ملی،  بعد از رفتن رافائل مربی اسپانیایی، در راس تیم ملی قرار گرفت. او سابقه مربی گری در تیم های ایتالیا، بحرین،اتریش و قطر را در کارنامه خود دارد. بعد از کنار رفتن او از تیم قطروالرو ریورا مربی برجسته جهان جایگزین او شد. ماجک با تیم ملی هندبال ایران در المپیک آسیایی گوانگژو به مدال نقره رقابت ها دست یافت. او در مهر ماه امسال در بازیهای اینچئون کره رهبری تیم ملی را بر عهده داشت. تیم ملی در این رقابت ها به مقام چهارم بسنده کرد.

علیرضا حبیبی مربی تیم ملی و دستیار ماجک متولد سال 1348 است. او سابق بر این هم در بازیهای گوانگژو کمک ماجک بود. این مربی اصفهانی که به زبان انگلیسی تسلط دارد تنها مدرس ایرانی فدراسیون جهانی هندبال می باشد. او پیش از این مربی تیم های صنام تهران، پرسپولیس، سپاهان اصفهان بوده و در حال حاضر هم سرمربی تیم ثامن الحجج مشهد است. او با تیم های مختلف قهرمانی و نائب قهرمانی لیگ برتر را تجربه کرده است. بازیکن سابق تیم ملی در سال 2006 که ایران در المپیک آسیایی دوحه مدال برنز را کسب کرد دستیار یوری کلیموف بود.

گزارش از: سمیه حسن زاده

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر