کد خبر: ۵۱۵۵۵۴۳
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۴:۰۷
در پی هک‌ و انتشار اطلاعات محرمانه دانشجویان؛

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی قم طی بیانیه‌ای از وزارت علوم درخواست رسیدگی هرچه سریعتر به مطالبات دانشجویان مبنی بر هک شدن سایت دانشگاهشان را دارند.


//////////////به گزارش خبرنگار احزاب و تشکلهای باشگاه خبرنگاران، تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی قم طی بیانیه‌ای مشترک خواهان رسیدگی هرچه سریعتر به مطالبات دانشجویان مبنی بر هک شدن سایت دانشگاهشان شدند.

بسم الله الرحمن الرحیم

قال رسول الله (صل الله علیه و آله وسلم): «لا ایمان لِمَن لا امَانه لَه» 

در پی انتشار اطلاعات محرمانهٔ دانشجویان دانشگاه صنعتی قم ـ از جمله شمارهٔ تلفن همراه و ثابت ـ توسط هکرهای اینترنتی از سامانهٔ الکترونیکی دانشگاه (ERP)؛ ما دانشجویان دانشگاه صنعتی قم در راستای پیگیری مطالبات به حق خود، دانشگاه را مسئول مستقیم این رخ داد می‌دانیم. 

هک کردن سایت دانشگاه توسط این فرد یا افراد و انتشار این اطلاعات محرمانه دانشجویان قطعاً امریست در تضاد با نصّ صریح اصل۲۵ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ممنوعیت تجسّس و افشای اسرارو همچنین قانون جرایم رایانه‌ای و نیز مصداق هتک حریم خصوصی می‌باشد. لذا از دادستان محترم استان قم و همچنین پلیس فتا و سایر دستگاه‌های قضایی و انتظامی خواستاریم قاطعانه اقدامات لازم را جهت شناسایی، دستگیری و محاکمهٔ مجرم یا مجرمان این پرونده مبذول فرمایند و دستیابی به این اطلاعات را در شبکهٔ وب از دسترس عموم خارج نمایند. 

از آنجایی که واضح و مبرهن است که مسئولین دانشگاه از ضعف سیستم امنیتی سامانهٔ الکترونیکی دانشگاه اطلاع داشته و بار‌ها از طرق مختلف مورد تذکر و اخطار قرار گرفته‌اند. اکنون این سوال مطرح می‌گردد که آیا پس از پی بردن به این ضعف، دانشگاه در راستای ارتقاء سطح امنیتی و حراست و صیانت از اطلاعات محرمانهٔ دانشجویان تلاشی صورت داده است؟! 

تشکل‌های دانشجویی به عنوان نمایندهٔ دانشجویان، خود را موظف دانسته تا روشن شدن ابعاد این موضوع با دقت و مسئولیت پذیری مدارک و اسناد موجود را با همکاری مسئولین دانشگاه و مقامات قضایی و انتظامی بررسی نمایند که آیا دانشگاه در راستای افزایش سطح امنیتی، اقدامات لازم و کافی را ترتیب اثر داده است یا خیر؟! 

چنانچه مسئولین دانشگاه در این راستا کوتاهی نکرده باشند، مسئولیتی از این بابت متوجه ایشان نخواهد بود؛ لیکن چنانچه حقیقت محرز شود که دانشگاه در این زمینه کوتاهی و اهمال نموده است، مقصر اصلی مسئولین دانشگاه می‌باشند؛ و باید در برابر قانون و اذهان عمومی جامعه دانشگاهی پاسخگو باشند. با توجه به وظایف ذاتی و اساسی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان متولی آموزش عالی کشور به منظور پیگیری و اجرای مطالبات دانشجویان در این راستا در صورت عدم برخورد قاطع، شفافیت و سرعت لازم از سمت دانشگاه خواهان اقدام سریع و قاطعانهوزارت علوم می‌باشیم. 

والعاقبه للمتقین

شورای صنفی ـ رفاهی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی قم
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قم
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر