کد خبر: ۵۱۶۰۰۰۸
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۵:۰۰

فارنژیت های چرکی باعث عفونت و آبسه لوزه می گردد.

دکتر عمرانی متخصص گوش و حلق و بینی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران اظهار کرد: فارنژیت همان التهاب لوزه‌ها است که از بیماری های عفونی در کودکان و نوجوانان محسوب می گردد که مهمترین دلیل ایجاد آن ویروس‌ها هستند. 

وی در ادامه گفت: شدیدترین نوع این بیماری التهاب لوزه‌های کام است که از جمله بافت لنفاوی و دفاعی بدن هستند و در دو طرف دهان قرار گرفته‌اند و عامل ایجاد این بیماری گونه خاصی از استرپتوکوک است. 

وی افزود: گونه خاصی از استرپتوکوک در ایجاد گونه خاصی از فارنژیت منجر به بیماری مهلک روماتیسم قلبی می‌گردد. این بیماری محدودیت های فراوان جسمی و حرکتی را در آینده ایجاد می‌کند و شایع‌ترین سن ایجاد آن 3 تا 25 سالگی است که علائم آن همراه با گلو درد، بویژه هنگام بلع آب دهان، تب بالا، کرک آشکار می‌گردد. 

وی خاطر نشان کرد: این بیماری تا هشت روز فرصت درمان دارد و درمان آن‌ همچنان پنی سیلین است ولی فارنژیت هایی که همراه با تب، گلو درد و عفونت در گلو نیستند، زمان بیشتری برای درمان دارند. 

وی در پایان گفت: اگر در هنگام گلودرد چرکی، اختلال یا کاستی در دم و بازدم ایجاد گردد باید به پزشک مراجعه کرد، چون فارنژیت های چرکی منجر به آبسه لوزه می‌گردد که تکلم را سخت 
می‌کند. انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر