کد خبر: ۵۱۶۰۴۱۷
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۳۴

نخست وزیر عراق تاکید کرد تا آزادسازی کامل تکریت زمان زیادی باقی نمانده است.

به گزارش سرویس بین‌الملل باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العالم، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق تاکید کرد تا آزادسازی کامل تکریت زمان زیادی باقی نمانده و عملیات امنیتی و نظامی استان صلاح الدین بر اساس جدول زمان‌بندی پیش می‌رود. 

حیدر العبادی روز چهارشنبه در گفت‌و‌گو با فرماندهان امنیتی گفت: تا آزادسازی کامل تکریت چیزی نمانده و در حال حاضر حفظ جان شهروندان برای ما مهم است. 

العبادی خاطرنشان کرد عملیات نظامی و امنیتی صلاح الدین بر اساس جدول زمان بندی پیش می‌رود. 

در بیانیه‌ای که از سوی دفتر نخست وزیر منتشر شد، آمده است: «وجود نیروهای نظامی و مبارزه ما به هدف حمایت از هموطنان است که هدفی اصلی و جوهری به شمار می‌آید و با ادامه عملیات در صلاح الدین، الانبار و موصل تلاش می‌کنیم آخرین صفحات زندگی داعش را در هم بپیچیم.» 

العبادی با اشاره به وجود برخی کوته‌نظران که تلاش می‌کنند با سیاه نمایی افکار مسموم خود را در جامعه منتشر کنند، تاکید کرد نباید به ادعاهای این افراد گوش سپرد زیرا خیرخواه کشور نیستند. 

وی همچنین وعده داد خبر آزادی صلاح الدین به زودی اعلام خواهد شد و عملیات آزادسازی این استان انسجام ملی و اتحاد میان اعضای ملت عراق و نیروهای امنیتی آن را ثابت کرد. 

نخست وزیر عراق تاکید کرد عراق بخشی از درگیریهای جاری در منطقه نخواهد شد زیرا این کشور با هرگونه جهت‌گیری مخالف است و به نفع ملت و میهن خود اعلام بی‌طرفی می‌کند. 

وی افزود: بعضی‌ها مدعی هستند ما از سوی برخی کشورهای منطقه و جهان تحت فشار هستیم و یا با فشارهایی از سوی نیروهای سیاسی داخلی مواجهیم اما به آنان می‌گوییم این موضوع صحت ندارد و ما به چنین فشارهایی تن نمی‌دهیم و تنها چیزی که برای ما مهم است خواسته‌های ملت و رزمندگانمان است. 


انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی