کد خبر: ۵۱۷۲۹۸۶
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۱
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ - ۰۲:۰۱
کد خبر : ۵۱۷۲۹۸۶
باشگاه خبرنگاران گزارش می‌دهد

باید ببینیم آیا رسانه‌های بیگانه از جمله رسانه‌های وابسته به منطقه و عربستان از پاسخ امیر دریادار "حبیب‌الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش عبرت می‌گیرند یا خیر؟

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی باشگاه خبرنگاران؛ ناوگروه 34 نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در راستای ماموریت‌های کلان خود با دو ناو لجستیک "بوشهر" و ناوشکن "البرز" 19 فروردین ماه سفر بیش از 3 هزار کیلومتری خود را از تنگه هرمز به منظور تامین امنیت خطوط مواصلاتی آغاز کرده و بیش از 5 روز است که مسیر خود را می‌پیماید.


هدف ناوگروه 34 نداجا چیست؟

این ناوگروه همانند ناوگروه‌های گذشته با هدف تامین امنیت خطوط مواصلاتی مسیر خود را پیموده و در طول این چند روز از بندر "جاسک" عبور کرده و در دریای "عمان" و در کرانه اقیانوس "هند" مسیر دریاپیمای خود می‌پردازد.


کشتی‌های تجاری جمهوری اسلامی ایران و بلکه کشورهای منطقه و فرامنطقه چشم به راه تامین امنیت "ایران" در منطقه غرب اقیانوس "هند" حد فاصل خلیج "عدن"، تنگه "باب المندب" و "کانال سوئز" هستند و دریادلان ناوشکن "البرز" و "بوشهر" به ماموریت‌های خود می‌پردازند.


آمادگی ناوگروه ها در حفظ منافع جمهوری اسلامی

در طول سفر دریایی پرسنل ناوگروه‌ها از ناوگروه‌های گذشته تاکنون همواره آمادگی خود را برای حفظ منافع جمهوری اسلامی حفظ کرده‌اند.ساز و کار سفر ناو گروه 34 نداجا/آیا رسانه‌های وابسته به سعودی از پاسخ دریادار سیاری عبرت می‌گیرند

بیش از 9 هزار مایل ماموریت عملیاتی توسط ناوگروه 33 نداجا انجام شد

ناوگروه 33 در سفری که بیش از 75 روز طول کشید با دریانوردی بیش از 9 هزار مایل ماموریت عملیاتی خود را در قالب دو ناو "بندر عباس" و "نقدی" انجام دادند و علاوه بر تامین امنیت خطوط مواصلاتی دیپلماسی دریایی را گسترش داده و وظایف محوله را در منطقه شرق آسیا با موفقیت انجام داده‌اند.


ساز و کار سفر ناو گروه 34 نداجا/آیا رسانه‌های وابسته به سعودی از پاسخ دریادار سیاری عبرت می‌گیرند

شانتاژ رسانه‌ای وابسته به آل سعود 

با توجه به تحولاتی که در "یمن" رخ داده و تجاوز عربستان به "یمن" و شانتاژ رسانه‌ای وابسته به آل سعود تلاش بر این دارد که ماموریت دریایی جمهوری اسلامی ایران را به نوعی جهت‌دار جلوه دهد حال آنکه به تعداد سفرها توجه کنیم پیام ناوگروه‌ها این است که از گذشته ناوگروه‌ها در خلیج "عدن" و منطقه موصوف حضور داشتند و نقش آفرینی کرده‌اند.


ساز و کار سفر ناو گروه 34 نداجا/آیا رسانه‌های وابسته به سعودی از پاسخ دریادار سیاری عبرت می‌گیرند

هشدار صریح امیر دریادار "سیاری"

امیردریادار "حبیب‌الله سیاری" فرمانده نیروی دریایی ارتش در پاسخ به ادعای رسانه‌های سعودی مبنی بر "جهت‌دار جلوه‌دار دادن سفر ناوگروه نداجا"  اظهار داشت: ما به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم که در اجرای ماموریت نیروی دریایی ارتش در مبارزه با تروریسم و دزدی دریایی که در چارچوب قوانین بین‌المللی انجام می‌شود به ایران تذکر بدهد.

وی یادآور شد: سی و چهارمین ناوگروه نداجا با اقتدار در مدت سه ماه سفر با ماموریت مبارزه با تروریسم و مبارزه با دزدی دریایی به خلیج "عدن"، تنگه "باب المندب" و دریای "سرخ" اعزام شده است.

ساز و کار سفر ناو گروه 34 نداجا/آیا رسانه‌های وابسته به سعودی از پاسخ دریادار سیاری عبرت می‌گیرند

با توجه به حساسیت شرایط کنونی شاید رسانه‌های غربی عربی صهیونیستی تلاش کنند تا با شانتاژ خبری مطالبی خلاف واقع مطرح کنند اما نیروی دریایی ارتش در قالب وظایف خود به مسیر پرشتاب تلاش‌های خود برای ایفای نقش در خلیج عدن و تنگه باب المندب انجام وظیفه کنند.

ناوگروه 34 ارتباطی به مسائل یمن ندارد

تامین امنیت خطوط مواصلاتی حفظ منافع جمهوری اسلامی ایران در بخش تجاری رصد کشتی‌های تجاری برای حفظ امنیت آن‌ها در حین انجام ماموریت از جمله وظایفی است که در این ماموریت سه ماه ناوگروه 34 انجام خواهد داد و این موضوع نیز ارتباطی به مسائل یمن ندارد.

آیا رسانه‌های آل سعود عبرت ‌می‌گیرند؟

باید ببینیم آیا رسانه‌های بیگانه از جمله رسانه‌های وابسته به منطقه و عربستان از پاسخ امیردریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی راهبردی ارتش عبرت می‌گیرند یا خیر؟

گزارش از محمد زرچینی

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر