کد خبر: ۵۱۹۲۲۱۲
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴

سینماهای برگزاری برنامه ها و بخش های مختلف پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر مشخص شد.

به گزارش حوزه سینما باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر؛ پردیس سینمایی ملت با تمامی سالن ها به عنوان مکان اصلی جشنواره و سالن های سینمایی آزادی با دو سالن، پردیس سینمایی راگا، پردیس سینمایی رازی، پردیس سینمایی تماشا و ایوان شمس نیز  به عنوان مکان های برگزاری جشنواره شهر انتخاب شدند.

بر پایه این خبر، پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر قرار است از 3 خرداد - روز حماسه فتح خرمشهر آغاز و تا 12 خرداد ماه همزمان با میلاد باسعادت امام عصر (عج) ادامه می یابد. سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، متولی برگزاری این رویداد مهم فرهنگی اجتماعی و سینمایی است و در این دوره جشنواره با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی و توجه به هویت دینی در قالب بخش های مسابقه ی سینمای ایران و سینمای بین‌الملل طراحی و برنامه ریزی شده است.

در این خبر آمده است: به دنبال استقبال گسترده هنرمندان، فیلمسازان، تهیه کنندگان و مراکز و موسسات فرهنگی و سینمایی حدود 1200 اثر با موضوعاتی همچون اشاعه ی فرهنگ مهربانی، تقویت روحیه ی صبر میان شهروندان، گسترش نشانه ها و نمادهای فرهنگ اسلامی - ایرانی در شهر، اشاعه و ارتقاء فرهنگ نظم و قانون گرایی، توجه شهروندان به ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، آشنایی شهروندان با تغییرات فرهنگی نامطلوب و آسیب های آن، تحکیم بنیان خانواده و بیان جنبه های مثبت افزایش جمعیت در جشنواره شرکت کرده اند که هم اکنون، پنج هیات کارشناسی و انتخاب در حال بررسی و ارزیابی آثار برای انتخاب نهایی هستند.

شایان ذکر است؛جشنواره بین المللی فیلم شهر از جمله رویدادها و جریان فرهنگی و سینمایی کشور است که در ساختار آن بخش های مختلفی همچون فیلم های سینمایی، فیلم های بلند داستانی ویدیویی، فیلم های مستند نیمه بلند و بلند، فیلم های کوتاه، مسابقه طرح اولیه فیلمنامه نویسی سینمایی، اقلام تبلیغاتی و اطلاع رسانی سینما و سینمای بین الملل تعریف و گنجانده است.

شایان ذکر است؛ پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران 3 تا 12 خردادماه به دبیری سیاوش حقیقی در تهران برگزار می شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر