کد خبر: ۵۲۷۷۴۹۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
کد خبر : ۵۲۷۷۴۹۷
در جلسه ستاد بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان اعلام شد؛

پس از بررسی طرح های ارائه شده به ستاد برگزاری جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دو طرح برای اجرای مراسم افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره نهایی شد.

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از روابط عمومی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، جلسه ستاد برگزاری بیست و دومین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان روز گذشته با حضور فاضل عبادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان ،دبیر جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان و مدیران کمیته های مختلف جشنواره به منظور بررسی طرح های پیشنهادی فراخوان افتتاحیه و اختتامیه جشنواره بیست و دوم برگزار شد.

در این جلسه پس از بررسی تمامی طرح های ارائه شده به این فراخوان طرح اقای دوست قرین برای اجرای مراسم افتتاحیه و طرح آقای ذهاب برای اجرای مراسم اختتامیه مورد تایید قرار گرفت.

مراسم افتتاحیه عصر روز 9 مهر ماه در فضای باز شهربازی همدان برگزار خواهد شد و جشنواره بیست و دوم صبح روز 15 مهرماه با برپایی مراسم اختتامیه به کار خود پایان می دهد.

همچنین برنامه ریزی برای پیش فروش بلیط های جشنواره ، اجرای آثار نمایشی در شهرهای مختلف استان مورد بررسی قرار گرفته و برگزاری منظم جشنواره در همه سطوح مورد تاکید قرار گرفت.

ستاد اجرایی جشنواره با حضور  فاضل عبادی رئیس جشنواره بیست و دوم ، شهرام کرمی دبیرجشنواره ، علی مرادی نور، نصرت الله رمضانی انوری، مجید فروتن، مهدی حاجیان، مرتضی نوری، سید مجتبی موسوی، محمد حسن عبادی، حسین صفی، کیانوش بهروزپور، محمد گل محمدی، حبیب شهنوازیان و خانم ها زهرا شایان فر، معصومه حدادی و زهرا اکبرنیا صبح روز پنجشنبه 8 مرداد در همدان تشکیل جلسه داده و طی آن ارائه گزارش و تبادل نظر در خصوص بخش های مختلف اجرایی جشنواره انجام گرفت.

در ادامه برنامه های این روز ستاد برگزاری با معاون سیاسی امنیتی استانداری  همدان دیدار و از محل اجرای مراسم افتتاحیه بازدید کرده و جنبه های مختلف اجرای مراسم در فضای باز شهربازی همدان را بررسی کردند.

*هزینه در حوزه فرهنگ، سرمایه گذاری است
محمد ابراهیم الهی تبار معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان در دیدار با ستاد برگزاری بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان استفاده از تمامی ظرفیت های فرهنگی و تاریخی شهر همدان را برای برگزاری هرچه با شکوه تر این رویداد بزرگ بین المللی مورد تاکید قرار داد.

در این جلسه که روز پنجشنبه 8 مرداد در محل استانداری همدان برگزار شد فاضل عبادی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و رییس جشنواره گفت: اولویت ما در برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک  نوجوان، تحقق عدالت فرهنگی و واگذاری امور به هنرمندان است.

وی با تاکید بر همکاری اهل فرهنگ و هنر در برگزاری جشنواره گفت:سال گذشته در بیست و یکمین دوره جشنواره بیش از یک هزار نفر از هنرمندان استان در برگزاری جشنواره مشارکت داشتند و همین امر باعث شد جشنواره به نحو مطلوبی برگزار شود.

عبادی با اشاره به بخش های هشت‌گانه جشنواره ادامه داد: امسال هم قصد داریم امور جشنواره را به اهل آن بسپاریم، ضمن اینکه همه مسئولان استانی نیز درگیر برگزاری جشنواره هستند و از آن حمایت می کنند.

الهی تبار، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز تاکید کرد: توجه به فرهنگ نوعی رسالت است و خوشبختانه استان همدان با توجه به سابقه فرهنگی و هنری درخشان، چهره‌های ارزشمندی به فرهنگ و هنر ایران زمین معرفی کرده است.

وی هزینه در حوزه فرهنگ را سرمایه گذاری دانسته و گفت: همدان ظرفیت بالایی برای سرمایه‌گذاری فرهنگی دارد. این استان می‌تواند به پایگاه خوبی برای برگزاری برنامه‌های کودک و نوجوان از جمله جشنواره های بین المللی تئاتر و فیلم کودک و نوجوان تبدیل شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گفت: برگزاری اینگونه جشنواره ها ضمن توجه به بعد آموزشی و معرفی داشته های غنی فرهنگی به نسل آینده ساز، نشاط اجتماعی هم به همراه دارند و نباید فراموش کنیم جامعه ای به خوبی می تواند مسیر توسعه را طی کند که شاد باشد.

وی ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از برگزاری این جشنواره در همدان گفت: علی رغم همه مشکلات موجود، همدان برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان هم اعلام آمادگی کرده است و ما تلاش می کنیم همدان به پایلوت برنامه های فرهنگی و هنری کودک و نوجوان تبدیل شود.

الهی تبار در بخش پایانی جلسه با اشاره به این که سال 94 به نام میرسیدعلی همدانی نامگذاری شده و مهرماه امسال همایش بین‌المللی این عارف بزرگ در همدان برگزار خواهد شد گفت: به نظر می رسد برگزاری جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان فرصت مناسبی برای معرفی ایشان باشد و من پیشنهاد می کنم در صورت امکان نمایشی هم در این خصوص برنامه ریزی شود.

گفتنی است؛ بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از 9 تا 15 مهرماه 94 با دبیری شهرام کرمی در شهر تاریخی همدان برگزار می شود.

انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ