کد خبر: ۵۳۵۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۴۹
مديرعامل بورس كالاي ايران:

به منظور تنوع بخشي به ابزارهاي معاملاتي بازار سكه طلا و تعميق بازار معاملات آتی سکه و انسجام دهي هرچه بيشتر و كمك به ايجاد تعادل در معاملات سکه نقدی عرضه می کند.

حسین پناهیان در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: طي جلسه اي در هفته گذشته مقرر گرديد بانك مركزي علاوه بر عرضه سكه طلا در معاملات آتي بورس كالاي ايران،‌ بخشي از معاملات نقدي سكه را نيز به اين بورس منتقل نمايد.

مديرعامل بورس كالاي ايران طي گفتگويي اظهار داشت: اين تصميم در جلسه هفته گذشته در حضور معاون اول رياست جمهوري، ‌وزير امور اقتصادي و دارايي، رئيس كل بانك مركزي و رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار، پس از بحث و بتادل نظر در خصوص آخرين وضعيت بازار معاملات نقدي و آتي سكه اتخاذ گرديد.

وي در خصوص اهداف اين تصميم گفت: به منظور تنوع بخشي به ابزارهاي معاملاتي بازار سكه طلا و تعميق اين بازار و انسجام دهي هرچه بيشتر و كمك به ايجاد تعادل در معاملات اين بازار اين تصميم اتخاذ گرديد.

پناهيان با اشاره به عملكرد سه ساله بازار معاملات آتي سكه در بورس كالاي ايران و استقبال روزافزون فعالان بازار از اين معاملات تصریح کرد: اين بازار در حال حاضر تنها بازار متشكل، قانونمند و تحت نظارت در زمينه طلا مي باشد كه مشخصات كليه خريداران و فروشندگان به صورت دقيق و كامل ثبت شده و قابل هر گونه نظارت است.

وي افزود: يكي از مشخصه هاي اصلي بازار معاملات آتي سكه طلا در قياس با ساير بازارها، شفافيت ذاتي و قابل نظارت معاملات آن مي باشد./ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر