تبریز؛

علاقمندی شهرداران کشورسنگال برای همکاری با شهرداری تبریز

شهرداران سه شهر سنگال در بازدید از غرفه شهرداری کلان‌شهر تبریز در نمایشگاه گردشگری حلال ابوظبی بر لزوم زمینه‌سازی جهت تعامل ظرفیت‌های گردشگری دو طرف تاکید کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛شهرداران سه شهر کولیبانتاگ، سمین و دیانا از کشور سنگال، در دیدار با رضا خیلیل سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز، با اشاره به این که تصاویر بدیع آثار تاریخی تبریز، در ویژه‌‌نامه‌ها و شبکه‌های مختلف گردشگری چشمگیر است، گفت: سیستم گردشگری سنگال مشتاق آشنایی هر چه بیشتر با ظرفیت‌های گردشگری تبریز است.

وی به مسئولیت صادق نجفی، شهردار تبریز در مدیریت اطلس‌ شهرهای اسلامی اشاره کرد و گفت: امیدواریم در روند تعامل خود با شهرداری کلان‌شهر تبریز، بسترهای لازم برای عضویت شهرهای مختلف سنگال در اطلس‌های شهرهای اسلامی فراهم شود.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز در این دیدار، با ابلاغ سلام شهردار تبریز، خاطرنشان کرد: کشور سنگال با برخورداری از پیشینه تاریخی و همچنین جاذبه‌های طبیعی، از محورهای مهم ارتباطی ایران با قاره آفریقا است؛ در این راستا، ارتباط تبریز با شهرهای مختلف سنگال می‌تواند این ارتباط را تعمیق ببخشد.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی تبریز اظهار کرد: کهن‌شهر تبریز با تمدن چهار هزار ساله و با داشتن آثار متعدد تاریخی و فرهنگی، از قبیل بازار تاریخی، مسجد کبود و ارک علیشاه، از نخستین حوزه‌های تمدنی قاره کهن به شمار می‌رود.

سرپرست سازمان توسعه گردشگری شهرداری تبریز ادامه داد: در این میان شهردار تبریز به عنوان مدیر اطلس شهرهای اسلامی و نماینده شهرداران جمهوری اسلامی ایران، ضرورت احیای هویت فرهنگی کشورهای اسلامی را در عرصه‌های ملی و بین‌المللی پیگیری می‌کند.
انتهای پیام/ز
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.