کد خبر: ۵۶۱۰۷۷۷
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۲

رییس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ماموریت دانشگاه شهید بهشتی نوآوری است گفت: به زودی پارک علم وفناوری در این دانشگاه راه اندازی می شود.

محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه شهید بهشتی در گفت و گو باخبرنگار حوزه دانشگاهی  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص "اقتصاد مقاومتی" اظهار داشت: رکن اصلی اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است. دانشگاه شهید بهشتی برنامه های جدی برای این موضوع در نظر دارد. 

طهرانچی با اشاره به اینکه محور اصلی اقتصاد دانش بنیان، نوآوری است افزود: در دانشگاه شهید بهشتی در حوزه آموزش و پ‍ژوهش روی مرکز نوآوری تاکید داریم. همچنین پارک علم و فناوری دانشگاه به زودی تاسیس می شود، در واقع ماموریت این دانشگاه نوآوری است. 

رییس دانشگاه شهید بهشتی  در خصوص کارآفرینی و اشتغال زایی عنوان کرد: از سال گذشته  مقدمات مرکز نوآوری را شروع کردیم  که در این مرکز دانشجویان رشته های متنوعی از جمله کامپیوتر و شهروندی به فعالیت می پردازند و می توان گفت روح کارآفرینی در دانشگاه است که باید دانشگاه ها را تشویق کنیم تا نوآور شوند.

طهرانچی یادآور شد: در پژوهشکده  هایی که رشته های نو ایجاد کرده ایم مانند پژوهشکده گیاهان داروی و پژوهشکده لیزر، 100 درصد افزایش جذب  نیرو داشته ایم. البته باید در این زمینه به ما اجازه های لازم داده شود چراکه در قوانین و مقررات حاکم، یک نگاه یکپارچه باید به همه چیز وجود داشته باشد. 

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر