کد خبر: ۵۶۴۳۳۸۴
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۰:۵۸

موسسه حقوق بشری ریپریو از آموزش سعودی ها توسط پلیس انگلیس به شدت انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه پرس تی وی ،موسسه حقوق بشری ریپریو اعلام کرد، پلیس انگلیس مهارت‌هایی را به نیروهای عربستان آموزش می‌دهد که ممکن است در شکنجه و اعدام فعالان دموکراسی خواه مورد استفاده قرار گیرد.

موسسه ریپریو اعلام کرد: دانشکده پلیس انگلیس در راستای کسب درآمد، کارکنان وزارت کشور عربستان سعودی را آموزش داده است.این آموزش‌ها در زمینه فرایندهای بازپرسی و فناوری‌های پیشرفته پزشکی قانونی است.این موسسه با فضاحت بار خواندن این برنامه گفت اسناد داخلی دانشکده پلیس نشان می‌دهد این برنامه آموزشی از سال 2009 و علیرغم اقدامات سرکوبگرانه رژیم ریاض ادامه یافته است.

به گزارش ریپریو، روسای دانشکده پلیس متوجه شدند که شاید از «این مهارت‌ها برای شناسایی افرادی که بعدا شکنجه می شوند یا در معرض دیگر موارد نقض حقوق بشر قرار می گیرند استفاده شود.

این موسسه حقوق بشری ادامه داد این دانشکده به رغم این احتمالات تصمیم داشت این برنامه آموزشی را گسترش دهد.مایا فوآ، از مدیران بلندپایه ریپریو، گفت: اینکه پلیس انگلیس مهارت‌هایی را به افسران سعودی آموزش می‌دهد که شاید به دستگیری، شکنجه و حکم اعدام مردم منجر شود، مسئله‌ای فضاحت بار است.

وزارت خارجه انگلیس مدعی شد هدف از این آموزش‌ها بهبود عملکرد دستگاه قضایی عربستان سعودی است.این وزارتخانه افزود آموزش‌های پیشرفته در زمینه پزشکی قانونی با هدف جمع آوری دقیق شواهد و مدارک ارائه می‌شود.ریپریو تاکید کرد همکاری انگلیس با وزارت کشور عربستان با موضع رسمی دولت لندن که مخالف حکم اعدام است، در تضاد می‌باشد.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی