کد خبر: ۵۷۸۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۳

رانندگان فرمول یک بیش از ستارگان مشهور جهان فوتبال دستمزد دریافت می کنند.

دستمزدهای عجیب و غریب رانندگان فرمول یک/ فاصله 6 میلیونی رونالدو با آلونسو!
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ، ورزشکاران مشهور جهان دستمزدهای بالایی دریافت می کنند و کریستیانو رونالدو و لیونل مسی، برترین بازیکنان کنونی جهان پردرآمدترین ورزشکار محسوب می‌شوند.

با منتشر شدن دستمزد رانندگان فرمول یک اما مشخص شد رونالدو و مسی در فاصله زیادی با آن ها قرار دارند. چند ماه پیش بود که نیکو رزبرگ با مرسدس بنز قراردادش را تمدید کرد. قراردادی که به دو برابر شدن دستمزد اتومبیلران آلمانی منجر شد. رزبرگ بعد از این قرارداد 16 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

با این حال دستمزد راننده آلمانی تنها نصف دستمزد لوییس همیلتون انگلیسی است. رقیب رزبرگ بالاتر از همه قرار دارد که 32 میلیون یورو است. قهرمان مسابقات فرمول یک در سال 2008 در نزدیکی خود فرناندو آلونسو اسپانیایی را می بیند.

راننده تیم مک لارن با اختلاف دو میلیون دلاری، جایگاه دوم را به خود اختصاص داده است. البته سباستین فتل آلمانی، عضو تیم فراری با همین رقم در کنار آلونسو قراردارد. بر این اساس، راننده اسپانیایی که از کریستیانو رونالدو که بیشترین دستمزد را در فوتبال اسپانیا دریافت می کند، فاصله زیادی دارد. او با این که از دوران طلایی‌اش دور شده است، 6 میلیون بیشتر از ستاره پرتغالی درآمد دارد.

انتهای جدول به ریو هاریانتو اختصاص دارد. اتومبیلران اندونزیایی از تیم خود مانور سالیانه تنها 150 هزار یورو می‌گیرد.  پس از او مارکوس اریکسن سوئدی و لوییس فلیپه برزیلی، عضو تیم سابر با 185 هزار یورو در این فهرست دیده می شوند. پاسکال ورلین آلمانی، تیمی هاریانتو 500 هزار یورو درآمد دارد.

کارلوس ساینس دیگر راننده اسپانیایی اختلاف زیادی با هموطنش آلونسو دارد. با وجود اینکه دستمزدش نسبت به فصل قبل بیشتر شده است اما فقط 350 هزار یورو دریافت می‌کند. عضو تیم تورو روسو هم تیمی به نام دنیل کویات دارد که 750 هزار یورو کسب می کند.

استبان گیترس مکزیکی که از سال 2011 وارد مسابقات فرمول یک شد، توانست بهترین رکورد (رتبه سوم) خود را به ثبت برساند. گیترس در سال جاری به تیم هاس پیوست و یک میلیون یورو دریافت خواهد کرد. مکس وراستپان جوانترین (17 سال و 166 روز) شرکت کننده گرند پری استرالیا در سال 2015  دسمتزدش نسبت به سال گذشته کاهش یافت و به نیم میلیون رسید. او عضو تیم رد بول است.

دنیل ریکاردو که در سال 2014 هم تیمی فتل آلمانی بود یک سال بعد به عنوان راننده نخست رد بول شناخته شد. اتومبیلران استرالیایی اکنون فراستبان را در کنار خود دارد اما پنج میلیون بیشتر از هم تیمی هلندی اش دریافت می کند. جانسن بوتون، عضو تیم مک لارن در نزدیکی رزبرگ قراردارد. راننده آمریکایی که از سال 2002 وارد فرمول یک شد اکنون سالیانه 16 میلیون یورو کسب می کند. بوتون توانست در سال 2009 به عنوان قهرمانی دست یابد.

کیمی رایکونن، از دیگر رانندگان مشهور جهان که در تیم فراری حضور دارد، دستمزدی هشت میلیون یورویی دارد. اتومبیلران آلمانی مسن‌ترین راننده حاضر در فرمول یک است و 36 سال دارد. سرخیو پرس و نیکو هالکنبرگ که هر دو در تیم فورس ایندیا حضور دارند، دستمزدی یکسان (چهار میلیون) دریافت می کنند. فلیپه ماسا برزیلی عضو تیم ویلیامز در شرایطی مشابه قراردارد. ماسا از معدود رانندگانی است که با چهار قهرمان جهان به نام های ژاک ویلانووه، آلونسو، مایکل شوماخر و رایکونن هم تیمی بوده است. او پیش از سال 2014 در تیم فراری بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر