کد خبر: ۵۷۹۳۶۴۹
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۵ - ۰۴:۰۴

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان از چاپ سه كتاب با موضوع ادبیات پایداری خبر داد.

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، فرهاد سهامی در این باره گفت: كتاب «من مادر دوم تورجم»، خاطرات خودنوشت فرزانه تیموری از دوران كودكی خود تا بعد از شهادت برادرانش است كه به تازگی به چاپ رسیده است. این كتاب چهل و ششمین اثر مكتوب حوزه هنری استان همدان و پنجمین اثر در حوزه ادبیات پایداری است كه بازنویسی‌اش را سیدمهرداد (میثم) موسویان برعهده داشته است.
 
وی ادامه داد: طراح جلد این اثر سمیه عبدالرحمانی، از اعضای خانه گرافیك حوزه هنری، است و صفحه‌آرایی آن را خلیل‌الله بیك‌محمدی انجام داده كه در 1100 نسخه و با قیمت 10هزار تومان به چاپ رسیده است.  
 
مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان گفت: این كتاب در 130صفحه و در سه فصل كودكی، نوجوانی و جوانی تنظیم شده است كه در مراسمی از آن رونمایی خواهد شد.
 
سهامی در ادامه اضافه كرد: پنجمین اثر مكتوب دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان همدان، مجموعه‌ای از خاطرات قدرت‌الله شهبازی، رزمنده نهاوندی است كه تحت عنوان «به نام خدا، محمد بروجردی ام، مصاحبه نمی‌كنم»، با طراحی جلد سمیه عبدالرحمانی و صفحه‌آرایی خلیل‌الله بیك‌محمدی به چاپ سپرده شده است.
 
وی اظهار داشت: این اثر كه در 412 صفحه و با شمارگان 1100 نسخه چاپ خواهد شد، یكی از پروژه‌های تاریخ شفاهی حوزه هنری استان همدان است كه در آن راننده‌ تیپ ویژه شهدا، به بیان خاطرات خود از بخشی از تاریخ دفاع مقدس می‌پردازد.
 
مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان گفت: این كتاب را سید میثم موسویان نوشته و حاوی عكس‌ها و نقشه‌های رنگی است كه با قیمت 25هزار تومان روانه بازار نشر خواهد شد.
 
فرهاد سهامی در ادامه هفتمین اثر مكتوب این دفتر را «خس بی سر و پا» یاد كرد و گفت: این كتاب، پنجاهمین اثر مكتوب حوزه هنری استان همدان و هفتمین اثر مكتوب در بخش ادبیات پایداری است كه سفرنامه اربعین سال 1436 هـ.ق را با قلم حمید حسام روایت می‌كند.
 
وی با اشاره به اینكه این كتاب در 180 صفحه در 1100 نسخه به چاپخانه ارسال شده است، افزود: در بخش دوم این كتاب، با نام «پیاده‌رَوی عكس‌ها» نیز تعداد چهل عكس با موضوع پیاده‌روی اربعین سال 1437 هـ.ق از زاویه دوربین بهزاد علیپور و پوریا پاكیزه، دوتن از عكاسان استان، گنجانده شده است.
 
سهامی تاكید كرد: زینب مهدیان‌نسب، از اعضای خانه گرافیك حوزه هنری استان، طراح جلد این اثر است و خلیل الله بیك‌محمدی نیز صفحه‌آرای كتابی است كه در چاپخانه‌ سبزآرنگ به چاپ خواهد رسید.
 
این كتاب به سردار شهید، حسین همدانی، تقدیم شده و عنوان آن برگرفته از بیتی از علامه سید محمدحسین طباطبایی است كه در قطع رقعی افقی و با قیمت 25هزار تومان چاپ می‌شود.
 
وی در پایان اظهار داشت: تولید، حروف‌چینی، طرح جلد و نظارت چاپ تمام این آثار توسط حوزه هنری استان همدان انجام شده و برای چاپ به انتشارات سوره مهر ارسال شده‌است.


انتهای پیام/


پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر