کد خبر: ۵۷۹۷۳۵۹
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۹
حجت‌ا‌لاسلام انصاری:
آنچه تاکنون در مورد FATF انجام شده، مطابق قانون بوده است/در این موضوع، مباحث سیاسی بر جو کارشناسی سایه افکنده استمعاون حقوقی رییس جمهور گفت: نگرانی ها در موضوع FATF از بابت خود تحریمی موضوعیت ندارد.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلاموالمسلیمن مجید انصاری معاون حقوقی رییس جمهور در حاشیه مراسم بازدید از نمایشگاه صنعت آب و فاضلاب در جمع خبرنگاران، با تاکید بر اینکه آنچه در مورد FATF انجام شد، مُر قانون است گفت: در موضوع FATF هر جا که نیاز به مصوبه مجلس باشد، قبل از هر گونه اقدام، از مجلس درخواست مجوز خواهیم کرد.

انصاری اظهار داشت: در FATF آنچه تا کنون انجام شده، مطابق قانون و بر اساس اختیارات دولت بوده است و دولت توجه کافی به منافع ملی را دارد.

وی با بیان اینکه نگرانی ها در موضوع FATF از بابت خود تحریمی موضوعیت ندارد، با اشاره به توضیحات کامل  طیب نیا در مورد FATF ، تصریح کرد: FATF مبتنی بر قانونی که مجلس قبلا تصویب کرده و درخواست دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی انجام شده و در جهت اجرای قانون است.

معاون حقوقی رییس جمهور با تاکید بر اینکه در دولت تدبیر و امید به هیچ وجه بی توجهی به قانون و نقش مجلس نبوده و نخواهد بود،گفت: متاسفانه در موضوع FATF مباحث سیاسی بر جو کارشناسی سایه انداخته است.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره از قربانیان تروریسم بوده است،افزود: متاسفانه با نگاه سیاسی و تبلیغات نادرست  جمهوری اسلامی ایران را متهم به پولشویی می‌کنند و به دلیل سیاسی کردن موضوع FATF ایران رامتهم می‌کنند که نمی‌خواهد به موضوع مبارزه با پولشویی بپردازد.

انصاری با بیان اینکه FATF اقدامی در جهت دفاع از حیثیت ملی بوده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران هزینه های زیادی در مبازه با پولشویی در دو حوزه مبازره با مواد مخدر و تروریسم داده است و خون‌های زیادی در این مسیر ریخته شده است.

معاون حقوقی رییس جمهور تصریح کرد: منتقدان FATF باید توجه بیشتری به منافع ملی داشته باشند و آثار سوء این نوع تبلیغات را در نظر داشته باشند .

انصاری خاطر نشان کرد: به نمایندگان مجلس اطمینان می‌دهم این دولت هیچ امری که خلاف قانون باشد مرتکب نخواهد شد و اگر هر جا نیاز به مجوز مجلس باشد، مراجعه خواهیم کرد.

انتهای پیام/

 
 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر