کد خبر: ۵۸۴۴۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۰۵:۲۰

رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی گفت: ایجاد شرکت های مادر تخصصی اقتصادی و عضویت صادرکنندگان در این انجمن می تواند علاوه بر پایداری صادرات ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان آورد.

مسعود اسدی رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص عوامل موثر در ثبات و تدوام صادرات محصولات کشاورزی اظهار داشت: سالانه میلیون ها تن محصولات با ارزش کشاورزی به سبب فقدان صنایع تبدیلی و فرآوری امحا می شود.

وی با اشاره به اینکه از صفر تا صد صادرات محصولات کشاورزی باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: حمایت دولت از طریق پرداخت تسهیلات ارزان قیمت با بهره 4 درصد، معافیت گمرکی و تخصیص مشوق های صادراتی می تواند راهگشای حضور پررنگ صادرکنندگان و استمرار صادرات در بازارهای هدف باشد.

اسدی با تاکید بر لزوم اقدامات اساسی در زمینه بازاریابی محصولات کشاورزی افزود: ایجاد شرکت های مادر تخصصی اقتصادی و عضویت صادرکنندگان در این انجمن می تواند ارزش افزوده بالایی را برای کشور به ارمغان بیاورد.

رئیس مجمع ملی تشکل های کشاورزی در پایان گفت: نبود تبلیغات و بازاریابی محصولات کشاورزی در بازارهای هدف موجب شد تا برخی محصولات شناخته شده ایرانی اعم از زعفران و پسته تحت  بسته بندی های جدید به اسم دیگر کشورها تمام شود.انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر