کد خبر: ۵۸۹۱۰۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۰

مادران بسیاری در این مرز و بوم جوانان رشیدشان را تقدیم اسلام کرده اند اما سهم مادران شهدای گمنام پس از جنگ از فرزندانشان کمتر از دیگرمادران بود.

به گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در قطعه ۲۶ گلزار شهدای بهشت زهرا(س) یادبودی است که خیلی‌ها با دیدن عکس صاحب آن و عنوان «شهید گمنام» که روی سنگ مزار نوشته شده، می‌روند و زائر شهید مفقودالاثر «ابراهیم هادی» می‌شوند؛ شهیدی که برای بچه‌های جنوب شرق تهران و کسانی که اهل دل هستند، خیلی عزیز است البته این شهید برای جوان‌هایی که کتاب «سلام بر ابراهیم» را خواندند، حال و هوای دیگری دارد.

پهلوان بسیجی ابراهیم هادی از بنیانگذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان است؛ او در اول اردیبهشت سال ۱۳۳۶ در محله شهید سعیدی حوالی میدان خراسان به دنیا آمد؛ ابراهیم چهارمین فرزند خانواده بود؛ او در نوجوانی طعم تلخ یتیمی را چشید، از آنجا بود که همچون مردان بزرگ زندگی را پیش برد.

 
ابراهیم دوران دبستان را به مدرسه طالقانی رفت و دبیرستان را نیز در مدارس ابوریحان و کریم‌خان گذراند. او در سال ۵۵ توانست به دریافت دیپلم ادبی نائل شود. از همان سال‌های پایانی دبیرستان، مطالعات غیر درسی را نیز شروع کرد؛ حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر مرحوم علامه «محمدتقی جعفری» بسیار در رشد شخصیتی ابراهیم مؤثر بود.
این شهید مفقود، در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد؛ همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول بود و پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن به آموزش پرورش منتقل شد.

یکی از کارهای ابراهیم انتقال مجروحان و شهدا از منطقه به عقب جبهه بود. گاهی اوقات پیکرهای مطهر شهدا در ارتفاعات بازی‌دراز بر شانه‌های ابراهیم می‌نشست تا به دست خانواده‌هایشان برسد.
زندگینامه شهید ابراهیم هادی

**خاطراتی از ابراهیم؛

*عصر یک روز وقتی خواهر وشوهر خواهر ابراهیم به منزلشان آمده بودند هنوز دقایقی نگذ شته بود که از داخل کوچه سرو صدایی شنیده می شد.ابراهیم سریع از پنجره طبقه ی دوم نگاه کرد و دید شخصی موتور شوهر خواهرشان را برداشته و در حال فرار است.

ابراهیم سریع به سمت درب خانه آمد و دنبال دزد دوید و هنوز چند قدمی نرفته بود که یکی از بچه محل ها لگدی به موتور زد و آقا دزده با موتور به زمین خورد.تکه آهنی که روی زمین بود دست دزد را برید و خون هم جاری شد. ابراهیم به محض رسیدن نگاهی به چهره پراز ترس و دلهره دزد انداخت و بعد موتور را بلند کرد و گفت: سوار شو! همان لحظه دزد را به درمانگاه برد و دست دزد را پانسمان کرد.

کارهای ابراهیم خیلی عجیب بود و شب هم با هم به مسجد رفتند و بعد از نماز ابراهیم کلی با اون دزد صحبت کرد و فهمید که آدم بیچاره ای است و از زور بیکاری از شهرستان به تهران آمده و دزدی کرده.

ابراهیم با چند تا از رفقا و نمازگزاران صحبت کرد و یه شغل مناسبی برای آن آقا فراهم کرد.مقداری هم پول از خودش به آن شخص داد و شب هم شام خورد و استراحت کردند.صبح فردا خیلی از بچه ها به این کار ابراهیم اعتراض کردند. ابراهیم هم جواب داده بود:مطمئن باشید اون آقا این برخورد را فراموش نمی کند و شک نکنید برخورد صحیح، همیشه کار سازه.

* عصر بود که حجم آتش کم شد، با دوربین به نقطه ای رفتم که دید بهتری روی کانال داشته باشم.آنچه می دیدم باور نکردنی بود. از محل کانال فقط دود بلند می شد ومرتب صدای انفجار می آمد. اما من هنوز امید داشتم.با خودم گفتم:ابراهیم شرایط بسیار بدتری از این را هم سپری کرده، نزدیک غروب شد.

من دوباره با دوربین به کانال نگاهی انداختم.احساس کردم از دورچیزی پیداست و در حال حرکت است.با دقت بیشتری نگاه کردم.کاملاً مشخص بود،سه نفر در حال دویدن به سمت ما بودند ودرمسیر مرتب زمین می خوردند و بلند می شدند وزخمی وخسته به سمت ما می آمدند .معلوم بود از کانال می آیند.فریاد زدم و بچه ها را صدا کردم.به بقیه هم گفتم تیراندازی نکنید.بالاخره آن سه نفر به خاکریز ما رسیدند. پرسیدم:از کجا می آیید.

حال حرف زدن نداشتند. یکی از آنها خواست . سریع قمقمه رو به او دادم.دیگر دیگری هم از شدت ضعف وگرسنگی بدنش می لرزید. وسومی بدنش غرق به خون بود. وقتی سرحال آمدند گفتند:از بچه های کمیل هستند.

با اضطراب پرسیدم: بقیه بچه ها چی شدن؟ در حالی که یکی از آنها سرش را به سختی بالا می آورد گفت:فکر نمی کنم کسی غیراز ما زنده باشد.

هول شده بودم.دوباره وبا تعجب پرسیدم:این پنج روز چه جوری مقاومت کردید؟ باهمان بی رمقی اش جواب داد زیر جنازه ها مخفی شده بودیم اما یکی بود که این پنج روز کانال رو سر پا نگه داشته بود.

عجب آدمی بود! یک طرف آر پی جی می زد و یک طرف تیربار شلیک می کرد. یکی از اون سه نفرپرید توی حرفش و گفت:همه شهدا رو ته کانال هم می چید .آذوقه وآب رو پخش می کرد،به مجروح ها می رسید.اصلاً این پسر خستگی نداشت.

گفتم :مگر فرمانده ها ومعاون های دوتاگردان شهید نشدن ، پس از کی داری حرف می زنید؟

گفت:یه جوونی بود که نمی شناختیمش ، موهایش این جوری بود ... ، لباسش اون جوری و چفیه... . داشت روح از بدنم جدا می شد.سرم داغ شده بود.آب دهانم را قورت دادم.اینها همه مشخصه های ابراهیم بود.با نگرانی نشستم ودستانش را گرفتم وگفتم:آقا ابراهیم الان کجاست؟ گفت: تا آخرین لحظه که عراق آتش می ریخت زنده بود وبه ما گفت :تا می تونید سریع بلند بشیدو تا کانال رو زیر ورو نکردند فرار کنید. یکی ازاون سه نفر هم گفت:من دیدم که زدنش.با همون انفجار اول افتاد روی زمین.

این گفته ها آخرین اخباری بود که از کانال کمیل داشتیم و ابراهیم تا به حال حتی جنازه ای هم ازش پیدا نشده ، همیشه دوست داشت گمنام شهید شود.

چند سال بعداز عملیات تفحص شهدا، محمود وند از بچه های تفحص که خود نیز به درجه رفیع شهادت رسید نقل می کند: یک روز در حین جستجو، در کانال کمیل شهیدی پیدا شد که دروسایل همراه او دفترچه یادداشتی قرار داشت که بعد از گذشت سالها هنوز قابل خواندن بود، درآخرین صفحه این دفترچه نوشته شده بود:

امروز روز پنجم است که در محاصره هستیم، آب و غذا را جیره بندی کردیم، شهدا انتهای کانال کنارهم  قرار دارند، دیگر شهدا تشنه نیستند.فدای لب تشنه ات پسر فاطمه(س)

* سال اول جنگ بود. به مرخصی آمده بودیم. با موتور از سمت میدان سرآسیاب به سمت میدان خراسان در حرکت بودیم. ابراهیم (شهید ابراهیم هادی)عقب موتور نشسته بود.

از خیابانی رد شدیم. ابراهیم یک دفعه گفت: امیر وایسا! من هم سریع آمدم کنار خیابان. با تعجب گفتم. چی شده؟! گفت: هیچی، اگر وقت داری بریم دیدن یه بنده خدا!‌ من هم گفتم: باشه، کار خاصی ندارم.

با ابراهیم داخل یک خانه رفتیم. چند بار یاالله گفت. وارد اتاق شدیم. چند نفری نشسته بودند. پیرمردی با عبای مشکی و کلاهی کوچک بر سر بالای مجلس بود. به همراه ابراهیم سلام کردیم و در گوشه اتاق نشستیم. صحبت حاج آقا با یکی از جوان‌ها تمام شد. ایشان رو کرد به ما و با چهره‌ای خندان گفت: آقا ابراهیم راه گم کردی، چه عجب این طرف ‌ها!

ابراهیم سر به زیر نشسته بود. با ادب گفت: شرمنده حاج آقا، وقت نمی‌کنیم خدمت برسیم. همین طور که صحبت می‌کردند فهمیدم ایشان، ابراهیم را خوب می‌شناسد حاج آقا کمی با دیگران صحبت کرد.

وقتی اتاق خالی شد رو کرد به ابراهیم و با لحنی متواضعانه گفت: آقا ابراهیم ما رو یه کم نصیحت کن! ابراهیم از خجالت سرخ شده بود. سرش را بلند کرد و گفت: حاج آقا تو رو خدا ما رو شرمنده نکنید. خواهش می‌کنم این طوری حرف نزنید بعد گفت: ما آمده بودیم شما را زیارت کنیم. انشاء‌الله در جلسه هفتگی خدمت می‌رسیم. بعد بلند شدیم، خداحافظی کردیم و به بیرون رفتیم.

بین راه گفتم: ابراهیم جون، تو هم به این بابا یه کم نصیحت می‌کردی. دیگه سرخ و زرد شدن نداره!‌ با عصبانیت پرید توی حرفم و گفت: چی می‌گی امیر جون، تو اصلاً این آقا رو شناختی!؟ گفتم: نه، راستی کی بود!؟

جواب داد: این آقا یکی از اولیای خداست. اما خیلی‌ها نمی‌دانند. ایشون حاج میرزا اسماعیل دولابی بودند. سال ها گذشت تا مردم حاج آقای دولابی را شناختند. تازه با خواندن کتاب طوبی محبت فهمیدم که جمله ایشان به ابراهیم چه حرف بزرگی بوده.
زندگینامه شهید ابراهیم هادی

** جاوید الاثر؛

و سرانجام ابراهیم، در والفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه‌های گردان کمیل و حنظله در کانال‌های فکه مقاومت کرد اما تسلیم نشد و در ۲۲ بهمن سال ۶۱ بعد از فرستادن بچه‌های باقی مانده به عقب، تنهای تنها با خدا همراه شد و دیگر کسی او را ندید و این هم آخرین تصویر از پیکر پهلوان بسیجی شهید «ابراهیم هادی» در کانال قتلگاه فکه گرفته شده توسط تلویزیون عراق، که در نشریه پلاک هشت منتشر شده است.
 
 
ابراهیم همیشه از خدا می‌خواست گمنام بماند؛ چرا که گمنامی صفت یاران خداست.
زندگینامه شهید ابراهیم هادی


** وصیت نامه شهید هادی؛

بسم رب الشهداء و الصديقين

اگر چه خود را بيشتر از هر كس محتاج وصيت و پند و اندرز مي‌دانم، قبل از آغاز سخن از خداوند منان تمنّا مي‌كنم قدرتي به بيان من عطا فرمايد كه بتوانم از زبان يك شهيد‌، دست به قلم ببرم چرا كه جملات من اگر لياقي پيدا شد و مورد عفو رحمت الهي قرار گرفتم و توفيق و سعادت شهادت را پيدا كردم، به عنوان پرافتخارآفرين وصياي شهيد خوانده مي‌شود. 

خدايا تو را گواه مي‌گيرم كه در طول اين مدت از شروع انقلاب تاكنون هر چه كردم براي رضاي تو بوده و سعي داشتم هميشه خود را مورد آزمايش و آموزش در مقابل آزمايش‌ها قرار دهم. 
اميدوارم اين جان ناقابل را در راه اسلام عزيز و پيروزي مستضعفين بر متكبرين بپذيري.

خدايا هر چند از شكستگي‌هاي متعدد استخوان‌هايم رنج مي‌برم،‌ ولي اهميتي نمي‌دادم؛ به خاطر اين‌كه من در اين مدت چه نشانه‌هايي از لطف و رحمت تو نسبت به آن‌هايي كه خالصانه و در اين راه گام نهاده‌اند، ديده‌ام. 

خدايا،‌ اي معبودم و معشوقم و همه كس و كارم، نمي‌دانم در برابر عظمت تو چگونه ستايش كنم ولي همين قدر مي‌دانم كه هر كس تو را شناخت، عاشقت شد و هر كس عاشقت شد، دست از همه چيز شسته و به سوي تو مي‌شتابد و اين را به خوبي در خود احساس كردم و مي‌كنم. 

خدايا عشق به انقلاب اسلامي و رهبر كبير انقلاب چنان در وجودم شعله‌ور است كه اگر تكه‌تكه‌ام كنند و يا زير سخت‌ترين شكنجه‌ها قرار گيرم، او را تنها نخواهم گذاشت. 

و به عنوان يك فردي از آحاد ملت مسلمان به تمامي ملت خصوصاً مسئولين امر تذكر مي‌دهم كه هميشه در جهت اسلام و قرآن بوده باشيد و هيچ مسئله و روشي شما را از هدف و جهتي كه داريد، منحرف ننمايد. 

ديگر اين كه سعي كنيد در كارهايتان نيت خود را خالص نموده و اعمالتان را از هر شرك و ريا، حسادت و بغض پاك نماييد تا هم اجر خود را ببريد و هم بتوانيد مسئوليت خود را آن‌چنان كه خداوند، اسلام و امام مي‌خواهند، انجام داده باشيد اين را هرگز فراموش نكنيد تا خود را نسازيم و تغيير ندهيم، جامعه ساخته نمي‌شود. 

والسلام و عليكم و رحمه الله و بركاته
ابراهيم هادي‌پور

روحش شاد و یادش گرامی

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۲۳
در انتظار بررسی: ۰
z
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
راستش...
نمیدونم چرا ولی اسم شهید رو با خاطر داشتم
بدون اینکه کسی بهم بگه یا جایی بخونم...حداقل تا جایی که یاد دارم...
تا اینکه عکسوشونو تو فضای مجازی یه چن باری دیدم وفهمیدم ایشون شهید ابراهیم هادیه
نمیدونم حکمتش چیه...ولی از شهید نه پول میخوام و نه سلامتی
ازشون میخوام سفارشمو به خدا بکنن
که نگام کنه...
علي سلحشور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
شهيدان زنده اند الله اكبر
شهيد بزرگوار ابراهيم هادي هم زنده است التماس دعا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۶
سلام داداش ابراهیم تو پیش خدا عزیزی به خدا سفارش ما را هم بکن که از این مشکلات رها شوم و دعا هایم را به واقعیت بپیوندد .
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
روحش شاد یاحسین
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۵
شهید ابراهیم هادی مرد جلوی مردونگی تو کم میاره
خیلی مردی ما را اینچنین با افتخار رفتن آرزوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
سلام داداش ابراهیم داداش عزیزم امروز سالگرد شهادت شماست شهادتت مبارک شما رو به ابروی خانم حضرت فاطمه(س)قسم میدم برا منو و خانواده ام دعا کنید خیلی دوستون دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۹
ابراهیم به صورت سیلی خورده قسمت میدم برادرم پاره تنم رو نجات بده
زهرا مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷
با سلام
شهید ابراهیم هادی تو رو به فاطمه زهرا قسمت می دم که مشکل همه رو حل کن مشکل منم حل کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
شهید ابراهیم عزیز.تورا به مادرمان زهرا(س)قسمت میدهم برای منم دعا کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
اسلام علیک یا اباعبدالله سلام بر یل بازی دراز سلام بر پهلوان بی ادعا سلام بر پهلوان بی مزار شهید عزیزم امیدوارم هادی راه جوونا دینی ما باشی
زهرا
|
Germany
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
سلام برشهيد گمنام شهيدابراهيم هادي سال گذشته نزديك عيدبودشروع كرديم به خونه تكوني كارامون نسبت به سالهاي گذشته زيادبودبه خاطرمراسمي كه عيد داشتيم يه روزبه خاطر خستگي زيادتادلم ميخواست گريه كردم دست تنهابودم هركي سرش توكارخودش بودبه خاطر رضاي خدابه خاطر پدرومادرم دوباره شروع كردم بعداينكه كارامون تموم شديه شب توخواب يكي به من گفت قبل خواب تسبيحات حضرت زهراروبفرست صبح كه بلندشدم پيش خودم گفتم چيزمسخره ايه پشت گوش انداختم نفرستادم هميشه خداروقسمش ميدادم به حق عزيزترين بندش منوبه راه راست هدايت كنه درست شب اول محرم طبق معمول توفضاي مجازي بودم به طرزعجيبي بااين شهيد آشناشدم پيش خودم گفتم خداياچراخوابم ديرتعبيرشدخداميخواست منوبااين شهيدآشناكنه هميشه قبل خواب تسبيحات حضرت زهراروميفرستم نذركتاب كردم اگه خداصلاح دونست وبه خواستهاي دلم رسيدم اداكنم باوجوداين شهيدديگه نميشه گناه كرد عكسشو چاپ كنيدبزنيدبه ديواراتاقتون ببخشيدمن در جايگاهي نيستم كه بخوام نصيحتتون كنم خواهرها وبرادرهاي عزيزم تاجايي كه ميتونيد حجابتونورعايت كنيدحجاب فقط مختص خانم ها نيست شامل آقايون هم ميشه .پروردگارا بارالها خداوندابه حرمت شهداي كربلاي حسيني و به حرمت پهلوي شكسته حضرت زهراسلام الله عليهاهمه ي جووناي سرزمينم ايران چه دخترچه پسربه راه راست هدايت بفرماعاقبتشون ختم بخيرحاجات قلبيشون برآورده بخير ان شاء الله
زارع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
روحش شاد برایمان دعاکن تااز دوراهیهای زندگی راحت رد شویم
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۲
از شما شهید گرانقدر خواهش می کنم برایه برادرم دعا کنید تا به دخترش برسد برایه روح همه شهیدان صلوات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
روحش شاد
زهرا
|
United States
|
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۱
سلام برهمه شهيدان ازصدر اسلام تابه حال سلام برشهيدابراهيم هادي خداياممنونتم منو با اين شهيد آشناكردي شكرشكرشكر
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
سلام برابراهیم
ایام فاطمیه امسال به نیت شهید بزرگوار ابراهیم هادی برا مراسمات فاطمیه و خانم فاطمه الزهرا خدمت میکنم .شهید ابراهیم هادی ازتون خواهش میکنم منو نجات بده من تو بد مشکلی گرفتار شده ام .خودم هم خیلی خسته شده ام .توراخدا تا پایان امسال گره از کارم بگشای .منتظرم آقا ابراهیم .دوستت دارم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
سلام ای شهید بزرگوار من امروز از طریق یکی از دوستانم با شما آشنا شدم گفتن خیلی پیش خدا ارج داری لطفا شفاعت ما را پیش خدا بکن شما را به آقا ابوالفضل قسم می دم از خدا بخواه گره زندگی ما را باز کنه ومشکل مالی مارا حل کنه چون آبرومون تو خطر هست تو را به خون امام حسین شفاعت ما را پیش خدا بکن انشاالله حاجت ما برآورده بشه ما هم دستگیری کنیم از دیگران ،روحت شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲
سلام شهید هادی خیلی بزرگ هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۳۰
سلام اقا ابراهیم اقا ابراهیم به شما قول دادم مثل خودت مهربون و بخشنده باشم کمک کن برام دعا کن از ته دلت تو پیش خدا ابرو داری دعا کن همیشه پول داشته باشم دستم پیش کسی دراز نباشه قول میدم مهربون مثل خودت تا جایی که میتونم به دیگران کمک کنم .داداش گلم به این شبای عزیز قسمت میدم به حق خانم فاطمه زهرا در حقم دعا کن .خدا رو شکر با شما اشنا شدم
علی ضیغمی محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۹
با سلام ، روحت شاد آقا ابراهیم
من بواسطه یکی از همکارام یک گروه بنام خیرین گمنام با نامت آشنا شدم و زندگینامتو از اینترنت خوندم فقظ میتونم بگم روحت شاد و اجرت با سید الشهدا
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
عالی
مادر دل شکسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۴
سلام برادر عزیزم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۲
سلام بر علمدار کمیل
داش ابرام خیلی مخلصم اگه بدونی چقدر برای شهادت مظلومانه و نبودنت اشک ریختم ، انگار یه شخص خیلی نزدیک و عزیزی رو از دست دادم. از وقتی کتاب و خوندم عاشق مرامم معرفتت شدم
و عشقم به شهدا ،علی الخوصوص شهدای گمنام چند برابر شده. فقط میتونم بگم شهدا شرمنده ایم. یا علی
امیدوار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
سلام بر همه ی شهدا که زندگیمان را مدیون ان هاییم
داداش ابراهیم بدجور گره به کارم افتاده به هر دری میزنم وا نمیشه گنهکارم میدونم شرمسارم میدونم لیاقت ندارم میدونم ولی تورا به بی بی فاطمه ی زهرا قسم میدم واسطه بشی و از خدامون بخای گره از مشکل من باز بشه منم قول میدم سر حرفم بمونم و انچه که نذر کردما اداکنم دوستان همه برای مشکل من دعا کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۷
روحش شاد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
دمت گرم
حسن رستم خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
بقول رفقات سلام داش ابرام امیدوارم که حالت خوب باشه داداش دارم سعی میکنم راهت رو ادامه بدم داش دلم برای مسلک پهلوونیت کم بشه اونجایی که بمادرت فرمودی ازدواج نمیکنم چون میدونم که شهیدمیشم نمیخوام چشمای تریه دخترپشت سرم باشه داش ابرام بیاد ماباش.یاعلی مدد.
یکتا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
سلام برتو ای شهید هادی. ... ربنا...
من گرفتارم نزدیکای یکسال است ای شهید من به واسطه ی یکی از دوستام باشما اشنا شدم میگن حاجت خیلی هارو دادی منم یک بنده ی حقیر خدا التماست میکنم به سر سیدالشهدلت از خدا بخا حاجتموبده به زینب قریبت قسمت میدن خدا میدونه چی میخوام توروخدا به خون شهیدات حاجتمو بده اگه حاجتم رواشه دوکیلوگندم برای کفتررای اقا امام رضا ای امام هشتم حاجتموبده صلوااتای دوستان که این متن را میخوانید برام دعاکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۹
کیا پیروز جنک بوداند و کیا کاپ پیروزی بردند بالا .خدا بیامورزه
مضطر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
سلام برهمه شهیدان ازصدراسلام تابه حال مخصوصاشهدای دفاع مقدس.
امروزخواهرم گفت نذرشهیدابراهیم هادی کن برای حاجت روایی.چهارده هزارگل صلوات نذرکردم هدیه به روح مطهرشهیدابراهیم هادی.
ای شهیدوالامقام ینی میشه واسطه من گنهکارم بشی پیش خدابحق حضرت زهرا حاجت منم الساعه الساعه الساعه ازخدابخواهی برآورده کنه.
چقدرشرمنده میشم وقتی برای حاجت مادی ودنیایی شماآبرودارانوواسطه میکنم وقسم میدم ولی به خداقسم کسی رو ندارم جزشما.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۰
سلام
شهید ابراهیم هادی وصیت مکتوبی ندارد.
بنده گنهکار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
سلام بر ابراهیم واقعا برازندت هست
دستمو بگیر که بدجوری به شخصیتت متعالیت گره خورده
هوشنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
کاش بودی داداش.........شهرمون هیچیش درست نیست............
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
سلام داش ابراهیم
والا راستشو بخای من تا قبل امشب نمیشناختمت الان یکم درمودت خوندم چقد بزرگواری و چقد منزلت داری شما به داشتن همچین هموطنایی آدم افتخار میکنه
داداش جان من ی مشکلی برام پیش اومده ییکسال و نیمه هر کاریم میکنم ب در بسته میخورم میشه واسطه ی من خدامون بشی و کمکم کنی منم درسته ک نمیتونم جبرانش کنم اما قول میدم آخرین نفری نباشم ک بهم کمک شده و به بقیه کمک کنم
خلاصه معلوم خیلی مردی دادا به منم کمک کن
محمد ابراهیم هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
اگه صدای ما رو میشنوین که مطمئنم میشنوین ، شما رو به مادر پهلو شکستمون قسمتون میدم اون چه که در زندگی میخوایم که جز شهادت و عاقبت به خیری نیست برای ما از اون بالا سری بخواین ، قبل از اون ما رو از این مشغله های روزمره زندگی رها کنین و با نور ایمان هدایتمون کنین چرا که به گفته ی امام دارالشفاء عاشقان و عارفان و دلسوختگان شمایین .
یاعلی داداش ابراهیم
نازنین F
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
سلام شهید جانم
ای کاش زمانی که کتابت را به دستم دادی، مرا هم از خواب غفلت بیدار میکردی که حالا افسوس نمی خوردم چرا رابطه ام با تورا حفظ نکردم
داداش ابراهیم ، نوکرتم...
یک عاشق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
نوکرتم آقا ابراهیم
دست منم بگیر
می خوام مثل شما
شهید گمنام بشم.
پیش مادرم فاطمه زهرا
منو ضمانت کن.
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
ای کاش من هم بتونم امسال همراه کاروان هایی که میرن مناطق جنگی و شلمچه و سمت جنوب لایق وصل شم
این میشه تنها ارزوی جامانده های کربلا
ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
هروقت عکسشو نگاه میکنم انگار زنده هست وداره منو نگاه میکنه روحش شاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۲
شهید عزیز امیدوارم به ابروی حضرت زهرا س حاجت منو سریع بدید و منو نا امید نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
درود خدا بر تو ای شهید پهلوان
مشتاق دیدار شهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۸
سلام برابراهیم :حقیر افتخارداشتم همراه بچه های بسیج پایگاه مان سال 61والفجر مقدماتی و والفجر یک تومنطقه باشم والفجر مقدماتی دوستم از گردان مقدادبنام مجمود زندی نژاد شهید شد بعد 20سال پیکرش اومد برادرم هم والفجر یک دچار جراحتهای زیادی شد وهمینطور در عملیاتهای بعدو الان جانباز70 %شده که شبکه 2 سیمامستندش رو پخش کرداون موقع هم یادم هست که میگفتن گردان کمیل گیر افتاده تو کانال ومحاصره؟ به غیر از چند نفر انگشت شمار که برگشتن بقیه به فیض عظمای شهادت نائل شدند.
فاطمه زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
من خیلی دوست دارم
بی نهایت خیلی خیلی عاشقتم
توبهترینی
حتما برام دعا کن دعام مستجاب بشه
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
سلام بر ابراهیم هادی ،شهید عزیز دست ما رو هم بگیر روز قیامت .محتاج نگاهتم ،دوستت داریم .
لیلا
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۲
ابراهیم تمام زندگیمو نذر تو کردم تا حالا باهام بودی بازم بمون خواهش میکنم کاش بودی
N.F
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
سلام شهید والا مقام
از تو جز شفاعت واز خدا جز شهادت واز سیدالشهدا جز زیارت ،
چیزی نمیخوام . شهید ابراهیم عزیزم، من همیشه دوشت داشتم که برادر بزرگتر داشته باشم اما خدا این سعادت رو به من نداد . من اصلا برادرندارم اما پس از آشنایی با تو توسط دبیرم ، حالا من یک برادر بزرگتر از خودم دارم که بهش افتخار میکنم . من رو به عنوان خواهرت لایق بدون . دلم میخواست بدونم توی بهشت چه کاری انجام میدی یا اگر با ائمه هم کلام شدی ،سلام این بنده گناهکار رو برسون ...
...
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
شهید ابراهیم هادی ، من همه ی دوستانم رو به خاطر تو کنار زدم
چون رفاقت باتو خیلی زیباست امیدوارم شفاعت کننده ما باشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۵
روحت شاد نور چشم ما ، بینهایت دوست دارم #شهید_ایراهیم_هادی ❤
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۴
سلام بر برادر بزرگ و قهرمانمان ابراهیم هادی
محمدمهره کش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مخلصم اقاابراهیم خیلی بامرام مردی
محمدمهره کش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مخلصم اقاابراهیم خیلی بامرام مردی
فاطمه زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
سلام برادر عزیزم شهید ابراهیم داداش مهربونم قسمت میدم به پهلوی شکسته مادر سادات حضرت فاطمه زهرا واسطه بشی وحاجتم رواکنی بخدا دلم شکسته خسته ام بی کس وبی پناهم بهترین برادر دنیا دل خواهر بدتو نشکن پناهم باش خودت پرونده منو درست کن خواهش میکنم هیچ کسی رو ندارم ...تورو خدا ...توروخدا التماست میکنم
پاسخ ها
شرمنده
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
باسلام خدمت خواهر عزیز
من خودم شاهد بودم سرمزار آقاابراهیم خانمی گریه کنان میگفت که من یه مشکلی داشتم یکسال گره افتاده بود به خدا یک هفته من مشکلم حل شد. شک نکن و با ایمان و باور از این شهید بزرگوار بعنوان واسطه بخواه
رد خور نداره .
انشالله به مراد خودتون برسید اگر به صلاح شما باشه
فاطمه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۱۲
من توسط یکی از دوستام با ایشون اشنا شدم والان دارم زندگی نامشون رو می خونم همچین ادمایی باید زنده میموندن
مصطفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
سلام
به یاری خدا پیاده روی اربعین امسال به نیت شهیدابراهیم هادی قدم درجاده بهشت برمی دارم
مصطفا از بهبهان
شرمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۹
وقتی کتاب ابراهیم سلام را میخونی . اصلاً دوست نداری قسمت شهادت آقا ابراهیم خونده بشه .
آدم دوست داره همیشه زنده باشه هرچند زنده واقعی این بزرگوارا هستند.چنین حسی برایم پیش میاد . مرام ، پهلونی ، ایمان واراده ، اعتماد به نفس و خدا ، توسل به اهل بیت والی ماشاء الله محاسنهایی که خواننده را به وجد میاره . اصلا همش افسوس میخوره کاش دردنیای واقعی ما یکی مثل شهید ابراهیم راه دست همه باشه و بعنوان الگوی عملی که آدم بتونه هرلحظه که اراده کنه بره ببیندش و ازش درس بگیره .
هرچند باز اعتقاد داریم که این بزرگوارا هوای مارا دارند ولی گناه های زیاد باعث شده که چشمهای ما بسته بمونه . امید که روزی برسه و بتونیم با کمک شهیدهایی همچون ابراهیم به مقداری به خود بیاییم و راه آنها را ادامه دهیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
کتاب سلام بر ابراهیم و پیشنهاد میکنم حتما بخوانید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶
سلام برادرم ابراهیم کمکم کن راه شمارو ادامه دهیم ای شهید پر فروغ
شرمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۳
باسلام برروح پرفتوح شهیدان و شما شهید بزرگوار
هرروز قبل اینکه کارهای خودمو شروع کنم به عکس زیبای شما نگاه میکنم . چقدر بزرگی و اعتماد در نگاه تو موج میزنه . وقتی به آدم نگاه میکنی انگار داری با ما حرف میزنی . اصلادرد دل مارا خودت تعریف میکنی . از خدام میخوام هرروز به واسطه شما اشک چشمان ما ، اتصال به اهل بیت و توجه بزرگواران به ما را زیاد تر از قبل بکنه . آقا ابراهیم خیلی ممنونم بخاطر اینکه مارا درنظر داری .
واقعا شرمنده شما شهدا هستیم .
دوستتون داریم و التماس دعا
مهتا۲۰۰۰
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
سلام بر ابراهیم
امیدوارم تو این برهه از تاریخ که همه ی ما جوونا درمعرض گمراهی هستیم شهید ابراهیم هادی ما باشه و ما هم حامی اسلام و امام زمانمون باشیم . ان شا الله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۱
سلام

عالی بود...شهیدم التماس دعا...
م
|
United States
|
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
اللهم صل علي محمد وال محمد
ابراهيم جان دوست شهيدم هادي ما هم باش ونظر عنايتت رو از ما دريغ مكن
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
سلام و درود بر شهیدان
علمدار با دلم چه کردی که اینگونه عاشقت شدم مرام و معرفت و مردونگی و شجاعت و ایثار همه رو باهم معنی کردی خواستی گمنام بمونی حالا خدا کاری کرده همه عاشقت شدیم قربون تواضع و فروتنیت
دربخشی از کتاب شخصی سبز پوش و نورانی گفته آقا ابراهیم دوست ماست خدایاااااا،
آقا ابراهیم اگه افتخار بدی من هم از امروز دوست شما باشم
یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۹
سلام بر همه شهدا
مارا هم درروزقیامت شفاعت فرماید
شما شهدا ی جنگ مخلص خدا بودید
پیش رب العالمین آبرو و عزت دارید
من حقیر از قافله جا ماندم باکوله باری از گناه
...
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل الفرجهم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
سلام علمدار امروز روز تاسوعا خودت به دلم انداختی که تو رو بشناسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
سلام بر علمدار کربلا
اا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۸
سلام بر علمدار کمیل و شهدا
اشکان حیدر
|
Sweden
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
سلام برشهیدگرانقدر.محرمه دلم گرفته.چشام پرخونه.ای شهید تو چه داری چرا هرکار که میکنم به تو نزدیک نمیشوم.منم ی بنده ی بد بخت با کوله باری از درد.داداش مهربونم من الان ۳ ماهه اسمتشو شنیدم و تو این سه ماه به لطف اسم بزرگت بخدا نزدیکتر شدم.امیدوارم دعا و شفاعتت شامل حال این درمونده هم بشه.گرفتارم.در پیشگاه خدایت همانگونه که گفته بسم رب شهدا و صدیقین شفاعت من را نیز بفرما درمانده ام.امین
شرمنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۵
باسلام خدمت شهید بزرگوار
ماهرچی داریم از این شهداست . هرخطایی هم میکنیم از فاصله گرفتن از این شهدا و ائمه معصومین هست .
الان بیشتر از هرزمان دیگری ما به شما احتیاج داریم . آقا ابراهیم عزیر به همه ما کمک کن .
کمک کن که طوری زندگی کنیم که حداقل شرمنده شما نباشیم
جعفر
|
Germany
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۴
سلام بر ابراهیم ، سلام بر شهید ابراهیم هادی ، معجزه ای که با دلم کردی در تمام طول زندگیم بی نظیر است ، تو کاری کردی کارستان ، تو کاری کردی که بی بی دو عالم حضرت فاطمه (س) نظری ، عنایتی به من حقیر سر تا پا تقصیر داشته باشه ، تمام عمر مدیونتم ابراهیم ، مسیر زندگیمو عوض کردی ، من و از یک گرفتاری لاینحل نجات دادی ، قر بونت بشم ابراهیم جان ، سلام ما رو به مادرمون فاطمه (ع) برسان ، ممنون همتونم ، شهدا هوامونو داشته باشید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
علی دانشیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۰
سلام
لبیک یا حسین
zahra
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۹
یه حس قوی منو ب شما وصل میکنه شهیدابراهیم هادی ..این روزا حال دلم خوب نیس شما ب خدا نزدیکی بهش بگو دلم ارامش خدایی میخواد کمکم کن ..
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
با سلام بر همه شهدا
سلام بر علمدار کمیل، شهید ابراهیم هادی عزیز من تازه پس از خوندن کتاب سلام بر ابراهیم با این شهید عزیز آشنا شدم وقتی کتاب رو میخوندم محو جزییات اون شدم آخر کتاب که به شهادتش تو کانال کمیل به همراه شهدای عزیز دیگه رسیدم ناخود آگاه اشک از چشمانم سرازیر میشد که چه مظلومانه در غربت فکه به شهادت رسیدن خوشا به سعادتشان ابرام جون من هم گرفتارم تورو خدا شفاعت مارو هم بکن.
خیلی دوست دارم کانال کمیل رو ببینم.
یا علی
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
شهید بزرگوار برای ما هم دعا کن که شبیه شما بشیم خیلی دعا کن
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۲
سلام برتوویاران شهیدت حقا که زنده اید حوائجم رو براورده میکنی ممنونم ای شهید کانال کمیل ای مظلوم شما شهیدان به ارباب مظللومتان اقتدا کردید یادتان همیشه باما وپایدار مرا فراموش نکن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
سلام آقا ابراهیم
سالهاست گم کرده راهم...
حیرانتر از همیشه در پیچ و خم زندگی...
دلم گرفته از خودم...
دستی بر ار از غیب...
جان مادر.....
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۰
ای شهید بزرگوار به آبروی حضرت فاطمه قسمت میدم برای گرفتم حاجتم از خدا واسطه شو به به نیتت ختم قران نذر کردم کمکم کنننننننن. همه امیدم به خدا و اءمه و شما شهیداس کمکم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۸
سلام شهید هادی ، چقدر حالمون رو عوض کردی وقتی کتابت را خواندم فهمیدم شهادت لیاقت می خواهد فهمیدم بنده خالص چقدرپیش خدا عزیز می شود ای کسی که پیش خیلی عزیز هستی هموطنانت سخت گرفتار مادیات شده اند و به بیراهه رفته اند گویی وصیت تو و دوستانت را فراموش کرده اند پس دعایی بفرما پبش اربابت امام حسین ع ما را هم دعایی کن
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
داداش ابراهیم با مرام! با معرفت! مهربون! این روزا خیییییییییلی به دعای خیرت نیاز دارم. خیلی خیلی. میشه به حق آبرویی که پیش خدا داری واسطه گری کنی برام؟ میشه به حق پهلوی شکسته ی مادرت زهرا جوابمو بدی؟؟؟ یه عمر نوکریتو میکنم بخدا... به دادم برس داداش. به دادم برس..........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۲
این انصاف نیست به خدا.شما در کنار اولیاء خدا خوش مستانه ما گرفتار دنیا واسیر تن حتی امام عزیز زمانمان را نه میبینیم نه می شناسیم.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۹
روحش شاد
فاطمه السادات
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۸
سلام برابراهیم من یه دخترده ساله دارم ازوقتی که به سن تکلیف رسیده تمام روزهاش راکامل گرفته نمازش راسروقت میخونه شده موقع اذان توجاده بودیم وایساده نمازش راسروقت خونده خوم بهش اعتقادعجیبی دارم حتی بعضی موقعها خانواده خودم بهش میگن برا امری برامون دعا کن حاجت روا شدند انسان درهرسن وسالی باشه اگرگناه نکنه میتونه به مقام عالی برسه یه روزهم ازمدرسه اومدخونه عکس ابراهیم هادی راآوردچسبوندبغل دیوارکمدش گفت مامان این شهیدبه خونمون برکت میاره واقعا هم همینطوره
یاسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
مرسی از مطلبتون کتاب سلام بر ابراهیم رو به جد پیشنهاد میکنم بخونید و تا آخرش بخونید
سودابه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
سلام
جواب سلام واجبه
حاجت دارم
کمک کن حاجت روا بشم
خواهش میکنم
سالاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
سلام بر شهیدان راه خدا ازصدراسلام تاکنون
وبرشهیدی که امام بزرگوار آنها رو ملايکه الله خواند
شهید ابراهیم هادی تااونجایی که بتونم شما روبه همه ی دوستان معرفی میکنم ویادتون میکنم توروخدا پیش حضرت زهرا سلام الله علیها ما رو یاد کن
با امید بادوستم اومدیم سرمزار یادبودت حاجتشو بده رو سفیدم کن خیلی مضطره
فاطمه بهلولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۳
سلام بر ابراهیم و تمام شهدای صدر اسلام تا کنون بعداز شناخت ابراهیم زندگی ام معنای دیگری یافت و همواره مرا یاری می دهد و از او خواسته ام که دستمان را رها نکند تا در مسیر باشیم.ان شاءالله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
روحت شاد و یاد گرامی شهید همیشه زنده
هدایت الله حبیبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۷
سلام ودرود وصلوات خداوند پروردگارقادرمتعال وحکیم بی همتا برمحمدوآل محمد(ص) وسلام ودرود وصلوات بر مجاهدان فی سبیل الله سلام بر شهدای فی سبیل الله سلام برشهدای انقلاب اسلامی ایران وشهدای جنگ تحمیلی سلام بر شهدای گمنام سلام برشهید ابراهیم هادی وشهدای مظلوم وگمنام کانال کمیل و فکه سلام بر ابراهیم هادی که هم ابراهیم بود وهم هادی
ابراهیم بود یعنی تمام اعمالش بخاطر رضای خداوند متعال بود. وهادی بود یعنی الگو وسرمشق جوانان هست تا قیامت خداوندا به روح پاک وملکوتی این شهید گمنام وشهدای مظلوم وتشنه لب کانال کمیل که علی اکبرهای خمینی بودند قسمت می دهم مارا قدردان خونها وخدمات این شهدا قرار بده و همچون آنها شهادت را قسمت و روزی ما بفرما وبه حق این شهدا گره از کار جوانان وما باز بفرما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
درود بر شهید ابراهیم هادی
بی نشان ترین انسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
سلام عزیزم،ای کاش ما هم مثل شما بودیم پاک و بزرگ.
دوست دارم فرزندانم مثل شما باشند و شفاعت منو بکنند.
امین.
بی نشان ترین انسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۵
سلام عزیزم،ای کاش ما هم مثل شما بودیم پاک و بزرگ.
دوست دارم فرزندانم مثل شما باشند و شفاعت منو بکنند.
امین.
یا حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
سلام من شهید ابراهیم هادی بین خودم و خدا واسطه قرار دادم و مشکلم حل شد مشکل بزرگی داشتم که فقط دست خدا بود مممنون داداش ابراهیم
پاسخ ها
گمنام
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۰۴
چطوری واسطه قرارش دادی؟
توروخدا به منم بگو. منم دارم نابود میشم. التماسش میکنم اما جوابمو نمیده....
شهید گمنام
|
France
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۰
توروخدا کمکم کن منم مثل شما بشم
کمک کنید که منم مثل شما باشم و گناه هامو کمتر کنم
کمکم کنید
راضیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
شهید بزرگوار ابراهیم هادی
کمکمون کن تا ما هم مثل تو خدا رو بشناسیم و مثل تو عاشقش بشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۷
سلام شهید ابراهیم هادی بزرگ.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۶
روحش شاد
روحش شاد یادش همیشه گرامی باد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
گم کرده ام ابراهیم گم کرده ام شهیدم..راهمو نشونم بده دستمو بگیر...
m.
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۹
سلام بر ابراهیم
گمنام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۸
درود خداوند بر شهیدان بی ریا بی کفن و گمنام خدا
اتفاقي نيست!!!!!
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۶
سلام بر شهيد بي كفن ، شهيد بي مزار
كه چند روزيست زندگيش را به ظاهر خوانده ام،
ديروز در نهايت استيصال هنگام اذان ظهر ، رو به قبله ازت خواستم براي مشكلاتم و غصه هام آبرو گرو بزاري،
بعد از هفته ها بيخوابي و سرگرداني و در كمتر از ساعتي ،يكباره ، اضطراب و غصه و چه كنم هام تبديل به آرامش و يقين شد، و درست بعد از نماز مغرب و با اشتباه شدن مسير خيابان مورد نظرم كه بارها مسيرم بوده ، سر ازخ ١٧ شهريور درآوردم درست مقابل عكس جديدت بر ديوار!!!!!
خدايا بعد از سالها گذرم به اين خيابان بيفتد و درست مقابل تصوير او ،!!!
چه بايد ميگفتم ،!؟
الله اكبر!!!
ایرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
با سلام در شهر ما پنج شهید گمنام هست یک خانم یمشکلات زیادی داشته هرروز به پیش این شهدا میرفته که یک روز یک شهیدی به خواب او می آید و به او میگوید من ابراهیم هادی هستم کتابم رو بخوان که مرادددهنده هست شهر ما فرخ شهر در استان چهار محال و بختیاری هست
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر