کد خبر: ۵۸۹۷۵۷۵
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۵
کارشناس تکواندو:

بیرانوند معتقد است استعفای ذوالقدر و مقانلو صوری است و مشکلات باید ریشه ای حل شود.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان بیرامی کارشناس فدراسیون تکواندو در گفت و گو با رادیو ورزش پیرامون عملکرد ضعیف ملی پوشان تکواندوکار توضیح داد: طی چهار روز گذشته مرحله نهایی رقابت های جایزه بزرگ تکواندو و همچنین جام جهانی به میزبانی آذربایجان در باکو برگزار شد که متأسفانه در هر دو رویداد، تیم ملی کشورمان نتیجه مطلوبی کسب نکرد. در رقابت های جایزه بزرگ از ۵ تکواندوکار اعزامی کشورمان تنها سجاد مردانی بود که موفق به کسب مدال طلا شد و هر ۴ تکواندوکار دیگر از دور مسابقات حذف شدند. در جام جهانی هم تیم ملی کشورمان پس از پیروزی خفیف در مقابل روسیه به دو تیم ترکیه و کره جنوبی باخت و برای اولین بار در طول بیست سال گذشته با ثبت نتیجه ای ضعیف در گروه ۴ تیمی خودش، عنوان چهارم را بدست آورد و از دور مسابقات کنار رفت. 

وی افزود: متاسفانه روند شکست های تکواندو کشورمان که از سال گذشته با بازی های جام جهانی مکزیک آغاز شده بود همچنان ادامه پیدا کرده و مشکلات فنی که در بخش های گوناگون، کارشناسان مختلف توضیح دادند، ضعف های مدیریتی که در راس فدراسیون شاهد آن هستیم و تصمیمات اشتباه در انتخاب کادر فنی در دو دوره گذشته به تکواندوی کشور لطمات زیادی زده است. تکواندوی ایران که در سال ۲۰۱۵ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورده بود؛ سیر نزولی را در پیش گرفته که امیدواریم مسئولین ورزش کشور و بخصوص وزیر ورزش و جوانان کارشناسی بیشتری در این مورد داشته باشند تا بتوانیم تکواندو را از بن بست خارج کنیم. 

کارشناس تکواندو اظهار داشت: در تیرماه سال آینده رقابت های قهرمانی جهان را در کره جنوبی پیش رو داریم. با توجه به اینکه تمامی امتیازات برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن مورد محاسبه قرار می گیرد؛ امیدواریم در زمینه مدیریتی تصمیمی به صلاح تکواندوی ایران اتخاذ شود. 

وی در ادامه تصریح کرد: استعفای ذوالقدر و مقانلو با توجه به وضعیت تیم ملی طبیعی بود. البته این استعفا باید در زمان بازی های المپیک و پس از نتایج ضعیف تکواندوکاران مرد صورت می گرفت تا شاهد این چنین اتفاقاتی در باکو نباشیم. سازمان تیم های ملی تکواندو که یک سازمان تک نفره با مدیریت ذوالقدر است؛ در بخش فنی کارایی لازم را نداشت. ذوالقدر با ۴ دوره حضور در المپیک و بیش از ۶ دوره حضور در رقابت های جهانی متاسفانه هدایت خوبی در بخش فنی نداشت. انتخاب مقانلو از طرف فدراسیون فقط تا مسابقات جام جهانی بود و گزینش او تنها برای هدایت تیم ملی تا آن مسابقات بود که اگر ایشان استعفا هم نمی داد از تیم ملی کنار می رفت. مشکلات فنی تیم ملی آنقدر زیاد است که با دو استعفایی که به ظن ما صوری است؛ نمی توان آنها را حل کرد. بلکه این مشکلات باید از ریشه بررسی شوند تا ضعف ها برطرف گردند.


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر