کد خبر: ۵۹۰۷۷۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴

مردی که با وعده سرمایه گذاری در مزرعه گیاهان دارویی اقدام به کلاهبرداری میلیونی کرده بود، توسط پلیس آگاهی دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،در مورخه 14/08/1395 پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از کلانتری 105 سنایی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 6 تهران ، به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد . 

اظهارات شاکیه : 

خانمی حدودا 40 ساله با حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "حدود یک سال پیش از طریق یکی از دوستانم به مطب فردی به نام امیر . س در خیابان ولیعصر – خیابان توانیر که خودش را پزشک طب سنتی معرفی می کرد ، مراجعه نمودم ؛ پس از چندین جلسه ، ایشان به بنده پیشنهاد داد تا جهت تولید یک سری داروهای گیاهی و روغن کانولا در استان های شمالی کشور سرمایه گذاری نمایم و مدعی شد که در استان های مازندران ، گلستان و همچنین جنوب کشور دارای چند مزرعه کشت گیاهان دارویی است" . 

شاکیه در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت : " آقای امیر . س مدعی بود که اگر بنده در زمینه تولید داروهای گیاهی و روغن کانولا سرمایه گذاری نمایم ، در پایانِ یک سال زراعی سود سرشاری عاید من خواهد شد و با این ترفند طی چندین مرحله مبلغ 120 میلیون تومان از من دریافت کرد؛ بعد از گذشت یک سال ، زمانیکه جهت دریافت اصل پول و سود حاصل از سرمایه گذاری به مطب ایشان مراجعه کردم ، وی بر خلاف وعده های گذشته مدعی شد که پول بنده را در مزارع جنوب کشور سرمایه گذاری نموده اما در اثر آفات نباتی تمامی محصولات مزارع از بین رفته و فعلا قادر به پرداخت پول نیست " . 

شاکیه با اشاره به طرح پیشنهاد ازدواج از سوی متهم پرونده نیز عنوان داشت : "زمانیکه آقای "امیر . س" با اصرار و پیگیری های بنده در خصوص بازپس گرفتن پول روبرو شد ، به بنده پیشنهاد ازدواج داد که آنزمان متوجه شدم هدف ایشان از ابتدا کلاهبرداری بوده است " . 

کلاهبرداری میلیونی اینبار به نام روغن کانولا/ متهم دستگیر شد+عکس

دستگیری متهم : 

کارآگاهان اداره چهاردهم پلیس آگاهی با راهنمایی شاکیه به محل کار "امیر . س" ( 72 ساله ) در خیابان توانیر رفته و برابر دستور قضایی اقدام به دستگیری متهم پرونده کردند .

"امیر . س"در همان تحقیقات اولیه صراحتا به دریافت پول از شاکیه اعتراف کرد و در ادامه تحقیقات مشخص شد که اساسا بر خلاف ادعای اولیه ایشان مبنی بر داشتن مزرعه محل کشت گیاهان دارویی ، چنین مزارعی از سوی متهم پرونده وجود خارجی ندارد . 

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکراستقامتی ، معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : پرونده به همراه متهم پرونده به دادسرای مربوطه ارسال و متهم با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی ، روانه زندان شد . 

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
تخفیف بنر
عجیب غریب
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی
لوح صفحه خبر موبایل