کد خبر: ۵۹۰۸۱۴۶
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۱

وزیر علوم از پیشرفت خوب 15 طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی ایران و فرانسه (تحت عنوان طرح جندی شاپور) خبر داد.

محمد فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره همکاری های بین المللی ایران با کشورهای مختلف از جمله فرانسه گفت: چندی پیش هیات بزرگی متشکل از مسئولان و روسای مراکز آموزش عالی و تحقیقات فرانسه به ایران آمدند تا درباره همکاری های بین المللی صحبت شود.

وی بیان کرد: درواقع هیات فرانسوی به دنبال تفاهم نامه ای که رییس جمهور در زمینه همکاری مشترک علمی و فناوری با دانشگاههای این کشور امضا کرد به ایران آمدند هرچند که مقدمات این کار از قبل فراهم و بسیاری از تصمیمات اجرایی شده بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به طرح های مشترک اجرا شده با کشور فرانسه اظهار داشت: اجرای طرح های تحقیقاتی مشترک بین دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی که تحت عنوان طرح های جندی شاپور (15 طرح) نام گرفتند، پیشرفت خوبی را داشته اند.

به گفته وی، در هنگام حضور هیات درباره همکاری های متقابل دانشگاهی، توسعه دوره های آموزشی، تاسیس شرکتهای دانش بنیان، فناوری در پارکهای علم و فناوری و ایجاد مراکز تحقیقاتی مشترک صحبت و تاکید شده و دانشگاههای ایران و فرانسه با تداوم جلسات با یکدیگر می توانند نوع همکاری ها را مشخص کنند.

فرهادی با اشاره به تعریف و اجرای سالانه 20 پروژه تحقیقاتی مشترک در زمینه آموزشی و تحقیقاتی افزود: جلسه بعدی دیدار در سه ماهه اول سال میلادی جدید تعیین شده تا کمیته همکاری مشترک طی برپایی نشست پیشرفت برنامه های همکاری بامراکز علمی را پیگیری کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر