کد خبر: ۵۹۱۷۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از کاهش 2 درصدی تلفات حوادث رانندگی در هشت ماهه سال جاری خبر داد.

مسعود قادی پاشا مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره آمار سوانح رانندگی گفت: در هشت ماهه سال جاري 11 هزار و 624 نفر در حوادث رانندگي جان خود را از دست دادند که اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات 11 هزار و 859 نفر بود، دو درصد کاهش یافته است. 

وی بیان کرد: در هشت ماهه سال جاری از كل تلفات حوادث رانندگی 9 هزار و 76 نفر مرد و 2 هزار و 548 نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اظهار داشت: هفت هزار و 541 نفر در محورهاي برون شهری، سه هزار و 197 نفر در مسيرهای درون شهری، 853 نفر در مسيرهای روستايی و 33 نفر نيز در محورهايی نامعلوم جان خود را از دست داده اند.

قادی پاشا تصریح کرد: در اين مدت استان های فارس با يک هزار و 60، خراسان رضوي با 838 و تهران با 831 فوتي بيشترين و استان هاي ايلام با 96، كهگيلويه و بويراحمد با 122 و خراسان جنوبي با 145 فوتی كمترين آمار تلفات حوادث رانندگي را داشته اند.

وی در خصوص افزايش مصدومان حوادث رانندگي در هشت ماهه امسال گفت: در هشت ماهه امسال 237 هزار و 534 مصدوم حوادث رانندگي به مراكز پزشكي قانوني كشور مراجعه كردند كه از اين تعداد 170 هزار و 385 نفر مرد و 67 هزار و 149 نفر زن بودند. 

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران افزود: آمار مصدومان حوادث رانندگي هشت ماهه امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل با رشد 8.1 درصدي مواجه بوده است.

وی در خصوص افزايش كشته و مصدومان تصادفات در آبان امسال گفت: در آبان ماه سال جاري آمار تلفات حوادث رانندگي در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 2.9 درصد و آمار مصدومان 13.1 درصد افزايش يافت.

قادی پاشا تاکید کرد: در آبان ماه امسال يک هزار و 355 نفر یک هزار و 83 مرد و 272 زن در حوادث رانندگي جان باختند در حاليكه تعداد تلفات حوادث رانندگي در آبان ماه سال قبل يكهزار و 317 نفر بود.

مدیر کل پزشکی قانونی استان تهران یادآورشد: در اين ماه 27 هزار و 878 مصدوم حوادث رانندگي نيز به مراكز پزشكي قانوني مراجعه كردند كه 20 هزار و 524 نفر آنان مرد و هفت هزار و 354 نفر زن بودند.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی