کد خبر: ۵۹۲۳۱۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۳
مولاوردی در همایش رفع خشونت علیه زنان:

معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: رفع خشونت علیه زنان بسیار بلند پروازانه است اما آرزو می‌کنیم این اتفاق به وقوع بپیوندد.

قوانین موجود برای مقابله با خشونت علیه زنان پراکنده استبه گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شهین مولاوردی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور، در همایش رفع خشونت علیه زنان، چالش‌ها و راهکارهای آن، امروز (سه‌شنبه)، اظهار داشت: در منع خشونت علیه زنان و راهکارها و چالش‌هایی که در این مسیر وجود دارد، سخن بسیار است. 

وی تصریح کرد: خوشبختانه در چند سال اخیر توانسته‌ایم حساسیت‌ها درباره خشونت علیه زنان را برانگیزیم و شاهد مشارکت‌های حداکثری باشیم، بنابراین امیدواریم این اقدامات اثر خود را در عمل نیز بگذارد.

** لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در دستور کار قرار گرفت

مولاوردی تأکید کرد: به دلیل اینکه خشونت علیه زنان، نقض حقوق بشر معرفی می شود، لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت را در دستور کار قرار داده ایم که در دولت دهم، بخش مربوط به قضایی مورد ایراد قرار گرفت. بنابراین ما در همان ابتدای دولت یازدهم، با برگزاری جلسات مکرر با مقامات قضایی سعی در رسیدگی به ایرادات شدیم که در نهایت با منفک کردن بخش قضایی، گروه کارشناسی و پژوهشی اکنون در حال بازبینی آن هستند.

وی افزود: در حال حاضر سند پشتیبان این لایحه آماده شد که می تواند در مرور منابع و آگاهی آمارها مورد استفاده قرار گیرد.

**برخی تبعیض‌ها علیه زنان نوشته شده اما برخی از آنها از جنس شیشه‌ای است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواد بیان کرد: برخی تبعیض‌ها علیه زنان نوشته شده اما برخی دیگر را ما در عمل و رفتار شاهد هستیم که به صورت شیشه ای نانوشته مانع پیشرفت زنان در عرصه های مختلف شده اند.

وی افزود: خشونت علیه زنان یک مسئله پیچیده و چند وجهی است اما این امر با همکاری و هماهنگی تمام حاکمیت قابل پیشگیری بوده و اقدام جزیره‌ای بی نتیجه است.

** باید قوانین مشخص برای منع خشونت علیه زنان تدوین شود

مولاوردی تصریح کرد: ایجاد قوانین مشخص برای توازن میان زن و مرد امری ضروری است که  صاحبنظران رشته های مختلف عوامل ژنتیکی، قدرت عضلانی، اختلالات روانی، عوامل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی را از انگیزه‌های بروز خشونت می‌دانند.

وی ادامه داد: به صورت جسته و گریخته درباره مبارزه و مقابله با خشونت علیه زنان قوانین وجود دارد که قوانین مناسب، موثر و به روزی نیستند.

** امروزه چهار دیواری اختیاری نیست

مولاوردی با بیان اینکه در شرایط فعلی دیگر چهاردیواری اختیاری نیست، تصریح کرد: آن روزهایی که یک زن در خانه مورد خشونت قرار می‌گرفت و با همین نگاه اجازه مداخله به همسایه‌ها داده نمی‌شد، دیگر گذشت و امروز با توجه به تاثیرات و آثارهای این اذیت و آزارها، در حال شاخص سازی بومی برای مقابله با این اعمال هستیم.

معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده گفت: در حال حاضر با کمک مرکز آمار ایران در حال تدوین شاخص های بومی برای کمک به کاهش خشونت ها هستیم که امیدواریم مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه برای اجرایی شدن این موضوع در 5 سال آینده به هدف گذاری ما کمک کند.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر