کد خبر: ۵۹۲۴۴۳۶
تاریخ انتشار: ۰۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۵:۳۰
رییس جهاد کشاورزی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران گفت:افزایش تعاملات،ارتباط با کشورها و ورود تکنولوژی به دنبال آن افزایش بهره وری تولید و مصرف نهاده ها از جمله دستاوردهای اجرای برجام است.

اجرای برجام چه تأثیری در بخش کشاورزی دارد؟علی اشرف منصوری رئیس جهاد کشاورزی استان تهران در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به محاسن و معایب برجام در حوزه کشاورزی اظهار داشت: افزایش تعاملات و ارتباط با کشورها،ورود تکنولوژی، بهره گیری از کارشناسان فنی و به دنبال آن افزایش بهره وری تولید و مصرف نهاده ها از جمله دستاوردهای اجرای برجام است.

وی با اشاره به اینکه گستره تعاملات گره گشای مشکلات این بخش است، افزود: انتقال تکنولوژی با نگاه استفاده از ظرفیت های داخل می تواند تولید را افزایش دهد.

منصوری با بیان اینکه توسعه صادرات از دیگر دستاوردهای اجرای برجام است، گفت: با توجه به ورود تکنولوژی و افزایش تولید در واحد سطح می توان با افزایش تعاملات در صورت مازاد تولید را به سایر کشورها صادر کرد که این امر تاثیر بسزایی در رونق و استمرار تولید زیر بخش های مختلف کشاورزی دارد.

به گفته وی در شرایط کنونی پس از برجام تعاملات در بخش های مکانیزاسیون،گلخانه و دام و طیور صورت گرفته است.

رئیس جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به معایب برجام اظهار داشت: گستره تعاملات باید به عنوان یک فرصت در جهت به کارگیری  استفاده حداکثری از ظرفیت داخل به کار گرفته شود به طوریکه با تکیه بر تولید داخل انتقال و تکنولوژی خارجی را بومی نماییم.

گفتنی است که ارتباطات گسترده با سایر کشورها نباید در جهت فراموشی ظرفیت های داخل باشد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر