کد خبر: ۵۹۴۷۳۳۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
۰۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
کد خبر : ۵۹۴۷۳۳۷
گروه : قم » قم
قم؛

رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی گفت: ریشه تفاخر در ایرانی‌ها و اعراب وجود دارد و هردو این اشکال را داریم و از آن اسلامی که ما را با هم برادر کرد فاصله گرفته‌ایم.

 به گزراش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم؛حجت الاسلام  نواب شنبه در همایش گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب در عرصه اعتدال و عقلانیت که در سالن همایش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: ریشه‌های اشتراک ما با اعراب ریشه‌های منطقه‌ای، دینی و تاریخی است.
 
وی با بیان اینکه ما با اعراب همسایه تمدنی قبل از اسلام بودیم، گفت: بعد از اسلام پیوندهای ما گسترده‌تر شد و برای گفت‌وگو احتیاجی به کمک دیگران نداریم.
 
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه ریشه گفت‌وگو در قرآن است، تصریح کرد: مبارزه با تندروی از ۱۵ قرن قبل در اسلام شروع شده و در متون دینی ما آمده است که ما امت میانه‌ای هستیم.
 
وی با بیان اینکه اسلام پیروان سایر ادیان را به گفت‌وگو دعوت می‎کند، افزود: گفت‌وگو اصل ثابت دینی ما با پیروان سایر ادیان و حتی با کسانی است که دین ندارند.
 
حجت الاسلام نواب عنوان کرد: راه ما برای حل همه مشکلات، بازگشت به خویشتن خویش و بازگشت به اصالت‌های اسلامی و قرآنی است که داشته‌ایم.
 
وی گفت: اگر با همان اصول گفت‌وگوهایی که در قرآن آمده رفتار کنیم و هویت اسلامی را مد نظر قرار دهیم موفق می‎شویم.
 
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی ابراز داشت: ریشه تفاخر هم در ما ایرانی‌ها و هم در اعراب برخی مواقع وجود دارد و هر دو این اشکال را داریم و از آن اسلامی که ما را با هم برادر کرده فاصله گرفته‌ایم.
 
وی با وجود اینکه ما در داخل خانواده منطقه‌ای، دینی و تاریخی هستیم اما از هم فاصله گرفتیم، گفت: روشنفکران جهان عرب و ایران در بازگرداندن امت اسلامی و پیروان امت رسول الله(ص) به اصالت‌های قرآنی و اسلامی نقش ویژه‌ای دارند.

انتهای پیام/ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر