کد خبر: ۵۹۹۳۵۴۴
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۶
در حاشیه برگزاری دومین کنفرانس بین المللی انقلاب صنعتی چهارم مطرح شد:

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش بازرگانی گفت: امیدواریم با تمرکز بر روی اقتصاد چهارم صنعتی طی سالهای آتی شاهد نتایج ملموسی در این حوزه باشیم و محصولات تولیدیمان را با شرایط رقابتی بهتری به بازارهای جهانی وارد کنیم.

انقلاب صنعتی چهارم ما را به سمت بازارهای جهانی سوق می دهد/ از سال 87 یک سقوط آزاد در سرمایه گذار در تولید داشته ایمبه گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا رضوی رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش بازرگانی و دبیر علمی همایش انقلاب صنعتی چهارم در نشست خبری دومین کنفرانس بین المللی صنعتی چهارم گفت:  آنچه که ما در حوزه های مختلفی همچون صنعت، ارتباطات و روابط بین انسان ها و ماشین آلات می بینیم همه نشان می دهد که شرایط گذشته ادامه نخواهد داشت و تحولی در حالی رخ دادن است.

رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش بازرگانی اظهار داشت: صحبت از مجموعه تحولات فناوری در حوزه های مانند هوش مصنوعی، رباتیک در شبکه است و ماشین آلات می توانند در قالب دستوراتی که انسان ها به آنها می دهند به انجام وظایف خود بپردازند.

وی در ادامه افزود: صنعت کشور ما در بخش تولید خودرو، لوازم خانگی و یا نساجی توان رقابتی بسیار محدودی با رقبای جهانی دارد و به سبب برخی بازارهایی که در همسایگی ما شکل گرفته مانند عراق و افغانستان توانسته ایم  محصولات لبنی را به این کشورها صادر کنیم.

رضوی ابراز داشت: آمارها نشان می دهد ازسال 87 سقوط آزاد در سرمایه گذاری تولیدی داشته ایم و بخش تولید دیگر جاذبه گذشته را برای سرمایه گذاران ندارد . بنابراین به الگوی جدیدی نیاز داریم که هم بتواند افق خارجی از بازارهای داخلی را به ما نشان دهد و هم از فناوری های جدید کمال استفاده را کرده و همچنین  فضا را برای تولید محصولات قابل رقابت با دنیا ایجاد کند.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش بازرگانی عنوان کرد: بنابراین بر این اعتقادیم که الگوی انقلاب چهارم صنعتی می تواند الگوی مناسبی برای جذب سرمایه های جدید به سمت کشور باشد تا در تولید وارد رقابت با دنیا شویم و همچنین سرمایه گذاری هایمان را به سمت فناوری و صنایع خوش آتیه سوق دهیم.

وی در پایان تصریح کرد: ما در این فکر هستیم که از انقلاب چهارم صنعتی به عنوان یک چراغ راهنما بهره ببریم و مجموعه فعالیت هایمان را به نحوی روی آن متمرکز کنیم که در فاصله 4 تا 5 سال نتایج ملموسی به بار آورده  و از این پس به عنوان صادرکننده صرف مواد خام در دنیا مطرح نباشیم.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر