کد خبر: ۵۹۹۵۲۶۱
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳

احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا نامه نوشت.

احمدی نژاد به ترامپ نامه نوشت + متن کامل
به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران با ارسال نامه ای خطاب به دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا، وی را به ترجیح منافع و رضایت عموم مردم و ملت ها بر منافع و رضایت اقلیتی سیری ناپذیر از سردمداران ثروت و قدرت و نیز اصلاح رفتارهای خودبرتربینانه و تحقیر کننده دولت های متوالی آمریکا از رهگذر احترام به حقوق ملت ها، فرهنگ ها و منافع آنان و گسترش برابری و برادری میان ملت ها فراخواند.   
 

متن کامل نامه احمدی نژاد خطاب به ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا به شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علی خاتم الانبیاء و المرسلین محمدالمصطفی(ص) و اهل بیته الطاهرین و علی جمیع الانبیاء و المرسلین و الصالحین

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه
عالی جناب آقای دونالد جان ترامپ
رئیس جمهور محترم ایالات متحده آمریکا
سلام علیکم

جناب عالی در انتخابات اخیر آمریکا به ریاست جمهوری این کشور برگزیده شده اید.
از فضای سیاسی و رسانه ای آمریکا چنین استنباط می شود که نتیجه انتخابات بر خلاف روال معمول و خارج از اراده و پیش بینی هیات حاکمه و جریان اصلی پشت صحنه سیاست آمریکا بوده است.

مواضع حزب رقیب و برخی از اعضای حزب شما و اغلب رهبران غربی نیز همین مطلب را القاء می کند. صرفنظر از صحت و سقم آن ، انتخابات اخیر ، بخشی از مطالبات واقعی و انباشته مردم آمریکا را آشکار کرد.
با استقبال از این امر و با امید به تاثیرگذاری ، موضوعاتی را با شما در میان می گذارم.

همچنانکه قبلا نیز سعی کردم در قالب نامه ، موارد مهمی را به دو رئیس جمهور پیش از شما نیز منتقل نمایم.

الف : مقدمه

۱- این نامه مطلقا سیاسی به معنای رایج آن نیست بلکه امروز از یک انسان به یک انسان دیگر است. این نامه از موضع انسانی و علاقمندی و دلسوزی به مردم آمریکا و دیگر ملت ها نوشته می شود. انتظار دارم که جناب عالی نیز بر همین منوال و با دید انسانی، آن را مطالعه نمایید.

۲- به عنوان فرزند ملت بزرگ ، تمدن ساز و فرهنگ آفرین ایران سخن می گویم. ملتی که در تاریخ پر افتخار خود ، با تقدیم هزاران دانشمند و هنرمند و دستاوردهای علمی و فرهنگی بی شمار، سهم مهمی در فرهنگ و تمدن جهانی دارد.

ملتی که حدود ۲۵۰۰ سال قبل و توسط شخصیت بزرگ تاریخ ، کوروش ، فرمان آزادی اندیشه و برابری انسانها و لغو برده داری ، تبعیض نژادی و استثمار را صادر کرده و به آن پایبند مانده است.

ملتی که جهان را قرن ها با برادری ، عدالت و احترام به خوبی مدیریت کرده است.

ملتی که در دوره معاصر نیز شخصیت یگانه ، امام خمینی(ره) را به جامعه بشری عرضه کرده است.

رهبری که ترجمان عشق و محبت انبیاء الهی به همه انسانها و پرچمدار آزادی و عدالت و برادری برای همه ملت ها بوده است. مصلح بزرگی که با نگاه الهی – انسانی یار و یاور همه مظلومان و ستمدیدگان و فریادگر صلح ، دوستی و عدالت و منادی اصلاحات اساسی به نفع همه ملت ها بوده است.

۳- با بسیاری از شخصیت های سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی و مردمان گوناگون از پنج قاره جهان ملاقات و در باره مسائل بین المللی گفت و گو داشته ام. این نامه می تواند شامل دیدگاههای دیگر ملت ها و بسیاری از صاحبنظران و شخصیت های معاصر نیز تلقی گردد.

۴- من و شما نیز مانند دیگر انسانها بنده و مخلوق خداوند یگانه هستیم و برای زندگی جاوید خلق شده ایم. خداوند ما را برای دشمنی ، برتری جویی و تجاوز طلبی خلق نکرده است. انسانها همه با هم مساوی و در مالکیت زمین و ثروت ها و فرصت های خدادادی و در حقوق انسانی برابرند. جوهره حقیقی انسان در یگانه پرستی و عشق ورزیدن به دیگران و تلاش برای رفاه و سعادت آنان شکوفا می شود.

انسان در مسیر خدمت به دیگران ، به خداوند نزدیک می شود و رستگاری ابدی را برای خود به ارمغان می آورد. به تعبیر دیگر ، انسان حقیقی و برنده واقعی رقابت ها و مسابقات این دنیا کسی است که عمرش را در خدمت رفاه و آسایش دیگر انسانها و در راه رفع ظلم و برقراری عدالت و دوستی می گذراند.

۵- برخورداری از رای و اعتماد مردم و نمایندگی آنان از یک سو موجب افتخار و از سوی دیگر موجب مسئولیت بسیار سنگینی است. اگر شما تا کنون برای خودتان زندگی کرده اید ، علی القاعده از این پس باید برای مردم آمریکا و جامعه انسانی زندگی کنید.

۶- انتخاب شدن به ریاست جمهوری آمریکا یک فرصت تاریخی اولا برای منتخب و ثانیا برای انتخاب کنندگان و دیگر ملت هاست. گرچه چهار سال زمانی طولانی است ولی خیلی زود می گذرد. باید قدر فرصت را دانست و از همه لحظه های آن به درستی استفاده کرد.

۷- منتخبین ملت ها و حاکمان هرگز نباید خود را برتر از مردم، صاحب اختیار و مسلط بر آنان تصور کنند. حاکمان، شانی جز خدمتگزاری به مردم، تواضع و پیگیری خواسته های آنان ندارند.

همه پیامبران الهی از جمله حضرت عیسی(ع) حامل پیام واحد و در خدمت مردم بوده اند.

خداوند در قران کریم به پیامبر بزرگوار حضرت محمد (ص) می فرماید: "تو فقط یک یادآوری کننده هستی و بر مردم سیطره نداری.”

پیامبران نه برای فرمانروایی بر مردم و تاسیس امپراتوری بلکه آمده اند تا انسانها را متحد و همدل کنند و توحید ، آزادی ، عدالت و عشق را در زمین منتشر نمایند.

۸- قوانین حاکم بر جوامع انسانی را خداوند وضع فرموده است. این قوانین تغییر ناپذیرند. کسانی که مهر و محبت انسانها را در دل دارند و در مسیر خدمت به مردم تلاش می کنند، در حقیقت مهر خدا را در دل خویش انباشته اند و سرنوشت زیبایی در انتظار آنان است و در این دنیا و جهان آخرت جاوید و سرفراز خواهند بود.

۹- ترجیح منافع و رضایت عموم مردم و ملتها بر منافع و رضایت اقلیتی سیری ناپذیر از سردمداران ثروت و قدرت، امری عقلانی و موجب نیک نامی حاکمان است.

ب – نکاتی در باره وضعیت آمریکا و مواضع جناب عالی در دوره انتخابات :

آقای رئیس جمهور!

جناب عالی از تاریخ آمریکا و رفتار حاکمان آن با دیگر ملت ها به خصوص در نیم قرن اخیر به خوبی اطلاع دارید. نارضایتی از حاکمان آمریکا به حدی است که با انتخابات آزاد در هر جای جهان ، مخالفان دولت آمریکا برنده قطعی خواهند بود.
وضعیت داخلی آمریکا و ظلم هایی که بر مردم آن کشور می رود را نیز شما بهتر از هر کس باید بدانید.

جناب عالی به صراحت این سیاست ها و عملکردها ، ساختار حکومتی آمریکا و دستگاه رسانه ای شکل دهنده افکار عمومی را تخطئه کرده اید. جناب عالی اعلام کرده اید که می خواهید شرایط را به نفع مردم عوض کنید.
لازمه تحقق این وعده ها، توجه به موضوعات مهمی است که به برخی از آنها اشاره می کنم:

۱- جناب عالی به درستی ، نظام سیاسی و ساختار انتخاباتی آمریکا را فاسد و ضد مردمی توصیف کرده اید. نظام انتخاباتی آمریکا برای دهه های متوالی ، رای مردم را به اسارت گروهی اندک گرفته است. گروهی که در ظاهر در قالب دو حزب حکومت می کنند اما در واقع نماینده یک اقلیت، یعنی سردمداران ثروت و قدرت جهانی اند.

تغییر نظام انتخاباتی آمریکا و آزاد کردن اراده و منافع مردم از این اسارت تحمیلی ، کاری بزرگ و اصلاحی اساسی است.

روشن است که تنها از رهگذر یک برنامه جامع و تکیه بر اراده واقعی مردم آمریکا ، می توان این وضعیت را اصلاح کرد. بر این باورم که جایگاه ریاست جمهوری در آمریکا ، دارای قدرت و ظرفیت مناسبی برای پیشگام شدن در این کار بزرگ است. امیدوارم شما اولین رئیس جمهور ایالات متحده باشید که پایه گذار تحولات بنیادین در جهت تحقق خواست حقیقی مردم می شوید.

۲- متاسفانه دولت های متوالی آمریکا ، خود را برتر از دیگران پنداشته ، پیشرفت این کشور را در عقب نگه داشتن دیگران ، برخورداری و رفاه مردم آمریکا را در فقر دیگران ، عزت و بزرگی آن را درتحقیر دیگران و امنیت آمریکا را در ناامنی دیگران جست و جو کرده اند.

اگر همه دولت های دنیا از همین منظر به عرصه بین المللی بنگرند و بر همین مبنا عمل کنند، نتیجه چه خواهد شد؟ باور من این است که مردم آمریکا نمی توانند با این سیاست ها و عملکردها همراهی کرده و به دنبال تحقیر و فقر و ناامنی دیگران و تصرف ثروت آنان باشند.

هرگاه مردم آمریکا از ورای فضای غبار آلود رسانه ای ، از این سیاست ها و رفتارها مطلع شده اند، بلافاصله آن را محکوم کرده و از عاملان آن ها اعلام برائت کرده اند.

اگر به دنبال اصلاح اساسی و ماندگار هستیم ، باید به همه ملت ها و فرهنگ ها ، اراده و منافع آنان احترام بگذاریم. باید در شادی ملت ها شاد و در غم آنان شریک باشیم. باید به دنبال برابری و برادری میان ملت ها باشیم و به حقوق ملت ها احترام بگذاریم و از برتری جویی و تلاش برای سلطه بر دیگران خودداری نماییم.

۳- جناب عالی اعلام کرده اید که خزانه داری کل آمریکا طی چند سال حدود ۲۳ هزار میلیارد دلار دارایی کاغذی خلق کرده است. معنای این سخن آن است که با سوء استفاده از جهان روایی دلار و بدون کار و تلاش یا ارائه کالا و خدمات ، این رقم از جیب ملت های جهان برداشته شده است. متاسفانه این سرقت بزرگ و مدرن به نام مردم آمریکا ولی در واقع به نفع عده ای خاص انجام شده است. این بدان معناست که دولت و هیات حاکمه آمریکا به همین مقدار به دیگر ملت ها بدهکارند. گمان ندارم که مردم آمریکا به این بزرگترین دستبرد تاریخ راضی باشند.

انتظار این است که ثروت ربوده شده ملت ها به آنها بازگردد یا لااقل این روند غیر انسانی و مخرب متوقف گردد. این یک اصلاح اساسی و ساختاری است.

۴- آقای رئیس جمهور !جناب عالی به وجود ۷۰ میلیون فقیر و میلیون ها بیکار اشاره کرده اید و گفته اید که حل مسائل داخلی آمریکا در اولویت کاری شماست. شما اعلام کرده اید که قدرت دفاعی آمریکا تحلیل رفته است. جناب عالی به هزینه شش هزار میلیارد دلاری آمریکا در جنگ خاورمیانه نیز اشاره کرده اید. می دانید که هزینه نظامی اعلام شده دولت آمریکا سالیانه حدود ۷۰۰ میلیارد دلار است.

کارشناسان معتقدند که دفاع از مرزهای جغرافیایی آمریکا و تامین امنیت داخلی آمریکا و تامین امنیت داخلی آن کشور، در تهدیدهای امروزی، نباید بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار در سال هزینه داشته باشد.

سئوال اساسی این است که چه کسی به دولت آمریکا ماموریت برقراری امنیت در جهان را داده است؟

دخالت در امور دیگران و لشکر کشی به دیگر مناطق و تحمیل هزاران پایگاه نظامی و امنیتی و اطلاعاتی آمریکا در نقاط مختلف جهان جز ناامنی ، جنگ ، تفرقه ، کشتار و آوارگی ملت ها چه نتیجه ای داشته است؟ آیا این اقدامات جز ایجاد کینه و نفرت نسبت به سردمداران آمریکا ، بدنامی برای ملت این کشور و تحمیل هزینه های نظامی ، دستاورد دیگری برای آمریکا به همراه داشته است؟

اگر همه دولت ها بخواهند رفتاری مانند دولت آمریکا داشته باشند، کدام چشم انداز روشن از صلح و امنیت در برابر جامعه بشری قرار خواهد گرفت؟ آیا بهتر نیست با توقف جنگ افروزی و عدم دخالت نظامی در دیگر نقاط جهان ، بر ایجاد فضای تفاهم بین المللی و پایان دادن به رقابت تسلیحاتی و جنگ و کشتار مردم تاکید شود؟

در این صورت منابع قابل توجهی نیز برای توسعه رفاه مردم آمریکا و رفع فقر و بیکاری صرفه جویی خواهد شد، آیا این بهترین راه برای تغییر نگاه ملت ها به هیات حاکمه آمریکا نیست؟

علاوه بر این ، توجه دارید که تکیه بر سلاح و تهدید دیگران ، به منزله وارد شدن در مسابقه بی پایان و پرهزینه تسلیحاتی است که فرجامی جز جنگ و نابودی ملت ها ندارد.

امروز بر همگان آشکار شده است که ادعای تامین امنیت و ایجاد صلح در دیگر سرزمین ها با تکیه بر سلاح و جنگ افروزی ، ادعایی دروغین و پنهان کردن اهداف استعماری زیر شعارهای انسانی است.

مسابقه در تولید و صدور سلاح چگونه می تواند صلح و امنیت ایجاد کند. جنگ جنگ می آورد و صلح هرگز با جنگ برپا نمی شود.

کشتار فقط کینه ها را انباشته می کند. صلح و امنیت پایدار فقط با تغییر نگاه ها ، باورها و رفتارها برپا می شود.

امنیت پایدار را باید در مهرورزی ، احترام به حقوق دیگران و اجرای عدالت جست و جو کرد.

بهترین قدرت دفاعی، قدرت مردم و رضایتمندی آنان است و این جز درسایه اجرای عدالت و احترام به انسانها حاصل نمی شود.

اگر جناب عالی پیشگام در برچیدن مسابقه مرگبار تسلیحاتی و توقف حضور و دخالت نظامی در مناطق دیگر شوید، از کشتار و آوارگی میلیونها انسان در سال جلوگیری خواهد شد. در این صورت می توان صدها میلیارد دلار از هزینه های نظامی و امنیتی جهان کاسته و آن را صرف بهداشت ، آموزش و رفاه ملت ها و کاهش فاصله طبقاتی و دیگر نابسامانی ها کرد و ریشه ناامنی را از بین برد.

آیا وقت آن نرسیده است که همه باور کنیم که جامعه انسانی بیش از سلاح و قدرت نظامی به اندیشه انسانی ، عدالت و برادری نیازمند است؟ خود برتربینی عملی شیطانی و ریشه همه نابسامانی های جامعه انسانی است. آیا وقت آن نرسیده است که سلاح ها به قلم تبدیل شود و خودبرتربینی ، تبعیض و کینه ورزی جای خود را به برابری و برادری بدهد؟

۵- سازمان ملل متحد بزرگترین دستاورد تجارب تاریخی و میراث مشترک بشری و محصول امید بشریت برای ساختن دنیایی بهتر است. تشکیل سازمان ملل ، ایده ای بسیار متعالی برای مشارکت عادلانه عموم ملت ها در مدیریت جهان و برقراری صلح و امنیت پایدار و تامین رفاه و تعالی برای همگان است.

سازمان ملل تاسیس شد که جنگ ها برچیده شود و تعامل سازنده و گفت و گو و برادری جای جنگ افروزی و مسابقه تسلیحاتی را بگیرد.

سازمان ملل تاسیس شد تا خرد جمعی بشریت جای دیکتاتوری و استکبار بنشیند.

مشارکت آزاد ملت ها در مدیریت جهانی تهدید نیست بلکه فرصت ارزشمندی است که همه مصلحان حقیقی از آن استقبال می کنند.

متاسفانه سیطره دولت های متوالی آمریکا بر این سازمان ، مانع از کارکرد صحیح آن شده است. وقت آن رسیده است که مرکز تبلور اراده جمعی و آزاد ملت ها ، از این سلطه مخرب آزاد شود.

البته این کار نیازمند مردانی تاریخ ساز و اتخاذ تصمیمی بزرگ است.

۶- بدخواهان مردم آمریکا در صدد جلوگیری از اعمال اراده مردم آمریکا برای ایجاد اصلاحات اساسی در ساختارها، سیاستها ورفتارهای حاکمیت آمریکا هستند.آنان برای ایجاد انحراف در حرکت عمومی مردم آمریکا به سوی اصلاح حقیقی و احقاق حقوقشان آدرس غلط می دهند.

متاسفانه عده ای به دنبال توسعه نگاه تبعیض آلود و نژادپرستانه و منفعت طلبانه در روابط انسانی ، گسترش مرزبندی های کاذب و فاصله انداختن بین مردم هستند.

شیاطین تحت عناوین مختلف از جمله دین ، نژاد ، رنگ و حتی جغرافیا می خواهند بین مردم فاصله انداخته و با گسترش کینه ورزی برای خود فرصت ایجاد کنند.

جهان انسانی در یک روند تکاملی به سوی جامعه واحد پیش می رود و در این مسیر به دنبال برداشتن مرزها و فاصله های گوناگون از بین مردم و ملت ها است.

انسانها از یک ریشه و اصل و دارای روح الهی و محترمند. بین ملت ها با هر دین و اندیشه و نژاد ، دشمنی و خصومتی وجود ندارد. رفع مشکلات جامعه بشری و ساختن دنیایی بهتر نیازمند وحدت و یاری دست های تک تک مردم جهان است.
به قول سعدی بزرگ ، شاعر پر آوازه ایرانی:

بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار
همه باید برای ساختن فردای بهتر و برای بسط دوستی و عدالت و آزادی تلاش کنیم. همه مردم باید خود را مسئول بدانند و فرصت مشارکت و رهبری در این اقدام مقدس را در اختیار داشته باشند. گمان ندارم که هیچ انسان عاقلی تلاش برای خشکاندن ریشه نژادپرستی و تبعیض نژادی در آمریکا را ملامت کند.

۷- تروریسم ، ابزاری ضد انسانی در دست قدرت های جهانی برای ایجاد ناامنی و تفرقه و تحمیل اراده و سیاست های آنان بر ملت ها و دولت هاست.

متاسفم یادآوری کنم که اگثر گروههای تروریستی شناخته شده امروز دنیا ، از سوی دستگاههای امنیتی آمریکا پایه گذاری ، تجهیز و تقویت شده و می شوند یا در میانه راه در خدمت امیال آن دستگاهها قرار گرفته اند.

مبارزه ریشه ای با تروریسم ؛ قطع منابع مالی و حمایت های اطلاعاتی ، مالی و تسلیحاتی نهادهای امنیتی آمریکا و دولت های هم پیمان آمریکا از تروریست هاست.

انتظار عمومی آن است که جناب عالی با این اقدام موجبات خوشحالی و سپاس همگان و بویژه ملتهای تحت ستم تروریسم را فراهم کنید.

امیدوارم روزی اندیشه خود برتربینی که ریشه تروریسم و بسیاری از نابسامانی های جامعه بشری است به اندیشه انسانی متحول شود.

۸- پیشرفت ها و موجودیت امروزی آمریکا محصول مهاجرت ملل مختلف به آن دیار است . حضور و تلاش سازنده نخبگان و دانشمندان از کشورهای گوناگون از جمله جمعیت میلیونی هموطنان ایرانی اینجانب نقش مهمی در پیشرفت آمریکا داشته است. باید روح سیاست حاکم بر آمریکا متوجه احترام به تنوع ملل و نژادها باشد. به تعبیر دیگر ، آمریکای امروزی متعلق به همه ملت ها و از جمله بومیان آن سرزمین است. هیچ کس نمی تواند خود را مالک و دیگران را میهمان یا مهاجر بشمارد. باید مراقب بود همان کسانی که مسئول ناهنجاری های امروز آمریکا هستند نفوذ نکنند و آدرس غلط ندهند.

آقای رئیس جمهور!

انتظار زیادی نیست که جناب عالی همت خود را صرف مبارزه با ریشه های فساد نموده و از مردم مظلوم که نوعا در خدمت سازندگی آمریکا هستند ، حمایت کنید.

ج : و اما آخرین توصیه ها

۱- داشتن کشوری پیشرفته ، قوی و غنی و موثر در روابط بین الملل ، آرزوی هر ملتی است اما این به معنای برپایی امپراتوری و دخالت در امور دیگران یا فخر فروشی و تسلط بر دیگر ملت ها نیست.

باور دارم که سرزمین آمریکا به اندازه کافی از منابع طبیعی و ثروت های خدادادی برای ساختن یک زندگی متعالی و پیشرفته و پایدار برخوردار است و نیازی به دست اندازی به منابع دیگران ندارد. ملت آمریکا شایستگی آن را دارد که در یک تعامل سازنده ، عادلانه و برابر با دیگر ملت ها ، از همه امکانات و فرصت ها برخوردار و دارای زندگی متعالی و پایدار باشد.

اطمینان داشته باشید که تلاش برای گسترش رفتار انسانی ، پذیرش و احترام به حقوق سایر ملت ها و کوشش برای استقرار عدالت همواره پسندیده بوده است. ایجاد فرصت کار سازنده برای جوانان آمریکا ، رفع مشکلات حاد مردم، اصلاحات ساختاری و ساختن آمریکا در جغرافیای ایالات متحده ، از جانب عموم ملت ها و پیشاپیش آنان ، ملت ایران با استقبال مواجه خواهد شد.

۲- زنان مظهر جمال خداوند و زیباترین و ارزشمندترین هدیه خداوند هستند. احترام به زنان و تکریم آنان، از نشانه های جوانمردی است.

مردان بزرگ تاریخ بالاترین احترام را برای زنان قائل بوده و توانایی های خدادادی آنان را به رسمیت می شناسند. نقش زنان در حیات و تعالی جامعه انسانی ، استثنایی و در بهترین و بالاترین شکل است. مدیریت زنان در امور علمی ، اجتماعی و فرهنگی و سایر عرصه ها از دقیق ترین و بهترین ها بوده است.

همه ما مفهوم عمیق عشق بی بدیل مادری ، محبت یگانه خواهری و غیرقابل جایگزین بودن جایگاه همسری را به خوبی درک می کنیم.

امیدوارم زنان در جوامع مختلف و از جمله جامعه آمریکا ، همواره در کمال عزت و کرامت در ساختن جامعه مطلوب ، مشارکت و رهبری موثر و سازنده داشته باشند.

لازم نمی بینم تاریخ پر فراز و نشیب و پر افتخار ملت بزرگ ایران را یادآوری کنم. هیچ اثری از دشمنان و بدخواهان بددل و کینه ورز ملت ایران در زمین باقی نمانده است. اما ملت ایران زنده و بالنده است و تمام حوادث کوچک و بزرگ تاریخ را با موفقیت پشت سر گذاشته و خواهد گذاشت. ملت ایران آینده درخشان را در اختیار خود دارد. تنها به این نکته بسنده می کنم: یادتان باشد تصویری که رسانه های آمریکایی از ملت ایران ارائه می کنند ، هرگز منعکس کننده واقعیت های مردم بزرگ و شریف ایران نبوده و نیست.

آقای رئیس جمهور!

باوجود مردم خوب آمریکا ، شما امروز این فرصت تاریخی را دارید که با آغاز اصلاحات اساسی و تلاش در این راه،آغازگر تحولی بزرگ باشید و نام نیکی را از خود برجای بگذارید.
امیدوارم از طولانی شدن نامه که اقتضای یک صحبت اساسی و سازنده است خسته نشده باشید.

از خداوند مهربان برای همه ملت ها و همچنین مردم آمریکا سربلندی و موفقیت و صلح و آزادی و عدالت و رفاه و برای جناب عالی در انجام مسئولیت سنگین اصلاح ساختاری نظام آمریکا و تامین خواست مردم ، موفقیت مسالت دارم.

والسلام علی عبادالله الصالحین

محمود احمدی نژاد- خادم ملت ایران

انتهای پیام/


کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۸۴
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۱
چرا نامه نوشته این ترامپ نادان که نامه حالیش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
بسیارعالی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۰۸
بسیارعالی بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۴/۱۱
درود بر احمدی نژاد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
در مورد اشتغال جوانان لطفاً
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
فقط برای خدا کار کنید همگی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
واقعا عالی بود دمت گرم
امیر علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
سلام وخسته نباشید به دکتر احمدی نژاد . واقعا عالی بود دمت گرم
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
سلام وخسته نباشید
دمتگرم
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۶
عمل نشانه شخصیت است حرف بی عمل...
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
سلام و عرض ادب
اقای احمدی نژاد واقعا انسان دلسوزی برای جهان هستند
این نامه دوستانه هست شما فکر کنید اگر 1 درصد ترامپ تحت تاثیر قرار بگیره چقدر خوب میشه
من که کامل خوندم نامه رو واقعا بی نظیر بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
متشکرم از شما
ممد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
دکتر کارش درسته ،فقط اشتباهش استفاده از اطرافیان پر حاشیه بود ، بنده واقعا قبولش دارم و تنها کسیه که به درد این مملکت در شرایط فعلی میخوره...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
چه نامه طولانی نوشته چقدر وقت واسش گذاشته !
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
منکه منظورشو نفهمیدم چی
ناشناس
|
France
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ مرگ بر امریکا مرگ بر
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۰۳
درود بر شرفت دکتر..وجودت سراسر از عشق الهی..
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
انشالله نابودی دولت مردان امریکا
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۰۹ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۸
مر گ بر ترامپ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۶
جالب بود .حالا چی میشه؟؟؟؟؟؟؟
ج. حسيني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
بسيار خوب داره فكر ميكنم تصور دور از ذهن اينجانب نيست ولي از سه سطر كامل چيزي نفهميدم يعني درست متوجه نميشوم ايا منظور مطالب ورود و شروع نامه بزبان عربي بوده است ؟
ناشناش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
من ادم بدبينى هستم و هميشه نيمه خالي ليوان اب را ميبينم يواش يواش به شك و ترديد افتادم كه نكند ترامپ به محمود ياد داده چنين نامه اي باو بنويسد. ايا هم دستى در كار بود ؟
هرچه باشد محمود كه نوشتن نامه را باسه سطر كامل
براي ترامپ فرستاد، انگيزه خاصى داشت و چرا اين نامه را در اختيار جرايد ايران نگذاشت ؟ چرا جنجالي عمل كرد ؟
بهر صورت اين [ .. بازى ] نه از رييس جمهور سابق حتي از يك فرد عامي ايرانى بعيد و در شان كشور عزيز ما ايران نبود.اين نظريه را اگر نميخواهيد و مصلحت نيست منعكس كنيد عيب ندارد ولي رويش فكر كنيد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
تلفني با ترامپ تماس كرفتم رفت رو منشئ تلفني و شنيدم :
تماس باعاليجناب ترامپ مقدور نميباشد ايشان مشغول خواندن نامه اقاي احمدي نژاد هستند بعدا تماس بگيريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
بهتر بود نامه را بزبان انگليسى مينوشت احمدي نژاد كه انگليسي اش خيلي خوبست حتي مسلط تر از ظريف و عراقچي انگليسى صحبت ميكند.
اقا...ی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۹
این دیگه چی میگه؟!!!!!!!!!!!!!!
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۱
کسی که صلاحیتش برای رءیس جمهوری ایران رد شده چجوری صلاحیت داره بخواد به کشور پیشرفته ای مثل امریکا بخواد کمک کنه کاش زمان ریاستش میتونست کشور خودشو اصلاح کنه
nsbshdممحبننزنب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
با عرض سلام به ملت درد کشیده ایران دکتر محمود احمدی نژاد یک فرشته بود که تونست هشت سال به مردم ایران کمک کنه و حالا در همه سایتا از اون بد گفته میشه واقعا چرا واقعا کی ماهی 45000 تومن به مردم میده کی اون همه وام مسکن به مردم داد همرو خونه دار کرد
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۶
من نمیدونم کجای این نامه خنده داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۴
حضرت محمد صلي الله عليه و آله و سلم فرموده اند:
مومن كسي است كه كم حرف ميزند و بيشتر عمل ميكند!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
باسلام محضر آقای دکتر احمدی نژاد ...متآسفم برای بیسوادن و کوااه فکران کشورم
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
بسم ا... الرحمن الرحیم

تشویق ب آنچه خیر دنیا و بشریت است وظیفه هر انسانیست .نامه آقای محمود احمدی نژاد به ترامپ همانا امر به معروف و نهی از منکر است. امیدست ک رهنمودهای ادمهای ازاده زمینه ساز عدل و عدالت و مساوات در در سرتاسر گیتی باشد
امیر
|
United Kingdom
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۱
احمدی نژاد اینقدر عاشق ریاست جمهوریه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
دکتر برو دکتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۱۰
درود بر دکتر احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
یکم طولانی تر مینوشتی
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
کار بزرگ مردتاریخ انقلاب ایران قابل ستایش ونوشته اش برای کسانی که درک داشته باشند خود نمونه ای بارز از حماسه انقلابی واقعا خدا قوت
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
آفرین بر ایرانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این نامه حرف دل خیلیاست اون ترامپم اگه به جای جنگ با کشورای دیگه باشه به فکر کشور خودش باشه کشورش میشه گلستون
Abas
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دکتر جان دمت گرم؛ مردی خوشا به غیرتت
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام نامشون ازیه نظرخوبه امابایدبگم
اول خودت باید این قانونا رو رعایت میکردی یعنی واسه خودت مینوشتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام و درود بر آقای دکتر احمدی نژاد،انسانی والا وخیرخواه
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام برشیر دلاور ایران .با تشکر عزیزم
هاشم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درود بر احمدی نژاد
الحق کارت درسته متسفانه سرمایدران نزاشتند کارتو به اتمام برسونی من شخصا به عنوان کارشناس این دیار دوست دارم
پاسخ ها
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
کارشناس.خخخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
ترامپ منتظر نامه محمود بود که اونم رسیید دیگه دنیا گل و بلبل شد رفت
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
عمل نشانه شخصیت است حرف بی عمل...
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
خدا کنه نامه روبخونه ترامپ دیوانه یا سرعقل بیاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
مخلص دلیر مردان ظلم ستیز هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام بر احمدی نژاد دلاور فقط احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
من لازمه چند تا نکته رو بگم این که خارج از بحث سیاسی باید نامه رو خوند چون خودش گفته اینو دوما ما ایرانی ها واقعا تنبلیم وحتی حاضر نیستیم چهار خط نامه رو بخونیم و بعد نخونده حاضریم قضاوت کنیم
پرستو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
عالی بود
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
حالا یه نفر پیدا شده که قبول زحمت کرده و مدیریت جهان رو به عهده گرفته ببین چقدر انتقاد میکنن.....
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
احمدی نژاد مردی با 80 کیلوگرم وزن و 800 کیلو جگر. افرین برهمت والای تو ای فرزند ایران ...
رحمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
هموطنان عزیز بهتره که به جای جک ساختن متن نامه را کامل می خوندید من کامل خوندم و با وجودی که با سیاست های ایشون در دوران ریاست جمهوریش موافق نیستم و میدونم باعث همه ی این بدبختیها و بیکاریها و گرانی ها ناشی از سیاستهای غلط دوران ریاست جمهوری ایشون بوده ولی نامه ی خوب و پر محتوایی بوده صفت بارز ایشون نترس بودنشون بوده که این نامه رانوشتند مطمئن باشید اگه ترامپ این نامه را نخونه اطرافیانش که از محتوای نامه خبردارند کاملا اورا در جریان قرار می دهند . لازم به ذکر است که مردم ژاپن بعد از جنگ دوم جهانی 30سال گرسنگی کشیدند تا به این سطح فعلی زندگی رسیدند پس صبور باشید و امیدوار .
با آرزوی سربلندی ایران و ایران زمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام من که فکر میکنم ایشون باید اول نامه شون متذکر میشدن من که نتونستم به ملت خدمت کنم لااقل توقدر موقعیتی که داری رو بدون من ماشین رو توجاده خلاف باسرعت ۱۸۰ میبردم توآروم بگیروبه جلونگاه کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
هي هي هي احمدي نزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام.من تا آخر نامه رو خوندم صرف نظر از اینکه کی اونو نوشته واقعا نامه خوبی بود و فکر میکنم روی هرکسی که یه ذره انسانیت تو وجودش باشه میتونه هرچند خیلی کم تأثیر بزاره.به امید روزی که انسان ها به سرشت خوشون برگردن.به امید صلح.به امید آزادی.به امید برادری.به امید برابری.به امید انسانیت.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
ینهایی که خندیدن و مسخره کردند از کم عقلی خندیدند،آقای احمدی نژادیک انسان را دعوت کرده به کار خیرکه این وظیفه ی هرمسلمونه چه بپذیره چه نپذیره،دستش هم درد نکنه خدا خیرش بده.
آرش لهراسبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
بسیار عالی
تابه تا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دکتر جون چرا کم نوشتی ؟؟؟(
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
خدایا این فرد8سال رئیس جمهورکشورمابوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
هر فرد در جامعه بايد براي جلوگيري از ظلم و فساد چه در داخل كشور خودش و چه بيرون از مرزها تا حد توان بايد تلاش بكنه. ايشون هم اين راهكار ازشون بر مي آيد كه انجام دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دکتر محمود احمدی نژاد لطفا پایان بازی سیاسی خود را قبول کن ومانند یک انسان با شخصیت به کارهای دیگر برس مرد مومن
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
تشکر آقای احمدی نژاد واقعا حرف دل مردم ایران زدی دیگه دوران زورگویی تموم شده باید با زبان انسانیت با هم صحبت بکنیم
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این مرتیکه چکاره که نامه به رئیس جمهور کشور دیگه می فرسته، باید جلوشو بگیریند که آبروریزی نکنه
پاسخ ها
سبحان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۵
الان باز یه دردسر دیگه درست میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام اقای احمدی نژاد کورش ایران زمین بیا منتظریم خیلی مردی
آیناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
مسخره
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
خدا حفظش کنه
عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درود بر بزرگ مرد ایران که این نامه به اسمش برای مقامات آمریکا نوشته شده است
ممنون .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
اول وآخر فقطو فقط دکتراحمدی نژاد خداحفظت کنه امیدوارم موفق باشی
بسیجی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ
مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ بر امریکا مرگ مرگ بر امریکا مرگ بر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
واقعا اخمدی نژاد باهوض ترین رییس جمهور ایران بود. این یه نامه منطقی از روی عقل و بدون کوچک کردن مردم ایران بود افرین بر احمدی نژاد . ولی به درد ریاست جمهوری نمی خوره.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درود به شرقت
اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
عمو ایران را که برای همیشه درست کردی
نترس آمریکا را هم ترامپ برای همیشه درست میکنه
اصلا نگران نباش
دیگ به دیگ میگه ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
ده ماهم نامه به ترامپ زده منتهی برگشت خورده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
خدایا شفا بده....
اکبر قشقائی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
آفرین برغیور مرد ایران زمین دمت گرم که این همه جرات داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این نامه ها خیلی خوبه و البته یک سنت حسنه ای است که به فراموشی سپرده شده است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دمت گرم حاج محمود
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
افرین به این مرد دانا دورود خدا بر شما و خداوند همرا هتان باش زند با د تفکر احمدی
غلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
این نامه عالی بود حتما بخونید
من تا اخرش خوندم
افتخار میکنم که این ادم هشت سال ریس جمهور کشورم بوده
زنده باد احمدی نژاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
من به ایشان رای دادم و از این اشتباه خودم پشیمان هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
بیاید برای سلامتی شون دعا کنیم.
خداداد . قم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درود بر مرد بی نظیر زمان
جمشیدنوحه گران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام به همه انسان های باغیرت وباشرف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
اونایی که مسخره کردن دیر یا زود از این کارشون پشیمون میشن.حقیقت رو گفته.عاغبت مسخره کنندگان حقیقت رو به یاد بیارید.آیا جز خواری وذلت بوده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
در هر حال داش محمود باز ...
کریم زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
سلام درو بر شرفت دکتر احمدی نژاد . با این کار نشان دادی انسان بودن چقدر با ارزش است خیلی از دوستان نادانسته تحت تاثیرات افکار واحی منتقد شما هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
باسلام ؛ عجب !!! بنده خدا گفته نامه انسان به انسان .....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
بنویس دمت گرم دکتر ناز نفست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
دمت گرم دکتر. ما دوستت داریم
همزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
کاش آقای احمدی نژادبه حرفم گوش بده واصل نامه راپیش خودش نگه داره وکپی رابه ترامپ بده.یه وقت ترامپ این نامه رابه اسم خودش براراهنمایی دیگرروسای جمهوردنیانفرسته!
zak
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
اینکه تو این نامه اینهمه در مورد خدا و پیامبر گفتین،اصلا مگه اون یارو میشناسه اینارو؟
اصلا میدونه دین چیه؟
ایرانیم
|
United States
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
ببخشید که بازم پیام دادم. اونایی که میگن کاشکی بقیه هم اندازه دکتر به فکر کشور بودند میشه بفرمایند این نامه کجاش به فکر مملکت بوده؟
خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
فقط برای خدا کار کنید همگی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
درودوسلام برابرمردایران دکتراحمدی نژاددمت گرم انشاالله که سلامت باشید
سید علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۹
باید به عبادت خودم شک کنم . بعد از این همه دعا برای رفتن و دور شدن این آقا از نظام میبینیم دوباره ظاهر شده . خدایا العفو العفو العفو ..... ..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
آقای دکتر بی شک شما یکی از افراد دلسوز جامعه هستی
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
ای خداااااااااااااااااا. ببین کی داره به کی نامه مینویسه و توصیه میکنه.خخخ
m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
حالا نوشته که چی؟
رامپ گوش کرد مثلا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۰۸
دوستان ببینید اگر یکم منطق حاکم باشد ترامپ برای مردم امریکا سیاستش بد نیست
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر