کد خبر: ۶۰۱۱۲۷۳
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۶
خطیب نماز جمعه اهواز؛

امام جمعه موقت اهواز به سخنان مقام معظم رهبری در جمع خبرگان اشاره کرد که فرمودند: دل بستن به برجام اشتباه راهبردی است.

ملت ایران اظهار قدرت کند نه ضعفبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز؛ حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز بر تقویت خداباوری در هر جمعه تاکید کرد و گفت: توصیه‌های خداوند در آیات قرآن نسبت به تقوا متعدد است و توصیه شده از تقوا و تقواورزی غفلت نکنیم، خداوند در سوره حشر آیه 18 ما را دوبار به تقوا دعوت کرده است.

وی افزود: عمر دنیا به سرعت می‌گذرد. بدانید با اعمال و رفتار در زندگی و معاشرت خود عاقبت سازی می‌کنید و چیزهایی برای آخرت پیش می‌فرستید. خداوند می‌فرماید خودسازی، تهذیب، کارهای خود را محاسبه و با خود شرط گذاری کنید.انسان باید اهل نظر به آخرت باشد و افق زندگی خود را تعبیر کند. اگر بنا است که انسان به سعادت برسد از راه تقوا است.

حاجتی با اشاره به توصیه رسول اکرم (ص)، بیان داشت: اگر در یک روایت دقت کنید، بهتر از این است که هزار روایت را بدون دقت نقل کنید یعنی باید به کارهای خود دقت و فکر کنید. قرآن توصیه می‌کند که بینش خود را نسبت به دنیا درست کنید و زندگی واقعی را آن طور که هست، ببینید.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه زندگی دنیوی خانه نیست و مسافرخانه است، اظهار کرد: مؤمن برنامه‌ریزی و از این فرصت استفاده می‌کند. عمل ما محصول بینش ما و نوع نگاه ما به دنیا است؛ اگر می‌بینید که جانورهایی تربیت می‌شوند که در عرض چند ثانیه 400 هزارنفر را در ژاپن با بمب به قتل می‌رسانند نگاهشان این گونه است که دنیا همین است و پس از آن چیزی وجود ندارد.

وی اذعان داشت: امیرالمؤمنین (ع) فرمودند که مومن اهل تأمل است و بینش خود را درست میجکند و دنیا را صحنه رقابت کاذب نمی‌بیند. برای آنانی که کورند نهایت دیدشان همین دنیا است و هر کار بخواهند می‌کنند. علامه طباطبایی نیز گفته است برخی میجمیرند اما هنوز نفهمیده اند که مرده‌اند.

امام جمعه موقت اهواز تصریح کرد: دنیا را ببینید و عبرت بگیرید؛ دنیا خوب است، برای کسانی که از آن عبرت می‌گیرند و بد است برای اینکه موجب خواب رفتن افراد می‌شود و آن‌ها را از آخرت غافل می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین میراحمدرضا حاجتی در خطبه دوم این هفته، بیان داشت: امروز روز ملی راهیان نور است که حضرت آقا پیرامون اهمیت آن صحبت کردند. از مسئولان خواهشمندم به این صحبت‌ها توجه کنند. ما نباید از جوانان غافل شویم؛ استقلال خوزستان در بازی‌های آسیایی ۲ پیروزی خوب داشته است، مسئولان باید مشکلات تیم‌های خوزستانی را رفع کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از ریاست دادگستری خوزستان قدردانی می‌کنم که باند مبتذلی سربازان نظام اسلامی را به دام انداختند و انتظار داریم با برخورد قاطعانه، این مفسدین هنجارشکن را ریشه کن کنند.

حاجتی افزود: دشمن اکنون در حالت ضعف و جمهوری اسلامی در حالت اقتدار است؛ امروز کار دشمن به جایی رسیده و یک سرباز ما آن چنان عظمتی پیدا کرده که دشمنان می‌گویند این برای منافع استکبار از هر چیزی خطرناک تر است. سردارانی همچون ژنرال قاسم سلیمانی در سایه ولایت تربیت شده‌اند.

وی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری هفته گذشته فرمودند برخی با اظهار ضعف اقتصادی دشمن را با فشار بیشتر تقویت می‌کنند. هیچ‌گاه حافظه تاریخی ملت، اظهار ضعف را فراموش نمی‌کند. کسانی در آن برهه گفتند خزانه خالی است.

خطیب نماز جمعه اهواز افزود: اشتباه برخی در چالش اقتصادی این بود که اظهار ضعف کردند، به امید اینکه ترحم دشمن را برانگیزند. اگر گام های ضروری اقتصاد مقاومتی محقق شده بود امروز تحول در زندگی مردم را شاهد بودیم.

وی اذعان کرد: رهبر معظم انقلاب همچنین در جمع خبرگان گفتند بیان شاخص های کلان خوب است اما در زندگی مردم در کوتاه مدت اثر نمی‌گذارد و شکایت مردم به دست ما می‌رسد. باید در مسایل اقتصادی طوری عمل کرد که مردم تأثیر آن را در زندگی احساس کنند، اما امروز این طور نیست.

حجت الاسلام اظهار داشت: دل بستن به برجام اشتباه راهبردی است. دشمنان سیستم بانکی را قفل کردند، ما باید به اقتدار خود تکیه کنیم. حضرت آقا فرمودند که ما اظهار ضعف نکنیم؛ چراکه این ملت قوی است.

وی گفت: دشمنان بدانند که این ملت تا جان در بدن دارد در مسیر ولایت و به فرمان رهبری حرکت خواهد کرد و اگر برخی احساس ضعف دارند این ملت احساس ضعف ندارد.

امام جمعه موقت اهواز خاطرنشان کرد: مردم خوزستان با وجود همه این مشکلات، محکم در خط رهبری ایستاده‌اند؛ نگاه این ملت همان نگاه امام حسین(ع) است که اظهار ضعف نکرد، بلکه اظهار قوت کرد.

حاجتی اذعان داشت: ملت خوزستان امروز در صحنه هستند و هر زمان رهبر انقلاب این ملت را ندا داد، آن‌ها جواب دادند. ملت ایران ملتی محکم و مقتدر است که قدر خاک‌های منطقه‌ای را که راهیان نور برای زیارت آن می‌آیند و خون‌های ریخته شده بر آن را می‌دانند.

انتهای پیام/گ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر