کد خبر: ۶۰۲۲۸۸۵
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

طبخ سبزی پلو با ماهی، به مناسبت سال نو، همزمان در تهران و ۴۰ شهر در سراسر ایران و ۱۰ کشور دنیا میان کارتن خواب ها و نیازمندان توزیع شد.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، یک موسسه خیریه در آستانه سال نو، با همکاری مردم و بهبود یافته های اعتیاد و کارتن خوابی، به طبخ و توزیع سبزی پلو با ماهی میان کارتن خواب‌های شهر تهران اقدام کرد.

*سبزی پلو با ماهی نوروز بر سفره کارتن خواب‌ها

بهبودیافته‌های اعتیاد برای همدردان خود سور و سات جشن نوروز را به راه انداختند و مژده رسیدن بهار را با سبزی پلو ماهی تقدیم آن ها کردند. در اجرای آیین مهرورزی سه شنبه‌های این موسسه خیریه، که سابقه بیش از ۱۰ سال دارد، خیلی از افراد کارتن خواب معتاد برای ترک اعتیاد از خدمات این مجموعه استفاده کرده اند.

حسین شیخ دبیر اجرایی طبخ و توزیع سبزی پلو با ماهی، گفت: اغلب افرادی که در وقوع این رویداد بزرگ مشارکت و همدلی داشتند، از زمره کسانی هستند که در سال‌ها و ماه‌های گذشته به نوعی درگیر معضل اعتیاد و کارتن خوابی بودند.

وی ادامه داد: این افراد در حال حاضر، در مجموعه‌های اقامتی میان مدت این موسسه خیریه زندگی می کنند و کسانی هستند که می توانند همدردان خود در بیماری اعتیاد را بهتر از سایرین درک کنند.

دبیر کمپین سبزی پلو با ماهی تصریح کرد: رفع بی تفاوتی و تغییر نگاه شهروندان در معضلات اجتماعی و همراه شدن مردم در کاهش میزان آسیب های اجتماعی از جمله اهدافی است که یاوران این موسسه در اجرای چنین طرح‌هایی دنبال می کنند.

آیین مهرورزی به ایستگاه بهار رسید/سبزی پلو با ماهی با دستپخت بهبود یافته‌های کارتن‌خواب

*سفره مهربانی ایرانیان، به وسعت دنیا

اینکه یک ایرانی در برگزاری آیین های سنتی همچون مراسم چهارشنبه سوری و جشن سال نو، سایر افراد بی خانمان و کارتن خواب در سراسر دنیا را در شادی خود سهیم می کند، حکایت قلبی سرشار از عشق است که برای ساختن دنیایی غرق صلح و آرامش می تپد.

حسین شیخ دبیر اجرایی این پویش گفت: شروع به فعالیت گروه یاوران سبزی پلو با ماهی در تهران، با استقبال بی نظیر بسیاری از شهروندان در سایر شهرهای کشور و نیز چند کشور مختلف در دنیا روبرو شدیم.

وی افزود: طبخ و توزیع سبزی پلو با ماهی در تهران و ۴۰ شهر در سراسر کشور و همچنین در ۱۰ کشور دنیا صورت پذیرفت.

شیخ اظهار داشت: پاتوق های کارتن خوابی و همچنین برخی از مراکز نگهداری افراد بی‌خانمان از جمله نقاطی بودند که توزیع سبزی پلو با ماهی در آن ها انجام شد.

دبیر این پویش گفت: تقدیم شاخه گل به همراه یک پرس سبزی پلو با ماهی، تنها بهانه ای بود که نگاه منتظر آسیب دیدگان معضل اعتیاد را به مهربانی شهروندان دلگرم کند؛ طرد بیماران اعتیاد و بی اعتنایی به آن‌ها عامل اصلی ادامه مسیر پر مشقت اعتیاد است.

وی افزود: آیین های سنتی ما هر کدام یادآور یک ماجرای خوب هستند. حکایات شیرین و خاطره انگیزی که منجر به اطلاع از وضعیت زندگی انسان ها از یکدیگر است. در واقع می توان به‌ بهانه  دور هم بودن دل آدمها را به یکدیگر نزدیک کرد و این حرکت بهترین تمرین، برای بی‌تفاوت نبودن است.

آیین مهرورزی به ایستگاه بهار رسید/سبزی پلو با ماهی با دستپخت بهبود یافته‌های کارتن‌خواب

*برج آزادی شاهد حلقه مهرورزی شهروندانی است که بی تفاوت نمی‌مانند

دبیر پویش سبزی پلو با ماهی گفت: پس از توزیع سبزی پلو با ماهی در پاتوق های کارتن خوابی، یاوران و بهبود یافته های این موسسه خیریه در میدان آزادی تهران، حلقه مهر بسته و برای سلامتی و بهبودی بیماران اعتیاد دعا کردند.

وی ادامه داد: موضوع ترک اعتیاد و رهایی بیماران معتاد، نیازمند نوعی «عشق درمانی» است و تنها با نگاهی محبت آمیز و فارغ از هرگونه قضاوت امکان پذیر است.

آیین مهرورزی به ایستگاه بهار رسید/سبزی پلو با ماهی با دستپخت بهبود یافته‌های کارتن‌خواب

سبزی و طراوت، برکت و مهربانی که در مسیر همدلی و مشارکت افراد بهبود یافته اعتیاد و کارتن خوابی برای دوستان همدرد آن ها به جریان افتاده است، بدون تردید سرآغاز رخدادهای مهمی خواهد شد.

شیخ افزود: سلامت و بهبودی افراد بهبود یافته این موسسه خیریه نشانگر این است که اگر دردمندان بیماری اعتیاد، خود را در جمع مهرورزی مشاهده کنند که فارغ از هر گونه نگاه قضاوت بار باشد، به ترک اعتیاد و شروع زندگی بدون مواد مخدر تشویق می شوند.

آیین مهرورزی به ایستگاه بهار رسید/سبزی پلو با ماهی با دستپخت بهبود یافته‌های کارتن‌خواب

آیین مهرورزی به ایستگاه بهار رسید/سبزی پلو با ماهی با دستپخت بهبود یافته‌های کارتن‌خواب

*رفع بی تفاوتی، حال نابسامان دنیا را رو به راه می‌کند

یکدلی و مهربانی ایرانیانی که در اقصی نقاط دنیا حضور دارند، در اجرای طرح طبخ سبزی پلو با ماهی بسیار قابل ستایش و نماد مهرورزی مردمانی است که در مهربانی شهرت دارند.

اجتماعی کردن رفع معضلات اجتماعی و مشارکت شهروندان در موضوع اعتیاد و کارتن خوابی از راه‌های اصلی کاهش میزان آسیب های اجتماعی است.
دنیای امروز برای بهتر شدن، به مردمی نیاز دارد که قلب هایشان برای یکدیگر می تپد و آرامش خود را در شاد کردن سایر بنده های خدا می بینند.

گزارش از فرزانه فراهانی

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۵/۱۲/۳۰
فقط میتوانم بگم دستان مهربان شما را میبوسیم . باید بی تفاوت نباشیم . مشکلات را با همه حل کنیم .
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر