شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان در گرو فعالیت استارت‌آپ‌ها/ یک شرکت به ازا‌ی هر ۱۰ فارغ‌التحصیل دانشگاهی

رییس صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی گفت: شرکت‌های دانش بنیان سبب شکوفایی اقتصاد دانش بنیان در کشور می‌شود.

بهزاد سلطانی رییس صندوق حمایت از نوآوری و شکوفایی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تقویت کار تیمی در راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان سبب تقویت کار تیمی و بروز خلاقیت‌های علمی می‌شود و من به همه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی توصیه می‌کنم که برای تأسیس شرکت‌های دانش بنیان به سراغ صندوق های نوآوری و شکوفایی بروند.

وی بیان کرد: باید به ازا‌ی هر 10 فارغ‌التحصیل دانشگاهی یک شرکت دانش بنیان تأسیس شود زیرا این راه سبب پیشرفت علمی و اقتصادی کشور شده و شعار اقتصاد مقاومتی را به نوعی عملیاتی می‌کند.

سلطانی عنوان کرد: اگر هر فارغ‌التحصیل دانشگاهی یک شرکت دانش‌بنیان تاسیس کند می‌تواند چندین جوان را مشغول به کار سازد. در چنین شرایطی این فرد خود یک کار‌آفرین در کشور محسوب شده و ایده‌های نخبگان دانشگاهی به استارت‌آپ و کالای فنا‌ور تبدیل می‌شود.

وی تاکید کرد: باید شرکت‌های دانش‌بنیان از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی شکل گیرد زیرا این گونه کارها سبب رشد و شکوفایی اقتصاد دانش‌بنیان در کشور می‌شود و با تجاری‌سازی محصولات ارتباط بین صنعت و دانشگاه عمق بیشتری پیدا می‌کند.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار