کد خبر: ۶۰۹۰۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: اعتبارات پارک‌ها فقط کفاف هزینه سیستم را می‌دهد و پولی برای تحقیقات باقی نمی‌ماند.

اعتبارات پارک‌ها کفاف فعالیت‌های علمی را نمی‌کند/ صندوق نوآوری حمایت کافی از پارک انجام نمی‌دهد
جعفر صدیق رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به فعالیت پارک علم و فناوری این دانشگاه اظهار داشت: تبدیل دانشگاه‌ها به نسل سوم با توسعه پارک‌های علم و فناوری صورت می‌گیرد که در این مراکز شرکت‌های دانش بنیان با تولید محصولات فناور و تجاری‌سازی آن‌ها می‌توانند بازارهای هدف منطقه و دنیا را کشف کنند.
 
وی بیان کرد: توسعه صادرات و تبادل تجربیات با کشورهای مطرح دنیا می‌توانند آیند‌ه کاری جوانان را توسعه دهد و به نظر من سرمایه گذاری در این زمینه‌ها باید بیشتر شود.
 
وی عنوان کرد: هفته دانش و فناوری و کسب کار یکی از ضرورات امروزه است و پارک علم و فناوری در این راستا کارهای خوبی را انجام داده است و یک نوع دانش مدیریتی را در پارک‌های علم و فناوری دانشگاه تهران ایجاد کرده است.
 
صدیق تاکید کرد: توسعه دانش مدیریتی و برگزاری پروژه‌های مشترک از دیگر اهداف این مناطق در دیپلماسی علمی محسوب می‌شود و به نظر من اعتبارات پارک‌ها برای فعالیت‌های پیش‌بینی شده در جهت توسعه علم و فناوری کفایت نمی‌کند.
 
وی ادامه داد: عمده اعتبارات بیشتر صرف هزینه‌های سیستم می‌شود و متاسفانه صندوق نوآوری و شکوفایی اعتبارات لازم را در اختیار پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به اندازه کافی قرار نمی‌دهد.
 
صدیق یادآورشد: یکی از کارهای اصلی در پارک علم‌وفناوری دانشگاه تهران انجام تحقیقات با هدف رفع نیازهای جامعه به وسیله شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت آپ‌های دانشگاهی است و در این زمینه این مرکز اقدامات مفیدی را تا به امروز انجام داده است.
 
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران گفت: معاونت علم و فناوری حمایت همه جانبه‌ای از پارک علم وفناوری دانشگاه تهران انجام می‌دهد.
 
انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر