کد خبر: ۶۰۹۵۹۳۹
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۳
امید در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

معاون اشتغال خود کفایی کمیته امداد گفت: جشن خودکفایی در مرحله استانی اجرا و 160 هزار مددجو از چرخه کمیته امداد خارج شده‌اند.

خروج 160 هزار مددجو از چرخه کمیته امداد در سال 95محمد امید معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: با توجه به اینکه اساس کار کمیته امداد بر توانمندسازی و خودکفایی 3 میلیون و 200 هزار مددجو تحت پوشش در کشور است، در این راستا گام اول برای توانمندسازی این افراد، شناسایی استعداد‌ خانواده‌های تحت حمایت است که بخش قابل توجهی از اعتبارت در حدود بیش از 50 درصد به این امر اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال 96 تاکنون شاهد رشد کمک‌های مردمی و تسهیلاتی بانکی بوده‌ایم، تصریح کرد: در سال 95 مجموع کمک‌های مردمی یک هزار و 450 میلیارد تومان بوه است که این میزان  400 میلیارد صدقات، 400 میلیارد طرح اکرام و 300 میلیارد زکات را شامل می‌شود و برای امسال پیش بینی می‌شود این کمک‌ها به مبلغ یک هزار و 750 میلیارد تومان برسد.

امید با اشاره به اینکه مرحله استانی جشن خودکفایی اجرا و 160 هزار مددجو از چرخه کمیته امداد خارج شده‌اند، ادامه داد: حدود 60 تا 70 درصد اشتغال های کوچک در کشور توسط مددجویان کمیته امداد انجام می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به اینکه در بودجه کلان کمیته امداد همکاری دولت و بانک‌ها برای تسهیلات اشتغال زایی افزایش یافته، گفت: در بحث توانمند سازی هرچه اشتغال بر پایه مهارت آموزی باشد، موجب ماندگاری آن خواهد شد که در این راستا تفاهم‌ نامه‌ای با سازمان فنی و حرفه‌ای ایجاد شده تا آموزش به مددجویان حین کار نیز صورت گیرد.
 
انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر